Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 sty 2014 - 19:48:31



mania:Jak się dowiedziałam w UMiGu, tynk strukturalny był "zakładany" przy dużej wilgotności powietrza i chłodzie - jego baza nie była w stanie wyschnąć i w niektórych miejscach "popłynęła" w dół
to po co tynk był zakładany przy dużej wilgotności powietrza i chłodzie jak było z góry wiadomo ,że popłynie . A co będzie jak w ciągu pieciu lat firma zbankrutuje ,albo zniknie ? Kto za to zapłaci ?Maniu marny z ciebie adwokat UM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 sty 2014 - 22:23:11

Jak to po co? Żeby się wyrobić na termin przewidziany w umowie. A dlaczego leje się w Polsce asfalt w deszczu albo na mrozie?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 sty 2014 - 22:49:10


babet


mania:Jak się dowiedziałam w UMiGu, tynk strukturalny był "zakładany" przy dużej wilgotności powietrza i chłodzie - jego baza nie była w stanie wyschnąć i w niektórych miejscach "popłynęła" w dół
to po co tynk był zakładany przy dużej wilgotności powietrza i chłodzie jak było z góry wiadomo ,że popłynie . A co będzie jak w ciągu pieciu lat firma zbankrutuje ,albo zniknie ? Kto za to zapłaci ?Maniu marny z ciebie adwokat UM.

Jak pamiętacie były różne perypetie z remontem na samym początku - chyba było w 2008 czy 2009 okazało się że jedna z działek przylegająca do budynku nie należy do gminy, później b. prezes uzdrowiska wystąpiła o zwrot budynku, potem jakaś ekipa rozgrzebała i nie skończyła, a czas naglił, bo budynek musiał być odebrany w określonym czasie, bo inaczej z dopłat UE figa. Pewnie dlatego na urra.

A co będzie jak w ciągu pięciu lat asteroida pieprznie w Hugonówkę ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 sty 2014 - 23:27:14

To jeśli magistrat nie przewidział, ze gwarancja powinna obejmować rownież działanie siły wyższej to oczywiście będzie kolejna histeria ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 sty 2014 - 23:30:46


babet
A co będzie jak w ciągu pieciu lat firma zbankrutuje ,albo zniknie ? Kto za to zapłaci ?

Tynk nie będzie się przejmował perypetiami wykonawcy. Jeżeli został wykonany w nieodpowiednich warunkach, to istnieje szansa, że będzie odpadał.
Jeżeli firma nie zbankrutuje, to będzie wykonywać poprawki przez 5 lat łatając to co odpadnie w tym czasie. Albo i nie będzie naprawiać, bo nie wiadomo czy wykonawcy zatrzymano jakąś gwarancję finansową, która ekonomicznie uzasadnia fatygowanie się do takich usterek.
Jak zacznie odpadać po tych 5 latach, to radni przegłosują odpowiedni budżet na nowe zadanie remontowe, zrobi się przetarg itd. Nic nowego.



Bartek
Jak to po co? Żeby się wyrobić na termin przewidziany w umowie. A dlaczego leje się w Polsce asfalt w deszczu albo na mrozie?

Dlatego, że pozwala na to inwestor i nadzór inwestorski. Wykonawca wie, że żadna krzywda mu się nie stanie jeżeli podetrze się wszystkimi specyfikacjami technicznymi.
Termin zakończenia prac to w sumie nic nie znacząca data, bo często kar umownych i tak się nie nakłada.



rondo
Zachowanie wykonawcy da się (mimo, żę karygodne) wytłumaczyć chęcią dotrzymania terminu.

Na pewno nie da się wytłumaczyć chęcią dotrzymania terminu. Tylko i wyłącznie chęcią oszczędności finansowych. Termin jako powód, to tylko propagandowy wybieg.
To nie jest wielokilometrowy odcinek drogi, gdzie warunki atmosferyczne mogą przerwać prowadzone prace.



rondo
Ale nadzór ? W lesie ?

Nie w lesie. W papierach.



mania
A co będzie jak w ciągu pięciu lat asteroida pieprznie w Hugonówkę ?

Pewnie trzeba będzie oddać unijne dofinansowanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 sty 2014 - 20:57:26

czaknoris:
"... Albo i nie będzie naprawiać, bo nie wiadomo czy wykonawcy zatrzymano jakąś gwarancję finansową, która ekonomicznie uzasadnia fatygowanie się do takich usterek."

Wykonawca dostanie kasę dopiero jak doprowadzi Hugonowke do ładu i nie zawali sie. Chyba, ze grom z jasnego nieba, ale to siła wyższa ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: HammerHammer (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 sty 2014 - 21:36:17

no nie wiem. Identyczna sytuacja jest z jakąś drogą w Bydgoszczy. Oddana z fleszami i się okazało, że asfalt jest tylko do remontu, ale protokół został tak podpisany, że wykonawca nie musi nic poprawiać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 sty 2014 - 00:43:39

Skoro sie podjął wykonania tynkow, to wiedział co robi. A jesli spieprzyl to jego ból. Wiemy, ze robota slimaczyla sie. Miesiąc wcześniej i by nie bolało . W umowie z firma remontujaca jest przewidziana kwota - jaka nie wiem.

Wystap o informacje publiczna to sie dowiesz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 sty 2014 - 08:38:18



Skoro sie podjął wykonania tynkow, to wiedział co robi. A jesli spieprzyl to jego ból.
To ja się pytam gdzie był inspektor nadzoru za co zainkasował kasę i kto to był. A jeśli podpisano protokół odbioru to kasę wypłacono , takie są procedury.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 11 sty 2014 - 09:57:33

Niedoróbki to nie tylko tynk. Pisałem o parapetach gdzie w jednym przypadku brakuje blachy na połączeniu dwóch części. Po zimie naprawa takiego miejsca to będzie nie tylko przypacykowanie farbą. Dlatego pisałem o prokuratorze bo to inwesor ze swoim nadzorem nie dopełnił swoich obowiązków i to on jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy. Czy w taki sposób np. p. burmistrz postąpiłby na budowie własnego domu ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 sty 2014 - 18:36:14


rondo


Wystap o informacje publiczna to sie dowiesz

Oczywiście, wystapić można. Ale wydawało mi się, że jeśli ktoś napisał



Wykonawca dostanie kasę dopiero jak doprowadzi Hugonowke do ładu (...)
, to wie o jakiej/której kasie pisze.

pytałam czy gmina wie o niedoróbkach i czy są gwarancje.

Na drugi raz sformułujcie pytanie/ pytania tak, żebym mogła zapytać raz, a nie co chwile zawracać głowę. A zresztą - droga wolna, nie tylko ja mam monopol na zadawanie pytań.
Maile i telefony urzędowe sa podane w BIP

Opcje: OdpowiedzCytuj
Gmina przekazała Hugonówkę KDK
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 sty 2014 - 17:35:50

[www.konstancinjeziorna.pl]

W piątek (31 stycznia) gmina przekazała obiekt w użyczenie * Konstancińskiemu Domowi Kultury, który będzie prowadził w nim swoją działalność statutową.

*) w użyczenie - podkreślam, bo zaraz pewien osobnik będzie się czepiał

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gmina przekazała Hugonówkę KDK
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 31 sty 2014 - 17:50:17

fajnie! kwestia tylko kiedy będą mogli wejść tam przeciętni ludzie by popodziwiać deczko...
natomiast poniższe PRowe zdanie


Inwestycja została sprawnie przeprowadzona w rekordowo krótkim czasie 15 miesięcy, a to wszystko dzięki determinacji pracowników konstancińskiego magistratu i konsekwencji władz obecnej kadencji ? podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.
to chyba tylko dla tych co to mają...zaniki pamięci...;)
grunt jednak, że się udało...choć nad sensownością tej inwestycji debatowano już wiele razy...życie pokaże...szkoda tylko, że tam ani dojazdu komunikacją, ani parkingu...przynajmniej póki co....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 sty 2014 - 18:09:11

Chyba gdzieś czytałam - albo w gazecie lokalnej albo na gminnej stronce, że w połowie lutego albo w marcu (pamięć zawodzi), bo KDK musi się rozgościć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 31 sty 2014 - 22:29:47

Na posiedzeniu Komisji Budżetu rozmawialiśmy o niedoróbkach w wykończeniu budynku. Pan Skarbnik się zaperzył, twierdził, że jakość prac jest w 100% dopilnowana. Pan przewodniczący RM Andrzej Cieślawski radził nam, żebyśmy jako radni zrezygnowali z "kontroli" (= wizji lokalnej) i zostawili to powołanym do tego przez gminę osobom. Widziałem, że po poprzednich wizjach lokalnych m.in. w świetlicy w Mirkowie, któe nie dały nic poza frustracją z powodu zmarnowanych publicznych pieniędzy, radni są zniechęceni i chyba przychylają się do stanowiska pana Przewodniczącego. Tym niemniej złożę zapytanie na sesji 12 lutego oraz wniosek o inf. publ. w tej sprawie. W związku z tym proszę osoby, które pisały na tym forum o "niedoróbkach" w wykończeniu Hugonówki, o ile dysponują chwilą czasu, o przesłanie zdjęć z komentarzem na adres: exams@orange.pl . Ja sam nie znam się na tyle na budownictwie, żebym mógł ocenić wykonanie prac lepiej, niż "na chłopski rozum". Jestem też oczywiście gotów wybrać się na wizję sam, o ile ktoś kompetentny zechce mi towarzyszyć z aparatem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sty 2014 - 22:54:32


Tomasz Zymer
Na posiedzeniu Komisji Budżetu rozmawialiśmy o niedoróbkach w wykończeniu budynku. Pan Skarbnik się zaperzył, twierdził, że jakość prac jest w 100% dopilnowana. Pan przewodniczący RM Andrzej Cieślawski radził nam, żebyśmy jako radni zrezygnowali z "kontroli" (= wizji lokalnej) i zostawili to powołanym do tego przez gminę osobom.

... ach ci radni wszędzie widzą "dziurę w całym". Głosować i do domu!

Od tej demokracji ludziom się w głowach poprzewracało smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 01 lut 2014 - 08:56:35

Jeśli wskaźniki rezultatu projektu:
1) utworzenie 6 nowych miejsc pracy w KDK;
2) liczba osób korzystających z nowego obiektu - 7000 osób/rok
3) stworzenie nowej oferty kulturalnej - szt. 1
zostały lub zostaną spełnione - to problemu nie ma, cel projektu osiągnięty.
za usterki można pobrać pieniądze z gwarancji wykonawcy - środki zwalniane są po 2 latach dopiero dla niego, jeśli jest ok.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lut 2014 - 09:34:15


Tomasz Zymer
Na posiedzeniu Komisji Budżetu rozmawialiśmy o niedoróbkach w wykończeniu budynku. Pan Skarbnik się zaperzył, twierdził, że jakość prac jest w 100% dopilnowana. Pan przewodniczący RM Andrzej Cieślawski radził nam, żebyśmy jako radni zrezygnowali z "kontroli" (= wizji lokalnej) i zostawili to powołanym do tego przez gminę osobom.

Ja sam nie znam się na tyle na budownictwie, żebym mógł ocenić wykonanie prac lepiej, niż "na chłopski rozum".

No właśnie: "zostawić to powołanym do tego przez gminę osobom..."

Jak wcześniej pisałam - po zadaniu pytania wiceburmistrzowi R Machałkowi - gmina wie o niedoróbkach i wykonawca jest zobowiązany je usunąć. Jak "lody puszczą" zaczną poprawiać to co spieprzyli, bo inaczej nie dostaną całej kasy za robotę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lut 2014 - 13:22:22

jest dopilnowana w tym sensie, że gmina wie o niedoróbkach i jest w stanie zmusić wykonawcę do naprawy usterek.


Pan Skarbnik się zaperzył, twierdził, że jakość prac jest w 100% dopilnowana.

to nie znaczy to samo co insynuuje, tropiciel afer ogólnopolskich i lokalnych


gmina wie ale twierdzi, że w 100% jest wszystko ok.


PS. Może czas pisać swój życiorys angry smiley i opublikować, bo następne rondo sympatycy zamierzają nazwać jego imieniem - jeszcze za zycia i pewnie zostanie wydany zeszyt historyczny.
dla ułatwienia podpowiedź jak zacząc, trzeba tylko zmienić nazwisko i parę szczegółów:
Danuta Siedzikówna była córką Wacława Siedzika i Eugenii z Tymińskich herbu Prus III. Ojciec, leśniczy, został wywieziony przez Sowietów do łagru 10 lutego 1940 w ramach pierwszej wielkiej wywózki mieszkańców Kresów na Wschód. Stamtąd przedostał się do nowo formowanej armii Andersa. Zmarł w czerwcu 1943 w Teheranie[1]. Matka, za współpracę z polskim podziemiem została aresztowana i 16, 17 lub 18 września 1943 r. zamordowana przez Gestapo w lesie pod Białymstokiem[1].

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hugonówka (kino Beata)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 lut 2014 - 13:41:04

Słuchajcie, wasze prywatne przepychanki ukryte mało sprytnie pod pozorem merytorycznej dyskusji zabierzcie sobie na wiadomości prywatne. Mam dość tego i sądzę, że nie tylko ja.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.