Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Łurzyckie gotowanie w Dzień Dobry TVN
Wysłane przez: maniamania (159.205.234.---)
Data: 21 sty 2015 - 19:22:48

wspaniałe buraki, które rosną tylko na Łurzycu, pyszny barszcz przyrządzany przed kamera przez piękną Łurzycankę:

2 filmiki: [dziendobry.tvn.pl]

PS. Gdzie można kupić te wspaniałe buraki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łurzyckie gotowanie w Dzień Dobry TVN
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.245.---)
Data: 21 sty 2015 - 19:43:04

U mnie na Wielkanoc zawsze jest barszcz czerwony z zakwaszonych buraków -pychota /kwaszone buraki ,z chrzanem dodatki tak jak do żuru / przekazała mi ten przepis moja mama .Pychota. Czyli te nowości pana Reya to nic nowego dla wielu Polaków



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-21 19:43 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łurzyckie gotowanie w Dzień Dobry TVN
Wysłane przez: maniamania (159.205.234.---)
Data: 21 sty 2015 - 20:07:59

Nie chodzi o buraki, ale świetnie ze pokazano takie miejsce na mapie jak Łurzyc. Dla wielu POLAKÓW, to nowość. Bardzo dobra promocja naszej gminy i terenów nadwislańskich. To mało?
Jakiś pół Francuz i na dodatek w TVN ośmielił się pokazać to polskie, to nasze... A Rydzyk na to nie wpadł tongue sticking out smiley

Barszcz tez ciekawy - nie robiłam zabielanego żółtkami i nie wiedziałam skąd się biorą te długie buraki. Raz kupiłam na targu - były rzeczywiście inne (w smaku) niż te okrągłe, ale nie pamiętam kto sprzedawał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łurzyckie gotowanie w Dzień Dobry TVN
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.245.---)
Data: 21 sty 2015 - 20:35:52


mania
Nie chodzi o buraki, ale świetnie ze pokazano takie miejsce na mapie jak Łurzyc. Dla wielu POLAKÓW, to nowość. Bardzo dobra promocja naszej gminy i terenów nadwislańskich. To mało?
Jakiś pół Francuz i na dodatek w TVN ośmielił się pokazać to polskie, to nasze... A Rydzyk na to nie wpadł tongue sticking out smiley

Barszcz tez ciekawy - nie robiłam zabielanego żółtkami i nie wiedziałam skąd się biorą te długie buraki. Raz kupiłam na targu - były rzeczywiście inne (w smaku) niż te okrągłe, ale nie pamiętam kto sprzedawał.
takie buraki na targu można dostać co w trzecim stoisku i pojawiły się one na naszym targowisku może pieć lat temu .To nie wiem czy sa one spuścizną Łużycką .Dom pani od buraków to dom z "M jak miłość"[superseriale.se.pl] A Michnik też na to nie wpadł jak Rydzyk i o czym to świadczy ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-21 21:08 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łurzyckie gotowanie w Dzień Dobry TVN
Wysłane przez: maniamania (159.205.234.---)
Data: 21 sty 2015 - 21:47:33

nie mam czasu na oglądanie durnych seriali, popatrzę na targu, dziekuję

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łurzyckie gotowanie w Dzień Dobry TVN
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.245.---)
Data: 21 sty 2015 - 22:13:12


mania
nie mam czasu na oglądanie durnych seriali, popatrzę na targu, dziekuję
Akurat ten dom znam zanim zaczęto nagrywać ten serial ,od wczesnego dzieciństwa .Seriali z zasady nie oglądam też.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łurzyckie gotowanie w Dzień Dobry TVN
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 21 sty 2015 - 23:14:46

Dom ten stoi w miejscowości Piaski. Znajduje się na samym końcu drogi wiodącej przez Piaski w stronę Wisły.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łurzyckie gotowanie w Dzień Dobry TVN
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.245.---)
Data: 22 sty 2015 - 18:43:26


Mario
Dom ten stoi w miejscowości Piaski. Znajduje się na samym końcu drogi wiodącej przez Piaski w stronę Wisły.
To był ostatni dom ,za domem mojej rodziny /ciotki/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Barszcz łurzycki
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 28 sty 2015 - 13:59:26

Ugotowałam wczoraj łurzycki barszcz, niestety bez tych długich buraków, ale i tak udał się pyszny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Oprócz łurzyckiego gotowania jest łurzyckie śpiewanie - będzie płyta
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 30 sty 2015 - 10:29:54

będzie płyta dołączona do śpiewnika łurzyckiego, powstającego z inicjatywy Wydziału Promocji Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Projekt otrzymał dofinansowanie w zakresie małych projektów w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

więcej (tekst+zdjęcia) tu: [www.konstancinjeziorna.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-30 10:30 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Łurzycanie warzyli w Słomczynie sery - video
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 28 lut 2015 - 13:59:57

[www.pulskonstancina24.pl] (filmik pod zdjęciami rowerów)

Serce rośnie jak widzę, że mieszkańcy wsi nadwiślańskich z zapałem promują ekologię, w odróżnieniu od tych którym się roją bazy przeładunkowe i stada "TIRów".

Mamy w gminie piękne tereny zielone i chyba urodzajne - kilkanaście km od ponad 2 milionowej stolicy, który kraj tak ma ?

Brawo inicjatorzy !!! thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Fisacy wracają nad Wisłę
Wysłane przez: maniamania (87.205.172.---)
Data: 05 mar 2015 - 23:38:50

ciekawy artykuł w dodatku do Gazety Wyborczej (stołecznej)

[warszawa.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.