Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Konkurs dla uczniów: ?TRANSPLANTACJA - DAR ŻYCIA. Jestem na TAK?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 lis 2012 - 10:31:40

Konkurs ?Transplantacja - dar życia. Jestem na TAK?

Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym ?Transplantacja ? dar życia. Jestem na TAK?. Cel inicjatywy to wzrost wiedzy wśród młodzieży na temat dawstwa, transplantacji narządów i tkanek oraz propagowanie transplantacji. Przedsięwzięcie organizowane jest z inicjatywy wojewody mazowieckiego, kuratora oświaty oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej.

Uczestnicy konkursu wykonują na formacie A3/A4 indywidualne prace promujące ideę transplantacji w dowolnej technice plastycznej (np. malarstwo, rysunek, grafika). Prace wybrane w etapie szkolnym można przesłać do 14 grudnia 2012 roku na adres Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie w Siedlcach (ul. Piłsudskiego 38, 08-110 Siedlce). Komisja wojewódzka rozstrzygnie konkurs do 31 stycznia 2013 r. Uroczystość wręczenia nagród zaplanowano na 14 lutego 2013 r. Organizatorzy konkursu przyznają nagrody rzeczowe za miejsca I ? III w obu kategoriach wiekowych. Więcej informacji jest dostępnych na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Konkurs realizowany jest w ramach programu ?Partnerstwo dla transplantacji w województwie mazowieckim?. Założeniem projektu jest uzyskanie społecznego poparcia dla dawstwa narządów pobieranych od osób zmarłych oraz dawców rodzinnych. Szacuje się, że na świecie codziennie umiera piętnaście osób, nie mogąc się doczekać przeszczepu, podczas gdy co czternaście minut kolejna osoba jest kwalifikowana do zabiegów.

źródło: [www.mazowieckie.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.