Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Bezpieczeństwo na droga - gotowe rozwiązania na tacy
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.183.---)
Data: 08 sty 2018 - 21:12:01

W numerze 2/2018 motoryzacyjnego tygodnika Motor są opisane super pozytywne doświadczenia miasta Jaworzno - miasta bez ofiar w wypadkach drogowych ale i bez fotoradarów.
Warto się od nich uczyć, a mówiąc prościej mądrze kopiować ich rozwiązania i sposób pracy (to jak doszli do miejsca w którym są).

Ku zadumie urzędnikom gminy, powiatu itd

ps podpowiedź Radnym - zaproście urzędników Jaworzna na sesję lub choćby zróbcie z nim połączenie telefoniczne lub wideo.

(skan przesłany z prośbą o danie do wątku)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo na droga - gotowe rozwiązania na tacy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (81.190.91.---)
Data: 08 sty 2018 - 21:23:36

Kojarzę. Ronda na, których (uwaga!!!) rowerzyści mają pierwszeństwo a samochody muszą poczekać:
[tvs.pl]

Trzeba nam kogoś z pasją, z wiedzą. Kogoś kto jeździ rowerem, ma rodzinę, dzieci, z którymi tutaj jeździ i chce naszą gminę zmienić. Inaczej czeka nas ciąg pieszo-jezdny jak na Mirkowskiej albo próbny przejazd kolejką co 4 lata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo na droga - gotowe rozwiązania na tacy
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.183.---)
Data: 08 sty 2018 - 22:04:24


Mixiorek
Kojarzę. Ronda na, których (uwaga!!!) rowerzyści mają pierwszeństwo a samochody muszą poczekać:
[tvs.pl]

Trzeba nam kogoś z pasją, z wiedzą. Kogoś kto jeździ rowerem, ma rodzinę, dzieci, z którymi tutaj jeździ i chce naszą gminę zmienić. Inaczej czeka nas ciąg pieszo-jezdny jak na Mirkowskiej albo próbny przejazd kolejką co 4 lata.

To tylko jeden z serii wdrożonych pomysłów (skan pokazie inne).
Nie wiem czy większy mój szacunek wzbudzają zastosowane rozwiązania, czy ludzie którzy mieli odwagę w tym kraju, wśród tych przepisów to zrealizować.

Wiem -> mam szacunek dla ludzi, bo jeżeli któreś z tych rozwiązań by się nie sprawdziło to zaraz zaczną skutecznie myśleć jakie inne rozwiązanie wdrożyć.

Szacunek i ukłony dla Jaworzna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Bezpieczne Jaworzno
Wysłane przez: maniamania (87.205.170.---)
Data: 08 sty 2018 - 23:24:47

przysłane przez M.Wiśniewskiego




Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.