Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 maj 2012 - 10:11:35


Bogusław Komosa
Pan Bartek rzetelny i bezstronny moderator,brawo ,partia wynagrodzi.Może by przyszedł pan łaskawie na jedną z komisji potem oceniał pracę przewodniczącego.

Jaka partia, mi Putin płaci srebrnikami żeby oczerniać jedynego sprawiedliwego.

Mniej arogancji, panie Komosa, trochę więcej efektów.

A teksty o służeniu jakiejś partii to sadzą najczęściej ci, co sami są u kogoś w kieszeni, więc sobie proszę darować takie żałosne przytyki, które mają tyle wspólnego z prawdą, co pan ze znajomością regulaminu rady. Nie podoba się, że ktoś krytykuje łaskawego radnego? To niech pan zrezygnuje z pracy w radzie albo nie czyta, co ludzie o panu myślą. Samozadowolenie wzrośnie, w końcu i tak liczą się tylko pana wyborcy, co pan tu wielokrotnie powiedział. Co pana obchodzi jakiś pyskacz z innego okręgu. Chce pan brać brudy z radnym Zymerem? To sobie korespondencję oficjalną uruchomcie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 maj 2012 - 22:19:10

Panie Bartku pan to potrafi zrobić kabaret.Z wszystkiego, co panu nie pasuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 maj 2012 - 22:35:03

Wole robić kabaret, niż być na tyle niezdolnym do samodzielnego myślenia, żeby całą krytykę umieć jedynie zwalać na urojoną sympatię polityczną grinning smiley Skąd takie teksty pan bierze o "partii miłości", z okólnika powiatowego?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 maj 2012 - 06:26:14

gdyby radny BK zasięgnął języka w polsko-amerykańskiej Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, toby sie dowiedział, jak w ojczyźnie samorządności terytorialnej ustala się mpzp lub - szerzej - strategię rozwoju. Wspomniane tu odszkodowania za spadek wartości gruntów (z powodu zbyt bliskiej drogi) - to malutki margines, bo długofalowa strategia wyklucza budowanie domów w miejscu, gdzie za 5-10 lat musi przebiegać droga

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 maj 2012 - 09:10:03


ola
Wspomniane tu odszkodowania za spadek wartości gruntów (z powodu zbyt bliskiej drogi) - to malutki margines, bo długofalowa strategia wyklucza budowanie domów w miejscu, gdzie za 5-10 lat musi przebiegać droga

W przypadku głównej drogi w Cieciszewie biegnącej wzdłuż jeziora, a odchodzącej pod niewielkim kątem od planowanej obwodnicy (od 0 do 120 metrów od obwodnicy), trzeba by tę strategię opracować w XIV wieku, bo w piętnastym już ptzu tej drodze stały domy i była wieś, a duża część obecnej zabudowy pochodzi z okresu przedwojennego oraz pierwszych lat po II wojnie.

W tym wypadku zaszwankował nie brak strategii, tylko - podejmowanie decyzji odgórnie ad hoc bez liczenia się z najstarszą społecznością w gminie. A jeśli chodzi o tych kilka nowszych domów, które faktycznie dobudowano po stronie obwodnicy już w latach 1990-tych, to dlaczego gmina opracowała tylko mpzp obwodnicy (czyli paska szerokości kilkudziesięciu metrów), a tereny położone wzdłuż tego paska nadal planów miejscowych nie mają? W efekcie domy powstały zgodnie z prawem, na podstawie jednostkowych decyzji o warunkach zabudowy. Rozsądnie myślący samorząd planuje obwodnicę wraz z terenami okalającymi, a nie - obwodnicę jako wąski eksterytorialny pas na gruntach nieobjętych planami.

Tak czy inaczej, w przypadku Cieciszewa zabudowa w bezpośredniej bliskości pasa obwodnicy istnieje od kilkuset lat, więc argument o "długofalowej strategii" nie jest trafiony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 22 maj 2012 - 09:42:56

OT:


Rozsądnie myślący samorząd
jak to się nazywa? oksymoron? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 maj 2012 - 19:05:04


Tomasz Zymer
(...) trzeba by tę strategię opracować w XIV wieku, (...) argument o "długofalowej strategii" nie jest trafiony.

no ale naonczas feudał się panoszył, a i tak sczezł był, brak strategyi zostawiwszy i prapraaaawnuki swoye na pohańbienie gruntowe skazawszy w oparach eye popping smiley
Obszar he he metropolitalny, którego Kcin jest częścią (jak mniemam eye rolling smiley ) nie ma mpzp w wieeeeelu miejscach i nie ma strategii, snadź klątwa onego feudała żywą jest wiecznie (a feudał, wiadomo, PSL smoking smiley ) - zatem władze od wydawania papierków będą nadal czynić swą papierkową powinność, będą wydawac pozwolenia i tzw "warunki" bez ładu i składu - a wszystko to w duchu wstrętu do komuszej gospodarki planowej smiling bouncing smiley
Pieeeeękny maj mamy latoś, nieprawdaż ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: szturmowiecszturmowiec (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 maj 2012 - 22:46:04

Jak to czytam to włosy na głowie stają dęba.. Tacy są radni przez nas wybrani.. Patrzę i oczom nie wierzę-ale sam wybierałem.I kiedy się pomyliłem?
To mi przypomina dowcip. Pani pyta dzieci w klasie - kim chcecie być,jak żyć? Jaś (nasz rodzimy,ulubiony archetyp siedmiolatka) odpowiada - bezdomnym,chcę żyć pod mostem.
Cięcie. Jan,pod piędziesiątkę,ale smukły,wysportowany,jak większość mieszkańców K-J stoi na 46 pietrze swojego wieżowca w Dubaju. Liczy mimochodem kolejne aibusy lądujące na płycie jego prywatnego lotniska i mruczy pod nosem.. no i gdzie ku..wa popełniłem ten błąd...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 24 maj 2012 - 23:13:33


szturmowiec
Jak to czytam to włosy na głowie stają dęba.. Tacy są radni przez nas wybrani.. Patrzę i oczom nie wierzę-ale sam wybierałem.I kiedy się pomyliłem?

Ponieważ w tym wątku swoje poglądy prezentowało tylko dwóch radnych, z których z Towjego okręgu startował tylko jeden, mam wrażenie, Szturmowcze, że masz tu na myśli mnie. A ponieważ lubię się uczyć na błędach, jeśli masz chwilę czasu, napisz, w czym Twoim zdaniem Cię rozczarowałem. Umówmy się, że nie będę polemizował - po prostu warto czasem przejrzeć się w lusterku. Już mi raz przy okazji powodzi przy Kołobrzeskiej zarzuciłeś, że radny nie powinien przyjmować kpiącego tonu w publicznych wypowiedziach, co sobie zapamiętałem. Proszę zatem o kolejną lekcję.'

Moim zdaniem prawda jest taka, że w gminie takiej, jak nasza, radny powinien: a) dysponować autentycznie szeroką wiedzą prawną, tak, by nie dać się wmanewrować w kolejne pół- i ćwierćprawdy przekazywane mu przez urzędników, b) być autentycznie dyspozycyjny czasowo, tak, by móc bez reszty poświęcić się roli... Zorro lub Batmana pilnującego przez całą dobę, w każdym zakątku gminy sprawiedliwości, porżądku i gospodarności w sytuacji, gdzie powołane do tego służby tego nie robią. Kto spełnia takie kryteria? Zapewne doświadczony prawnik lub biznesmen z duzym kapitałem, który nie musi już pracować zarobkowo i może poświęcić się całkowicie działaniu pro publico bono. Coś w rodzaju rzymskiego senatora ze stałym dochodem z latyfundiów i co najmniej dwudziestoletnim przygotowaniem do roli męża stanu. Plus nieskazitelna opinia i długa historia działalności publicznej. Czy znam takie osoby w naszej gminie? Kilka pewnie tak. Problem w tym, by namówić je do kandydowania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: szturmowiecszturmowiec (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 maj 2012 - 23:21:29

Błąd tkwi już w początku wywodu. Nie jest moją intencją atakowanie Pana. Summa,którą jest mój post to smutna konstatacja poziomu dyskursu.Poziom,jak zdaje sobie Pan sprawę,wyznaczany jest średnią ważoną obu dyskutantów. Zatem nie może być mowy wyłącznie o Panu.Nawet jeśli jestem z Kołobrzeskiejsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miasto prywatne....
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 maj 2012 - 07:14:59


szturmowiec
(...) Jan,pod piędziesiątkę,ale smukły,wysportowany,jak większość mieszkańców K-J (...).

łał, naprawdę większość mieszkańców miasta i gminy K-J ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.