Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.free.aero2.net.pl)
Data: 26 maj 2012 - 16:55:05


Tomasz Zymer
ale ta ulica się kompletnie nie nadaje do jakiegoś "skracania drogi". Moim zdaniem powinna być otwarta wyłącznie dla ruchu lokalnego.
Byli byśmy niezmiernie wdzięczni. grinning smiley
Bardzo wiele osób jadących Chylicką w stronę Jeziorny skraca sobie drogę jadąc Gdańską. (większość z nich jedzie do Jeziorny i nie muszą czekać na tych którzy czekają na włączenie się do ruchu w stronę Piaseczna )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 01 cze 2012 - 08:23:20

Ludzie ludzie cud na wsi.
Po wielu interwencjach w dniu wczorajszym drogowcy załatali dziury na ulicach Przyrzecze-Gdańska.
Wielkie dzięki smiling smiley thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 cze 2012 - 09:01:31

Czas był najwyższy. Oby te łaty wytrzymały równie długo, jak wcześniej dziury ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 01 cze 2012 - 11:46:58

Kościelna jednokierunkowa ? To Kraszewskiego pewnie też. Tam w niedzielę tyle furmanek parkuje smiling bouncing smiley

> Nad Wisłą <

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 cze 2012 - 12:17:54

Pzrydałaby się też Graniczna jednokierunkowa od Szpitalnej do Parku - tam mogłyby spokojnie bryki parkować. Do Parku rzut beretem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 cze 2012 - 12:53:29

Oczywiście Pan Cieślawski ma rację jeśli idzie o ulice Potulickich i Oborską. Jeżeli Pan Jańczuk uważa, że wówczas będą rozwijać większą szybkość pomimo obowiązujących nakazów i zakazów to niech wreszcie uruchomi program radaru i uruchomi Straż i Policję w tym względzie. Ponadto niech wystąpi do Powiatu o zmianę organizacji ruchu na Prusa, Długiej, Pułaskiego i Piaseczyńskiej co by wszystkie przecznice były równorzędne bo na tych ulicach permanentnie przekraczają szybkość i było już wiele wypadków śmiertelnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt - dofinansowanie nakładki na Chylickiej - głosowanie 30 maja
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lip 2012 - 12:58:14

Własnie podpisano z powiatem porozumienie ws. remontu Chylickiej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 04 lip 2012 - 13:33:42

Remontem był tego nie nazywał. Nazwijmy to nałożeniem nakładki.
Powiat ma to zrobić własnymi siłami czy będzie przetarg?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt - dofinansowanie nakładki na Chylickiej - głosowanie 30 maja
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 lip 2012 - 15:09:08

znowu nakładka na powiatowej drodze za nasze pieniądze? i to pomimo tego jak wygląda Mirkowska po tylko jednej zimie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt - dofinansowanie nakładki na Chylickiej - głosowanie 30 maja
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 lip 2012 - 19:47:40

Terminy przetargu
ogłoszony 5 lipca,
założone rozstrzygnięcie 26 lipca,
data wykonania prac do 31 sierpnia

Sposób naprawy Chylickiej (od Pułaskiego do Potulickich):
a. frezowanie na 6 cm
b. wyrównanie z wartsywy mineralno-bitumicznej 2 cm
c. siatka z geowłukiny
d. warstwa ścieralna z asfaltu średnioziarnistego ścisłego 4 cm

Wszystkie szczegóły [bip.piaseczno.pl]


Wg informacji jakie otrzymałem to jest to inny sposób naprawy niż Chylickiej. Z uwagi, że nie jestem specjalistą to niestety nie wiem czy zastosowany sposób będzie lepszy.
Na moje małe pocieszenie to ruch samochodów ciężkich na tej drodze jest dużo mniejszy niż na Chylickiej.


Michał



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-07 19:48 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt - dofinansowanie nakładki na Chylickiej - głosowanie 30 maja
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.centertel.pl)
Data: 08 lip 2012 - 14:09:29


m_wisniewski
Wg informacji jakie otrzymałem to jest to inny sposób naprawy niż Chylickiej. Z uwagi, że nie jestem specjalistą to niestety nie wiem czy zastosowany sposób będzie lepszy.
Na moje małe pocieszenie to ruch samochodów ciężkich na tej drodze jest dużo mniejszy niż na Chylickiej.

Chyba chodziło o Mirkowską?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt - dofinansowanie nakładki na Chylickiej - głosowanie 30 maja
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 lip 2012 - 18:27:25


Mixiorek

m_wisniewski
Wg informacji jakie otrzymałem to jest to inny sposób naprawy niż Chylickiej. Z uwagi, że nie jestem specjalistą to niestety nie wiem czy zastosowany sposób będzie lepszy.
Na moje małe pocieszenie to ruch samochodów ciężkich na tej drodze jest dużo mniejszy niż na Chylickiej.

Chyba chodziło o Mirkowską?
jak najbardziej tak .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt - dofinansowanie nakładki na Chylickiej - głosowanie 30 maja
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 lip 2012 - 23:26:50


m_wisniewski
Sposób naprawy Chylickiej (od Pułaskiego do Potulickich):
a. frezowanie na 6 cm
b. wyrównanie z wartsywy mineralno-bitumicznej 2 cm
c. siatka z geowłukiny
d. warstwa ścieralna z asfaltu średnioziarnistego ścisłego 4 cm

Jeżeli to geokompozyt lub geosiatka. Nie geowłóknina.

W "projekcie" (ktoś przytulił kasę za dokumentację, którą - moim zdaniem - powinni przygotować w ramach obowiązków służbowych pracownicy ZDP, no ale może mają taki natłok zajęć jak w naszym UMiG) wpisali kompozyt, ale w nocy przyśnił mi się anioł i powiedział, że wygra pewna firma o dwuczłonowej nazwie i będzie geosiatka. Nikt, z "nadzoru", nawet nie zwróci na to uwagi smiling smiley.



m_wisniewski
Wg informacji jakie otrzymałem to jest to inny sposób naprawy niż Chylickiej. Z uwagi, że nie jestem specjalistą to niestety nie wiem czy zastosowany sposób będzie lepszy.
Na moje małe pocieszenie to ruch samochodów ciężkich na tej drodze jest dużo mniejszy niż na Chylickiej.

Jak ruch mniejszy, to wytrzyma trochę dłużej. A trochę to może być rok, może dwa, a w niektórych miejscach może pół roku dłużej. Tego nikt nie wie, bo za wiele czynników, a nie sprawdzono niczego. Znamienne, że projektant słowem nie zająknął się o podbudowie. Projektuje i nie wie na czym... Chociaż na Mirkowskiej wiedział, nawet doskonale, ale jak sobie inwestor zamówił, to tak mu zaprojektował...

Inny sposób? Może trochę inny, ale efekt będzie niewiele lepszy. Może jak przebitumują, po chrześcijańsku skropią i ułożą geosyntetyk, to dłużej zachowa szczelność (na brak odkształceń w perspektywie 2-3 lat i tak bym nie liczył) i pożyje to chwilę. Może... Szkoda tylko, że za moje złotówki (a już w szczególności te z konstancińskiego budżetu) "to" w ten sposób będzie robione.

Jak długo wytrzymują i jak wyglądają efekty podobnych pomysłów można zaobserwować na Mickiewicza, na Ściennej itd. Ruchu wielkiego tam nie ma.


P.S. "Projekt" tego, co zrobiono na Mirkowskiej (to, że projekt jedno a wykonawca zrobił po swojemu, to inna sprawa) powstał w tej samej pracowni i sygnowali go ci sami panowie projektanci smiling smiley.

Ciekawe też dlaczego cały destrukt ma zostać odwieziony na teren bazy ZDP w Wilczej Górze, w domyśle do wyłącznej dyspozycji tej instytucji.
Jeżeli udział gminy ma być 50%, czyli także 50% kosztów frezowania i 50% kosztów transportu, to dlaczego połowa destruktu nie trafi do dyspozycji gminy? Widocznie w naszej gminie lepiej zrobić przetarg i zamówić usługę wbudowania takiego destruktu razem z materiałem, który tutaj można przy okazji pozyskać "gratis do usługi"...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-10 23:51 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt - dofinansowanie nakładki na Chylickiej - głosowanie 30 maja
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 11 lip 2012 - 11:59:37

generalnie ciekawy jestem, kiedy u nas ktoś dojdzie do wniosku, że biednego (co od x czasu jest podkreślane na każdym kroku) nie stać na robienie dziadostwa...
odkształcenia po 2-3 latach?
Mirkowska też zdaje się nie podlegała jakieś gwarancji, a jeśli podlegała to widać obecnie na niej, że nie mamy gospodarza, który ją zamierza egzekwować...
Ciekawy też jestem, czy przypadkiem takie zmiany i zachodzące procesy, o których pisze Czak nie kwalifikują się do jakiejś komisji śledczej podobnej do tej od 'lub czasopisma'...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.centertel.pl)
Data: 13 lip 2012 - 19:24:47

Skoro mamy temat o nowym asflacie to:

1. Naprawa istniejących podbudów i zabezpieczenie podbudów nakładkami z mieszanek mineralno-asfaltowych na drogach gminnych:

http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?app=docs&action=get&iid=46949

2. Przebudowa ulicy Strumykowej i odcinka ul. Jaworowskiej (pomiędzy ulicami Piasta i Prusa) wraz z infrastrukturą w Konstancinie-Jeziornie:

http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?app=docs&action=get&iid=46554

3. 01.08 dowiemy się kto przebuduje Wierzejewskiego:

http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?mnu=82&id=4524

Mam wrażenie, że wiem kto będzie wykonawcą tej inwestycji.

4. Jest też inny sukces drogowy ;-)

http://www.konstancinjeziorna.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1045&menu_id=0

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 13 lip 2012 - 21:00:10

Z informacji podlinkowanych przez Mixiorka wynika, że szczęście mają ci w Mirkowie i Jeziornie, którzy jadą teraz na urlop.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.63.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 14 lip 2012 - 23:26:36

Ktoś sie orientuje jaki jest zakres prac objętych punktem nr 1? Tj. Za co konkretnie zapłacimy te 4 stowki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lip 2012 - 00:50:38

Chyba chodzi o to: [webcache.googleusercontent.com]

Oczywiście w archiwum BiP tego nie znajdziesz, bo chyba wyparowało... Być może przypadkiem. O jakości tego biuletynu cenzuralnie wypowiadać się nie sposób, więc bez komentarza

Dla przykładu coś innego: [bip.konstancinjeziorna.pl]
Oferta nr 2 za 203450 zł, a poniżej (w tym samym dokumencie, na jednej stronie) Zamawiający napisał, że postanowił o wyborze oferty nr 2 za kwotę 258504,88 zł (obie kwoty brutto), a później zamieścił ogłoszenie o udzieleniu zamówienia na 203450.

Widocznie Burmistrz nie czyta, choćby pobieżnie, tego co dostaje do podpisu. Ten, który to opublikował też nie poczuł się, żeby napisać sprostowanie.

A spróbuj zrobić taki numer w swoim zeznaniu podatkowym...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 lip 2012 - 13:09:35

Najkorzystniejszą ofertę na frezowanie Chylickiej złożyła firma:
Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane
DROTECH Kin Dariusz
ul. Warszawska 211/2
05-300 Mińsk Mazowiecki



Wszystkie złożone oferty

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów
Spółka z o.o.
ul. Kolejowa 28
05-300 Mińsk Mazowiecki
94,27 pkt

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane
DROTECH Kin Dariusz
ul. Warszawska 211/2
05-300 Mińsk Mazowiecki
100 pkt

Przedsiębiorstwo Produkcyjno ? Usługowo ? Handlowe
Budowa i Naprawa Dróg ?EFEKT? Sp. z o.o
ul. Szymańskiego 8
02-495 Warszawa
95,08 pkt

MABAU POLSKA Sp. z o.o.
Szymanów 9K
05-532 Baniocha
84,87 pkt

?FAL-BRUK? Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
ul. Sarabandy 42
02-868 Warszawa
83,71 pkt



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-31 13:12 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy asfalt
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 31 lip 2012 - 15:31:00

W sumie to niespodzianka, dla nas może być miła o ile jakość prac będzie wysoka. Mieszkańcy okolic Chełmżyńskiej i Strażackiej w Wawie lub Góry Kalwarii już pewnie są mniej zadowoleni.
5 ofert i 5 miejsce... coś jest chyba na rzeczy, może za dużo przyjętych zleceń? Może szykują się na Wierzejewskiego i Matejki, ale to małe robótki a tu praca typowo asflatowa.... szkoda, że nie ma kwot. Jest to o tyle istotne gdyż nasza Gmina dokłada się w 50%.
Jeszcze sznurek:
http://bip.piaseczno.pl/public/?id=115929



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-31 15:39 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.