Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Honka75Honka75 (---.knc.pl)
Data: 18 cze 2012 - 20:08:35

Czy ktoś się może orientuje kiedy zostaną oficjanie otwarte zdrojowe place zabaw? Wiem, że jeszcze nie są całkowicie ukończone i pewnie jeszcze muszą zaliczyć odbiór techniczny ale kiedy będzie można legalnie wybrać się na nie z dzieciakami?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 cze 2012 - 21:04:16

Pewnie na zimę otworzą, kurka!
nie można tych co są otwarte postprzątać ani nowych w sezonie otworzyć! Przecież to już połowa czerwca za nami!!!!

Ale co tam! w Warszawie są place zabaw a te przy parku to raczej dla "Warszawki" a nie do końca naszych dzieciaków - z każdej strony Konstancinia to wyprawa, a starszaka też nie sądzę żeby rodzice puścili samego, chyba że młodzież się przesiądzie z placu zabaw na Południowej bo te zjeżdzalnie to nie do końca są dla dzieci takich jak moje..... myślę że 5cio-6cio latek będzie miał z tego ubaw, dla maluchów jest mała jedna zjeżdzalnia i piaskownice sad smiley i weź tu wytłumacz maluchowi że bajerancka zjeżdzalnia nie ma schodków ani drabinki tylko liny i może spaść sad smiley

Kto to zamawia? to ma dzieci? albo wnuczki i zna dziecięce możliwości? Czy na kolor, bajer i cenę patrzą?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 cze 2012 - 21:13:32

Są dwa place - jeden za ś+p Zdrojową - miał być dla malców, a ten drugi za amfiteatrem dla starszych. Dla nastoletnich miał być przy Sienkiewicza, po drugiej str Piłsudskiego, ale jakos nie widac.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 cze 2012 - 21:15:34

Ktoś pisał że te place nowe takie "metalowe" to niby solidne.....

mam coś lepszego: [weekendowo.blogspot.com]

byliśmy tam w ostanią sobotę i nasz potomek był przeszczęśliwy, nawet go nie zachwyciły atrakcje na dni Konstancina tak jak jurajski plac zabaw (są dwie części dla mniejszych dzieci i starszych)

u nas w Konstancinie podziału brak, dalej dla maluszków pozostaje już nieco zdezelowany plac zabaw przy Papierni

taka Gmina......


p.s. wracając do istniejących placów zabaw - dalej są psie kupy w piaskownicach - przyjechała ostanio do Polski koleżanka co mieszka na stałe w Szkocji i jej dziewczynka gołą nóżką wlazła w kupę (Mirkowski plac zabw). Inny obrazek to dzieciak - 1,5 roczny bawiący się szkłem w piaskownicy na Południowej - tato wyrzucał szkło i ostrzegał sad smiley(((

Żenuła sad smiley



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-19 21:17 przez jaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 cze 2012 - 21:17:05

Place zaprojektowała pracownia ta od Parku, zaakceptował poprzedni burmistrz, a UE obiecała kasę na wykonanie zgodne z zaakceptowanym projektem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 19 cze 2012 - 22:51:16


mania
Są dwa place - jeden za ś+p Zdrojową - miał być dla malców, a ten drugi za amfiteatrem dla starszych. Dla nastoletnich miał być przy Sienkiewicza, po drugiej str Piłsudskiego, ale jakos nie widac.

Jest i na Sienkiewicza, przy skrzyżowaniu z Sobieskiego, daleko hen za Żeromskiego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 cze 2012 - 23:21:03


jaga
wracając do istniejących placów zabaw - dalej są psie kupy w piaskownicach - przyjechała ostanio do Polski koleżanka co mieszka na stałe w Szkocji i jej dziewczynka gołą nóżką wlazła w kupę (Mirkowski plac zabw). Inny obrazek to dzieciak - 1,5 roczny bawiący się szkłem w piaskownicy na Południowej - tato wyrzucał szkło i ostrzegał sad smiley(((Żenuła sad smiley

Temat był bardzo obszernie omawiany na posiedzeniu Komisji BOKiS po Pani wnioskach do burmistrza. Padło sporo propozycji, m.in. ta Andrzeja Cieślawskiego z monitoringiem naprzemiennym i włączeniem nowych kamer do systemu właśnie w takich miejscach, jak mirkowski plac zabaw, żeby wygonić stamtąd pijaczków z butelkami. Była też mowa o kupkach w piaskownicy. Proponowałem umieszczenie w pojemnikach z malutkimi otworami zamocowanych porządnie przy ogrodzeniu lub przy koszach typowych środków zapachowych odstraszających psy i koty. Nie działają one drażniąco na ludzi, natomiast skutecznie zniechęcają zwierzęta do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych i w ogóle do przebywania w takich miejscach. Odpowiedź dyrektora GOSiR i reakcja radnych: nie można, bo po pierwsze - dzieci zjedzą granulki (nie zjadłyby w firmowych pojemnikach, bo są w nich tylko malutkie otworki, przez które przedostaje się zapach, a nie granulki, poza tym - na placu dzieci są z opiekunami), a po drugie - chuligani zaraz rozbiliby pojemniki. Druga propozycja - zakrywać piaskownicę na noc odpowiednią płachtą brezentową czy płócienną. Odpowiedź: nie można, bo się zalęgną drobnoustroje. Trzecia propozycja: częśćiej wymieniać piach. Odpowiedź dyrektora GOSiR: przepisy nakazują wymieniać piach raz na rok.

A oto dialog ze sztuki, która znakomicie ilustruje nastrój i charakter obrad komisji Rady w tych i podobnych kwestiach:

CHŁOP I Łońskiego roku, przed samą wiliją, krowa coś mówiła do Marcina.
CHŁOP II Opowiedzcie no, kumie.
CHŁOP I Ano, poszedł Marcin do obory, a krowa powiedziała do niego wedle żłoba: ,,Nie jest dobrze, Marcinie".
CHŁOP III Co nie jest dobrze?
CHŁOP I Także samo i Marcin ją zapytał: ,,Co nie jest dobrze, krowo?" A krowa na to: ,,A tak, w ogóle to nie jest dobrze" ? i tylko siano jadła. Marcin jeszcze trochę poczekał, bo myślał, że może co więcej powie. Stoi, a ona nie, tylko siano je. Postał godzinę, postał i dwie,
aż go nogi zabolały, i wyszedł.
CHŁOP II Krowy, to jeszcze nie. Barany, te jak coś powiedzą!
CHŁOP III Musi była wiedząca.
(pauza)
CHŁOP II Może by zasiać co...
CHŁOP I Jjiii tam...
CHŁOP III E, mówicie...
[...] CHŁOP I Zaś u Macieja zaskroniec wpadł do barszczu.
CHŁOP II I co?
CHŁOP I Ano nic. Maciej odłożył łyżkę i powiada: ,,Nie będę jadł".
CHŁOP III I nie jadł?
CHŁOP I Ano nie.
CHŁOP II Dobrze powiedział
(chwila milczenia)
CHŁOP III Może by zaorać co...
CHŁOP I A co?
CHŁOP III Ano, czy ja wiem... Choćby i pole...
CHŁOP I liii...
CHŁOP III Albo co...
CHŁOP II Eeeee... [...]
CHŁOP I Zasię jeden był silny okrutnie.
CHŁOP II Opowiedzcie no, kumie.
CHŁOP I Ano, zadziwił ci się on raz, aż się za głowę złapał...
CHŁOP III To i co, że się złapał za głowę? Nie dziwota.
CHŁOP I Poczekajcie krzynę. Złapał ci się on, a jako że silny był okrutnie, głowa mu w rękach została.
CHŁOP II Musi w szyi był słaby.
CHŁOP I W szyi był słaby, ale za to w rękach silny.
CHŁOP III Silnym też nie jest dobrze.
CHłOP II Może by coś skosić?
(pauza)
CHŁOP I A co, na ten przykład?
CHŁOP II Ano, co z brzega. Może być i trawa.
CHŁOP III Eeee...
CHŁOP II Albo co insze...
CHŁOP I Aaaale...
CHŁOP II Ja ino tak...
(podnoszą dzbany)
CHŁOP I Zasię u mnie indyk się ożenił z kurą.
CHŁOP II Ale?
CHŁOP III Jakże to?
CHŁOP I Ano, zwyczajnie. Na początku to nawet nie chciał, jeno gulgotał. Alem go wziął na bok i przetłumaczył.
CHŁOP II I chciał?
CHŁOP I Coby miał nie chcieć? Ino pilnować go trzeba. Jak ino go nie doglądam, to się tarza w pokrzywach i nic nie robi.
CHŁOP II A kura?
CHŁOP I Kura jak kura. Jajko zniosła.
CHŁOP III Z indykiem?
CHŁOP I A coby nie z indykiem? Przecie mówię, żem mu przetłumaczył.
CHŁOP III E, powiadacie!
CHŁOP I A coby miał nie powiadać? Cała bieda tylko w tym, że nie jest ci ono okrągłe. (wyjmuje zza pazuchy biały stożek i kładzie na stole)
CHŁOP II (oglądając) W samej rzeczy, spiczaste jakieś...
CHŁOP III A wyjdzie z niego co?
CHŁOP I A coby nie miało wyjść? Wyjdzie.
CHŁOP II A co?
CHŁOP I A kto to może wiedzieć? Poczekać trza.
CHŁOP III No, to poczekamy.
CHŁOP II Ano, poczekamy.
CHŁOP I No, to czekajmy...

(podnoszą dzbany)


(S. Mrożek, Indyk, cyt. za ?Utwory sceniczne - Sławomir Mrożek?, Wydawnictwo Literackie Kraków 1963



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-19 23:28 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 cze 2012 - 23:47:59

Jest, jest. I faktycznie zjeżdżalnia nie dla maluchów, ale bujawki i piaskownica jak najbardziej. Ostatnio poszliśmy tam z moimi dzieciakami na rekonesans. Zdjęcia to i następne dwa: [picasaweb.google.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 14:40:12


Tomasz Zymer
Temat był bardzo obszernie omawiany na posiedzeniu Komisji BOKiS po Pani wnioskach do burmistrza.
Niestety (dziwne) wnioskodawczyni nie przyszła na komisję.


Tomasz Zymer
Padło sporo propozycji, m.in. ta Andrzeja Cieślawskiego z monitoringiem naprzemiennym i włączeniem nowych kamer do systemu właśnie w takich miejscach, jak mirkowski plac zabaw, żeby wygonić stamtąd pijaczków z butelkami.

Czy wiadomo co dalej z tą bardzo dobrą propozycją ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 14:56:49

Dziwnie Harmattanie bo RODZIŁAM dziecko! Soryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!


A wnioski bedę mieć nadal, pomimo mojego braku na komisjach bo moje starsze dziecko korzysta z tych placów zabaw, a młodsze za jakiś czas będzie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2012 - 17:22:18

Dzis byłam na "wizji lokalnej" - place zabaw są wykładane takim czymś w piaskowym kolorze. Z dalega wydaje sie ze to żwirek, a to bezpieczna dla kolanek malców jakaś nawierzchnia z gumy - tak mi objaśnił pracownik. Place maja być dostępne za miesiąc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Honka75Honka75 (---.knc.pl)
Data: 21 cze 2012 - 07:59:46

Szkoda wielka, że dopiero za miesiąc... Żeby nam się tylko w Polszy wtedy lato jeszcze nie skończyło..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 cze 2012 - 09:09:08


jaga
Dziwnie Harmattanie bo RODZIŁAM dziecko!

Jak ci nie wstyd rodzić dziecko w takim momencie!




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 cze 2012 - 19:12:21

OT
No tak , wychodzi na to , że cały świat wiedział , że Jaga rodzi w dniu w którym obradowała komisja , tylko jeden Harmattan nie wiedział.
Jago , pisz swoje wnioski dalej , na komisjach nie bywaj. Tylko się poźniej nie dziw , że Twoje wnioski lądują .....domyśl się sama gdzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.84.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 22 cze 2012 - 01:00:42

Czyli, ze niby to norma, ze jak podpisani pod wnioskiem mieszkańcy nie racza sie pojawić u oblicza władzy to ta władza robi co chce ignorując potrzeby we wniosku zakomunikowane? Nie wierze, ze w dojrzalej demokracji i społeczeństwie obywatelskim takie rzeczy są możliwe! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 cze 2012 - 15:16:15

Wiesz co harmattan, poczekam do tego momentu aż będę w twoim wieku i wtedy będę na kazdej komisji ;)

A teraz wybacz, mam dwójkę dzieci i z nimi na komisję raczej sie nie da pójść, a szanowna komisja za niańkę nie zapłaci więc jako bezrobotna Matka Polka nie mam ich gdzie podrzucić, i nie mów mi harmattan tutaj na forum co mam z nimi zrobić!!!! Od tego są place zabaw żeby na nie z dziećmi Matki Polki chodziły (a nie na komisje)

JEśli masz super układy z GOSIR-em to dzwoń Cię proszę tam 4 razy w miesiącu i pytaj czy już "kupy" psie oraz szkło z piaskownic w tym miesiącu wygrabili (przypominam oni mają na to ogromną kasę!!!!! a do grabienie nie jest kosztowne). I co by ci tam naoopowiadali to powiedz, że Matki Polki w tym roku NIKOGO sprzątającego na placach zabaw nie widziały!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A i też mi się wydaje w obecnych czasach że nie muszę latać po osiedlu/placach zabaw z pismem po podpisy a potem to pismo składać. Piszę sama w swoim imieniu do Gosiru oraz do Komisji oraz do Burmistrza, który jest dziadkiem i też by pewnie chiciał żeby jego wnuczki nie tytłały się w "gułanie" na placykach. Do czego (pisania maili) i Państwa gorąco zachęcam!!!!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 cze 2012 - 17:41:58


Artek Bartek
Czyli, ze niby to norma, ze jak podpisani pod wnioskiem mieszkańcy nie racza sie pojawić u oblicza władzy to ta władza robi co chce ignorując potrzeby we wniosku zakomunikowane? Nie wierze, ze w dojrzalej demokracji i społeczeństwie obywatelskim takie rzeczy są możliwe!


Nie wierzysz ? I to pewnie w obliczu tej niewiary Ty i przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego bywacie na kazdej komisji i sesji na ktorej można poruszyć sprawę budowy sali gimnastycznej w szkole w Opaczy ? Nie uważasz , że tu trochę brak logiki ? Pomijam juz to , że jesteś Artur sporo młodszy ode mnie i zgodnie z teorią zaprezentowana przez Jagę , jeszcze tak często na komisjach i sesjach Rady nie powinieneś sie pojawiać smiling smiley Według Jagi na komisjach bywać często mogą tylko ludzie w moim wieku - czyli 55 lat.

Szanowna ,młoda Jago , żadnych ekstra układów w GOSIR nie mam i nie zamierzam wydzwaniać tam po 4 razy w m-cu ponieważ tak jak Tobie nikt za niańkę nie odda tak za moje rachunki tel. też płacił nie będzie. Chyba , że Ty masz ochotę.
I jeszcze jedno Ci powiem na zakończenie:- kiedy my mieliśmy małe dzieci , to moja zona Matka Polka chodziła z nimi do lasu , na łąkę , latem nad wodę , zimą na sanki. Plac zabaw moje dzieci znały tylko z czasu pobytu w przedszkolu. Dziś sa to osoby dorosłe i nic nie wskazuje na to aby w dzieciństwie przeżyły jakąś traumę z tego powodu , że rodzice nie prowadzali ich na place zabaw.



nie tytłały się w "gułanie"

ps. guano a nie gułano smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-22 22:41 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 cze 2012 - 17:49:08

uwielbiasz Harmattan łapać za słówka, a mi chodzi jedynie że W TEJ ŻYCIOWEJ CHWILI nie mam czasu na bywanie na komisjach. Ale jestem bardzo ZA działaniami lokalnymi i wspieram wszystkich którzy na owe komisje chodzą! Chwała im za to!

Moje posty o placach zabaw są w tym celu, żeby UTRZYMYWAĆ w dobrym stanie istniejące a nie tylko się gmina chwali co dla nas łaskawie zrobi - place zabaw w parku przypominam cały czas są zamknięte - pomimo pełni lata. W tym celu Gmina wydaje pieniądze (dostaje je Gosir) na sprzątanie, naprawę placów zabaw już istniejących, na których w dalszym ciągu walają się GÓ***A (żeby nie pisać guano! tongue sticking out smiley ani łagodnie psie kupki - bo to nikogo nie razi. Co gorsza w piaskownicach "maluszki" które biorą jeszcze rzeczy do buzi znajduą SZKŁO - i tu żeby się ktoś nie burzył, rodzice są obok i wyciągaja z rączki szkło i wyrzucają do przepełnionego, nie opróżnianego kosza.....
A tu pełnia sezonu....lato.... a Gosir ma zamiar sprzątać za rok? I piasek wymienic za rok?
W innym wątku opisałam jak zostały sprzątnięte psiakownice - piach z kupami z piaskownicy został wysypany poza piaskownicę i nasypany do piaskownicy "nowy". A kupy i tak zostały i tak na placu zabaw.
W Warszawie częściej wymienią piasek....
A co na to sanepid?

A CO NA TO BURMISTRZ? nie może zmienić rozporządzenia żeby zmieniać/ sprzątać piasek częściej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 cze 2012 - 23:37:13

Do Tomasz Zymer: cytat"dialog ze sztuki, która znakomicie ilustruje nastrój i charakter obrad komisji Rady w tych i podobnych kwestiach":
w komisji Bokis więcej chyba jest nauczycieli, raczej chłopów tam brak, także wybacz twoje porównanie jest nietrafione.Chyba,że chłopem jest A.Kafara.Sam Tomek zrób coś pozytywnego, bo ja pozytywów w twoim olbrzymim zaangażowaniu w pracy rady nie widzę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ParkowoZdrojowe place zabaw.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 cze 2012 - 23:46:24

Sprawa bezpieczeństwa na placach zabaw jest pochodną ogólnego pogorszenia się bezpieczeństwa w Polsce. Kosztem bezpieczeństwa uczestników Euro pogorszyło się bezpieczeństwo ogółu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.