MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Ponownie zniszczono Pomnik
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 19 pa¼ 2012 - 16:45:50

Ponownie został zniszczony pomnik. Została oderwana jakaś tabliczka, ciekawi mnie, jaka bo przy poprzednim zniszczeniu jej niebyło . Czy ktoś z was wie co to było

Obecne zniszczenie - [www.puls-konstancina.pl]

Poprzedni film - [www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ponownie zniszczono Pomnik
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 pa¼ 2012 - 21:46:01

A może zrobić dla młodzieży z gminnych i powiatowych szkół atrakcyjny, przemawiający do wyobraźni program wideo o Katyniu z udziałem ich kolegów i koleżanek z Montessori i rozdać nauczycielom WOS i historii, żeby zaprezentowali w klasach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ponownie zniszczono Pomnik
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 pa¼ 2012 - 13:18:53

A to specjalnie na okoliczność zniszczenia pomnika ?
Taki program zawsze warto zrobić. Szczególnie w kontekście ograniczania nauczania historii w szkołach.
Myślę, że taki program należy jednak kierować bardziej do młodzieży w wieku licealnym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ponownie zniszczono Pomnik
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 22:46:25

Nie wiem. Nie ma czegoś takiego, jak historia od lat 15. Nasi szóstoklasiści po obejrzeniu spektaklu Teatru TV "Inka 1946 - Ja jedna zginę" podczas jesiennej szkoły wyjazdowej na Podlasiu - kompletnie zmienili swój stosunek do takich spraw, jak pomniki ofiar wojny, pamięć narodowa, postawa żołnierzy wyklętych wyraźnie wielu z nich zaimponowała. Podobnie było z filmem "Szwadron" Machulskiego, z którego sceny inscenizowaliśmy po angielsku w klasie piątej, a także np. z zajęciami o holocauście w nocnej scenerii białostockiego kirkutu. To są zajęcia dla klas IV-VI. W ich wieku byli harcerze, którzy nosili meldunki i amunicję w powstaniu. Oni na szczęście nie muszą, ale to nie znaczy, że trzeba odkładać takie lekcje aż do klas licealnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ponownie zniszczono Pomnik
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 pa¼ 2012 - 23:21:43

Odgórnie odkładają grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ponownie zniszczono Pomnik
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 pa¼ 2012 - 21:44:32

Dobrze powiedziane Panie Robercie

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.