Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Darmowe badania profilaktyczne
Wysłane przez: KasandraKasandra (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 maj 2012 - 15:07:58

Dzisiaj tj. w niedzielę 27maja 2012r. w Jeziornie obok przychodni na ul. Pocztowej jest wykonywana bezpłatna mammografia. Samochód z mammografem przyjechał aż z Łodzi. I co zastał? Nie miał gdzie stanąc (jest to duży samochód), bo akurat w Kosciele była komunia i pobocze jezdni a takze wnęka obok przychodni były zajęte przez samochody osób będących w Kościele. Brama przychodni , gdzie samochód mogłby wjechac, była zamknięta na jakieś łańcuchy no i przychodnia oczywiście zamknięta na głucho. W koncu młody ale bardzo dobry kierowca , po konsultacjach z osobami czekającymi na badanie wcisnął się w tę wnękę / parking. Z obawą obserwałam jego manewry, które na szczęście dobrze się zakończyły. Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego nie było nikogo z przychodni ? Ludzie z daleka byli pozostawieni sami sobie. Czy ktoś z pracowników przychodni nie powinien miec dzisiaj dyżuru? Warto o tym pomyślec na przyszłośc.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-17 10:11 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mammografia w Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 maj 2012 - 15:23:01

Jeszcze szkoda wielka, że mało kto wiedział.
Na stronce gminnej tez nie było informacji.
Tak to jest z "państwowym zarządzaniem" słuzbą zdrowia. Dawno powinni zlikwidować SPZOZ
W Lesznowoli i in. dobrze zarządzanych gminach juz tego reliktu z czasów PRL nie uświadczysz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Lekarze POZ powinni sprawdzać czy zrobione bad. profilaktyczne
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 maj 2012 - 09:54:19

Takie plany ma Ministerstwo Zdrowia, ale mądry, odpowiedzialny lekarz i bez rozkazu z góry pyta czy zrobiłaś mammografię, cytologię, a nawet bada piersi - obowiązkowo ginekolog, ale także internista przy wizycie z innym problemem niż babskkim. Z taką praktyką spotkałam się w Lecznicy Grapa, gdy wybrałam się do pani dr (zapomniałam nazwisko) po receptę. Na porządku dziennym także w LuxMedzie, gdzie mam abonament (dla dociekliwych 65 zł/mies)

W 2009r Ewa Kopacz chciała wprowadzić przepis, by przy podpisywaniu umowy o pracę kobieta pzredstawiała zaświadczenie (nie wynik), że zrobiła mammografię i cytologię, ale była "obraza majestatu" i się nie udało.
Te badania są od 2005 robiono w Polsce darmo. Podobnie jak kolonoskopia - bad. jelita grubego.
tu artykuł: [www.rynekzdrowia.pl]

Przy okazji wspomnę, że warto po 40./50. zrobić kolonoskopię.
Dlaczego - o tym tu: [zdrowie.gazeta.pl]
- badanie nie boli, robiłam. Histerykom mogą dać znieczulenie ogólne.
Tu niebawem będzie wykaz ośrodków robiących badanie za darmo: www.coi.pl/jelito.htm

Opcje: OdpowiedzCytuj
Gdzie najbliżej na darmową mammografię i cytologię
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 cze 2013 - 10:23:46

mammografia:
Centrum Zdrowia NZOZ, ul. Pomorska 1, tel. 22 750 41 70; 22 468 13 71; 600 471 700


cytologia:
SPZOZ Warecka 15 a, tel. 227564309

wiadomość ze stronki: [profilaktykaraka.coi.waw.pl]
Wątpiący w potrzebę tych badań mogą w zakładkach poczytać dlaczego należy się poddać i jak zachęcić inne osoby

Opcje: OdpowiedzCytuj
Gdzie najbliżej na darmową kolonoskopię
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 cze 2013 - 10:43:03

tu:[pbp.org.pl] wykaz ośrodków wykonujących bezpłatną kolonoskopię. Żeby się "załapać", trzeba wypełnic ankietę (jest na tej stronce) i cierpliwie czekać - niektórym osrodkom skończyła się kasa z łaski NFZ, ale mają być jakies dodatkowe fundusze (tak jest np. na Waryńskiego - dzwoniłam)

a tu: [pbp.org.pl] potrzebne informacje dla watpiących...

Opcje: OdpowiedzCytuj
A tu wykaz bezpłatnych profilaktycznych badań podany przez NFZ
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 cze 2013 - 11:14:08

ulotka ze str. [www.nfz-warszawa.pl]


Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.