Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Dni Konstancina 2012
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 cze 2012 - 10:53:21

sobota 16.czerwca - więcej zdjęć w galerii Bartka - [picasaweb.google.com]#

*********

*********

**********

***********



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 09:08 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dni Konstancina 2012 foto - niedziela 17.czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 cze 2012 - 11:37:25

*********

**********

*********



*********

Anna Nozderka Autorka książeczki
o kaczorku z Konstancina
**********


Atrakcji było mnóstwo. Mam obiecane nastepne zdjęcia - m.in z parady dawnych pojazdów, proszę zaglądać na naszą stronkę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 cze 2012 - 17:18:18

O Dniach Konstancina proszę czytać na gminnej stronce: [www.konstancinjeziorna.pl] oraz obejrzeć zdjęcia - jest sporo, bo aż na 10 stronach GALERII

Opcje: OdpowiedzCytuj
Restauracje w Parku
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 cze 2012 - 23:19:47

Moim znajomym ceprom oraz mojej rodzinie i mnie (nie musiałam pitrasić niedzielnych pierogów) podobały się restauracje w plenerze. Pytali sie czy w każdy letni weekend będzie mozna się w Parku posilić. O Konstancji i Zdrojowej opinie są krytyczne.

Natomiast nie podobał się bazarek wzdłuż ciągów pieszych. Dowiedziałam się, że kupcy dostali pozwolenie wyjatkowo ze względu na Dni Kcina.

Co Państwo sądzą o tych sprawach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 cze 2012 - 00:31:45

Myślę, że w czasie Dni Konstancina każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bo atrakcji było mnóstwo smiling smiley

Mam tylko jedno pytanie - czy ktoś był na koncercie "gwiazdy" w sobotę wieczorem, w czasie meczu Polska-Czechy?

Pytam nie dlatego, że jestem wielbicielką Kasi Klich, ale nurtuje mnie, ile osób skorzystało z gminnej " inwestycji" w honorarium znanej piosenkarki. Ten występ miał być clou wieczoru w sobotę.

Podczas rozmów w czasie festynu słyszałam opinie, że wiele osób wolałoby telebim w amfiteatrze z transmisją meczu niż ten koncert.

Wychodziłam z parku około 19.30 w sobotę i sądząc po ilości wolnych miejsc na parkingach oraz ilości osób podążających "z" a nie "do" parku frekwencja była taka sobie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Restauracje w Parku
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.cdpnetia.pl)
Data: 19 cze 2012 - 08:16:15


mania
O Konstancji i Zdrojowej opinie są krytyczne.

Natomiast nie podobał się bazarek wzdłuż ciągów pieszych. Dowiedziałam się, że kupcy dostali pozwolenie wyjatkowo ze względu na Dni Kcina.

Co Państwo sądzą o tych sprawach?

trochę szkoda tej wątłej jeszcze trawy którą stoiska zniszczyły... sam 'bazarek' mi nie przeszkadzał,ale tłok stoisk mógłby być rozładowany poprzez ustawienie ich również po drugiej stronie Piłsudskiego w tych niezagospodarowanych kwadratach w pasie zieleni między alejką a ul Sienkiewicza.

mam przy okazji pytanie co do Zdrojowej - od jakiegoś czasu wisi (i zaraz znika) na zdrojowej napis 'U Kostka'... czyżby to jakaś nowa nazwa tej knajpy,czy też kręcą tam kolejny serial/film?

co do Kasi Klich - rozmawiałem ze znajomym i koncert podobno organizowany był jeszcze przed ustaleniem terminarza euro... tez wydał mi się głupi pomysł koncertu w dniu takiego meczu,ale cóż,siła wyższa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Restauracje w Parku
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 cze 2012 - 09:04:56


pionek AGORY
mam przy okazji pytanie co do Zdrojowej - od jakiegoś czasu wisi (i zaraz znika) na zdrojowej napis 'U Kostka'... czyżby to jakaś nowa nazwa tej knajpy,czy też kręcą tam kolejny serial/film?

Moja Żona mówi, że kręcą tam kolejny serial.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Restauracje w Parku
Wysłane przez: trenertrener (---.183.245.76.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 19 cze 2012 - 09:28:45


pionek AGORY

mam przy okazji pytanie co do Zdrojowej - od jakiegoś czasu wisi (i zaraz znika) na zdrojowej napis 'U Kostka'... czyżby to jakaś nowa nazwa tej knajpy,czy też kręcą tam kolejny serial/film?

Wczoraj wstąpiłem. Knajpa. Tyle, że beznadziejna sad smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dni Konstancina 2012
Wysłane przez: lilkalilka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 cze 2012 - 09:15:20

Niezmiernie cieszę się, że inicjatywa i pomysł pani Danusi Kalugi , która przed laty jako pierwsza wprowadziła do Dni Konstancina elementy parady retro a potem całą paradę retro - są powielane i kontynuowane przez jej następców. Kto nie wie - to pani Danusia jest byłą dyrektorką (wieloletnią) KDK , do dziś z wielkim sentymentem i szacunkiem wspominaną przez wszystkich, którzy przewinęli się przez Konstanciński Dom Kultury.
"Dawnych wspomnien czar" jest najlepszą formą obchodów Dni Konstancina ze względu na historię tego miasta.
PANI DANUSIU - dziękujemy.
Lilka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Restauracje w Parku
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 19 cze 2012 - 09:41:04


pionek AGORY

mam przy okazji pytanie co do Zdrojowej - od jakiegoś czasu wisi (i zaraz znika) na zdrojowej napis 'U Kostka'... czyżby to jakaś nowa nazwa tej knajpy,czy też kręcą tam kolejny serial/film?


Kostek z "Barw Szczęścia" ma tam swój pub.smileys with beer

poprawiłem tytuł - wyszła znajomość serialismiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-19 12:15 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 cze 2012 - 10:33:30

Po kolei:

Nie wiadomo czy jakiś młodzian sie utopił na amen, wczoraj trwały poszukiwania - wiadomo tyle, że do domu nie wrócił.
Podobno pięciu panów odczepiło jedną z łódek stojących obok mostu przy tężni i postanowili spłynąć Imberfalem. Łodka sie roztrzaskała, czterech wróciło do domu, ale nic nie pamiętali - m.in. ilu było na łódce, czy któryś wysiadł po drodze i td. Prokuratura prowadzi sledztwo. Jak mi mówili Strażacy, parking łódek były w miejscu widocznym na monitoringu, a SM miała całą noc chodzić po Parku.

W Zdrojowej podobno kręcą serial "Barwy szczęścia"

Retro w Parku wymysliła p. Danusia Kaluga. Pamiętam pierwsze obchody i kolejne, i Panią Danusię ubraną w piękną suknię i kapelusz. To był pomysł wspaniały. Szkoda, ze w niedzielę nie spotkałam pomysłodawczyni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
powiększanie zdjęć
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 cze 2012 - 10:50:13

kilka osób narzekało, że zdjęcia sa za małe, ale widok można powiekszyć - trzeba nacisnąć jednoczesnie klawisze ctrl+ i podobnie zmniejsza się naciskając ctrl-

Wiem, stare wygi komputerowe, że wiecie, ale jesli ktoś debiutuje to może mieć problem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: lilkalilka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 cze 2012 - 11:35:39

Cieszę się,że pamiętamy o pani Danusi. Nie każdego dyrektora albo nawet działacza społecznego ludzie tak długo pamiętają i to dobrze. Nie wiem ,czy była w parku w niedzielę,ale mam nadzieję,że niektórzy jej dawni pracownicy a aktualni z KDK zaprosili ją jako prekursorkę i inicjatorkę takiej formy obchodów Dni Konstancina.
Chocaż prawdopodobnie ta część obchodów była super , to podzielam zdanie jednego z uczestników Forum.
Ja też uważam, że koncert Kasi Klich do tej konwencji nie pasował , a poza tym faktycznie lepsza by była tzw mobilna strefa kibica właśnie i akurat w tym dniu,pominąwszy kwestię niemałej kasy, jaką wzięła ( kto o tym zdecydował?) w końcu naszej.
A zdjęcia są fajne.
Lilka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 cze 2012 - 12:05:48

podobno - jak juz ktos napisał, ale może Ci umknęło, koncert Kasi K był umówiony wcześniej, zanim był ustalony terminarz meczowy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 19 cze 2012 - 16:58:55

Konstancińska Grupa Perkusyjna - Dni Konstancina

Film - [www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 cze 2012 - 22:41:51

Faktycznie - gdyby tych sklepów z alkoholem było mniej, młodzi ludzie nie ukradliby łódki z monitorowanej przystani i nie spłynęliby z Imberfalu. Ciekawa teoria.

A ja myślałem, że to być może by się nie stało, gdyby Park przynajmniej w ciągu Dni Konstancina był solidniej patrolowany i monitorowany w godzinach wieczornych.

W poniedziałek rano nagrywaliśmy z dziećmi ze szkoły na wale nad Jeziorką na Błotnicy scenkę do filmu. W pewnym momencie przeszedł obok nas 3-osobowy patrol policji, a drugi - równolegle po drugiej stronie rzeki. Skomentowałem do Jacka Krajewskiego, który nas nagrywał, że nigdy nie widziałem naraz w naszym mieście tylu policjantów. On na to, że też nie widział. I pewnie nie zobaczymy - do następnego takiego zdarzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dni Konstancina 2012 foto - niedziela 17.czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2012 - 23:09:50

zrobiłam nowy wątek, bo dostałam zdjęcia od p. DS z radosnych obchodów Dni naszego miasta, które nie pasują do poprzedniego wątku o podobnym tytule, który zrobił się smutny po tragicznym zdarzeniu.

Niedzielna Parada na ulicy wiodącej ze Starej Papierni do Parku Zdrojowego. Pięknie ubranym paniom i panom towarzyszyła znakomita konstancińska orkiestra RONDO


*********

*********

*********

*********

cdn

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 cze 2012 - 11:17:48

********

***************************


***************

*********

**************************

cdn

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 cze 2012 - 11:20:24

Jak powrzucam wszystkie zdjęcia, zrobię osobny watek, bo jest groch z kapustą - radość ze smutkiem na przemian

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 cze 2012 - 15:07:29

Teraz kilka zdjęć atrakcji parkowych oraz przedstawień w amfi też przysłanych przez DS


********

*********

byli tez kataryniarze ______________________________ i balon, a nawet...... dwa smiling smiley

***************

A tymczasem na scenie amfiteatru cały czas coś się działo

**********

?The Writers? Party? to spektakl w języku angielskim przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Montessori
przy ulicy Mirkowskiej, przedstawiający wybrane wydarzenia z historii naszej gminy od średniowiecza po współczesność.
***********





to na razie tyle, mam jeszcze obiecane stare pojazdy

Szkoda, że zdjęcia sa nieopisane, jesli ktos wie kto wystepuje lub prowadzi zajęcia, będe wdzięczna za pomoc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 15:45 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.