Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 maj 2012 - 17:27:01

Wczoraj,ulica Głowackiego,naprzeciw willi Rajzacherów / "kultowe" w najnowszej historii miejsce znane z wymiany "poglądów " generała z kapralem /.Silna ekipa " wymienia " po raz n-ty ubytki w jezdni .Akcja odbywa się średnio raz na rok w " okolicach "wakacji. Ilość zrealizowanych akcji/lokalizacja niezmienna/ można określić po ilości "słoji" jak na pniu drzewa. Wszyscy zadowoleni,zlecający, zleceniobiorca,kierowcy ,rowerzyści.Nie udało mi się jednak wytłumaczyć memu zagranicznemu koledze "poprawności" zastosowania tej orginalnej technologii .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 maj 2012 - 19:56:31


kaan
(...) Wszyscy zadowoleni,zlecający, zleceniobiorca,kierowcy ,rowerzyści (...)

przypomina mi to rysunek Mleczki: dojarka przy pracy (w chusteczce i z zaangażowaną miną), dojone zwierzę (z wielce ukontentowanym pyskiem), a na boku brygadzista gada do kumpla: "byk zadowolony, praktykantka ma zajęcie, wszystko gra !" grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 maj 2012 - 07:34:34

Wspomniany wyżej obrazek:
[img.interia.pl]
grinning smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-24 07:35 przez Bielau.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 maj 2012 - 11:58:51

Lokalna rzeczywistość = kompletny brak pomysły na miasto.

Kto zarządza tym miastem ?

Kto pozwolił na zbudowanie tego płotu na północno-zachodniej krawędzi działki 108/7 przy jeziorku przy rondzie przy papierni ?

Co to za skandal !!!

Taki obrzydliwy płot i w ogóle PŁOT (pomijam obrzydliwy zielony dach budynku, bo to stare dzieje chociaż też warto zapytać, kto na to pozwolił) !!!

Gdzie jest jakiś gospodarz tego miasta ?

Jak można dzielić parkanem środek miasta ? To jest uzdrowisko ? To ma przyciągać turystów ? Co za cholerny dywersant jest właścicielem tej działki i drugi pracuje w gminie że nie dbają o otoczenie przyczyniając się do obniżenia wartości gruntów ... zaraz .... a może o to właśnie chodzi ?

Może chodzi o to, żeby oszpecić to miasto, zalać je gnojowicą, zasmrodzić asfalciarnią, rozjeździć TIRami i zabudować magazynami wielkopowierzchniowymi do których dostęp zapewni lecąca przez środek miasta autostrada ?

Może o to chodzi tylko co później ? Co z tego, że stanieją grunty ? Kto na tym zyska ?

Przecież co się zniszczy to już się nie odbuduje ?

Jak Konstancin utraci nikłe bo nikłe ale jeszcze występujące skojarzenie z "BeverlyHills" to już się tego nie da odtworzyć.

Wszyscy stracą ... więc jaki jest cel niszczenia tego miasta ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 maj 2012 - 13:13:58

A może zdjęcie tegoż płotu, bo nie kojarzę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 maj 2012 - 18:14:56


Marek Wysmułek
(...)Kto zarządza tym miastem ? (...)

w BIPie jest imienny (i wymienny) wykaz smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 maj 2012 - 19:48:36


mania
A może zdjęcie tegoż płotu, bo nie kojarzę?

To jest płot między jeziorkiem a bankiem spółdzielczym.


ola
w BIPie jest imienny (i wymienny) wykaz

Co więcej jest podana lista płac. ok. 10000 miesięcznie .... smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 maj 2012 - 20:20:45

Może tymczasowy, przed EURO - gdyby przyjedni/przejezdni chcieli zaatakować BS i WBK ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 maj 2012 - 20:54:48

A to stały, czy tymczasówka budowy, która się tam odbywa? (Robią parking i podjazdy).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 maj 2012 - 21:27:51


Bartek
A to stały, czy tymczasówka budowy, która się tam odbywa? (Robią parking i podjazdy).

Wygląda niestety na stały sad smiley

Nawet jak na złość chyba, jest poprowadzony dokładnie po granicy działki a że granica jest "z nieba janek" to i płot ma bzdurny jakiś nieregularny kształt (inna sprawa kto to kiedyś rozparcelował z takim "dziobkiem" - do sprawdzenia na mapie geodezyjnej)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 maj 2012 - 14:12:12


Marek Wysmułek
Co więcej jest podana lista płac. ok. 10000 miesięcznie .... smiling smiley

czyli wszystko jasne, demokratycznej większości to odpowiada; a że ta większość jest spadkiem po mechanicznym sklejeniu (bez żadnych prób realnej integracji interesów) wiosek i uzdrowiska ? no cóż, kto by miał głowę do całościowego pomyślunku za marną 3-krotnośc średniej krajowej eye popping smiley Za 2,5 roku znów będziemy sie excytować ławicą samorządowych rekinów, obiecujących gruszki na wierzbie, porządek naokoło oraz dostatek chleba i igrzysk drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 maj 2012 - 18:43:43


ola
obiecujących gruszki na wierzbie, porządek naokoło oraz dostatek chleba i igrzysk drinking smiley

Ja obiecam jeno, że "mam odwagę" (czytaj "przed nami stają nowe wyzwania, więc potrzeba nam nowych liderów" ) smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-27 18:43 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 maj 2012 - 19:23:14

w jaką grupę docelową będziesz mierzył tą odwagą ? Aaaaaby zostać burmistrzem w Kcinie, wystarczy obiecać "zmiany w dobrym klimacie" i wszyscy - odurzeni samą tylko zapowiedzią - wrzucą słuszną kartkę do urny; aaaaaby jednak ten myk sie udał, trzeba mieć zaplecze w postaci (sondażowego) prestiżu wykonywanego zawodu i konkurenta po 2 niezauważalnych kadencjach, a także wieeeelką estymę wśród wyborców, którzy skasowali m.in. p. Tomaszewskiego i doprowadzili do wyboru między pp. KJ a MS drinking smiley Z ciekawością wyglądam Twoich, Marku, skutecznych działań - choćby w kwestiach dyskutowanych na tym forum, choćby w skali i klasie prezentowanych tu przez Roberta i Tomasza. Trzymam kciuki, zatykam nos przed smrodem tzw asfalciarni oraz dzikich śmietnisk i uszy przed hałasem znacznie przewyższającym urzędowe normy drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 maj 2012 - 10:12:17


robert
Jak chcesz wygrać wybory na burmistrza w KJ?

Mówiąc prawdę. Wydaje mi się, że społeczeństwo gminy już na tyle jest świadome, że wolą prawdę niż kolejne obiecanki.

A jak oczekują obiecanek, to najwyżej nie będę burmistrzem smiling smiley.


robert
Czy obiecasz nowe standardy zarządzania dające społeczności kontrolę nad władzami Gminy

Tak. Uważam, że potrzebna jest gruntowna zmiana zarządzania gminą. Na szczęście nie jestem "jednym z nich" więc nie mam najmniejszego sentymentu wywalenia __urzędasów__ na zbity pysk. __Urzędników__ szanuję i zapewniam, że moje zarządzanie byłoby dla nich korzystne nie tylko finansowo ale też i w zakresie spełnienia zawodowego.


robert
Czy odbudujesz, właściwie za promujesz i wykorzystasz uzdrowiskowy charakter naszej Gminy

Tak. To jest w mojej stopce. Oczywiście trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jak ma wyglądać Uzdrowisko XXI i następnych wieków. Warszawa rozpycha się niemiłosiernie. Trzeba wielkiej dyscypliny aby nie dać się zaasfaltować. Ale trzeba też uczciwie powiedzieć, że jedyne co da się zachować to gminę w stylu CentralParku. Góra Kalwaria, Piaseczno, Warszawa będą się budować. Zabudują nas blokami dookoła i nie mamy na to wpływu. Będziemy jak ten właśnie CentralPark w Nowym Yorku CentralPark

Dlatego warto już dzisiaj rozpocząć dyskusję czy warto walczyć o zaniechanie budownictwa na łąkach ? A może właśnie należy zacząć tam osiedlanie póki jeszcze mamy nad tym kontrolę. Niech to będą osiedla niskiej zabudowy, niech będą dobrze skomunikowane, i niech będą zaopatrzone w media. Potrzebna jest szeroka dyskucja której chciałbym jako burmistrz przewodzić.



robert
Czy zapewnisz (obiecasz) bieżącą wodę i dostęp do sieci kanalizacyjnej mieszkańcom wszystkich sołectw

A no właśnie. Pisałem na forum w innym miejscu, że nie mam tak silnego jak niektórzy przekonania, że zachowania naturalnego charakteru terenów wiejskich jest korzystniejsze dla gminy. Jak piszę powyżej i tak nas zabudują dookoła więc lepiej może samemu budować póki mamy kontrolę ?

Jednocześnie zapisać w pozwoleniach na budowę wymóg budowy mediów i __kontrolować__ wykonanie umów !!!

Tak - ja mam odwagę żeby się tym zająć.


robert
udając tworzenie strategii rozwoju dla całej Gminy?

No właśnie. Ostatnim przykładem strategii rozwojowej gminy jest płot na środku miasta. Ohydny płot przy ohydnym budynku ...

Ja sie nie boję stawiać ciężkie wymagania (np. w pozwoleniach na budowę), bo zależy mi na dobru mieszkańców i dobru gminy.


robert
Mam nadzieję, że weźmiesz udział.

Tak wezmę.

Ja się nie boję.

Nie cierpię na nicniemożność i nie mam litości dla darmozjadów i innych pasożytów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 maj 2012 - 10:25:15

jak i czym przekonasz wyborców, skoro - jak sam piszesz - na obiecanki nie dadzą się wziąć ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 maj 2012 - 11:12:59


ola
jak i czym przekonasz wyborców, skoro - jak sam piszesz - na obiecanki nie dadzą się wziąć ?

No rzeczywiście mamy dylemat z rodzaju paragraf 22 ;)))

Wierzę jednak, że ludzie są bardzo rozsądni i widząc co się dzieje oraz przyjmując moje pomysły jako obietnicę korzyści dla siebie samych będą wiedzieli, że ja nie obiecuję, tylko przedstawiam konkretny plan (tak jak np. z komunałkami).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 maj 2012 - 12:50:15


Marek Wysmułek
Wierzę jednak, że ludzie są bardzo rozsądni i widząc co się dzieje (...)

którzy ludzie ? i dlaczego akurat teraz mieliby sie stać bardziej rozsądni niż w ub latach ?
bez okreslenia grupy docelowej (wyborców), bez zaplecza zdeterminowanych fanów i bez - choćby najmniejszych - konkretnych działań w realu nie wyobrażam sobie Twojego startu. Ten Twój "konkretny plan w/s komunałek" - to przecież tylko słowa rzucone w garstkę forowiczówsad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 28 maj 2012 - 14:43:54


ola
jak i czym przekonasz wyborców, skoro - jak sam piszesz - na obiecanki nie dadzą się wziąć ?

Jako mieszkaniec Skolimowa będącego w niedalekiej odległości od Lasu Kabackiego śpieszę poinformować , że na naszym terenie "jelenie " występują niezwykle rzadko, a "baranów" nie hodujemy już co najmniej od 20 lat ;)
Z wyrazami szacunku dla MW
_______________________________________
Akizuka kandydat na bramkarza 2014r
Polemika z MW jest jak gra w szachy z gołębiem
Nieważne jak grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury nasra na szachownicę i będzie dumny z wygranej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 maj 2012 - 14:44:26


ola
dlaczego akurat teraz mieliby sie stać bardziej rozsądni niż w ub latach

Wiesz - zawsze jest nadzieje, że to właśnie teraz jest ten "moment" ;)


ola
bez okreslenia grupy docelowej

A no to oczywiste, ale nie będę przecież swoich planów upubliczniał smiling smiley. Przyjdzie czas (i ochota !) to zacznę działanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokalna rzeczywistość
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 maj 2012 - 20:04:32


Marek Wysmułek

Dlatego warto już dzisiaj rozpocząć dyskusję czy warto walczyć o zaniechanie budownictwa na łąkach ? A może właśnie należy zacząć tam osiedlanie póki jeszcze mamy nad tym kontrolę. Niech to będą osiedla niskiej zabudowy, niech będą dobrze skomunikowane, i niech będą zaopatrzone w media. Potrzebna jest szeroka dyskucja której chciałbym jako burmistrz przewodzić.

A to możemy stracić taką kontrolę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.