Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Zapytałam Burmistrza o zamierzenia związane z terenami nadwislańskimi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 maj 2014 - 21:51:38

Radny Tomasz Zymer pzredstawia na forum lub na swoim blogu stan permanentnej klęski - jak nie powódź to "przemarsz wojsk...":

=
[url

http://tomaszzymer.blogspot.com/p/aktualnosci.html[/url]
Inną związaną z rozwojem turystyki i rekreacji uchwałą napisaną i zgłoszoną przeze mnie jako radnego była uchwała o wspólnej z NGOS realizacji projektu Parku Łurzyckiego. Od chwili podjęcia uchwały (niemal rok temu) odbyły się 2 lub 3 nieformalne zamknięte spotkania w tej sprawie (wiceburmistrza Ryszarda Machałka z inicjatorami pomysłu - p. Andrzejem Stańskim i Fundacją Szerokie Wody). Nie pozyskano żadnych niezbędnych do projektowania tej inwestycji i pozyskania środków zewnętrznych dokumentów; nie potwierdzono proponowanej przez Fundację lokalizacji na działkach gminnych (dawna szkoła w Kępie Okrzewskiej). Wszystko wskazuje na to, że w tej kadencji sprawa nie ruszy z miejsca. To samo dotyczy Mariny (przystani) na Wiśle (proponowana przez fachowców lokalizacja - Dębówka). Fundacja Szerokie Wody po rozmowach z sąsiednimi gminami rozważa przeniesienie tych niezwykle atrakcyjnych projektów na teren Wilanowa (lub Karczewa?)

Nie ma drugiej gminy, która by tak podchodziła do projektów i inwestycji służących rekreacji mieszkańców i przyjezdnych, budowaniu wizerunku i podnoszeniu atrakcyjności turystycznej, jak Konstancin_Jeziorna. Teraz przynajmniej nie można powiedzieć, że jest to "zasługa" Rady Miejskiej. ]

Postanowiłam zasięgnąć języka u źródła i zapytałam Burmistrza dlaczego sprawy związane z Parkiem Łurzyckim i Mariny na Wisle zostały zaniechane. Burmistrz odpowiedział, że wszystko jest pod kontrolą, ale nie można zrobić natychmiast. Aby docenić i zagospodarować turystycznie tereny nadwiślańskie, podczas Flis Festiwalu zostało podpisane porozumienie z burmistrzami Góry Kalwarii, Karczewa i Wawra. Teraz są prowadzone rozmowy z następnymi nadwislańskimi burmistrzami - z Otwocka i Józefowa. W planach jest ścieżka rowerowa, która będzie obejmowała wszystkie wymienione gminy, turysta będzie mógł wyruszyć po jednej stronie Wisły, a po dotarciu do mostu w GK lub planowanego promu może wrócić drugą stroną. Być może będzie uruchomiony tramwaj wodny. Lokalizacja Parku na gminnej działce w Kępie Okrzewskiej aktualna, co do lokalizacji przystani w Dębówce jest kłopot, bo to (chyba - nie dopytałam się) nie jest grunt gminny. Wszystko jednak wymaga czasu i zastanowienia się w gronie burmistrzów sygnatariuszy porozumienia.

Też uważam, że co nagle, to po diable.>grinning smiley<

Wydaje mi się, że jeśli radny cos napisze, to powinien najpierw zasięgnąć języka, nie słuchać co mu ktoś plecie, bo jest ważną osobą, która wyborcy obdarzyli zaufaniem. Może warto czasem przespać się z tematem...confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zapytałam Burmistrza o zamierzenia związane z terenami nadwislańskimi
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 23 maj 2014 - 22:26:51

Tramwaj (wodny) mi tu płynie, czyli komentarz do cytowanych przez Manię rewelacji pana Burmistrza: [tomaszzymer.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zapytałam Burmistrza o zamierzenia związane z terenami nadwislańskimi
Wysłane przez: HammerHammer (78.30.101.---)
Data: 23 maj 2014 - 22:31:13

ale się tej sprawie dzieje...

Przecież Burmistrz przedstawił taki jasny plan, że nie mam żadnych pytań...

Wierzysz w to, że jak sobie burmistrzowie pogadają to się coś z tego urodzi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zapytałam Burmistrza o zamierzenia związane z terenami nadwislańskimi
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.117.---)
Data: 26 maj 2014 - 10:53:43

Ale wyobraź sobie fetę i PR gdy już powstanie! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zapytałam Burmistrza o zamierzenia związane z terenami nadwislańskimi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 maj 2014 - 11:34:05

A nawet jak będzie feta, to co. Ważne że będzie. A_B wg Ciebie najlepiej by wszystko robić po cichu, żeby przypadkiem ktoś się nie dowiedział, bo... j.w.

Lepiej chwalić się po fakcie niż przed faktem - jak to bywało w poprzednich kadencjach oraz tak jak czyni Prezes Uzdrowiska SA na kolejnych konferencjach prasowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zapytałam Burmistrza o zamierzenia związane z terenami nadwislańskimi
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.117.---)
Data: 26 maj 2014 - 11:55:24

Maniu...ja bym Ci mógł podać wiele przykładów, gdy nie informuje sie zainteresowanych gdy co najmniej by wypadało...
Wiele było rownież dyskusji o krainie mlekiem i miodem płynącej...
Ja pozytywne rzeczy sam zobaczę (i wiele widziałem za tej kadencji!)... Jednak podobnie zobaczę to, co jest jedynie PRem...i to niezależnie czy nazwiemy go przedwyborczym czy jakimkolwiek innym...
Ot...we wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsądek...zarówno w samochwaleni jak i chwalenia innych...

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.