Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
naziemna telewizja cyfrowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 18 cze 2012 - 18:31:33

Czy ktoś ma już doświadczenie w tej dziedzinie?
Tzn.

Czy trzeba zmienić tylko antenę, czy wzmacniacze i rozdzielacze instalacji też?
Czy trzeba specjalnie ustawiać antenę, czy kierować ją tak jak analogową?


Co tam teraz można odbierać?

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: naziemna telewizja cyfrowa
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 18 cze 2012 - 18:44:46

Najlepiej kupić sobie nowy telewizor z wbudowanym dekoderem mpeg-4 a jak kogoś nie stać na taki zakup to można kupić dekoder o kompresji mpeg-4 do starego odbiornika tv antena może zostać stara a co do kanałów to jest to co w analogu a reszta to satelitarne zmjotki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: naziemna telewizja cyfrowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 18 cze 2012 - 22:21:17

O telewizor nie pytałem, tylko o antenę.
Kanały z analogu znam, pytałem o pozostałe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: naziemna telewizja cyfrowa
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 19 cze 2012 - 06:13:27

dodatkowo sa chyba puls2, tvn7, TTV, EskaTV (muzyka), PoloTv (disco polo), i te zwykle w wersji HD.

Ja mam w bloku instalacje centralna, ale w pewnym momencie najlepiej odbieralo mi na rzuconym na podloge dwumetrowym kablu antenowym smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: naziemna telewizja cyfrowa
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 cze 2012 - 10:39:24

Ja korzytsam już z cyfrowego sygnału co prawda prz urzyciu nowego telewiozra bo miałem zamiar wczesniej juz go nabyć . A przy starym telewiz0rze wystarczy zakupić dekoder stb tzw Tuner Dvb-T który można nabyć już od 150 zł najważniejsze opcje to czytanie formatu MPEG-4 i sygnału HD . Nie potrzebujemy żadnego pana henia żeby nam to podłączył wystarczy :
przewód euroscart przy nieco starszych tv czyli patrzym czy nasz tv posiada erurozłącze (powinnien) przy tych nie co nowszych telewiozrach już wyposażonych w hdmi bierzemy przewód hdmi (lepsza jakość obrazu i dziwięku ) + nasz tuner + przewód zasilający + przewód antenowy teraz podłączyć tam gdzie trzeba i gotowe
Ja korzystam z najzwyklejszej anteny jaka może być stoi sobie na dachu bloku nic jej nie przekręcałem żadnych wzmacniaczy nie montowałem . Jeśli chodzi o programy to tak
tvp1HD, tvp2 HD, tvp info, tvp kultura, tvp historia ,tvp polonia, tvp łódź, polsat ,polsat sport news czyjakoś tak , tvnHD , puls , tv4 tv6 tvn7 ttv eska tv polo tv puls 2( prawdopodobnie do 19 lipca) i atm rozyrywka i to chyba narazie tyle . Myśle że udało się w miarę przyblizyć co i jak .
Można też korzystać PVR EPG w zależności od modelu tunera . Kwestia poszukania po forach odpowiedniego bo nie pamiętam jakieś firmy tunery miały wadę ale jakie firmy to nie pamiętam .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: naziemna telewizja cyfrowa
Wysłane przez: ZbyszekZbyszek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 07 lut 2013 - 17:18:34

Najlepiej działają dekodery Wiwa HD-90. Na 90-ciu% anten stosowanych do odbioru analogowej telewizji naziemnej będzie działała telewizja cyfrowa naziemna. Dekodery można kupić w firmie AST na Siedliskach.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.