Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 cze 2012 - 19:29:01

Gminne służby informacyjne donoszą:

Konstancińskie służby są przygotowane na zbliżające się Mistrzostw Europy w piłce nożnej. W poniedziałek (4 czerwca) w tej właśnie sprawie obradował Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. [...] Na terenie gminy ma przebywać łącznie ponad 30 fanów futbolu. - Obecnie nie mamy żadnych niepokojących informacji - zaznaczył komendant. [...]

Jesteśmy gotowi na mistrzostwa. Podobne zapewnienia padły z ust [...] Jerzego Tarnowskiego, dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie. - Nasze przychodnie będą pracowały w tradycyjnych godzinach, czyli od 8 do 18 - wyjaśnił dyrektor.

Rękę na pulsie cały czas trzyma też Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. - Mam nadzieję, że turniej przebiegnie spokojnie i nie będzie potrzeby korzystania z procedur przygotowanych na wypadek wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych - przyznał Paweł Kralik z Biura Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.


Całość komunikatu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 06 cze 2012 - 19:45:00

taka panika nie tylko w gminie.

W sporej czesci urzedow jest mobilizacja. wojewoda kazal. Ja tez jestem na dyzurze i mam odbierac telefon sluzbowy. Tylko nikt mi takowego jeszcze nie dalsmiling smiley

a co mialbym robic w razie "mobilizacji" to jeszcze nikt mi nie jest w stanie powiedziec

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 cze 2012 - 21:32:53


Hammer
a co mialbym robic w razie "mobilizacji" to jeszcze nikt mi nie jest w stanie powiedziec

No jak to co - chwytasz nogę od krzesła jako "argument" i przemawiasz niesfornym do rozumu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 cze 2012 - 23:20:00

Panowie, wy tu się śmiejecie, ale ponad 30 fanów futbolu to nie w kij dmuchał. Co będzie jak wracając z meczu w końcu kiedyś tę "dychę" rozbujają i wywrócą?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 cze 2012 - 23:43:22

Może wtedy dadzą nowszą "dychę".grinning smiley
A co, się płaci to i się wymaga smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.81.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 cze 2012 - 00:02:41

30 fanów futbolu? Sam bym u siebie zebrał wiecej...coś mam wrażenie, ze te służby mylą fanów z jakimiś pseudokibicami? A ja ma jakieś takie dziwne przekonanie, ze takowi pozwolą, by Euro było prawdziwym świętem..i to świętem nas wszystkich bo wszyscy jesteśmy gospodarzami! smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: robsonrobson (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 cze 2012 - 13:54:51

Ale panowie mają rozeznanie na Skrze będzie ponad 20 Czechów gwarantuje że są fanami tej drużyny .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 cze 2012 - 15:19:40

Komendant pewnie informował o 30 kibicach przyjezdnych, którzy się zakotwiczyli w Kcinie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 cze 2012 - 01:19:38

Ooo, i jeszcze ponad 20 Czechów. To trzeba pomóc Hammerowi - zgodnie z wytycznymi Mani - brać nogę od krzesła i w razie czego pałać przyjaźnią grinning smiley
Witamy, zapraszamy
Już z Hammerkiem tu czekamy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 08 cze 2012 - 06:12:24

teraz mam dylemat, wypic piwko jutro, czy nie?

W razie czego bede juz "znieczulony" smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 cze 2012 - 10:03:08

Wytyczne mani dotyczyły użycia "argumentu" wobec tych co nie potrafią się sportowo zachować, czyli pomocy słuzbom porządkowym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 cze 2012 - 11:28:26

dzisiaj na Mirkowie byli ci kibice - śpiewali do 5-6 nad ranem przez całą noc sad smiley

Straż Miejska nie umie ich rozgonić??? sama dzoiniłam i wiem że koleżanka również, dlaczego bez efektów Strażnicy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 17 cze 2012 - 11:48:51

To nie byli "ci kibice" o których mowa w artykule na stronie gminnej. Kibice rosyjscy, zresztą bardzo spokojni, którzy stacjonowali m.in. sporą grupą w eleganckich warunkach w Pałacu w Oborach, zapewne już wyjeżdżają. W Mirkowie śpiewali miejscowi, którzy zapewne odprawiali jakąś stypę po meczu z Czechami.

Co ze Strażą Miejską - nie wiem. Cały czas trwają dyskusje w trójkącie Komisja BOKiS (Rada Miejska) - Burmistrz - Komendant Straży dotyczące skuteczności tej słuzby miejskiej. Wydaje mi się, że burmistrz szczerze próbuje ją poprawić, dokonać pewnych reform. W niektórych dziedzinach (np. kontrola posesji i rachunków za wywóz śmieci) to się zaczyna udawać. Wspólne posiedzenie Komisji Ładu i BOKiS będzie w czwartek 21.06. Gdyby Jaga nieco szczegółowiej opisała mi sytuację z ostatniej nocy, mógłbym poruszyć ten temat w obecności burmistrzów p. Jańczuka i p. Machałka oraz całej Komisji BOKiS.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 cze 2012 - 12:40:18



Gdyby Jaga nieco szczegółowiej opisała mi sytuację z ostatniej nocy, mógłbym poruszyć ten temat w obecności burmistrzów p. Jańczuka i p. Machałka oraz całej Komisji BOKiS.

A co tu jest do uszczegóławiania ? Jest zakłócanie ciszy nocnej (nieistotne przez kogo) jest informacja przekazana do Strazy Miejskiej i jest nieskuteczna interwencja tejże.
Co chcesz Tomku wiedzieć wiecej ? Jak byli ubrani ci , którzy hałasowali ? Potrzebne są ich rysopisy ?

Temat poruszysz i wszyscy będą strasznie poruszeni - nic poza tym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 17 cze 2012 - 13:13:21

Nie do końca masz rację. Straż Miejska miewa taki dziwny zwyczaj, ze nie zawsze sporządza notatki służbowe z wezwań i interwencji. Zdecydowanie łatwiej jest rozmawiać z komendantem, kiedy wiadomo, kto wzywał, o której godzinie i dokąd. Można, jeśli dostanę takie informacje na priva, zażądać sprawozdania z przebiegu tej interwencji i skonfrontować twierdzenia strażników z relacją mieszkańców w obecności burmistrza jako zwierzchnika pana komendanta. Jeśli szczegółowej notatki z interwencji nie ma, to jest to istotny sygnał, jak sądzę, dla pana burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 cze 2012 - 14:11:31



Straż Miejska miewa taki dziwny zwyczaj, ze nie zawsze sporządza notatki służbowe z wezwań i interwencji.

Jesli tak jest rzeczywiście to chyba jest to niezgodne z procedurą/regulaminem postępowania obowiązującego w takich przypadkach ?

W takim razie jeśli Jaga rzeczywiście dzwoniła to jak wykaże ona , że nie złozyła jedynie informacji anonimowej ?
Jesli rzeczywiście SM podjęła interwencję i w swojej notatce zapisała tak:- po info.tel. złożonej przez p. XY podjelismy interwencję. Na miejscu nie stwierdzilismy zaklócania ciszy nocnej. Co wtedy zrobisz ?
Dodam , że ta notatka może być prawdziwa. Ci , którzy hałasuja po nocy , widząc zbliżający się radiowóz natychmiast cichną. Straż odjedzie , balanga zaczyna się od nowa.
Ciekawy jestem jak skutecznie powinna przebiegać taka interwencja ? Jak (cytując Jagę) Straż ma rozgonić hałaśliwe towarzystwo ? Straż nie może nikomu zabronić siedzenia w nocy na ławce przed blokiem.

Nie wiem czy to bedzie jakimś pocieszeniem ale z podobną sytuacją spotykałem się we Francji gdzie rolę SM pełni Żandarmeria municypalna.

A swoja drogą należałoby nieco zmodyfikować system przyjmowania zgłoszeń od mieszkańców. Po prostu zgłoszenia powinny byc nagrywane , a to z koleji wymaga zainwestowania w odpowiedni sprzęt.
Ogólnie wiadomo jakie jest nastawienie do wszelkich działań zmierzających do podniesienia efektywności pracy SM. Osoby decyzyjne w tym temacie mogą się tylko pochwalić skutecznym mnożeniem (sztucznych) przeszkód . Generalnie wygląda to tak:- jesteśmy za a nawet przeciw.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-17 14:16 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 17 cze 2012 - 14:46:30

Jeśli chodzi o duże osiedla, to jedynym z doświadczeń innych osiedli rzeczywiście skutecznym środkiem jest rozmieszczenie kolejnych kamer monitoringu - takie właśnie rozwiązanie proponowałem podczas posiedzenia Komisji BOKiS, a Andrezj Cieślawski (o ile pamiętam) dodał, że można kwestię liczby kamer rozwiązać tak, że jest ich nie dwadzieścia kilka, jak obecnie, lecz np. dwa razy więcej, zaś na bieżąco z pokoju monitoringu oglądanych jest połowa obrazów, ze zmianą zestawu kamer do monitoringu bieżącego co 1-2 godziny wg klucza ustalonego na dany tydzień, znanego tylko kierownikowi drużyny monitorującej. Pozostałe kamery (te w danym momencie wyłączone z obserwacji) mają nośnik z nagraniem. Takie rozwiązanie pozwoliłoby zainstalować po kilka kamer w kluczowych miejscach w Mirkowie i na Grapie (tam, gdzie jest sporo ławek, gdzie zwyczajowo gromadzą się hałaśliwe grupki i gdzie patrole nie przejeżdżają regularnie).

Jak już tu pisałem, mieszkałem na parterze na osiedlu (Praga II), gdzie był bardzo podobny problem - i mimo wycięcia wszystkich ławek i ich wyniesienia na odległy skwer (w nocy przez moich sąsiadów), sytuacja nie uległa zmianie. Wezwana straż lub policja przyjeżdżała, odbywała krótką rozmowę i odjeżdżała, a grupka udawała się wówczas na "dziki obchód" bloku z okrzykami typu "konfidentów spalimy, ogniem wykurzymy". Potem następowało wrzucanie roślin hodowanych przez sąsiada obok pod oknem przez uchylone okno do jego kuchni razem z butelkami z uryną (dobrze, że nie z koktajlem Mołotowa). O ile się orientuję, sytuacja poprawiła się dopiero niedawno, gdy miejsce skweru zajął strzeżony parking i towarzystwo wyniosło się kilka bloków dalej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 cze 2012 - 15:46:16


harmattan


Ci , którzy hałasuja po nocy , widząc zbliżający się radiowóz natychmiast cichną. Straż odjedzie , balanga zaczyna się od nowa.
Ciekawy jestem jak skutecznie powinna przebiegać taka interwencja ? Jak (cytując Jagę) Straż ma rozgonić hałaśliwe towarzystwo ? Straż nie może nikomu zabronić siedzenia w nocy na ławce przed blokiem. [/b][/b][/b]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-17 15:47 przez jaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 cze 2012 - 15:47:14

Co ja mam w nocy chodzić i szukać tych kolesi? A może o 5tej nad ranem czy o 3 w nocy w zeszłym tyg to za ciężko podjechać? Bo strażnicy drzemią? Albo rzeczywiście chuligani milkną, albo mówią że pójda do domu i nie idą?

Ja jestem w stanie wskazać kilka takich miejsc "do kamery" na Mirkowie

Jednym z oczywistych miejscówek jest siłownia - tam na stole pimpongowym są w stanie rozpalić ognisko, kiedyś w koszu na śmiecie który został usunięty. Znajomy co mieszka w bloku vis a vis siłowni opowiadał że straznicy "graby" uściskują tym co mają ich rozgonić. Czasem mam wrażenie że ci kolesie się na izbę wytrzeźwień nadają a z interwencji klapa....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminny sztab kryzysowy gotowy na EURO 2012 - aż 30 fanów futbolu w gminie - sytuacja pod kontrolą
Wysłane przez: HammerHammer (---.111.248.10.static.cdpnetia.pl)
Data: 28 cze 2012 - 08:03:27

Może nie wiecie, ale w Polsce wprowadzono stan zagrożenia Alpha:

[ STAN ALPHA ]

Właśnie otrzymałem procedury, a tam m.in.:

- ograniczyć w obrębie instytucji ruch pojazdów i osób do niezbędnego minimum,
- przeprowadzać wzmożone kontrole pojazdów oraz osób wchodzących na teren obiektów.


Dotyczy to zwykłych urzędów (podejrzewam, że samorządowych też). Także jak was gdzieś nie wpuszczą (u mnie był taki pomysł) to wiecie, że to przez Premiera smiling smiley

[ To naprawdę nie jest żart, choć tak wygląda ]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.