Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
„Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 29 maj 2014 - 08:13:58

Gdzie w tym projekcie jest Konstancin-Jeziorna?

"Warszawa: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował zmiany w taryfie, dzięki którym pasażerowie będą mogli taniej podróżować w II strefie. Nowością będzie też Bilet Warszawiaka w wersji ulgowej. Zmiany miałyby wejść 1 sierpnia br.

ZTM szykuje kolejne zmiany w taryfie przewozowej – tym razem głównie z myślą o pasażerach wyjeżdżających z Warszawy. – Jesteśmy na etapie końcowym drogi legislacyjnej. 16 maja projekt zmian został skierowany do akceptacji przez związki zawodowe – mówi Grzegorz Dziemieszczyk, wicedyrektor ZTM w Warszawie. Na przełomie czerwca i lipca dokument zostanie skierowany pod obrady Rady Miasta z terminem wejścia w życie od 1 sierpnia br.

Nowością jest oferta Warszawa+. – To odpowiedź na zapotrzebowanie gmin okołowarszawskich w związku z wprowadzeniem Karty Warszawiaka – mówi Dziemieszczyk. Zgodnie z założeniami, mieszkańcy gmin, które przystąpiły do porozumienia, płaciliby mniej za bilety długookresowe na przejazd w I i II strefie. Przykładowo cena biletu 30-dniowego ważnego na dwie strefy wynosi obecnie 210 zł. Ze zniżką taki bilet kosztować będzie 196 zł (tyle, co z Kartą Warszawiaka). Różnicę pokryje dany samorząd. W przypadku biletu 90-dniowego cena wyniesie 482 zł zamiast 536 zł.

Najbardziej zaawansowane rozmowy ws. oferty toczą się z władzami Marek, ale propozycje zostały rozesłane do wszystkich gmin aglomeracji, które obsługuje ZTM. Zainteresowanie wyraziły m.in. Izabelin, Otwock, Lesznowola i Piaseczno.

Oprócz tego ZTM planuje wprowadzić bilety długookresowe ważne wyłącznie w II strefie. Takie bilety pozwoliłyby mieszkańcom gmin, jeśli nie podróżują do Warszawy, na znaczne ograniczenie kosztów przejazdu. Bilet 30-dniowy na II strefę będzie kosztować 112 zł (dla porównania na I i II strefę – 210 zł, na I strefę – 110 zł), natomiast 90-dniowy na II strefę 282 zł zł (dla porównania na I i II strefę – 536 zł, na I strefę – 280 zł).

Wprowadzony zostanie także trzeci rodzaj Karty warszawiaka – ulgowy. Skorzystać będą mogły z niego osoby, które obecnie są uprawnione do 50-procentowej ulgi na przejazdy (m.in. emeryci i renciści, studenci, doktoranci). Oprócz tego pojawi się bilet Młodego Warszawiaka, ważny na obydwie strefy (aktualnie z ulgi tej można korzystać tylko w I strefie). Bilet 30-dniowy kosztować będzie 98 zł, a 90-dniowy – 241 zł.

Kolejne zmiany dotyczą podniesienia granicy wieku obowiązywania ulgi dla doktorantów – z 30 do 35 lat. Ponadto wszyscy uczniowie będą mogli korzystać ze zniżek do 30 września w roku, w którym kończą 21 lat. Poza tym z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego, interwencyjnego oraz specjalistyczno-terapeutycznego, stale zamieszkujący w Warszawie."

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/warszawa-karta-warszawiaka-w-wersji-podmiejskiej-taniej-w-ii-strefie-2457.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: MarioMario (89.68.187.---)
Data: 29 maj 2014 - 08:35:06

14 zł obniżki za miesięczny...dobre i to, ale to troche mało uważam...Długookresowe biety specjalne dla drugiej strefy to już sukces.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.61.129.---)
Data: 29 maj 2014 - 09:20:41

Radni w ogóle nie byli informowani o tej możliwości (o ofercie Warszawa +). Ja dowiedziałem się o niej przedwczoraj z prasy i z forum, inni podobnie. Czas na pytania do Burmistrza będzie na posiedzeniach komisji: Budżetu (środa 18.00) i Ładu (czwartek 16.30) w przyszłym tygodniu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kcin poczynil starania
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 maj 2014 - 11:49:27

Może urzędnicy poinformują radnych gdy będą mieli konkrety.

Jak poinformował WDG: "jesteśmy w stałym kontakcie z ZTM. Na razie wyraziliśmy wstępne zainteresowanie, ale czekamy na konkrety z ZTM by się do nich ustosunkować."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 29 maj 2014 - 13:28:26

za te codzienne opóxnienia autobusów do i z Konstancina, to nam powinni jeszcze płacić za uszczerbek na zdrowiu, psychicznym. Ja codziennie sie nawk....m że ho ho

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 maj 2014 - 15:39:12

Kiedyś WDG prosił o zgłaszanie usterek autobusowych - spisuj i dzwoń lub pisz (namiar w BIP), to się urzędnicy poużeraja, bo mieszkańcy to mogą ZTM naskoczyć angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 30 maj 2014 - 13:54:32

ja pisze bezpośrednio do ZTM, a poza tym to nic bym nie robiła tylko pisała, pisała, pisała pisała.... bo autobusy spóźniają się notorycznie.
Nieraz zastanawiam się że ja zwykły obywatel kupując bilet (usługę)zawieram chyba jakis rodzaj umowy cywilno-prawnej, i żądam nalezytego wykonania usługi, ja sie ze swojej strony z umowy wywiązuję, bilet kupuję, autobusów nie demoluje, nieraz tylko ochrzanie jakiegos kierowcę jak wstanę lewą noga, albo mam te dni ;)
Kuźwa jak mi się but rozklei to ide reklamować, a tutaj co? ciekawe czy jakby zrobic ZTM sprawę w sądzie i jeszcze ją wygrać czy by wtedy byli tacy mądrzy i olewali zawykłego obywatela..to byłby precedens na skalę calego województwa.
Druga rzecz która mi przyszła do głowy oststnio to jak autobus przyjeżdza spóźniony więcej niż 5 min, automatycznie wyświetla sie komunikat, że jest spóźniony, blokują sie kasowniki i nikt kto do niego wsiada nie kasuje biletu. Ja naprawdę nie wierzę, że nie ma sposobu by zrobić w koncu porządek z autobusami w gminie Konstancin



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-30 13:55 przez Zelazna Lejdi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 maj 2014 - 21:26:26

Wczoraj w Kurierze Mazowieckim [www.tvp.pl] powiedziano, że tańszą podróżą w II. strefie poza Markami, najbardziej zainteresowane są Konstancin-Jeziorna i Nadarzyn

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.185.38.---)
Data: 30 maj 2014 - 21:54:36

Biorąc pod uwagę fakt, że w tej sprawie nie wypowiadała się jeszcze ani Komisja Ładu, ani Budżetu Rady Miejskiej, ani radni w ogóle, zdanie to należy czytać tak: " tańszą podróżą w II. strefie poza Markami, najbardziej zainteresowane są: Konstancin-Jeziorna, czyli jednoosobowo pan Burmistrz Jańczuk ..." Cieszę się bardzo, że Burmistrz chce tańszych biletów ZTM (mam nadzieję, że znajdzie środki w napiętym budżecie i Rada będzie mogła je przyznać). Zresztą takie zniżki były w (niezrealizowanych) wnioskach radnych do budżetu na 2014. Natomiast powyższy znak równości (gmina to ja) w świetle ustawy o samorządzie pozostawiam bez komentarzy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (178.183.2.---)
Data: 02 cze 2014 - 07:49:58


Zelazna Lejdi
.
Druga rzecz która mi przyszła do głowy oststnio to jak autobus przyjeżdza spóźniony więcej niż 5 min, automatycznie wyświetla sie komunikat, że jest spóźniony, blokują sie kasowniki i nikt kto do niego wsiada nie kasuje biletu. Ja naprawdę nie wierzę, że nie ma sposobu by zrobić w koncu porządek z autobusami w gminie Konstancin

to by chyba zbankrutowali ;) W godzinach szczytu 710 jedzie 2 przystanki (z Wilanowskiej do Dolinki) z 10-15 minut, i jest to w zasadzie reguła ;)
Cóż, nic się na korki nie poradzi... albo zmienić trasę 710 (tylko na jaką?), albo zwiększyć ilość kursów (czym gmina chyba nie jest zainteresowana).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 02 cze 2014 - 11:20:44

niech kursuje tylko do Wilanowa, jak dawniej, potem jakoś sobie można poradzić, a z drugiej strony własnie to mi sie nie podoba, że wszyscy mowia, że to wina korków. Jakbysmy sie porządnie zbuntowali, że normą NIE jest 15 minutowe spóźnienie, to by światełka na dolince szybciutko uregulowali tak, że spóźnienia by nie było. Heloł tam jest przecież dwupasmówka, albo zrobić BUS PAS, nie można? ale taki naprawde monitorowany przez Policje i Straż M(W).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-02 11:22 przez Zelazna Lejdi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (95.49.97.---)
Data: 15 cze 2014 - 18:28:00


Zelazna Lejdi
niech kursuje tylko do Wilanowa, jak dawniej, potem jakoś sobie można poradzić, a z drugiej strony własnie to mi sie nie podoba, że wszyscy mowia, że to wina korków. Jakbysmy sie porządnie zbuntowali, że normą NIE jest 15 minutowe spóźnienie, to by światełka na dolince szybciutko uregulowali tak, że spóźnienia by nie było. Heloł tam jest przecież dwupasmówka, albo zrobić BUS PAS, nie można? ale taki naprawde monitorowany przez Policje i Straż M(W).
Cyklu świateł się nie zmieni, bo by to oznaczało sparaliżowanie Doliny Służewieckiej, która jest wyżej w randze dróg niż Al. Wilanowska.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.197.---)
Data: 15 cze 2014 - 19:49:04

A z Wilanowa do metra Wilanowska jezdza. 710 i 700. Na Sluzew jeszcze 317. Wiec pozostawalby rower smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 16 cze 2014 - 13:10:07

117, 139, spod światyni opatrzności coś jedzie, bez przesady, naprawdę byśmy sobie poradzili

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (178.183.2.---)
Data: 16 cze 2014 - 13:31:51

139? raz na dwie godziny
117? stoi w jeszcze większym korku (w drodze powrotnej) na dolince niż 710...

710 powinien dojeżdżać do jakiejś stacji metra, bo jednak znaczna część mieszkańców wybiera ten środek transportu... idealnie by było do Kabat, ale to chyba nierealne w najbliższym czasie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: „Karta Warszawiaka” w wersji podmiejskiej. Taniej w II strefie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 16 cze 2014 - 14:59:15

nie wiem, mnie w każdym razie nie podoba sie to, że jest takie przyzwolenie na opóżnienia autobusów mieszkanców z II strefy, którzy i tak płaca droższe bilety

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.