Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 maj 2012 - 09:21:00

26 maja przyjechali do nas goście z Niemiec. Informacja o tym wydarzeniu jest tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

I w tej wiadomości,proszę obejrzeć zdjęcia - szczególnie zdjęcie grupowe w pomieszczeniu.

Niestety nie umiem wrzucić tego zdjęcia na forum (może pomoc moderatora smiling smiley).

Flagi wiszą w sposób całkowicie niezgodny z zasadami - nie wiem, kto odpowiada za to w UMiGu - ale warto wiedzieć, że są pewne zasady wieszania flag, które zostały tu całkowicie złamane. Tu mały artykuł na ten temat [wroclaw.gazeta.pl]

Zastanawiam się co widnieje na obrazku trzymanym przez p.burmistrza Jańczuka - bo nie jest to herb miasta, a tego chyba (?) należało oczekiwać, patrząc na herb miasta zaprzyjaźnionego trzymany przez gościa z Niemiec.

Wpadka to, czy niechlujstwo? - nie wiem moody smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 09:23 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 maj 2012 - 09:27:42


Zródło: strona gminy



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 maj 2012 - 11:39:33

Wygląda na herb, tylko bez obramowania, a flagi faktycznie nie tak, chyba że zdjęcie odwrócone

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 maj 2012 - 11:46:11

To jest herb i ma obramowanie, ale nie widać go na zdjęciu (ledwo widoczny dolny łuk obramowania).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.cdpnetia.pl)
Data: 31 maj 2012 - 11:58:15

za to widać go dobrze na planszy z lewej strony. Tam dla zaakcentowania go na białym tle zrobiono dodatkowo 'cień'



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 11:58 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 maj 2012 - 12:01:57

dziękuję za wrzucenie zdjęcia.

Niestety to nie jest herb, bo na innym zdjęciu, gdzie p.burmistrz wręcza prezent gościowi, jest zbliżenie i niestety nie ma ramki - czyli jest obrazek thumbs down

Flagi - czy zdjęcie odwrócone, czy nie - wiszą źle. Polska flaga powinna być w środku.

Świat się od tego nie zawali, ale .....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 maj 2012 - 15:00:47

Ramka jest tylko mizerna - widać zarys przy duzym powiekszeniu, myslę że jej obraz sie rozmazał, bo zdjęcie było w ramce z szybką.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 31 maj 2012 - 15:03:37

Świat się od tego nie zawali. Flagi celowo ustawiono w ten sposób, żeby wszyscy wiedzieli kto TU rządzi. >grinning smiley<
Bo Polacy to już dawno nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 maj 2012 - 21:51:36

Piszesz o Konstancinie-Jeziornie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 maj 2012 - 22:10:48


Akizuka
Świat się od tego nie zawali. Flagi celowo ustawiono w ten sposób, żeby wszyscy wiedzieli kto TU rządzi. >grinning smiley<
Bo Polacy to już dawno nie.

To od dawna wiadomo że cykliści i .... nie napiszę, bo ktoś się obrazi.

Nie tylko w Kcinie ale i w całej Polsce - od dawna jest spisek, by prawdziwych Polaków potopić, utłuc, otruć, a to 20 letnie mięso nam podsyłaja, a to sól zatrutą, a to brzozę posadzą na trasie, a to blekotu zadadzą maszynistom

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 cze 2012 - 06:27:44

Nie każdy ma ochotę być multi - kulti i roztopić się w "Wielkiej rodzinie europejskich narodów" (nie mylić z Wielkim Bratem).smiling bouncing smiley Zwłaszcza obecny kryzys gospodarczy pokazał, jak iluzoryczne to więzi.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 cze 2012 - 22:07:22

Oj Maniu Maniu i po cóż to?

Mario masz rację. Mamy zwolenników i przeciwników. I o tym można rozmawiać. Tolerancja dla jednych i drugich. Ja nie zgadzam się z narzucaniem danej racji innym, a u nas obecnie takimi słowami, Mario, narazić się możesz na, w najlepszym razie, uśmieszek wyższości.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-01 22:08 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 02 cze 2012 - 18:58:45

AK,
zawsze miałam swoje zdanie i nigdy specjalnie go nie kryłam i nigdy nie zależało mi na przekonywaniu kogokolwiek grinning smiley.
Uprawiam sobie taki snobizm a rebours grinning smiley
A propos własnego zdania - wczoraj miałam przyjemność uczestniczyć w Gali Samorządu Terytorialnego w Kcinie, podczas której moja ukochana koleżanka - Aga Gozdan, została uhonorowana wyróżnieniem "Najlepszy Rzecznik Prasowy na Mazowszu 2011".
Clou wieczoru był koncert fortepianowy młodego wirtuoza - pochodzenia bodajże litewskiego.
Oczywiście muzyka wysokich lotów, pełna gala, ale jedna z radnych, litościwie zmilczę która, robiła mistrzowi zdjęcia komórką waląc panu fleszem po oczach ? naprawdę wysoka koooltura smiling smiley ? chapeau bas za umiejętność właściwego zachowania, chapeau bas!
to tak a propos przyjmowania gości zagranicznych
grinning smiley
maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 19:49 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (85.219.142.---)
Data: 02 cze 2012 - 22:03:56

Z wynikami wspomnianego tu przez p. Marię plebiscytu ?Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu? zorganizowanego przez Warszawską Grupę Doradców PR pod patronatem Związku Miast Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Public Relations można zapoznać się na wielu stronach internetowych, m.in. pełne wyniki znalazłem tu: [wgd-pr.pl] . Nagrodzono i wyróżniono kilkadziesiąt osób: burmistrzów, prezydentów, wójtów, starostów, rzeczników prasowych, a także lokalne strony internetowe. Z naszej gminy wyróznienie specjalne otrzymała p. Agnieszka Gozdan. Osobami głosującymi byli dziennikarze regionalni i lokalni (także internetowi) z 226 różnych redakcji.

Na wczorajszej gali pan burmistrz uhonorował także Najlepszych Wolontariuszy Roku 2011. m.in. p. Małgorzatę Zarzycką właśnie za współpracę z zagranicą - oraz uhonorował nagrodami pieniężnymi i dyplomami wyrózniających się pracowników UMiG i ZGK - patrz osobny wątek: [www.konstancin.com].

Pan Tomasz Nowicki proponował co prawda radnym i burmistrzowi inną "galę" przy okazji Dni Konstancina - ze stanowiskami w Parku Zdrojowym, gdzie radni spotkaliby się z mieszkańcami, zaprezentowali swoje osiągnięcia i opowiedzieli o problemach gminy. Pomysł upadł - częściowo ze względów organizacyjnych, częściowo chyba - z braku zainteresowania ze strony radnych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 23:35 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 02 cze 2012 - 22:19:08


Tomasz Zymer
Pan Tomasz Nowicki proponował co prawda radnym i burmistrzowi inną "galę" przy okazji Dni Konstancina - ze stanowiskami w Parku Zdrojowym, gdzie radni spotkaliby się z mieszkańcami, zaprezentowali swoje osiągnięcia i opowiedzieli o problemach gminy. Pomysł upadł - częściowo ze względów organizacyjnych, częściowo chyba - z braku zainteresowania ze strony radnych.

Mam nadzieję, że pomysł nie upadł smiling smiley Nie poddałem się, chociaż jak pisze Tomasz Zymer, niektórzy radni nie kryli braku zainteresowania, ale nie rezygnuję z pomysłu. Chciałem, żeby Święto samorządu lokalnego zostało zorganizowane podczas pierwszego dnia obchodów Dni Konstancina.
Nie byłem na sesji do końca, ale z tego co wiem, temat w wolnych wnioskach poruszyła p. Grażyna Chojnowska. Rozmawiałem z radnym p. Stankiewiczem, który zaproponował, żeby temat spotkania radnych z mieszkańcami w "plenerze" włączyć w Otwarte Ogrody - będę o tym rozmawiał z organizatorami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 cze 2012 - 22:45:07

A może wreście nasze Władze zapoczątkują Dni Konstancina-Jeziorny i skończą z tym żałosnym snobizmem (to samo tyczy się Domu Kultury Konstancina-Jeziorny).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 cze 2012 - 23:09:47

Co ma podejmowanie gości zagranicznych do gali samorządu? Gdzie mamy gratulować laureatom - tu czy w innym wątku?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (85.219.142.---)
Data: 02 cze 2012 - 23:30:37

Informacje o nagrodach umieściłem tutaj w bezpośrednim związku z wpisem p. Marii dotyczącym nagrody wręczonej podczas gali jej koleżance. A w osobnym wątku dałem pełną wersję komentarza. Skoro razi Cię Maniu, że w tym wątku infomacja nie jest do końca na temat, to ją niniejszym skracam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (85.219.142.---)
Data: 02 cze 2012 - 23:58:52


AK
A może wreście nasze Władze zapoczątkują Dni Konstancina-Jeziorny i skończą z tym żałosnym snobizmem (to samo tyczy się Domu Kultury Konstancina-Jeziorny).

Nam z miasta Jeziorna opłaca się trzymać z osadą Konstancin ze względu na zapisy statutu uzdrowiska i uchwały uzdrowiskowej - inaczej pewnie dawno byśmy wrócili do tradycyjnego podziału wyznaczonego dawną granicą władzy marszałka dworu królewskiego, która kończyła się na rzece Jeziorce. Dalej już tylko bagna i lasy smiling smiley;)

Co się zaś tyczy nazewnictwa, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy np. w Mirkowie zorganizowali Dni Jeziorny a w sieci - Jeziorniański Portal Kulturalny. Mariaż tych dwóch (a raczej - wraz ze Skolimowem - co najmniej trzech) miejscowości jest małżeństwem z rozsądku, zawartym przed komunistycznym urzędnikiem stanu cywilnego, a dziś trwającym mimo różnicy charakterów głównie ze względów majątkowych (np. "...mieszkanie lub dom w cichej dzielnicy Konstancina - Bielawie lub Mirkowie" sprzedaje się lepiej, niż mieszkanie lub dom w przemysłowej dzielnicy Jeziorny) oraz zdroworozsądkowych. Jak to mówią, przyzwyczajenie jest drugą naturą - także w małżeństwie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O sztuce podejmowania gości zagranicznych w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 03 cze 2012 - 09:14:19

"Co ma podejmowanie gości zagranicznych do gali samorządu? Gdzie mamy gratulować laureatom - tu czy w innym wątku?"

Napisałam - pianista był gościem zagranicznym.
I został podjęty odpowiednio - fleszem po oczach grinning smiley
a że przy okazji napisałam o wyróżnieniu Pani Gozdan - cóż, widocznie jej kompetencje jednak potrafiono docenić >grinning smiley<
szkoda że poza gminą.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.