Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Tragiczny finał kradzieży łódki w trakcie Dni Konstancina
Wysłane przez: trenertrener (---.183.251.129.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 19 cze 2012 - 01:27:44

A czy to prawda, że ktoś się utopił po pijaku płynąc kajakiem?



Fundacja Budzenie Pasji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-25 11:34 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Tragiczny finał podrózy łódką
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 cze 2012 - 22:30:40

Po dwóch dniach poszukiwań, znaleziono ciało 21. letniego mężczyzny, który w sobotnią noc wybrał się z kolegami łódką zabraną z przystani obok tężni.

Żal młodego życia, tragedia rodziny.

Napisałam tę wiadomość ku przestrodze, nasza rzeczka - mimo że sprawia wrażenie leniwej zabrała już sporo osób.



______________________________________________________________________________

PS. Pomysłodawcy zwiekszenia ilości punktów sprzedających alkohol w naszej uzdrowiskowej mogą sobie pogratulować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 cze 2012 - 23:16:29


Tomasz Zymer
.
A ja myślałem, że to być może by się nie stało, gdyby Park przynajmniej w ciągu Dni Konstancina był solidniej patrolowany i monitorowany w godzinach wieczornych.

o tym juz napisałam trochę wyżej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.cdpnetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 09:27:01

więcej o tragedii na [www.konstancin24.eu]

najbardziej zbulwersował mnie ten komentarz: "Na tym etapie śledztwa trudno powiedzieć o zdarzeniu coś więcej. Funkcjonariusze z pewnością sprawdzą także czy łodzie, które były nad rzeką, zostały odpowiednio zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą i czy osoby odpowiedzialne za organizację ?nadrzecznych atrakcji Dni Konstancina? i nadzór nad łodziami nie zaniedbały swoich obowiązków. Oczywiście za śmiertelny wypadek trudno winić kogokolwiek innego od grupy bezmyślnych, pijanych mężczyzn, jednak jeśli łodzie nie były wystarczająco dobrze zabezpieczone, z pewnością ułatwiło im to tragiczną w skutkach przejażdżkę po Jeziorce."

Równie dobrze można winić straż miejską że mimo monitoringu nikt nie zareagował na kradzież łodzi (ułatwiajac w ten sposób tragiczną w skutkach przejażdżkę). A każdą rzekę najlepiej ogrodzić coby nikomu nie przyszło do głowy w niej pływać

Takimi komentarzami tylko zniechęca się ludzi do pięknych działań na rzecz gminy jakimi są np flisfestiwal czy też ow pychówki na Jeziorce w Dni Konstancina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 11:02:47


pionek AGORY
więcej o tragedii na [www.konstancin24.eu]

Funkcjonariusze z pewnością sprawdzą także czy łodzie, które były nad rzeką, zostały odpowiednio zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą i czy osoby odpowiedzialne za organizację ?nadrzecznych atrakcji Dni Konstancina? i nadzór nad łodziami nie zaniedbały swoich obowiązków. .

Arcyciekawa hipoteza komentatora.drinking smiley:
Analogicznie, czy w przypadku, gdy złodziej po ograbieniu mieszkania opuszczając je przez balkon pośliznął się i spadł ze skutkiem śmiertelnym, funkcjonariusze powinni prowadzić śledztwo w kierunku posiadania balkonu przez osobę ograbioną, czy też braku drabiny umożliwiającej bezpieczne zejście złodziejowi?eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: HammerHammer (---.111.248.10.static.cdpnetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 13:05:07

jeżeli masz ubezpieczoną piwnicę to ubezpieczyciel będzie wymagał aby kłódka miała atest przeciwłamaniowy, ale to wcale nie znaczy, że nie może ona wisieć na sznurku smiling smiley Bo wymagana jaest tylko kłódka smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 11:43:47


Tomasz Zymer
Faktycznie - gdyby tych sklepów z alkoholem było mniej, młodzi ludzie nie ukradliby łódki z monitorowanej przystani i nie spłynęliby z Imberfalu. Ciekawa teoria.

Teoria i ciekawa i niestety wielce prawdopodobna. Chyba , że nie widziśz też związku pomiędzy faktem , że w Polsce można kupić alkohol na stacjach benzynowych a ilością wypadków na drogach.

[quote="konstancin 24 Funkcjonariusze z pewnością sprawdzą także czy łodzie, które były nad rzeką, zostały odpowiednio zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą

[/quote]

Czy ktoś wie jak nalezy odpowiednio się zabezpieczyć przed okradzeniem piwnicy ? Obawiam się , że mogę mieć kłopoty z policją jesli ktoś okradnie moja. Może policja dysponuje jakimiś instrukcjami w temacie zabezpieczeń przed kradzieżą ?
I chciałbym jeszcze wiedzieć co grozi osobie , która nieodpowiednio przed kradzieżą się zabezpiecza ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.cdpnetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 11:58:59


harmattan

Tomasz Zymer
Faktycznie - gdyby tych sklepów z alkoholem było mniej, młodzi ludzie nie ukradliby łódki z monitorowanej przystani i nie spłynęliby z Imberfalu. Ciekawa teoria.

Teoria i ciekawa i niestety wielce prawdopodobna. Chyba , że nie widziśz też związku pomiędzy faktem , że w Polsce można kupić alkohol na stacjach benzynowych a ilością wypadków na drogach.

szczerze? ja nie widzę związku... nie słyszałem jeszcze o kimś kto jechał samochodem, wstąpił na stację po paliwo, kupił też tam piwo które 'obalił' przy stacji i ruszył dalej...
za to bardzo często słyszę o osobach zatrzymanych (bądź nie) którzy prowadzili samochód tuż po imprezie czy też spotkaniu ze znajomymi na których był alkohol.
Akurat dla osoby prowadzącej samochód to chyba 'broszka' czy piwo kupi na stacji,czy podjedzie do jakiegoś slepiku.

a co do hipotezy Tomka Zymera (wiem że to była ironia) którą określasz za 'ciekawą' - nie sądzę żeby znacząco spadło spożycie alkoholu jeśli w Knc zamiast 5 były 2 sklepy sprzedajace alkoho. OK, gdyby nie było żadnego to może część osób po wypiciu 'zapasów' na dany wieczór by zrezygnowała z poszukiwania sklepu za miastem. Ale jeśli jest choc jeden sklep to zawsze można kupić większą ilość przed jego zamknięciem.
Byłem kiedyś młodym 'blokersem' i wiem jak to wygląda - jak ktoś chciał się napić to umawiało się na dany wieczór na piwo, a gdy już alkohol się skończył to leciało się nawet na rozjazd oborski do nocnego. albo robiło się ognisko i kupowało odpowiedni zapas...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-20 13:18 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 cze 2012 - 12:51:46


pionek AGORY

harmattan

Tomasz Zymer
Faktycznie - gdyby tych sklepów z alkoholem było mniej, młodzi ludzie nie ukradliby łódki z monitorowanej przystani i nie spłynęliby z Imberfalu. Ciekawa teoria.
Teoria i ciekawa i niestety wielce prawdopodobna. Chyba , że nie widziśz też związku pomiędzy faktem , że w Polsce można kupić alkohol na stacjach benzynowych a ilością wypadków na drogach.

szczerze? ja nie widzę związku... [...]a co do hipotezy Tomka Zymera [...]

Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieliście, że moja uwaga odnosiła się do komentarza Mani i była ironiczna. Nie widzę absolutnie żadnego związku między liczbą sklepów sprzedających alkohol w Konstancinie a wyprawą tych pięciu młodych ludzi na Imberfal. Równie dobrze mogliby przyjechać na gościnne występy z Ursynowa albo kupić alkohol po drodze w dowolnym miejscu. Co do sprzedaży na stacjach benzynowych - rzeczywiście, durny pomysł, ale ostatnio prawnik gminny stwierdził na sesji Rady (komentując mój wniosek o przydzielanie koncesji w pierwszej kolejności podmiotom płacącym podatki w naszej gminie), że nie można preferować ani odrzucać wniosku żadnego podmiotu o koncesję, gdyż jest to sprzeczne z polskim ustawodawstwem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 13:18:21


pionek Agory
nie słyszałem jeszcze o kimś kto jechał samochodem, wstąpił na stację po paliwo, kupił też tam piwo które 'obalił' przy stacji i ruszył dalej...

A niby gdzie miałbyś słyszeć ? Przecież smiertelne ofiary wypadków drogowych , nietrzeźwi kierowcy - nie maja zwyczaju informować kogokolwiek o tym gdzie nabyły alkohol wypity przed smiercią. A tak poza tym Adamie , jesli o czymś nie słyszałeś to nie znaczy , ze to nie istnieje.


pionek Agory
Akurat dla osoby prowadzącej samochód to chyba 'broszka' czy piwo kupi na stacji,czy podjedzie do jakiegoś slepiku.

I pewnie dlatego , że "broszka" , to już wiele lat temu takie kraje jak Niemcy i Francja wprowadziły zakaz sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach benz. ? Zresztą to nie jedyne państwa gdzie taki zakaz obowiązuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2012 - 13:29:36

Po mojemu, jesli sklep jest 24 godz (nie tylko w benzyniarni) i można kupić wódę na okrągło, to ten stan sprzyja kontynuowaniu imprezy, utrwaleniu wrażeń..., pokazaniu się - ja wszystko mogę: nawet spłynę sobie Imberfalem i niech mi SM, Policja naskoczą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.cdpnetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 13:42:20

odnośnie tego wypadku, interesujący komentarz na facebooku (tam może umknąć, tu mam nadzieję że władze gminne przeczytają):

"Ziomek ! Twoja śmierć tam powinna być przestrogą ! Boże, bądź a klęknę ! To miejsce będzie nie długo jak pomnik "Skreślone Pokolenie - patrzące przed Siebie"...

Alkohol i dragi to jedno, ale kuźwa która to już osoba w ciągu roku !? Może najwyższy czas by Policja wzięła się za inne sprawy !!! Przyczyna - nie skutek !!! Ginie 6 osoba w tak podobnym wieku ! 3 Się poddało i sami zdecydowali ! By dać Nam sygnał ! [*]

Śmieszne statystyczne pod publiczkę moherowych beretów akcja "Gmina Piaseczno wolne od narkotyków" która zawsze przynosi odwrotny skutek ! A może czas na Akcje "Żyj bo warto, żyć" ?

Ludzie, ginie 21 letni chłopak, na przestrzeni roku pochowaliśmy 3 kolegów którzy odebrali sobie życie, a My teraz będziemy się zastanawiać czy woda była zimna ?

Apel do Policji i Burmistrza Konstancina Jeziorna:
Nie próbujcie leczyć gorączki, tłukąc termometr !
Ilu jeszcze musi młodych ludzi zginąć by zauważyć problem ! Problem jest taki że Konstancin To nie tylko papiernia czy tężnia ! Co miasto zrobiło by tacy młodzi ludzie nie szukali wrażeń nad rzeczką ? w lesie, glinkach, na Oborach itd"




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-20 13:43 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 cze 2012 - 14:11:40

Pionku, daj jeśli możesz bezpośredni link do tego komentarza na Facebooku. Byłoby jak sądzę dobrze, żeby go przeczytali radni w kontekście dzisiejszej debaty młodzieżowej przed wyborami do Młodzieżowej Rady.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 14:17:26

ten komentarz jest tu : [www.facebook.com]


komentarz z FB
Co miasto zrobiło by tacy młodzi ludzie nie szukali wrażeń nad rzeczką ? w lesie, glinkach, na Oborach itd"

Odwróćmy pytanie :- a co powinno zrobić oprócz tego , że ułatwiło dostęp do wódopojów ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2012 - 14:48:34


harmattan
Odwróćmy pytanie :- a co powinno zrobić oprócz tego , że ułatwiło dostęp do wódopojów ?

A przypomnę, że o zwiększenie dostepu do wódopojów starała się i zaakceptowała

Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej, w składzie
Marek Skowroński - przewodniczący
Ryszard Bajkowski
Paulina Kosecka
Anna Lewandowska
Jadwiga Magdziarz
Jadwiga Sowińska
Mirosław Zima

Czy tj. dbałość o zdrowie mieszkańców? No może gdy gnaty bola, żeby mozna było kupić spirytus co by sie natrzeć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 15:27:17

Dobrze, alko, alko, sklepy i bary ale ja już dawno mówiłam/pisałam że z tzw kapslowego powinny być organizowane zajęcia dla MŁODZIEŻY - nie takie infantylne, nie takie przez panią/pana KO- wca tylko prawdziwe warsztaty dla młodych (oni sami powinni wiedzieć CO chcą robić i czym się zajmować), co by PRZECIWDZIAŁAĆ a nie płakać nad rozlanym mlekiem. Ile to już wątków było o piciu na ławkach, koło stawu, na imberfalu i innych miejscach....

Dlaczego młodzi ludzie nie mają się GDZIE spotykać?????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 cze 2012 - 16:47:33

Środki uzyskiwane z tzw. kapslowego moga być przeznaczane li tylko na działania zwiazane bezpośrednio z walką z uzależnieniami.

ps. przy okazji prośba do p.mod. , radna Jadwiga Magdziarz była przeciwna zwiekszaniu ilości punktow detalicznych sprzedających pełna gamę napojów alkoholowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2012 - 17:09:20


harmattan
Środki uzyskiwane z tzw. kapslowego moga być przeznaczane li tylko na działania zwiazane bezpośrednio z walką z uzależnieniami.

ps. przy okazji prośba do p.mod. , radna Jadwiga Magdziarz była przeciwna zwiekszaniu ilości punktow detalicznych sprzedających pełna gamę napojów alkoholowych.

- to proszę wyraźnie napisać - ja podałam skład komisji, nie wyniki głosowania.

Może komisja powinna się zastanowić nad zmianą przewodniczącego - jeśli są tam odpowiedzialne osoby.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2012 - 09:59:34

komentarz na miarę Super Expressu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dni Konstancina 2012 foto - sobota 16. czerwca
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 cze 2012 - 09:13:51

Posklejałem, niech to będzie wszystko razem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.