Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lis 2012 - 12:57:23

Zakładam ten wątek w celu stworzenia użytkownikom forum możliwości podzielenia się opiniami
na temat jakości produktów spożywczych dostępnych na rynku lokalnym oraz dań podawanych
w miejscowych lokalach gastronomicznych.
Zainspirowali mnie producenci, którzy z biegiem czasu niestety zmieniają jakość produktów,
niekoniecznie na korzyść konsumentów.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 04 lis 2012 - 13:01:44

To ja zacznę: kaszanka z wątróbką z Lidla od zawsze trzyma poziom. Przedwczoraj pożarłem pół kilo naraz.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 04 lis 2012 - 13:54:13

a ja polecam pieczywo z AK Otrebusy na Warszawskiej (obok skladu kruszyw).

dawno nie jadlem tak dobrego pieczywa. A poza tym biale pieczywo (np. chleb tradycyjny lub wiejski) jest swiezy przez kilka dni!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: KasandraKasandra (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lis 2012 - 13:58:08

A mnie bardzo smakuje biały serek z Lidla - w opakowaniu o nazwie light soft cheese. Pycha.
No i kiełbasa weselna kupowana na targu (samochód z wędlinami z Lublina).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lis 2012 - 17:29:56

Dotychczas wydawało mi się, że najlepszą kaszankę, chociaż zbyt pieprzną jak na mój gust,
sprzedają w dwóch budkach na targowisku.
Ale muszą spróbować tej z Lidla.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 04 lis 2012 - 19:02:28

sklep rybny bodajże przy Warszawskiej, mają tam genialne śledzie - zamarynowane kawałeczki w oleju z cebulką. te, które jadłam do tej pory, pachniała rybą jak na mój gust za mocno, te mają słony posmak morza. pycha z razowym chlebem.
nigdzie indziej takich nie ma.

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 lis 2012 - 09:13:49

Miód z Tęczowej Pasieki w Cieciszewie - o dziwnej nazwie "kremowany" - niech się schowają wszystkie nutelle i in. paskudztwa. Łagodny smak i dogodna do smarowania konsystencja.


A przy okazji - coś dla amatorów śmieciowego jedzenia: [naukawpolsce.pap.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 lis 2012 - 11:54:20

Czy mają tam też inne produkty pszczelarskie?

Bardzo dobra szynka "Połeć" w Piaście cena nieco powyżej 30 zł za kg.
Inna dobra szynka "Baby" w sklepie mięsnym, obok rybnego na Warszawskiej cena ok.23 zł za kg.
Oba produkty od dłuższego czasu trzymają normę. Ta druga przypomina nieco smakiem czasy gierkowskie.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 lis 2012 - 16:53:48

Tak mają, m.in. kit pszczeli, mleczko, wosk. Wyroby mają gwarancję jakości -sa badane. Mogłam się pzrekonać gdy paskudnie się oparzyłam (chwyciłam blachę 200stC), polałam sobie pierwszym z brzegu kitem - nic, boli jak cholera. Potem z drugiej buteleczki - natychmiastowa ulga, żadnego bąbla, prawie bez sladu. W tej drugiej butelce był kit z Cieciszewa, w pierwszej z apteki. Zapytałam właściciela pasieki czy kit od jego pszczół ma specjalny skład i dowiedziałam się, że nie wszystkie sa aktywne - dlatego przed sprzedażą bada.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: KONESER DOBREGO SMAKU - opinie lokalnego konsumenta
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.itsa.net.pl)
Data: 07 lis 2012 - 17:34:54

Witam, Jeśli ktos z Państwa ma ochote na bezpośredni kontakt z Pszczelarzem i właścicielem Tęczowej Pasieki to zapraszam serdecznie To skormnie napisze jestem Ja :-).
I dziękuje za miłe opinnie.
Dokładam wszelkich starań aby produkty pszczele takie jak Miód, pyłek pszczeli, kit pszczeli - propolis, wosk oraz mleczko pszczele były nawyższej jakości.
Sposób prowadzenia pasieki jest oparty o najnowsze trędy oraz co podstawa - Nie używanie chemii w ulu.

Każdego kto by chciał dowiedziec się więcej o miodach, produktach pszczelich oraz o życiu rodziny pszczelej zapraszam do odwiedzenia pasieki i wspólnej rozmowy. Najchętniej prosze wcześniej o telefon. Z reguły w weekendy jestem w pasiece.
Więcej na stronie Tęczowej Pasieki www.teczowapasieka.pl

zachęcam również do obejrzenia mojego występu w programie Pytanie na śniadanie prowadzonym na żywo przez Ulę Chincz i Tomasza Kamela.
W krótkim 7 minutowym czasie opowiadam o miodach i o tym jak i gdzie kupwac dobry prawdziwy miód.

Link poniżej
[www.tvp.pl]

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie

Zbyszek Durajczyk
Pszczelarz

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.