Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 14
Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 30 kwi 2012 - 12:17:02

"Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych Warszawa
Obszar: Województwo mazowieckie
Ważność: od 2012-04-30 11:00:00 do 2012-05-02 18:00:00
Przebieg: Przewiduje się temperaturę maksymalną od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna około 12 °C.
Prawdopodobieństwo: 95%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2012-04-30 10:30:00
Synoptyk: Ewa Łapińska"

[pogodynka.pl]

De facto między 11 a 17 osoby starsze, osoby narażone na choroby sercowe i z układem krążenia oraz dzieci do lat 3 nie powinny wychodzić na otwarte słońce lub wychodzić na krótko. Index UV wynosi około 6-7. Za wiki:

"Noś okulary przeciwsłoneczne, używaj kremów z filtrem SPF 15 lub wyższym, ochraniaj ciało jasnymi ubraniami oraz nakryciami głowy, ograniczaj czas przebywania na słońcu od 2-3 godzin przed i po górowaniu Słońca (od około 11:00 do 16:00 w lecie)"

Dodałbym do tego nawadnianie wodą niegazowaną w dużych ilościach ;-)

P.s.
Na najbliższym profesjonalnym termometrze w Powsinie już jest 29.43 stopnia.
http://www.traxelektronik.pl/pogoda/static/zom_meteo.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-30 12:22 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2012 - 12:25:36

ja bym do tego dodał zagrożenie wysokim stężeniem ozonu w powietrzu. Tu narażone są również dzieci, ale i osoby z chorobami układu oddechowego. Tutaj najgorzej jest w godzinach 12 w południe do 24 w nocy.

Także pozostaje tylko poranek smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-30 12:27 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 kwi 2012 - 16:52:49

Dziękujemy Mixiorkowi z ostrzeżenie, Fakt, że nie wszyscy mogą przezyć.

Uwielbiam taka pogode, siedziałam w autobusie po stronie słońca - miałam luzik bo wszyscy się tłoczyli po drugiej stronie.
Różnymi świństwami smaruję się tylko nad wodami, zwłaszcza w ciepłych krajach. Teraz piszą zeby nie przesadzac, że organizm musi pobrać troche promieni na gołą skórę, więc smarowidła po 15-20 min pobytu na słoneczku. Był ciekawy artykuł w ub. roku w Wysokich Obcasach - wypowiadał się dermatolog i kosmetolożka


A mogą nie przeżyć narzekacze, bo taka ich natura:
w lecie "och jaki upał"
w zimie "och jaki mróz i snieg napadał"
i zaraz potem - "było lato, ale takie krótkie", albo "zima i tylko kilka dni mroźnych i sniegu nie było"

Opcje: OdpowiedzCytuj
NARESZCIE DESZCZ
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 02 maj 2012 - 13:21:47

Nareszcie deszcz. Wróciły żaby i poweselały siewki melisy.

Deszcz jest podstawą, cokolwiek tu napisano. smiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 maj 2012 - 14:51:26

Myslałam ze żaby wyginęły, bo ani jednej w ogrodzie, aż tu wczoraj niespodzianka - od strony rzeki żabi chór, dzisiaj pewnie będzie jeszcze głośniej.

Coś się porobiło ze slimakami, co którego wyjmę za ziemi (takiego w skorupie), to smierdzi jak zwłoki po ekshumacji, albo same puste skorupki - nie wdziobały kosy, bo natrafiałam pod kamieniami albo zakopane.
To pociecha, bo może uda się ocalić sałatę, kwiatki, a nawet drzewa przed zagładą. W ub roku objadały młode drzewko czereśni.
Dotąd musiałam te żarłoki wyłapywać i zanosić nad rzeczkę, bo żadne środki nie pomagał, nawet piwa nie chciał pić, włazić pod liście kapusty itp.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 02 maj 2012 - 15:22:27

Ślimaki jeszcze wrócą i będzie The Slug Empire Strikes Back. Nie tak łatwo je zniszczyć mrozem i pasożytami. Ostatnio polscy naukowcy opracowali mieszankę mineralną (żelazo + cynk), która ma tę zaletę, że jest nieszkodliwa dla gleby, zwierząt i ludzi, a stanowi dobrą zaporę dla ślimaków, także tych niezniszczalnych bezskorupowych z importu. Przegląd rozmaitych metod radzenia sobie z luzytańczykiem i jego ekspansywnymi krewniakami jest pod tym adresem: [sionekr.republika.pl] . To się jeszcze przyda. Na razie cieszmy się: powrotem żab, brakiem przymrozków, świetną pogodą na prace ogrodowe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 maj 2012 - 16:43:22

Tomek , te parę kropli to był deszcz ? sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 maj 2012 - 17:04:53


polscy naukowcy opracowali mieszankę mineralną (żelazo + cynk), która ma tę zaletę, że jest nieszkodliwa dla gleby, zwierząt i ludzi

podejrzewam, że opracowali naukowcy z SGGW i teraz testują na Parceli, bo skąd takie ilosci minerałów u nich w glebie, a że przy okazji coś tam wleci mieszkańcom do studni, zawsze mozna powiedzieć, że nie szkodliwe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 02 maj 2012 - 19:28:45

Naukowcy z ośrodka w Puławach. Żelazo i cynk są niezbędne roślinom. Oczywiście, jak ze wszystkim - nie wolno przedawkować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 maj 2012 - 12:40:21

Ja na przykład opieram się przy obserwacji wystąpienia burzy na stronie [www.gdziejestburza.pl] stronka aktualizuje się co 60 sekund wydaje mi się że pokrycie z rzeczywsitym stanem jest 90 %




dla miłośników lotnictwa radar samolotów nad Polską klikamy na przykładowy samolot i mamy opis skąd dokąd leci z jaką predkością wysokość
[www.flightradar24.com]

Pozwoliłem sobie link uaktywnić.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-03 13:00 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ostrzeżenia meteorologiczne - 29.06.2012
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 29 cze 2012 - 13:05:37

OSTRZEŻENIE Nr 50
Zjawisko: Upał
Stopień zagrożenia: 1

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych Warszawa
Obszar: Województwo mazowieckie
Ważność: od 2012-06-30 10:00:00 do 2012-07-01 22:00:00
Przebieg: Przewiduje się temperaturę maksymalną od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna od 19°C do 21°C.
Prawdopodobieństwo: 90%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2012-06-29 12:13:00
Synoptyk: Mariusz Cebula

http://pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-mazowieckie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne - 29.06.2012
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 cze 2012 - 14:27:12

nareszcie, nie tzreba lecieć do ciepłych krajów, żeby wygrzać kości.

Radując sie nareszcie latem, pamiętajmy, zeby duzo pić i nie zapomninajmy nalać do wody miseczek braciom mniejszym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 08 lip 2012 - 23:05:27

Od południa idzie Deszcz... Ogarnął Łódź i Radom i prze na Warszawę: [www.pogodynka.pl]

Z deszczem idzie ulga dla umęczonego świata.

"Deszcz jest jak litość - wszystko zetrze:
i krew z bojowisk, i człowieka,
i skamieniałe z trwóg powietrze."


Narysowałem na piasku deszczowego żółwia, głową ku zachodowi, i wbiłem patyk. Może będzie lepiej, niż wczorajszej nocy, kiedy chmury dotarły do Łodzi i zanikły, a front powędrował w kierunku Mazur.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 23:15 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 09 lip 2012 - 00:01:24

Jest !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 09 lip 2012 - 00:09:03

Pada intensywnie, wali podobnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 09 lip 2012 - 00:12:44

i część skolimowskich ulic pogrążyło się w ciemnościach. Kilka piorunów na bank walnęło w drzewa/domy/słupy :/ tegoroczne lato nie oszczędza KCN

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 09 lip 2012 - 00:23:03

Ja mam zawsze świeczki, mocną latarkę, naładowaną baterię do laptopa i internet w modemie telefonicznym. Mogę pracować przez całą burzę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostrzeżenia meteorologiczne
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.19.204.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09 lip 2012 - 06:45:04

U mnie pi...rzglo tak, ze miałem wrażenie, ze w sama chalupe..
Jak juz elektrownia włączy brakujące fazę (sądząc po komunikatach na infolinii to zdaje sie, ze maja niezły balaganik do posprzatanie) to potrzebuje namiar na jakiegoś elektryka, który skale strat ogarnie.
Jak ktoś ma zaufanego to prośba o namiar na priv'a

Opcje: OdpowiedzCytuj
Mapa terenów zalewowych
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 lip 2012 - 10:38:00

nomen omen

[maps.geoportal.gov.pl]

zrobili nareszcie dokładną mapę, zagrożeń od strony Wisły, chyba nie uwzględnia potopu od małych, ale złosliwych rzeczek.

Niestety dzisiaj cos się porobiło, ze mapa sie nie otwiera (to ta burza - pewnie), ale jest/był ciekawy artykuł w Newsweeku nt. podtopień i z tego artykułu otwierała się mapa [spoleczenstwo.newsweek.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Pomiar temperatury KOTEM (?!)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lip 2012 - 15:13:25




Mój kot niezawodnie mierzy > 30 stC. Układa się tak: przednia - 1/3 część kota na jednym krześle, odwłok na drugim, a brzuszysko się wietrzy między krzesłami. Człowiek by nie wymyslił...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 14


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.