Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Debata MALL o roli i ofercie dla młodzieży w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.242.---)
Data: 03 kwi 2014 - 19:59:10

Dzisiaj na terenie Starej Papierni jacyś młodzi ludzie zbierali opinie na temat Konstancina - jakie są atrakcje, co by się przydało itp.
Mówili o jakiejś jutrzejszej debacie. Ciekawe czy to część zapowiadanych warsztatów architektonicznych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-04 20:07 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: debata???
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.242.---)
Data: 03 kwi 2014 - 20:41:34

Z kilu zdań, które z nimi zamieniłem wynikało, że w zasadzie nic nie wiedzą o Konstancinie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Debata MALL
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 03 kwi 2014 - 20:47:35

Debata kończąca warsztaty Młodzieżowej Akademii Lokalnych Liderów odbędzie się 4 kwietnia (piątek), w godzinach 14:30-16.00 w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym, ul. Sienkiewicza 11/13 w Konstancinie. W debacie wezmą też udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz młodzieżowych wolontariuszy-inicjatorów działań z terenu gminy (inicjatywa SPOKO). Jeśli ktoś chciałby przyjść i wziąć udział w dyskusji, na pewno jest to możliwe - podaję poniżej kontakt do koordynatora.

Celem warsztatów jest opracowanie diagnozy kierunków rozwoju miasta, zagrożeń i mocnych punktów. Jest to forma ćwiczeń dla młodzieży w przeprowadzaniu diagnozy społecznej, środowiskowej, potencjału środowiska lokalnego. Nie ma ona charakteru pracy naukowej czy też profesjonalnego doradztwa. Młodzi ludzie wiedzę czerpią z wywiadów z mieszkańcami, z internetu, z analizy wybranych dokumentów. Jest to z konieczności wiedza ograniczona, wybiórcza.

W Konstancinie takie warsztaty odbyły się w tym roku (o ile dobrze kojarzę) po raz trzeci. Uczestnicy ostatniej edycji zrobili krótki film: [www.youtube.com] . Mam też wyniki analiz zespołów roboczych z 2012 i 2013, ale na ich publikację musiałby uzyskać zgodę organizatorów.

Kontakt do organizatora: Joanna Wrońska, koordynatorka Młodzieżowej Akademii Lokalnych Liderów, email: jpwronska@gmail.com, telefon: tel: 606 692 706



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-03 20:50 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: debata???
Wysłane przez: FURMANFURMAN (81.210.18.---)
Data: 03 kwi 2014 - 21:06:31

Ta młodzież przyjeżdża na szkolenia i nie zna Konstancina,interesowali się co młodzież robi wolnym czasem.Pytali o kina,teatr baseny co w parku i o różne rzeczy.

Na jutro zaprosili burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: debata???
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 04 kwi 2014 - 17:59:12

Debata się odbyła. Trochę przekłamałem powyżej - bo już po raz szósty i w tym rozdaniu środków unijnych - ostatni. Uczestniczyło ok. 40 młodych ludzi (licealistów i studentów) z Polski (w tym ze społeczności romskiej), Ukrainy (w tym przedstawicielka Związku Polaków na Krymie), Włoch, Islandii i chyba jeszcze paru państw. Większość z nich to od lat zaangażowani społecznicy, członkowie i przewodniczący młodziezowych rad miejskich, osoby działające w organizacjach lokalnych. Ze strony gminy gośćmi byli: pan Burmistrz Kazimierz Jańczuk, pan przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Cieślawski, pan kierownik KDK, z UMiG: pani kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia oraz Wydziału Promocji. Młodzież konstancińską reprezentowało co najmniej kilkoro uczestników warszatów, w tym znany wszystkim Tomek Nowicki, a także przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Krystian Jachacy. Ja też byłem, herbatkę żurawinową piłem.

Debata trwała 2 godziny, była podzielona na 3 główne tematy: 1) co młodzi ludzie mogą robić w Konstancinie-Jeziornie i jaką ofertę można dla nich stworzyć; 2) działania i rola Konstancińskiego Domu Kultury; 3) działania i rola Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Muszę powiedzieć, że debata była świetnie zorganizowana, wypowiedzi - merytoryczne i przemyślane, a ja sporo się dowiedziałem o sposobach działania młodzieży w innych miejscowościach. Bardzo konkretnie i sensownie mówił o promocji działań KDK wśród młodzieży zastępca dyrektora KDK, pan Dariusz Falana. Pan Burmistrz i pan Cieślawski poparli pomysł stworzenia klubu młodzieżowego z prawdziwego zdarzenia w KJ (z zabawą przy różnego typu muzyce, z kafejką, miejscem spotakń i inicjatyw), z tym, że pan Cieślawski dodał, że nie sądzi, by KDK było właściwym miejscem na taki klub, a poza tym inicjatywa powinna wyjść od młodzieży. Biorąc pod uwagę fakt, że KDK dysponuje tylko cztererma dużymi budynkami (Jaworskiego - dwa budynki, Sobieskiego i Hugonówka) i dwumilionowym budżetem, a młodzież ma przecież do dyspozycji wszystkie wille i pałace Konstancina za darmo na swoje potrzeby - uważam oczywiście, że zastrzeżenie pana Cieślawskiego jest ze wszechmiar uzasadnione grinning smiley .

Całości debaty relacjonował nie będę. Padły ze strony władz miasta deklaracje pełnej i wszechstronnej woli wsparcia inicjatyw młodzieży. To ważne.

Proszę serdecznie moderatorów albo autora wątku o zmianę tytułu np. na "Debata MALL o roli i ofercie dla młodzieży w Konstancinie-Jeziornie", albo coś w tym rodzaju.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: debata???
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.108.---)
Data: 04 kwi 2014 - 23:28:14



Padły ze strony władz miasta deklaracje pełnej i wszechstronnej woli wsparcia inicjatyw młodzieży. To ważne.
Bardzo ważne...o ile nie skończy sie na deklaracji woli...

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.