Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 16 z 18
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2013 - 16:07:06

Pisał już chyba czaknoris, a może kto inny, że drewniana konstrukcja budynku zbytnio by sie nadwyrężyła obciążeniem cegłami.

W Wawa zabezpiecza się kamienice pustakami, ze względu na łatwiejszy montaż i demontaż

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 20 cze 2013 - 18:45:21

Jaka drewniana konstrukcja budynku, który ma grube mury z solidnej cegły? Już o tym było. Kolejne forumowe déj? vu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2013 - 19:54:43

Maniu, tak jak Tomek Zymer napisał wyżej - M51 ma ceglane mury (stara porządnie palona) grubości pół metra i więcej miejscami. Wiele razy o tym tu pisałem. Drewniana jest tylko część dawnych tarasów od strony kościoła (ta część niepomalowana).

BUDYNEK M51 JEST BUDYNKIEM CEGLANYM O GRUBOŚCI MURÓW WSPÓŁCZEŚNIE NIE STOSOWANYCH (teraz mamy znacznie cieńsze). Mówienie o tym, że zamurowanie otworów okiennych może przy późniejszym ponownym "otwieraniu" okien uszkodzić budynek jest głupotą lub celowym działaniem na niekorzyść tegoż zabytku - porównajmy mur ceglany o grubości pół metra, a ścianka z pustaka smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-21 19:56 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 cze 2013 - 20:05:39

To ja nie wiem, bo na budowlach się nie znam, ale ktos pisał o tych pustakach, bo chyba sama nawet zapytałam - widząc jak zabarykadowali pustakami otwory w Czerwonaku (szwedzkim domu). Powinno gzdieś być w tym watku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2013 - 10:10:52

Ale parę razy już o tym i ja i Tomasz pisaliśmy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 cze 2013 - 10:45:11

Wiem, że pisaliście ale mi chodziło że ktos pisał, że pustaki nieodpowiednie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 22 cze 2013 - 11:11:47

Sama przebudowa Hugonówki wyprodukowała tyle "historycznej' cegły rozbiórkowej, że starczyłoby na Pomnik 25-lecia Dobrych Intencji Władz Samorządowych KJ. Skuteczność, z jaką ZGK "recyclinguje" rozbiórkową (prawie nową) kostkę, cegłę i inne elementy, jest imponująca. Tu także mieliby pole do popisu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 cze 2013 - 11:13:53

Stara cegła jest ponoc poszukiwana, bo przy remoncie starych willi tylko taka pasuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 22 cze 2013 - 11:16:15

Nie przypominam sobie takiej pozycji po stronie dochodów w sprawozdaniu finansowym ZGK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 cze 2013 - 21:50:49

na pisałam "ponoć", bo tak mówiono w maglu. Nie wiem czy ktoś robi na tym biznes ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 pa 2013 - 11:32:25

Dawno nie byłem wokół M51. Wyłamane okno na werandzie, drzwi do tego samego mieszkania po przeciwnej stronie również - kiedy ja o tym pisałem? ile miesięcy temu? i nic niestety. A podobno, wg słów p. Skarżyńskiego, jego pracownicy "regularnie" smiling smiley kontrolują stan posesji (tak na marginesie, to dlaczego tam nie sprzątająsmiling smiley ). Dodatkowo, wyłamane częściowo deski od barierki na tarasie na pierwszym piętrze i wybite okno na parterze mniej więcej w połowie długości budynku od strony stawu - wejście otwarte do kolejnego mieszkania w bloku.

Bogata ta nasza gmina, podobno mamy potrzebujących ludzi, a budynek relatywnie niedawno odnowiony marnieje z roku na rok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 lis 2013 - 10:57:22

może mało w temacie ale dlaczego właśnie całe to jeziorko z wyspą obok tego budynku i kanałek cały opadły o jakieś 50 cm ?? Przy starej papierni widać już tylko błotniste dno. Co oni robią z tą wodą przepompowują gdzieć czy co

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 lis 2013 - 11:31:53

Może będą czyścić, bo pewnie na dnie syf z malaria jak na gliniankach w Chylicach - kąpiąc się mozna było zawadzić o wagonik kolejki lub o rower, wdepnąć w rozkładającego się świniaka, a mawiano też że glinianka była "zakładem unieszkodliwiania" rtęciówek, ale nie wiem czy to prawda

Opcje: OdpowiedzCytuj
Mirkowska 51 do dzierżawy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 kwi 2014 - 19:09:34

Działka i budynek

[bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51 do dzierżawy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (95.49.245.---)
Data: 19 kwi 2014 - 11:08:31

A w budynku pokradziono rynny - dolne części. I mimo "regularnej kontroli" odpowiednich służb grinning smiley deszczówka zalewa mury.

Jak to mówią - pańskie oko konia tuczy - u nas dawno zapomniana w tym przypadku mądrość ludowa.

"Naród, który nie szanuje przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma przyszłości" Józef Piłsudski (mam nadzieję, że nie przekręciłem, bo z pamięci).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.31.208.---)
Data: 18 maj 2014 - 12:33:14

Sytuacja po wczorajszym ognisku trwającym aż do poźnych godzin nocnych przed werandą M51 - jeden ze słupów podtrzymujących werandę został oderwany od podstawy - przymocowany jedynie w górnym końcu.

Budynek od wielu już miesięcy nie jest zabezpieczony - weranda i przylegające mieszkania są mniejscem spotkań alkoholowych i nie tylko. Od strony stawu zniknęły dolne odcinki rynien.

Za wszystko odpowiedzialny jest właściciel, który nie zabezpiecza i nie monitoruje jak należy posesji (a ma pretensje do prywatnych właścicieli o nieuporządkowane i pilnowane posesje - należy chyba zacząć od siebie grinning smiley ).

Szkoda patrzeć na postępującą degradację najstarszego budynku.

A już częste wizyty SM mogłyby znacznie polepszyć sytuację - świadomość wśród bywalców, że budynek jest w "świetle reflektorów" obdziera go z podstawowej dla nich jego zalety - ustronnego miejsca. Wizyty "z głową", tj. popołudniowe, wieczorne, no i szczególnie weekendowe. grinning smiley Trzeba tylko chcieć!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.191.39.---)
Data: 19 pa 2014 - 22:30:47

Ktoś podrzucił śmieci budowlane pod M51 od strony M49 i stawu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.42.56.---)
Data: 20 pa 2014 - 17:10:44

ale przecież p. Wiaterek tego rejonu nie uwzględnił w swojej rejonizacji. Mania pisała o nieuwzględnieniu podczas podziału wsi, ale i część miasta nie była uwzględniona. Zresztą mnie nie interesuje kto, dla mnie ważne, żeby teren ten był zadbana i zabezpieczony, ot co. Za chwilę będzie tam wysypisko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.144.---)
Data: 21 pa 2014 - 14:55:33

Na dzień wczorajszy - trzy okna od stony stawu - otwarte wejście do posesji, drzwi wejściowe bezpośrednio na pierwsze piętro częściowo wyłamane umożliwiające wejście do środka, weranda z jednej strony trzyma sie tylko na dwóch słupach z tego jeden nie przytwierdzony do podłoża (jedynie stoi).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mirkowska 51
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (188.147.183.---)
Data: 18 lis 2014 - 18:47:46

W oknie na 1wszym piętrze bezpośrednie wejście z dworu widać palące się w oknie świece. Widać stojące butelki z alkoholem, najwyraźniej towarzyska libacja zaczyna się rozkręcać. Oby finałem nie było zapruszenie ognia. Moim zdaniem brak zabezpieczenia przez tak długi okres czasu jest działaniem celowym zmierzającym do samoistnego rozwiązania się problemu w postaci "przypadkowego" zapruszenia ognia własnie podczas spotkań takich jak dziś.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 16 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.