Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 19
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 22 lut 2012 - 10:27:55

p.s. mi się ławki podobają... pasują do zrealizowanego projektu parku. Jeśli jeszcze udało się wynegocjować dobrą cenę to super (bo pamiętam że wcześniejsze zaproponowane przez architektkę były dość drogie).

Problemem będą wandale, ale ten problem mają wszystkie nieogrodzone i dostępne 24h/dobę parki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lut 2012 - 10:49:42

[...] ale może gusta się zmieniły a ja sam zostałem w tyle ?

OK. Po rozmowie z osobą której wypowiedzi bardzo cenię, z kręgów zbliżonych do włodarzy gminy, nabrałem przekonania, że gusta się nie zmieniły tylko sytuacja prawna jest nie możliwa do ugryzienia. Nie pozostaje nic innego jak zacisnąć zęby i czekać na lepsze dni dla Parku Zdrojowego i co za tym idzie dla Konstancina. Może nowy właściciel Uzdrowiska przyłoży się do remontu PZ po tych zniszczeniach jakich dokonano.

Pozostając z nadzieją, pozwolę sobie na małą odę:

O piękny Konstancinie.
Z powodu złych ludzi, urok Twój ginie.

Kto wie, jak długo będziesz niszczał.
Ale nadzieja w tych wielu, którzy chcą byś błyszczał !




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 16:22 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 22 lut 2012 - 10:50:01

Polak po szkodzie ;)

Prawdę mówiąc ja chadzałem na te spotkania w sprawie Parku zanim jeszcze projekt był, ale tak się to ciągnęło, tak było ślamazarne, nudne i donikądnieprowadzące, że zrezygnowałem. I ostatecznie przegapiłem sam projekt. Ale poza ewidentnymi niedoróbkami, to mi się podoba, że coś się dzieje. Że te kładki na bagnach, że nowa nawierzchnia, w ogóle. Że nie pasuje do sąsiedniej ulicy? A bloki przy torach pasują do Jerychonki?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nie czas na zmiany
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 lut 2012 - 11:43:01

Teraz już nie czas na zmiany w projekcie (czyt. ławki, latarnie), bo taki projekt został zatwierdzony przez b. burmistrza Skowrońskiego i przyjęty chyba 2 lata temu przez mazowiecką jednostkę przyznającą dopłaty UE. Każda zmiana wymaga konsultacji z projektantką i wprowadzenia korekty we wniosku, ponownego zatwierdzenia przez Mazowsze, a czas płynie i gmina może nie wyrobić się z terminem, a wtedy dopłata UE do naszego niewydarzonego parku, pójdzie urządzenie rynku w Pudelkowie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 22 lut 2012 - 15:52:50

W temacie naszego Parku Zdrojowego chciałbym dodać, że jest on czarną dziurą jeśli chodzi o oczyszczanie terenu przez ZGK. Śniegu, a co najgorsze i lodu, jest tam pod dostatkiem. Alejki są tak śliskie i niebezpieczne jak lodowisko. A przecież miejsce to ma właściciela i to on odpowiada za aktualny stan. Tylko czekać aż ktoś sobie coś złamie, albo dostanie wstrząśnienia mózgu. A wystarczyłoby posypać piaskiem...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lut 2012 - 16:28:04


Michał
A przecież miejsce to ma właściciela i to on odpowiada za aktualny stan

Wie Pan. Dlaczego właściciel miałby się tym martwić ?

Oto bowiem to Pan i ja i wszyscy podatnicy zapłacimy za odszkodowanie.

Przecież nie Pan Burmistrz ze swojej pulchnej pensyjki (10 000 miesięcznie).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 22 lut 2012 - 16:50:58

A ja nie wiem czy to jest park, czy jeszcze plac budowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lut 2012 - 21:35:17

Nie wiem czy to do wątku o przetargach czy tutaj (a propos ławek).

Kto przygotowuje przetargi w gminie ?

1) SIWZ, Dział X, ust. 3 pkt 2: "wykonali dwie dostawy, które odpowiadają swoim rodzajem (tj. dostawa wykonanych ławek)" ....

Wszak to jest zamówienie oparte o __autorski__ projekt ławek. Wiec co
a) To znaczy, że jeżeli znajdzie się jakiś atrakcyjny oferent który np. produkuje masowo płoty z ramą ze stali nierdzewnej i sztachetami z drewna afrykańskiego to odpada ? ...
b) ... a w zamian jak ktoś produkuje masowo ławki odlewane z żeliwa ze sztachetami z drewna bukowego to przechodzi ?

co to jest ?

2) Typowy przykład jak się pytający podkłada pod wyceny:

SIWZ, Dział X, ust. 3 pkt 4: posiadają zdolność kredytową w wysokości minimum 600 000 zł.

No to już każdy wykonawca wie, poniżej jakiej ceny nie schodzić.

3) Termin wykonania w 90 dni ...

W tym czasie trzeba opracować dokumentację wykonawczą oraz wykonać. Jakiej jakości spodziewają się zamawiający ? A może wykonawca już jest wybrany ?

4) 100% kryterium cenowe ...

Czyli żadnej dbałości o trwałość.

Oczywiście jest zabezpieczenie 30% na czas rękojmi, ale gdyby punktowano czas gwarancji można by, z pewnością, uzyskać oferty z dużo dłuższym niż te 3 lata.

5) SIWZ, Dział X, ust. 3 pkt 2: "(minimum 500 000 złotych brutto każda)"

Esssu .... typowa wtopa ... A jak ktoś głównie ma eksport do UE i nie płaci podatków od takich transakcji !? Musi mieć zrealizowane projekty o 19% wyższe niż konkurenci !

To może być powód do podważenia przetargu, bo nie spełnia zasady równych szans dla podmiotów.

Panie Burmistrzu. Czytając ten SIWZ zadaję sobie pytanie, czy ten przetarg jest ustawiony ?

Zastanawiam się co za dyletant pisze przetargi ? Ile podatnicy płacą za jego dyletanctwo ? Panie Burmistrzu ?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-24 21:36 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łąki Oborskie tylko dla elity - czy dla mieszkańców i kuracjuszy?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 mar 2012 - 08:27:49

a propos zieleni i przestrzeni: nie mogę znaleźć wątku o parku, a tyle tam było o nagocjacjach z projektantką i o zmianach, któru już juz miały nastąpić eye rolling smiley Coś wiadomo ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łąki Oborskie tylko dla elity - czy dla mieszkańców i kuracjuszy?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 mar 2012 - 09:15:24

Tak - wiadomo, że amfiteatr się wali, bo wadliwie zaprojektowano obróbki blacharskie i drewno szlag trafił. Pytaliśmy wczoraj burmistrza, czy podejmie działania prawne przeciwko projektantom.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łąki Oborskie tylko dla elity - czy dla mieszkańców i kuracjuszy?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 mar 2012 - 09:41:15

Podejmie, bo akurat kilka dni temu zapytałam. KDK dostał polecenie, aby jako gospodarz amfi ustalił uchybienia. Potem będzie cd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 02 mar 2012 - 11:12:58

Czy wiadomo już jaki typ lampy zwieńczy parkowe latarnie? Jaki rodzaj żarówki, światła itp.?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łąki Oborskie tylko dla elity - czy dla mieszkańców i kuracjuszy?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 mar 2012 - 11:25:03

Już w roku 2009 , czyli roku w którym ruszył Amfi - Pomnik M.Skowronskiego , wysłałaem do p. mani zdjęcia na których wyraźnie było widać , że amfiteatr jest sfuszerowany.
Ponoć zbierały się jakieś komisje aby to potwierdzić. Bardzo aktywnie uczestniczył w tym p. R.Machałek (według p.mani) miano się sprawą natychmiast zająć .

Widocznie z tym natychmiast w Konstancinie jest tak, jak u mojego jednego znajomka.
Jego zona , wychodząc do pracy pyta:- Robert , kiedy skosisz trawnik przed domem ?
- Natychmiast kochanie ! pada odpowiedź.

Wraca zona z pracy , trawnik nieskoszony.
-Robert , przeciez obiecałeś , że natychmiast po moim wyjściu skosisz ?
Na co Robert :- nie , że po Twoim wyjściu , tylko natychmiast jak mi wróci power do roboty smiling smiley

Czy jest szansa na odnalezienie tych zdjęć ? Ja je przesyłałem na maila. U siebie w nadawczej niestety wykasowałem. Nie zachowały się też u mnie na zadnym innym nośniku.

Przypominam , juz w 2009r. wieszczyłem , że amfiteatr długo nie pociągnie. Również nie moge tego znaleźć w archwum forum.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-02 12:23 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łąki Oborskie tylko dla elity - czy dla mieszkańców i kuracjuszy?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 mar 2012 - 11:31:12

Stary wątek jest tu: [www.konstancin.com]

Zdjęć w nich nie widać, ale są do nich linki (wyświetlają się w treści), niestety, nie mam teraz czasu ich szukać.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 mar 2012 - 13:02:43

chodziło mi o to:



co do pytania, czy Park może ulec modyfikacji - pewnie tak, tylko po pierwsze, na każdym kroku w najgłupszej sprawie (ławki, kosze) potykamy się o wyłączne prawa autorskie projektantki, a po drugie - po co było wydawać kilkanaście milionów po to, żeby zaraz chcieć dużą część tego zmieniać?

wiosna za rogiem, a pole golfowe najwidoczniej wypiera z urzędowej wokandy park

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 mar 2012 - 13:06:34

Wspominany wątek o Amfiteatrze z czeluści archiwum: [www.konstancin.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 mar 2012 - 13:07:26

OT

Ola
a pole golfowe najwidoczniej wypiera z urzędowej wokandy park

nigdzie nie dostrzegam takiej tendencji. A polu golfowym to chyba w innym wątku piszemy ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 mar 2012 - 14:09:01


Mixiorek
Czy wiadomo już jaki typ lampy zwieńczy parkowe latarnie? Jaki rodzaj żarówki, światła itp.?

Specyfikacja na kosze i ławki jest do ściągnięcia ze strony gminnej: [bip.konstancinjeziorna.pl] > Nic mi nie wiadomo o analogicznej specyfikacji na zwieńczenia do tych stalowych drągów, które tam ktoś powtykał. Czy może Mania wie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 02 mar 2012 - 14:30:26


Tomasz Zymer
Specyfikacja na kosze i ławki jest do ściągnięcia ze strony gminnej: [bip.konstancinjeziorna.pl] > Nic mi nie wiadomo o analogicznej specyfikacji na zwieńczenia do tych stalowych drągów, które tam ktoś powtykał. Czy może Mania wie?

O tym, że jest SIWZ na ławki sam informowałem ;-) pytam o zwieńczenie szpetnych drągów bo może uratuje to cały efekt. Skoro park ma być w tym roku ukończony w jakieś tam części to chyba lampiony też powinny być.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 mar 2012 - 14:54:13

Z archiwum forum

"Gnijące konstrukcje drewniane
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2009 - 20:06:00

Zdjęcia amfiteatru przysłane przez Radnego Jacka Tomaszewskiego.
W maju radni poinformowali burmistrza o błędach w sztuce popełnionych przy budowie amfiteatru. Brak reakcji spowodował, że po 4 miesiącach eksploatacji, konstrukcje drewniane wyglądaja tak jak na zdjęciach poniżej:

i w tym miejscu znajdowały się zdjęcia przesłane przez radnego poprzedniej kadencji p. J.Tomaszewskiego.

Pamietam te zdjęcia. Doskonale pokazywały fuszerę Fartexu- wykonawcy amfiteatru. Zwracam uwagę problem był zauwazony już w 2009 r. a my się dziś pytamy p. burmistrza:- "czy podejmie działania prawne przeciwko projektantom."

Rozumiem , że juz ustalono , że winna jest projektantka a nie wykonawca ?
Tak czy siak , wszystko wskazuje na "szalony pośpiech" smiling smiley w działaniach urzędu. Czyli jest nadzieja , że sprawe uda się wyjaśnić przed upływem obecnej kadencji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.