Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011-->
Bieżąca strona: 1 z 11
Przetarg i budowa drogi ekspresowej S2 - Południowa Obwodnica Warszawy (POW)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 wrz 2013 - 14:37:17

Obwodnica dla Warszawy! - Petycja do ministra transportu Sławomira Nowaka

fragment listu

Szanowny Panie Ministrze!

Ja, niżej podpisany, opowiadam się za jak najszybszym dokończeniem ekspresowej obwodnicy Warszawy. W ostatnich tygodniach oddano jej nowe odcinki, ale nadal brakuje ok. 40 km na południu i wschodzie miasta.

Dlatego zwracam się o umieszczenie na podstawowej liście ?Programu Budowy Dróg Krajowych do 2020 r." odcinka drogi S2 (węzeł Puławska - węzeł Lubelska) z tunelem pod Ursynowem i nowym mostem nad Wisłą oraz odcinka drogi S17 (węzeł Lubelska - węzeł Drewnica) przez Wesołą.


cd. listu mapa oraz miejsce, gdzie należy sie podpisać (imię, nazwisko, kraj) tu: [warszawa.gazeta.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-27 09:45 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 26 wrz 2013 - 16:08:33

Z informacji po dzisiejszej konferencji Premiera wynika, że jednak ring Warszawski będzie mieć absolutny priorytet. Harmonogram, ogłoszenie przetargów
Tunel Grudzień 2013
Most Grudzień 2013
Estakada marzec-maj 2014

To dobre informacje. Złe to takie, że będzie to kosztem S7 Wawa Południe-Grójec S7 wylot z Wawy na północ. Niestety incjatywa www.takdlas7.pl poległa ;( a na pewno przesunęła się w czasie.
Chyba, że będą spore oszczędności względem kosztorysów i silny nacisk społeczny. Dokumentacja na odcinek S7 do Grójca ma być gotowa końca roku. Według niektórych są możliwe oszczędności rzędu 30-40%, jak będzie zobaczymy. Także odciążenie ul. Puławskiej nie jest takie oczywiste. Póki co do oddania kolejnych odcinków S2 ruch może niestety wzrosnąć.

P.s.
Ponoć przetarg na obwodnicę Góry Kalwarii ma być ogłoszony wkrótce*. Załącznik nr 6 (to w nim jest zapewnione finansowanie bodajże 11 obwodnic w tym ta GK) według min. Nowaka ma zostać przyjęty przez Rząd we wtorek.

*Gdzie wkrótce ponoć oznacza na 99,99% ten rok a nawet może najbliższe tygodnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-26 16:28 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 26 wrz 2013 - 16:35:06

ja podpiszę każdą petycję tyczącą rozwiązania tego węzła gordyjskiego wokół stolicy...
jednak uwierzę tylko w to co zobaczą moje oczy...i to pod warunkiem, że nie zacznie się to sypać kilka miesięcy po oddaniu do użytku (jak np. obwodnica Radzymina czy obecnie most północny...)
poruszać się na Śląsku łatwiej....wokół Trójmiasta też zrobiono więcej...a Wwa...szkoda gadać...i to niezależnie od tego, która opcja polityczna brała się za obietnice i jak bardzo udało się jej ich nie dotrzymywać...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: KumosKumos (---.dynamic.chello.pl)
Data: 26 wrz 2013 - 17:39:02

Ja bym się tak nie cieszył. Jeżeli nie zmienili planów, to obwodnica z Ursynowa w kierunku Wysp Świderskich przebiegnie za Powsinem, gdzie nie będzie skrzyżowania bezkolizyjnego. Oznacza to, ze ruch z naszego kierunku będzie podporządkowany i nie będzie miał pierwszeństwa. I wyjazd z K-J znowu stanie się niemożliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 wrz 2013 - 19:06:02


Kumos
Ja bym się tak nie cieszył. Jeżeli nie zmienili planów, to obwodnica z Ursynowa w kierunku Wysp Świderskich przebiegnie za Powsinem, gdzie nie będzie skrzyżowania bezkolizyjnego. Oznacza to, ze ruch z naszego kierunku będzie podporządkowany i nie będzie miał pierwszeństwa. I wyjazd z K-J znowu stanie się niemożliwy.
Ja dodatkowo obstawiam znaczny wzrost zabudowy mieszkaniowej wzdłuż drogi łączącej nas z wawą i w rezultacie będziemy mieć puławską bis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 26 wrz 2013 - 21:24:41


awanturnik
Ja dodatkowo obstawiam znaczny wzrost zabudowy mieszkaniowej wzdłuż drogi łączącej nas z wawą i w rezultacie będziemy mieć puławską bis.
Ale to nie jest pytanie czy, tylko kiedy i jak szybko nastąpi ta zabudowa. Dlatego oprócz S2 tak ważna jest Nowokabacka na Kabaty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 26 wrz 2013 - 21:31:56


Kumos
Ja bym się tak nie cieszył. Jeżeli nie zmienili planów, to obwodnica z Ursynowa w kierunku Wysp Świderskich przebiegnie za Powsinem, gdzie nie będzie skrzyżowania bezkolizyjnego. Oznacza to, ze ruch z naszego kierunku będzie podporządkowany i nie będzie miał pierwszeństwa. I wyjazd z K-J znowu stanie się niemożliwy.

S2 będzie przecinać ul. Przyczółkową dokładnie przed Bricomanem od naszej strony i stacją RWE po lewo jadąc od Powsina. Skrzyżowanie będzie wyglądać dokładnie tak jak wygląda obecnie skrzyżowanie S2 z ul. Puławską. Oczywiście bez tej zawrotki i z działającym rondem pod estakadami itp.
Korek i tak w godzinach szczytu zaczyna się mniej więcej w tym miejscu więc może jednak będzie nieco lepiej bo więcej osób będzie uciekać w lewo lub w prawo? Wzrost ruchu jest pewny, jak to się rozłoży i rozwinie tego pewnie nie wie dokładnie nikt. Centrum handlowe w Wilanowie obok Przyczółkowej i tak pewnie spowoduje dodatkowy ruch więc jeżeli będzie można "ucieć" przed Bricomanem to chyba tylko dobrze dla nas. Na pewno zwiększy się ruch na ul. Sobieskiego i Wiertniczej ze względu na to, że most Siekierkowski nie będzie już ostatnią przeprawą przez Wisłę. Sporo osób np: z Karczewa i okolic może jechać do S2. Tyle, że ten ruch powinien wlać się na S2 a nie płynąć do Konstancina. W godzinach szczytu moim zdaniem będzie znacznie ciężej niż jest teraz na odcinku Mokotów - S2.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 wrz 2013 - 23:06:57

Tak czy owak - zabudowa będzie, niestety - nowe osiedla powstają jak grzyby po deszczu. Lepiej że będzie dojazd wielopasmową droga niż tak jak jest.

A droga S2 imponująca, gładka nawierzchnia, wyraźnie oznakowana. Szkoda tylko, że kończy sie w krzakach przed Ursynowem. Jechałam w niedzielę sporym kawałkiem S2 - z Ursusa do Kcina tylko 30 min, dotąd podróż trwała w najlepszym wypadku 45 min, a zazwyczaj godzinę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 01:15:38

Może warto poczytać. S2 to droga priorytetowa dla Warszawy - oby jej budowa nie odbyła się kosztem tych poniżej:

[721.org.pl]

[www.skyscrapercity.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 10:38:51


Mixiorek

Kumos
Ja bym się tak nie cieszył. Jeżeli nie zmienili planów, to obwodnica z Ursynowa w kierunku Wysp Świderskich przebiegnie za Powsinem, gdzie nie będzie skrzyżowania bezkolizyjnego. Oznacza to, ze ruch z naszego kierunku będzie podporządkowany i nie będzie miał pierwszeństwa. I wyjazd z K-J znowu stanie się niemożliwy.

S2 będzie przecinać ul. Przyczółkową dokładnie przed Bricomanem od naszej strony i stacją RWE po lewo jadąc od Powsina. Skrzyżowanie będzie wyglądać dokładnie tak jak wygląda obecnie skrzyżowanie S2 z ul. Puławską. Oczywiście bez tej zawrotki i z działającym rondem pod estakadami itp.

W zasadzie tak tyle, że na Puławskiej planowany jest dodatkowo tunel - zrobili nawet strop i chyba ściany szczelinowe ale ze względu na brak kasy na razie stanęli i nie wiadomo kiedy ruszą. Na Przyczółkowej tunelu ma nie być.

pzdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: KumosKumos (---.30.12.251.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 11:20:02

Generalnie nie jestem zwolennikiem tej obwodnicy, bo wywoła w okolicy olbrzymie zmiany cywilizacyjne. Wspomniana tu zabudowa to jedno, teren będzie zapewne zabudowany jak w Mysiadle i Józefowie. Spowoduje to natężenie ruchu lokalnego - nie obwodnica, bo w większości ruch ten nie będzie jechał obwodnicą i zjeżdżał w kierunku Warszawy. Brak sensownego rozwiązania w postaci skrzyżowania bezkolizyjnego przy planowanej rozbudowie rejonu od Klarysewa-Gawrońca do Kierszka zmieni wyjazdówkę w to co dzieje się na odcinku między Jankami, Raszynem a Okęciem. Z kolei nawet skrzyżowanie bezkolizyjne w przypadku rozwoju zabudowy i tak niewiele pomoże.
Natomiast Maniu, jechałaś w niedzielę. Ja jechałem tamtędy w dzień powszedni. Artykuł na temat tego co stało się z Puławską po połączeniu z S2 można znaleźć w internecie. Stąd zwiększył się ruch i u nas bo po zakorkowaniu Puławskiej więcej osób zaczęło uciekać do Konstancina.
Jestem też realistą, więc wiem, że od drogi nie uciekniemy. Inną sprawą jest kwestia przejścia obwodnicy przez rezerwat i zniszczeń wskutek nie tylko zabudowy tych okolic. Co prawda kojarzyło mi sie, że obwodnica ma iść nieco bardziej na południe od Bricomana i pałacu w Natolinie, ale Mixiorek ma rację, bo wyguglałem plan projektu. Co ciekawe jest na nim wiadukt, choć trąbiono jakiś czas temu, że nie ma na to szans.
PLAN



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 11:22 przez Kumos.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 11:51:35


Octavian
W zasadzie tak tyle, że na Puławskiej planowany jest dodatkowo tunel - zrobili nawet strop i chyba ściany szczelinowe ale ze względu na brak kasy na razie stanęli i nie wiadomo kiedy ruszą. Na Przyczółkowej tunelu ma nie być.

Dokładnie, nie wspominałem o tym bo w przypadku węzła Przyczółkowa nie ma mowy o tunelu/ wannie w ciągu Przyczółkowej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 12:01:18


Kumos
bo wywoła w okolicy olbrzymie zmiany cywilizacyjne

Zgadzam się, tak jak napisałem mało kto jest w stanie przewidzieć jak rozwinie się ruch itp. możemy się tylko domyślać, że zabudowa przyśpieszy.



Co prawda kojarzyło mi sie, że obwodnica ma iść nieco bardziej na południe od Bricomana i pałacu w Natolinie, ale Mixiorek ma rację, bo wyguglałem plan projektu. Co ciekawe jest na nim wiadukt, choć trąbiono jakiś czas temu, że nie ma na to szans.
PLAN

Szczerze mówiąc jak dla mnie było oczywiste, że będzie wiadukt w ciągu S2 i nie słyszałem o innych rozwiązaniach. Jakie inne rozwiązanie mogłoby tam być?
Plan węzła: https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/s/spotkania-informacyjne-dotyczace_11948/Wilan%C3%B3w%202.pdf

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 12:04:26



na Puławskiej planowany jest dodatkowo tunel
jaki tunel? przecież to co przerzucili nad Puławską to już jest autostrada tylko kończąca się inaczej...a rozwiązanie 'pod spodem' już jest rozwiązaniem docelowym tylko w tej chwili z inną organizacją ruchu (zjazd od strony Okęcia tylko w stronę Piaseczna itd. itp.)


od drogi nie uciekniemy
myślę, że nie tylko nie uciekniemy od drogi, ale również od co raz silniejszej urbanizacji wszystkich terenów w okół...i to niezależnie, czy ta droga powstanie czy nie...
jakoś taka nasza polska specjalność - urbanizować, ale nie zapewniać sensownego układu komunikacyjnego...
a poza tym...powtórzę...ja uwierzę tylko w drogi, które widział będę w realu...a potrzeba ich wiele...
chwalenie się Premiera 'znaleźliśmy rozwiązanie - obwodnica będzie' z gwiazdką pt. 'kosztem innych dróg w okolicach Warszawy' to jest...żart i to niestety mało śmieszny...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 12:08:30



będzie wiadukt w ciągu S2 i nie słyszałem o innych rozwiązaniach
ludzie by pewnie chcieli by S2 szła wiaduktem a 'nasza' droga od Konstancina....wiaduktem nad tym wiaduktem...no może ewentualnie jakimś tunelem ;) wielkiej różnicy dla mnie nie ma czy stanę w korku przy Bricomanie czy dopiero w Wilanowie...bo tamtego skrzyżowania na jakieś lewoskręty nie przerobią przez najbliższe 50 lat...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 12:30:14


Artek_Bartek
jaki tunel? przecież to co przerzucili nad Puławską to już jest autostrada tylko kończąca się inaczej...a rozwiązanie 'pod spodem' już jest rozwiązaniem docelowym tylko w tej chwili z inną organizacją ruchu (zjazd od strony Okęcia tylko w stronę Piaseczna itd. itp.)

Otóż nie. W ciągu ul. Puławskiej pod S2 jest planowany tunel ja bym to bardziej wanną nazwał. Taka jaka jest w ciągu Al. Jerozolimskich pod ul. Łopuszańską. W trakcie budowy węzła S2/ Puławska zbudowano strop i ściany szczelinowe, które zakopano smiling smiley bo miasto uznało kilka lat temu, że nie ma kasy na przebudowę, która ma być już sfinansowana z kasy miejskiej. Moim zdaniem był to strategiczny błąd. Wanna nie pomogłaby by za wiele bo Puławska i tak stoi i by stała przez ilość świateł doprowadzoną do absurdu, którymi nikt nie potrafi zarządzać np: w ramach zielonej fali bądź w ramach zarządzania ruchem. Jednak moim zdaniem powinna była powstać razem z węzłem i została odłożona na półkę inwestycji do zrobienia...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 12:34 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 12:33:06


Artek_Bartek
ludzie by pewnie chcieli by S2 szła wiaduktem a 'nasza' droga od Konstancina....wiaduktem nad tym wiaduktem...no może ewentualnie jakimś tunelem ;) wielkiej różnicy dla mnie nie ma czy stanę w korku przy Bricomanie czy dopiero w Wilanowie...bo tamtego skrzyżowania na jakieś lewoskręty nie przerobią przez najbliższe 50 lat...

Poniżej bardziej przyjazny obraz węzła Przyczółkowa, S2 będzie szła wiaduktem na poziomie +1 a Przyczółkowa na poziomie 0 z rondem z sygnalizacją.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 16:07:34

w wannę na Puławskiej nie wierzę za nic...jeśli ktokolwiek tam cokolwiek zakopał (a wątpię bo z tego co widziałem to na pewno prace tam nigdy nie były nawet w części podobne do tych, które widziałem przy wannie w Alejach) to moglibyśmy już teraz rozpatrywać to w kategorii drogowych absurdów typu 'lata stojący wiadukt donikąd' albo nawet 'za niski tunel dla ciężarówek przy Zachodnim...
także...na Przyczółkowej też nie było powodów projektować nic innego niż rondo na poziomie 0 a nie wannę na poziomie -1...
niech powstanie cokolwiek sensownego...a jak już powstanie to - zgodnie z tym co już było mówione - będziemy mogli dopiero oceniać czy wpływ miało pozytywny czy jednak mamy powody do narzekań ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 17:45:31


Artek_Bartek
w wannę na Puławskiej nie wierzę za nic...jeśli ktokolwiek tam cokolwiek zakopał (a wątpię bo z tego co widziałem to na pewno prace tam nigdy nie były nawet w części podobne do tych, które widziałem przy wannie w Alejach) to moglibyśmy już teraz rozpatrywać to w kategorii drogowych absurdów typu 'lata stojący wiadukt donikąd' albo nawet 'za niski tunel dla ciężarówek przy Zachodnim...

Zostały zrobione ścianki szczelinowe i strop bez płyty dennej i wielu innych rzeczy więc specyfika prac prac była zupełnia inna niż Jerozolimskich. Uwierz mi, są tam te elementy ;)



także...na Przyczółkowej też nie było powodów projektować nic innego niż rondo na poziomie 0 a nie wannę na poziomie -1...

Jaki jest poziom ruchu na Puławskiej a jaki na Przyczółkowej?

I jeszcze "Na spotkaniu przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, iż w ramach budowy węzła Puławska w ciągu ulicy Puławskiej powstanie tunel w stanie surowym , tj. bez zjazdów do niego, który następnie zostanie zasypany."

http://siskom.waw.pl/pisma/?p=664



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 17:48 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 27 wrz 2013 - 17:46:41

czyli sugerujesz, ze gazeta wyborcza klamie smiling smiley
[m.warszawa.gazeta.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 17:47 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011-->
Bieżąca strona: 1 z 11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.