Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
BUDOWA SALI NA SZKOLNEJ - absurd? porażka Burmistrza?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 29 maj 2012 - 07:56:54

Wiele się mówi o brakach infrastruktury sportowej na naszym terenie
wiele się mówi o możliwościach (lub ich braku) pozyskiwaniu środków na ten cel
wiele winy zwalało się na wszystkie poprzednie ekipy i brak pieniędzy w trudnych czasach

i mamy zdaje się drobny skandal

Burmistrz zdecydował o budowie sali na Szkolnej w pierwszej kolejności (i wyrzuceniu posiadanej dokumentacji, na którą wydano kilkadziesiąt tysięcy złotych (!) na budowę sali w Opaczy do kosza!) uzasadniając to możliwością pozyskania dofinansowania z Województwa.

Jednak dofinansowania nie będzie... kasę wyłożymy z budżetu Gminy

Mimo pełnej informacji jakie warunki musi spełniać obiekt (chodzi głównie o wymiary zewnętrzne) by uzyskać dofinansowanie Burmistrz zdecydował o budowie obiektu niespełniającego podstawowego wymogu! Sala jest po prostu za mała!
I to jest zwykły skandal! I zdaje się, że nie można tego usprawiedliwić ani zbyt małym terenem ani tym bardziej błędami poprzedników!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDOWA SALI NA SZKOLNEJ - absurd? porażka Burmistrza?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 29 maj 2012 - 09:53:13

czytam i nie wierzę!
przecież to była inwestycja prowadzona od zera!
Jakie są warunki dofinansowania ja sam mówiłem radnym i Burmistrzowi przekonując ich do budowy sali w Opaczy.
Informacje potwierdzałem u p.Marii, która z pewnością informacje stosowne do Wydz.Inwestycji i Burmistrza przekazywała.

Ostatnio przejeżdżałem koło tej budowy i obiekt wygląda na jakiś masakrycznie - jak na nowoczesną - salę mały.
Powie ktoś - zgodnie z potrzebami. Tylko... chyba rozwój dzieci w szkole integracyjnej wymaga obiektu większego niż umożliwiający postawienie 3 stołów do ping-ponga?
Jeśli dodatkowo nie były prowadzone żadne konsultacje z rodzicami ze szkoły (jakoś nie wiem czemu to staje się normą...) to...ja już pytań więcej nie mam...
Ale niewątpliwie niedługo zadawać je będziemy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDOWA SALI NA SZKOLNEJ - absurd? porażka Burmistrza?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 maj 2012 - 23:37:54

Artek terenu nie jest tam za wiele chyba znasz ten teren, a u was to ponoć korty preferowane.Szkoła jest w budowie i ładnie wygląda.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDOWA SALI NA SZKOLNEJ - absurd? porażka Burmistrza?
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 30 maj 2012 - 06:32:55

Pani Anulko,
wymiary areny 24x12, nie zewnętrzne.
pozdrawiam
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDOWA SALI NA SZKOLNEJ - absurd? porażka Burmistrza?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.105.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 30 maj 2012 - 22:01:39

24x12....czyli minimum boiska do siatkówki, które nominalnie ma 18 x 9 + minimum 2x3 m w długości i...w szerokości brakuje bo powinno być co najmniej 3 z każdej strony...czyli juz w warunkach nie ma przesady...a my budujemy obiekt, który nawet tego minimum nie spełni....
I nie wspominajmy juz o takiej mało popularnej przecież grze jak koszykówka, która wymaga boiska minimum 28 x 15...

Juz mi sie nawet nie chce szukać dokumentacji przetargowej (bip dalej tu nie pomaga) ale....jakoś mam nieodparte wrażenie, ze robi ktoś sobie z poważnych rzeczy żarty...mało śmieszne żarty....

Smutne to wszystko straszliwie...

Odnosząc sie do Twych Bogdanie słów..ile metrów rzekomo zabrakło? Kto w Urzędzie (lub Radzie bo Burmistrz zawsze powtarza, ze to ona decyduje....) zadecydował o tym, ze jest ich za mało? w jaki sposób określono (i kto to zrobił?) program funkcjonalno-użytkowy, w którym te wymiary określono? Pytań wiele...nie spodziewam sie odpowiedzi na tym forum...

Odnośnie 'preferowania kortow' w Opaczy...jako radny z tego Okręgu chyba masz świadomość czego ludzie oczekują? I ze od lat sala jest im obiecywana? I ze projekt, który Burmistrz zdecydował wyrzucić do kosza (radni tego chcieli?) spełniał wymogi dofinansowania?
Oczywiście nie pamietam szczegółów bo...stary projekt to przecież tajemnica....

My sie z postępującego remontu niewątpliwie cieszymy....jednak czas skończyć z szopka, która odstawiono na Szkolnej...mam nadzieje, ze nikt juz na podobną w Opaczy nie pozwoli a radni pokażą, ze maja realny wpływ na podejmowane decyzje a nie potwierdza, ze są jedynie maszynka do głosowania decyzji juz podjętych...a Szkolna pokazuje, ze nie są one najszczesliwsze....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 22:05 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jeśli mowa o kortach
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 maj 2012 - 22:15:35

to zapytam:
1. Kto te korty wybuduje i jeśli nie gmina, to czy ktoś przedstawił radnym wszelkie dokumenty, żeby się nie okazało - jak z innymi przedsięwzięciami w latach ubiegłych, ze dokończyć musieli PODATNICY?
2. Kto będzie utrzymywał korty - jakaś firma czy PODATNICY ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jeśli mowa o kortach
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 maj 2012 - 22:31:33

Maniu... temat kortów póki co jest tematem nieco wirtualnym bo wszyscy wiedzą, że jesteśmy na etapie gdzie raczej zadawać należy pytania i czekać na odpowiedzi...

natomiast obie sale szkolne to temat realny...w tym wątku skupmy się na jednej z nich... Opacz niewątpliwie będzie jeszcze przedmiotem dyskusji i (oby!) decyzji...i ma ona swój wątek, gdzie zostaną efekty zreferowane....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jeśli mowa o kortach
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 31 maj 2012 - 07:59:46

Pani Mario,

czy to oznacza, że jednak będą zewnętrzne pieniądze na Szkolną?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDOWA SALI NA SZKOLNEJ - absurd? porażka Burmistrza?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 31 maj 2012 - 16:50:33

Miała być długo wyczekiwana sala gimnastyczna, a będzie powtórka toru wrotkarskiego ze Słomczyna.
Już nawet płakać nad wami nie mam siły. sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDOWA SALI NA SZKOLNEJ - absurd? porażka Burmistrza?
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 31 maj 2012 - 19:40:49

Jeśli wniosek złożono na salę o tych samych wymiarach, jakie podano mi jeszcze przed moim odejściem w styczniu, to na pewno wniosek został odrzucony.
wielokrotnie o tym uprzedzałam - wymiaryareny są określone odgórnie w akcie prawnym rangi rozporządzenia.
pozdrawiam
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.