Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 19
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lis 2011 - 17:55:34

No to jak bogata to niech o place zabaw TEŻ dba!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lis 2011 - 19:31:36

teraz juz nie bogata. Nie tylko na Park, ale i na hugonówkę poszło też mnóstwo pieniędzy:, nie mówiąc o licznych imprezach. Teraz zaciskamy pasa/

Można rzec zastał gminę murowana, pozostawił zrujnowana - o kim mowa pozostawiam domyslnym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.142.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 24 lis 2011 - 23:29:03

ilość pieniędzy zaplanowanych na Hugonówkę nie maleje również i za obecnej władzy...ale to pewnie tzw. 'pułapka zaangażowania', do której doprowadziły drzewiej podjęte decyzje...tyle, że te decyzje podejmowała również poprzednia Rada Miejska, której Przewodniczącym był Burmistrz obecny... nie da się odciąć od wszystkiego a konsekwencje ponosimy my wszyscy...
Liczne imprezy... Teraz rozpasanych koncertów nie ma, ale...jak różni się budżet KDK na rok 2012 od poprzednich? A narzekania na niedopasowanie oferty dla przeciętnego mieszkańca jakby nie ubyło...
Odnośnie murowania i rujnowania...ocenimy za około 3 lat...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2011 - 23:46:32


Bartek
(bo wątpię, czy to niemieckie lewactwo wpadało do nas z wizytą ławki wkopane na metr wyrywać z ziemi).

a cóż to jest za fraza, że tak się wyrażę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac Zabaw
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lis 2011 - 07:35:47


AK
(...) a cóż to jest za fraza, że tak się wyrażę?

odczytuję ją (tę frazę), jako nawiązanie do grupy docelowej parkowych inwestycji drinking smiley Ta grupa - to nie tylko miłośnicy pięknych okoliczności przyrody, ale także bezkompromisowi siłacze, dla których obalenie toy toyki czy demolka parkowych mebli - to darmowy chleb powszedni... I ten prosty fakt trza brać pod uwagę, fundując parkowe luksusy. Podobnie rzecz się ma z cudnie wyremontowanymi i kwiatowo udekorowanymi rondami, przez które przeciskają się tabuny tirów... - granitowe obramowanie klombów szlag trafił, kwiatki takoż, a po zimie ukaże sie naszym zadziwionym oczętom obraz totalnej rujnacji i marnacji ... Zatem owa kontrowersyjna fraza może też oznaczać, że to nie jacyś "obcy" sikają nam do mleka, ale my sami smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 25 lis 2011 - 08:41:18


bezkompromisowi siłacze, dla których obalenie toy toyki czy demolka parkowych mebli - to darmowy chleb powszedni

Dla dobra całej Gminy poświęcają się bez reszty. Zarywają noce aby rankiem efekt był widoczny. Nie szczędzą sił własnych dla ogółu. Na swoim posterunku są aktywni przez 365 dni w roku. Pochodzą z pradawnego plemienia Wandali. Prowadzą własny wywiad antymonitoringowo-strażo-policyjny. Za swoją bezsprzecznie ciężką wyczerpującą i niebezpieczną pracę nie pobierają pensji. Nigdy nie otrzymali od Burmistrza żadnego dyplomu.
Ciężko tyrają abyś ty mógł spać spokojnie.
Trochę szacunku dla wolontariuszy-wandali smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 25 lis 2011 - 08:52:42

Już kiedyś tu pisałem o Mrągowie takiej samej siłowni powiązanej z placami zabaw dla dzieci i spotykających sie tam rodzicach .
Czy nie można tego zrobić w naszym parku skoro ma być monitorowany?
Grójec naszych radnych wyprzedził [www.nadwisla.pl]
I jeszcze jedno staw "Gołąbka" i kanałki powinny być połączone przepustami bo innaczej nie będzie ruchu wody i będzie strasznie śmierdziało jak za dawnych lat z kurników

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 lis 2011 - 09:01:39


diabeł
Już kiedyś tu pisałem o Mrągowie takiej samej siłowni powiązanej z placami zabaw dla dzieci i spotykających sie tam rodzicach .

Podobną siłownię na wolnym powietrzu widziałem w ogródku jordanowskim niedaleko Woronicza, gdzie mieszkają znajomi. Da się, oczywiście - kwestia jest jak wszystko - upilnowania. Sam monitoring sprawy nie załatwi, bo jedynie obecność kamery nie odstrasza - za tym będzie musiała iść natychmiastowa reakcja i nieuchronność kary.

A swoją drogą, w Parku miały być ponoć trzy place zabawa. Na rezygnację z jednego się projektanta nie oburzyła?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 lis 2011 - 10:35:44

zdaje się że jeden z placów miał powstać za śtp Zdrojową, tam gdzie kiedys. Jednakowoż okazało się, że ów grunt nie nalezy do gminy, ale uzdrowiska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lis 2011 - 12:33:29

Mamy siłownię na Mirkowie - w sensie taką na powietrzu i prócz kilku starszych osób ćwiczących tam od czasu do czasu nie widziałam żadnego "osiłka" vel "Wandala" ćwiczącego lub chociaż siedzącego na jakiejś machinie. Siedzą sobie za to 5 metrów dalej - na stołach do ping-ponga mają bufet do libacji pijackich, w koszu na śmiecie obok siłowni i stołów do ping -ponga rozpalają ognisko i kiedy przyjeżdża straż miejska..... ściskają sobie łapki a straż odjeżdża.

Wiem wiem, nagrać to kamerą. Mój blok niestety z innej strony osiedla, ale znam od znajomej przebieg wielu takich imprez właśnie pod jej blokiem. Wzywanie straży miejskiej jest nieskuteczne. Zamykanie okien na głucho - jedyna metoda, choć latem duchota i gorąco przy zamnkiętych oknach spać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lis 2011 - 12:52:32


jaga
(...) Wzywanie straży miejskiej jest nieskuteczne (...)

nie tyle nieskuteczne, co bezpodstawne - bo do kogóż miałaby się fatygować ? przecież w naszym mazowiecko-europejskim kurorcie jest spokojnie i kurtularnie, żadnego chamstwa i flejtuchostwa, żadnego "postaw się - a zastaw się" ... A że ktos kiedys coś czasami rozwali albo zarzyga ..?? No a czyja to wina ? Jaką alternatywną ofertę mają dla tak zróżnicowanej społeczności nasi włodarze? Mam wrażenie, że taką ofertą - dyskretnie nienagłośnioną - są właśnie owe przejażdżki Straży Miejskiej, która bierze tajny udział w tajnej operacji pod kryptonimem "Gra miejska", będącej lokalnym wariantem zabawy w "policjantów i złodziei" tongue sticking out smiley Tajemnicą pozostaje, kto jest w tej grze arbitrem eye rolling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-25 12:53 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lis 2011 - 13:14:04



A swoją drogą, w Parku miały być ponoć trzy place zabawa. Na rezygnację z jednego się projektanta nie oburzyła?

Burmistrz zrezygnował z budowy jednego z trzech planowanych placów zabaw, tego , który miał sie znajdować przy ul. J.Matejki. Tu gdzie teraz ma swój plac/skład firma , która rewitalizuje nam park.
Zamiast tego placu powstanie tu ogólnodostępna toaleta w tym toaleta dla niepełnosprawnych. Nie wiem czy się projektantka nie oburzyła. Wiem , że na spotkaniu z nią usłyszła głosy oburzenia mieszkańców , że zaprojektowała park bez toalet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 lis 2011 - 14:31:16

Pani Projektantka odpowiedziała wtedy, ze zrobiła wszystko co sobie zyczył burmistrz Skowroński. Wedle życzenia kible w amfiteatrze wyłozone czymś marmuropodobnym w ilości takiej jak miało być.

Może dlatego na placyku gdzie kanciapy wykonawców nie będzie placu zabaw, bo o zwrot tego terenu stara się od kilku lat właściciel, o czym w gminie wiedziano, ale nie poinformowano projektanta.
Tak samo było z kawałkiem placu przylegającym do Hugonówki. Działka (chyba) 1/1 nigdy nie należała do gminy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: projekt Parku
Wysłane przez: BielauBielau (---.um.warszawa.pl)
Data: 28 lis 2011 - 12:33:17


mania
projekt i wykonanie nadzorował wydz RiOŚ, w którym pracowały wówczas fachowe siły - dwoje architektów krajobrazu (jedna jeszcze pracuje).
Pani niechęć do RIOS jest tak duża, że jest Pani w stanie nawet naginać fakty dla podparcia swojej tezy. W czasie gdy rozpisywano konkurs na projekt parku zdrojowego oraz następowało jego rozstrzygnięcie żadna z tych osób jeszcze nie pracowała w gminie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 lis 2011 - 13:51:50


W czasie gdy rozpisywano konkurs na projekt parku zdrojowego oraz następowało jego rozstrzygnięcie żadna z tych osób jeszcze nie pracowała w gminie.


Ale w trakcie realizacji, gdy leciały dorodne drzewa, gdzie wiewiórki i sowy miały dziuple, zarośla - miejsca gdzie wiły gniazda drobne ptaki, wtedy klapki spadły na oczy naszym specjalistom ?
Pozbawione "mieszkań" stworzenia nie dostały na wiosne budek lęgowych, mnóstwo ogłupiałych wiewiórek szukających schronienia i zimowych zapasów widać było na parkowych uliczkach - niestety naczęściej jako skrawki rudego futra rozjechane przez maszyny .

A drzewa, krzewy i różne małe stworzenia to też elementy krajobrazu.

Brak szacunku dla pzryrody widać było także w Mirkowie - przypomnę o gniazdach jerzyków

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 lis 2011 - 14:17:10

Ale w trakcie realizacji projektu, wszystko już zależało od p.projektant !?
Nie znam zadnej wiewiórki, która da sie przejechac wolnobieżnej maszynie smiling smiley
Były w starym forum prezentowane zdjęcia drzew wycinanych - drzew chorych. Wyciecie każdego, takiego drzewa jest udokumentowane fotograficznie . Przypomnieć ?

Ale przecież nikt nie bronił nikomu w obronie słusznej sprawy przykuć się do drzewa- oczywiście jeszcze przed jego wycięciem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 28 lis 2011 - 15:04:24

W lutym - początkach marca martwe wiewiórki znajdowało się w wielu miejscach w Parku. Sam widziałem co najmniej trzy przy wizytach w Konstancji i w Parku (na rowerze). Być może wynikło to z faktu, że nagle rozbudzone i zdezorientowane nie zdołały uciec, być może też zwyczajnie padły ofiarą huliganów.

OFF TOPIC Bielau, może zostawmy już przeszłość Wydziału RIOŚ (bez względu na jej ocenę) zajmijmy się np. przyszłością łąk nad Jeziorką za "asfalciarnią", tych, gdzie na wiosnę gniazdują ptaki. Nie możemy ich wpisać do Parku Kulturowego, bo Wspólnota Bielawska ma tam zapisane w planie usługi "nieuciążliwe" i częściowo domki. To jest w sumie ok. 12 ha, w wiekszości podmokłych. Liczą na spore zyski i twierdzą, że teren dawniej był suchy, a zalewany jest z powodu, o ile zrozumiałem, jakiegoś przepustu. Możesz się wypowiedzieć na ten temat? Teraz już możesz przecież pomóc w tej sprawie bez żadnych obaw, a wiem, że lubisz tę łąkę. Cytuję mojego kolegę z Rady:

"Teren jest zalewowy ponieważ m.in w 2001 roku został zniszczony przepust który odprowadzał wodę z tzw Kłopotowa jego ujście do Jeziorki zostało zalane betonem.Poza tym woda na tych terenach bierze się z kanałku odprowadzającego wodę z oczyszczalni do Jeziorki, gdy nie działa przepompownia.Teren ten w czasie uchwalania planu Mirkowa nie był w takim stopniu zalany.Pod wodą były tylko tereny przeznaczone pod obwodnice.Teren 1/2 jest przeznaczony pod usługi.Zmiana przeznaczenia spowoduje wypłatę odszkodowania.Na terenach Bielawskiej Wspólnoty Gruntowej jest szkoła średnia i Montesori,stadion ujęcia wody.Wszystko bezkarnie zabrane za komuny,bez odszkodowań.Sprawy nie są proste."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 lis 2011 - 15:07:45

Odkąd pamiętam, a znam te łąki od 30 lat, to one były podmokłe. Trzeba zaraz wyciąć i wynieść rozmowę do nowego wątku.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: HankaHanka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2011 - 20:10:53

Tak dla ostudzenia emocji smiling smiley w parku
park to nie jest las ani rezerwat ,
za spadajacy konar lub drzewo na spacerującą osobę - konsekwencje ponosi zarządca terenu .
Dorodne drzewo dla laika to duże , stare drzewo -jednak często z pękniętym pniem , chore , itp . Dlatego takie padło przy Hugonówce , przy rzece Małej wspaniała topola w parku stanowiła realne zagrożenie i dlatego ją usunięto , ale przecież można pisać - mordują drzewa smiling smiley
Szkoda ,że w czasie wycinki nie było więc kontrekspertyzy powołanej przez ...- no chyba manię smiling smiley
bo w tej chwili takie oskarżenia są po prostu bezpodstawne .

Wiewiórki to małe zębate stworzonka - walczą między sobą o teren do zasiedlenia i się zagryzają nawzajem - kilka lat temu zbierałam je na swojej działce , byłam z nimi u weterynarza aby zbadać przyczynę i tak mi powiedział , usprawiedliwiając tym samym także koty moje i cudze smiling smiley .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 lis 2011 - 20:37:02

Nie chwyciłaś sensu mojej wypowiedzi, że należało stworzeniom pozbawionych naturalnych kryjówek dać mozliwości zamieszkania poprzez zawieszenie budek lęgowych. Propagatorem zastepczych domków był p. b. kier. RiOŚ, który podczas Otwartych Ogrodów prezentował róznego rodzaju budki - nawet dla owadów, użalając się (i słusznie), że cywilizacja pozbawiła wiele gatunków fauny mozliwości przezycia. Dlatego dziwię sie, ze o tym zapomniano.

Najlepiej powystrzelać wiewiorki, bo mogą zarazić wścieklizna i ptaki też, bo przenoszą kleszcze. - "Park to nie las ani rezerwat"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.