Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Lokal dla dzieci
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 lip 2012 - 09:51:05

Kilka dni temu byłam w świetlicy środowiskowej dla dzieci na Grapie, przy ul.Kopernika 3.

Lokal w miarę duży - 3 pomieszczenia ( w amfiladzie), czysto, ściany pomalowane na kolory (dla mnie przynajmniej w 2 pomieszczeniach zdecydowanie za ciemne, ale powiedzmy, że się nie znam) wyposażenie chyba ok. są stoły, krzesła, regały, na podłodze terakota (???)

Sporo zabawek, gier, stoi telewizor i chyba ze 2 komputery, 2 stoły do grania w bilard. Wszystko poukładane i uporządkowane, dzieciaki zadowolone i radosne... B. miłe Panie opiekunki, od których wiem, ze przychodzą tam dzieciaki w wieku od 6 do 18 lat. Teraz, w wakacje dzieci maja dużo wycieczek.

Wszystko wygląda świetnie, gdyby nie pewne fundamentalne zastrzeżenia: wysokość pomieszczenia niewiele ponad 2 metry ... , bo to jest piwnica!!!!

Był bardzo słoneczny dzień, ale we wszystkich pomieszczeniach półmrok, lub świeci się światło. Jesienią i zimą pewnie nieźle zimno "ciągnie" od kafli na podłodze!!!

Czy naprawdę to jest właściwe pomieszczenie dla dzieci, które spędzają tam godziny?

Czy w kcińskich budynkach komunalnych na Grapie nie znajdzie się bardziej odpowiednie miejsce dla dzieciaków? Nie wiem pod jaki wydział UMiG taka placówka podlega, ale dziwię się urzędnikom, że śpią spokojnie eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokal dla dzieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 lip 2012 - 10:52:16

wygląda, że pod Gminny Punkt Konsultacyjny Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, który jest w gestii wydz. Oświaty, Kultury i Zdrowia mającego takie zadania:

m.in.
13) koordynowanie spraw w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i zwalczania narkomanii poprzez:
a) prowadzenie dokumentacji spraw związanych z funkcjonowaniem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
b) współudział w opracowaniu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zwalczania Narkomanii oraz nadzór nad realizacją programu,
c) przyjmowanie zgłoszeń oraz podejmowanie czynności związanych z kierowaniem wniosków do Sądu w sprawach obowiązkowego leczenia odwykowego,
d) prowadzenie spraw związanych z funkcjonowaniem Punktu Konsultacyjnego Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień,

źródło: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lokal dla dzieci
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.cdpnetia.pl)
Data: 31 lip 2012 - 13:54:25

o,mogę się merytorycznie odnieść bo drzewiej bywałem tam jako młodzież.
Odnośnie zimy - nie wiem jak teraz,ale ponad 10 lat temu tak mocno grzały rury C.O. przechodzące przez pomieszczenie że trzeba było otwierać wszystkie okna.
Wysokość faktycznie budzi zastrzeżenia - gdy organizowano tam zabawo-dyskoteki, zdarzało się że ktoś w podskoku rozbił głową klosz. Dla dzieci do pewnego wieku niski sufit nie jest jakimś problemem, ale dla tych ok 18 lat już problem może być. Chociaż prócz tego jednego incydentu z kloszem ani przy grze w bilard, ani w pingponga, nigdy nikomu nic się nie stało - być może kwestia przyzwyczajenia.

ciemno-faktycznie,ale w pomieszczeniu ze stołami do odrabiania lekcji itp było stosunkowo jasno (okna od południa). A do bilarda światło sztuczne wystarczało (w sumie w pubach też tak jest).

Podsumowując - oczywiście że im lepsze warunki tym lepiej. Piwnica to zawsze będzie 'tymczasowe' rozwiązanie (dawniej głównym problemem tego miejsca było zalewanie po każdym większym deszczu). Pytanie czy w budynkach komunalnych na Grapie lepsze miejsce się znajdzie. No bo gdzie - w budynku po spółdzielni jest teraz biblioteka i straż miejska, w ministanie jest spółdzielnia i dom kultury... nikt mieszkania na taką świetlicę nie przeznaczy.
Świetlica odkąd pamiętam była tam od zawsze (pamiętam jak za PRLu puszczano bajki z rzutnika). Potem było trochę lat przerwy i umiejscowiła się tam świetlica TPD działająca do tej pory. I mająca wielkie zasługi dla lokalnych dzieci - jest gdzie pójść, pobawić sie,pograć, poodrabiać lekcję pod okiem pedagogów. Miejsce warte wspierania w każdym zakresie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-31 13:57 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.