Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Ścieki i sprzątanie Jeziorki - zob na s. 2
Wysłane przez: trenertrener (---.183.248.214.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 kwi 2013 - 20:02:30

puszczane sobie ot tak, w biały dzień, zabetonowaną rurą, do rzeczki Małej. Co z tym można zrobić?
Tutaj:

[mapy.google.pl]





[www.dropbox.com]



Fundacja Budzenie Pasji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-04 14:07 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 20 kwi 2013 - 20:18:28

W tym tygodniu zgłoszę do burmistrza (chyba, że chcesz Trenerze zgłosić sam, to podam namiary, albo Mania zgłosi wcześniej - ja staram się nie nagabywać burmistrza w weekend) wraz z mapką, a burmistrz nakaże Straży interwencję. Przekazanie bezpośrednio do Straży w obecnych warunkach może niestety niewiele dać. Potem na posiedzeniu Komisji Ładu pojedziemy na miejsce i sprawdzimy, co zostało zrobione.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: HammerHammer (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 20 kwi 2013 - 20:28:04

to podlega gminie niestety.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: trenertrener (---.183.248.214.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 kwi 2013 - 20:43:05

Tomku, będę wdzięczny za pomoc.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 kwi 2013 - 13:14:06

Byłem tam dzisiaj i o glądałem to ujście. Jeżełi się nie mylę jest to odprowadzenie nadmiaru wód, niekoniecznie zawsze czystych, od naszego miejskiego ujęcia wody na ulicy Granicznej. Odwiert ten usytuowany jest pomiędzy ulicami Wiśniową i Akacjową.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 21 kwi 2013 - 13:31:50

Woda z ujęcia głębinowego nie może mieć takiej konsystencji. Albo zbiera po drodze mnóstwo gliny, albo ktoś do niej coś dolewa. Trzeba przejść całą trasę od ujęcia do ujścia i zobaczyć, dlaczego woda wygląda tak, jak na filmie Trenera.

Według mojej wiedzy z działek przy ul. Małej w okolicach kościoła tylko pałac Rywina ma kanalizację, zrobioną na jego własny koszt i podobnie jest też odcinkami dalej w górę rzeki. Niewykluczone, że część mieszkańców "rozsącza" szambo do rzeki. W tym roku mamy zbudować przyłącza przy Batorego, ale to kropla w morzu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 kwi 2013 - 17:45:16

Tomku widzę na tym filmie dużo żelaza i może chloru.Prawdopodobnie właśnie z tego ujęcia. Możliwe też, ale raczej wykluczam, podłaczenie do tego rurociągu kanalizacji mieszkańców. Jest tam kilka nowych domów. Spaceruję czasami wzdłuż właśnie tego rurociągu i chyba jednak taki scenariusz jest niemożliwy. Ale jak piszez sprawdzić warto.
Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 kwi 2013 - 19:00:23

Puszka pianki instalacyjnej. Przecież nie doniesie na ciebie, że zatkałeś mu nielegalny zrzut ścieków? Chyba, żeby.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 kwi 2013 - 20:27:08

Pan Wojciech ma rację, to ujście wód popłucznych z instalacji w gminnym ujęciu wody. Wygląda szczególnie atrakcyjnie gdy płynie zawiesienia z żelazem (głeboki pomarańcz łamany czerwienią). Ciekawi mnie czy ZGK administrujące ujęciem ma aktualne pozwolenie wodno-prawne na spuszczanie tego żuru do Małej via dopływ z Wierzbna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: trenertrener (---.183.251.254.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 21 kwi 2013 - 20:31:21

Właśnie też się zastanawiam, czy ta rura nie ma czegoś wspólnego ze stacją uzdatniania wody. Jest to prawdopodobne, bo jest w osi ujęcia.

[ow.ly]

Możliwe, że to są jakieś minerały, pozostałe po uzdatnianiu. Nie wiem, nie znam się. Na pewno nie leci to cały czas w ten sam sposób - dziś ciurkało raczej coś przeźroczystego.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: trenertrener (---.183.251.254.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 21 kwi 2013 - 20:35:12


Bielau
Pan Wojciech ma rację, to ujście wód popłucznych z instalacji w gminnym ujęciu wody. Wygląda szczególnie atrakcyjnie gdy płynie zawiesienia z żelazem (głeboki pomarańcz łamany czerwienią). Ciekawi mnie czy ZGK administrujące ujęciem ma aktualne pozwolenie wodno-prawne na spuszczanie tego żuru do Małej via dopływ z Wierzbna.

Nawiasem mówiąc, woda w Małej, która błyska na tle dna pełnego tego pomarańczu, w słoneczne dni wygląda pięknie.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 21 kwi 2013 - 20:49:20

Cóż, nie jestem chemikiem, ale obecny burmistrz jest smiling smiley Sprawdzę. To pozwolenie wodno-prawne też sprawdzę.

Przy okazji: jeśli ktoś ma zdjęcia rowów odwadniających na Łąkach Oborskich i całego pasa Łąk od strony Grapy i lasu SPRZED tzw, udrożnienienia rowów, bardzo proszę o kontakt i o ich użyczenie. Chodzi o wykazanie skali wycinki, do której UMiG nie chce się przyznać (burmistrz twierdzi, że poza paroma "zagrażającymi złamaniem" starymi topolami wycięto tylko młode zarośla).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 26 kwi 2013 - 23:20:29

w Wilanowie mają zieloną

[kontakt24.tvn24.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 kwi 2013 - 23:57:17

ładna, jakby taką zrobic w bagienkach pod pomostkami, to nie byłoby widać puszek i butelek (choć może po sprzataniu gminy znikneły)

komentarze pod artykułem też fajne spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 03 maj 2013 - 18:16:27

Napisał do mnie właściciel firmy kajaki-piaseczno , że na wysokości Kina Beata przy mostowej nagromadziło się wiele śmieci w rzece . Prosi o pomoc i wspólną akcje, on daje kajaki potrzebne są tylko dwie może trzy osoby do sprzątania z wody . Czy można na kogoś liczyć, akcja jutro o godzinie 12:00. Jesli są chętni to proszę na prv

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 03 maj 2013 - 21:43:46

O 12: 00 przyjedzie pan z kajakami z Piaseczna. Trzeba trochę popływać kajakiem i pozbierać butelki, puszki po piwie, jakieś inne wynalazki, co ludziska wrzucają do rzeki. Pan z Piaseczna przywozi kajaki ja worki i pływamy. Ile nam się uda pozbierać zobaczymy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 maj 2013 - 22:54:26

Może przy okazji wypatrzycie rury, którymi nasi sąsiedzi spuszczają g... do Jeziorki. W ub. roku miała sprawe zbadać SM, ale powiedziano burmistrzowi, że na taka akcję muszą mieć łodź 6 osobową a takowa ma tylko OSP w Czernidłach. Po jaka cholere nie wiadomo, bo nie mieli tych rur wyrywać, zatykać, tylko zlokalizować.
Był nt. watek [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 maj 2013 - 08:05:07


mania
(...) ale powiedziano burmistrzowi (...)

czyimi usty to powiedziano ??? taką bezosobową formę stosuje się zazwyczaj, jako wymówkę smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 maj 2013 - 14:06:32

kajaki przyjechały, z pomocników tylko Jacekkk. Szkoda ze jestem za stara i za gruba na takie pływanie - kajak by zatonął.

Może ktoś ma chwilę żeby pomóc. Samochód z kajakami stoi przy Hugonówce

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ścieki i sprzątanie Jeziorki - zob na s. 2
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 04 maj 2013 - 15:17:24

Bardzo dziękujemy za wsparcie i przybycie. Razem z właścicielem firmy kajaki-piaseczno zebraliśmy siedem worków: butelek, puszek, wydobyliśmy również pralkę. Worki zostawiliśmy na brzegu obok ?Kina Beata? trzeba tylko powiadomić służby miejskie, aby zabrali, podjechałem do Straży Miejskiej, ale w sobotę nieczynna. Dziękuje Krystianowi Jachacemu za chęci jednak wiem ze z przyczyn od niego niezależnych nie mógł uczestniczyć.

Możemy narzekać na wszystko i wszystkich jednak to mieszkańcy wrzucają ten syf do rzeki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.