Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Jak sortować śmieci?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2013 - 11:23:21

Dostaję dużo pytań od znajomych: jak to wszystko posortować?

1 Gdzie wrzucić odzież, buty, torebki damskie, paski do ubrań...

2 Czy słoik po dżemie ma być myty? Jeżeli tak, to ja ...

3 Czy wytłoczka z foli aluminiowej po karmie dla kotów to do żółtego czy do czarnego? A przykrywka od tego? A myć to?

4 Czy plastikowa foremka od ciastek?

5 A kubeczki po serkach to myte czy nie? Bo jeżeli tak, to ja...

6 Czy do worka z trawą to można obierki czy nie? Bo na worku inaczej, a na ulotce inaczej?

7 Karton po sprzęcie AGD to do żółtego? Przecież to cały worek zajmie. A styropian to co to jest?


Może ktoś już zna odpowiedzi z najbardziej wiarygodnego źródła - czyli od Lekaro.

Jeżeli odpowiedzi nie ma, to proponuję zebrać wszystkie pytania w komplecie i przesłać im.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak sortować śmieci?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 15 lip 2013 - 13:29:46

karton do zółtego, bez względu na to czy od AGD czy od czegoś innego, jak sie segreguje odpady to trzeba je myć, czyli opaowania po serkach, jogurtach itp. Jeśłi sie nie myje lądują w worku czarnym niesegregowanym. Z resztą to chyba wyjdzie w praniu, bo niemyte odpady będa po prostu smierdziały.....reszte nie wiem, bo tez mam problem z puszkami po psim żarciu, wrzucam do niesegregowalnych, ale nie wiem czy dobrze robię, a ze styropianem to jest jakaś inna bajka, której ja niestety nie znam....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak sortować śmieci?
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.ip.netia.com.pl)
Data: 15 lip 2013 - 13:35:11

a co z opakowaniami po plastrowanych wędlinach, serze żółtym, mięsie (takie foremki plastikowe zaklejane folią)? czy do suchych (plastik) czy do mieszanych?(w sumie jest tam trochę tłuszczu więc nie wiem czy ktoś to potem przetwarza...choc i tak czytałem że większość plastiku ląduje potem w spalarniach)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-15 13:35 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak sortować śmieci?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lip 2013 - 13:47:08

Trzeba sie kierować tym co na workach napisał Lekaro, a nie radosna twórczością kogoś kto na zamówienie RiOS zrobił ulotkę.
Odzież i papier /tektura/ żółty worek. Buty chyba do ogólnego. Ze sloikow wyjąć zawartosc i do szkła. Zakrętki do żółtego. Puszki z kota do żółtego.
Styropian do zmieszanych - kubeł / czarny worek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak sortować śmieci?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 15 lip 2013 - 14:06:56


mania
Puszki z kota do żółtego.

Masz Maniu na myśli puszki po kocie czy puszki z kotem? smiling smiley

Ja jeszcze dodam od siebie, że jak wystawiacie zmieszane w workach na kolejne losowanie śmieciolotka, to ewentualne resztki z mięsa trzeba bardzo dobrze owinąć, bo jeśli worek będzie stał przed bramą tych kilka dni, to jakieś zwierzątko może się do niego dobrać i będzie bałagan. Polecam też zaopatrzenie pojemnika w syrenę i reflektor przeciwmgielny montowane na pokrywie - to naprawdę zwraca uwagę. Można ściągnąć śmieciarę nawet z odległości kilkuset metrów. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak sortować śmieci?
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.ip.netia.com.pl)
Data: 15 lip 2013 - 14:41:54

kiedyś były takie breloczki do kluczy reagujące na gwizd dźwiękiem(żeby łatwo się znalazły w razie zapodziania)... może do każdego worka dodawać taki brelok a pracownicy przejeżdżając będą gwizdem lokalizowali pozostawione śmieci? grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak sortować śmieci?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 15 lip 2013 - 14:48:52

ja już proponowałam GPS zamontowany przy worku, żeby możńa było go łatwo zlokalizować.....;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak sortować śmieci?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 15 lip 2013 - 16:30:05

reforma śmieciowa już jest przedmiotem żartów kabareciarzy...
lepiej płacić bo inaczej.. ;)
[www.tvp.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak sortować śmieci?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lip 2013 - 16:30:18


Tomasz Zymer

mania
Puszki z kota do żółtego.

Masz Maniu na myśli puszki po kocie czy puszki z kotem? smiling smiley

smiling smiley
Puszki po kocim zarciu. Tak glupio nazywam odkąd nabralam jedna pazerna babę: stałam w kolejce po majonez i baba przede mna zgarnela wszystkie z pólki - pewnie handlara. To było za PRL. Byłam wściekła i pytam, a tych puszek pani i nie bierze? A co to? - Pasztet z kota ( na etykiecie był kot). A dobry? Wysmienity - odrzeklam. To wezmę i chyba wzięła cały karton. Wtedy jeszcze nie było stoisk z jedzeniem dla zwierzyny.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.