Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 67
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 wrz 2011 - 13:59:26

Nie był opóźniony bo stał na pętli tyle, że z boku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 wrz 2011 - 08:39:39

W jaki sposób będzie weryfikowana rentowność nowych linii ? Ja widzę, że ludzie nimi jeżdżą, wpisy na naszym forum to potwierdzają, ale jeśli jakiemuś urzędnikowi /urzędowi będą potrzebne oszczędności, to zawsze można udowodnić, że autobusy jeżdżą puste. Bo czasami pewnie tak będzie, ale tak też bywa na trasach w stolicy. Wczoraj zabrałam "stopem" starszą panią, która powiedziała, że dla niej te autobusy ( eLki) ,są za drogie. Nie wiedziała, że powyżej 65 roku życia nie musi płacić ! Nie mam pomysłu, jak dotrzeć z tą wiadomością do wszystkich starszych ludzi ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 08 wrz 2011 - 09:12:09


gosia1
Nie mam pomysłu, jak dotrzeć z tą wiadomością do wszystkich starszych ludzi ?

Chyba są trzy sposoby - kościelna ambona, poczta pantoflowa i lokalny sklep.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 08 wrz 2011 - 09:22:50

Sąsiadka również narzekała na drogie bilety jednorazowe w L. Przejazd z Parceli do Starej Papierni i powrót za 7,20 raczej odstrasza niz przyciąga pasażerów. Proszę o potwierdzenia czy przewoźnik stosuje maksymalną cenę za bilet jednorazowy, jezeli to prawada to trochę lipa thumbs down W Lesznowoli coby przyciagnąć "klientów" bilety jednorazowe u kierowcy to 2 zł normalny i 1 ulgowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
PODRÓŻE SENIORÓW
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 wrz 2011 - 09:44:23

To jeszcze raz w skrócie - materiał opracowany na podstawie str. [www.ztm.waw.pl]

Osoby, które ukonczyły 65 lat moga sobie wykupić bilet seniora - kosztuje 40 zł/ rocznie i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów przez rok. Bilet Seniora można kupić we wszystkich punktach sprzedaży biletów i automatach biletowych. Przy zakupie nie jest konieczne okazanie dokumentu tożsamości, potwierdzającego wiek. Każdy więc może kupić taki bilet, np. dla dziadka, babci lub rodziców.

Bilet jest ważny w I i II strefie biletowej i uprawnia do korzystania z wszystkich linii ZTM - autobusowych, tramwajowych, metra i szybkiej kolei miejskiej. Posiadacze Biletu Seniora mogą podróżować również w strefie obowiązywania Wspólnego Biletu - pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz liniami lokalnymi oznaczonymi literą L.

Senior musi mieć kartę miejską ze zdjęciem. Wniosek o jej wydanie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Działają one przy ul. Żelaznej 61, na stacjach metra ? Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Plac Wilsona, Marymont oraz na węźle komunikacyjnym Młociny. Wniosek można również złożyć przez Internet. (To też może załatwić ktoś z rodziny - np. moją dostałam od córki na urodziny)


Zgodnie z regulaminem ZTM osoby powyżej 70. roku życia mogą podróżować bezpłatnie, na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek.

_________________________________________________
w razie niejasności, proszę zajrzeć na stronkę ZTM, do której namiar podałam wyżej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 wrz 2011 - 11:48:25


Sąsiadka również narzekała na drogie bilety jednorazowe w L. Przejazd z Parceli do Starej Papierni i powrót za 7,20 raczej odstrasza niz przyciąga pasażerów. Proszę o potwierdzenia czy przewoźnik stosuje maksymalną cenę za bilet jednorazowy,

odpowiedź z wydz DG:

"Przewoźnik tak ustawił ceny, jak mu uchwała pozwala. Twierdzi, że biletów prawie wcale nie sprzedaje, zdecydowana większość pasażerów jeździ na miesięcznych ZTM'u"

Propozycja Mixiorka, by przez księży dotrzeć z informacją o podrózach seniorów może chwyci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 08 wrz 2011 - 12:28:50


mania
Propozycja Mixiorka, by przez księży dotrzeć z informacją o podrózach seniorów może chwyci.

Nie tylko o podróżach seniorów, to jedna ze spraw. O nowej komunikacji dla wiejskiej części gminy przede wszystkim. O tym, że to jest test i frekwencja jest bardzo ważna, również o tym, że od 1 stycznia mogą nastąpić zmiany, korekty o ile mieszkańcy zgłoszą je do gminy/ sołtysów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 08 wrz 2011 - 14:43:01

Co do biletów na L-ki to przewoźnik istotnie nałożył maksymalne ceny na jakie pozwoliła uchwała Rady Gminy. Jednakże to i tak jest taniej niż za jednorazowy na linię podmiejską 5.60, a do tego porównywalnie co za pks. Przejazd z Łyczyna do ul. Od Lasu w PKSie kosztuje 3.50. Inna kwestia że na zachętę mógłby dać 2.50 i podnosić co miesiąc o 20 gr, ale czy to by mu się opłacało? Nałożył ceny od razu i do końca roku na pewno ich nie podniesie (uchwała zabrania)

P.S Rozgłos w sprawie biletu seniora by się przydał. Sołtysi może powiesicie ogłoszenia???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 08 wrz 2011 - 15:22:38


Mario
Sołtysi może powiesicie ogłoszenia???

Jestem realistą i sądzę, że ogłoszenie to nie jest do końca dobry sposób komunikacji z "seniorami".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 08 wrz 2011 - 15:32:34

"Sołtysi może powiesicie..."

Każdy sposób, który choć trochę zbliża do celu jest dobry grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 wrz 2011 - 15:34:44


Mixiorek

Mario
Sołtysi może powiesicie ogłoszenia???

Jestem realistą i sądzę, że ogłoszenie to nie jest do końca dobry sposób komunikacji z "seniorami".

sołtysi znają swoich ludzi, więc zapewne wiedzą (?), jak dotrzeć do takiej grupy docelowej (seniorów) - jedna droga, to zawsze za mało. Wystarczy określić organoleptycznie, gdzie seniorzy bywają najczęściej (2-3 miejsca) i "strategia informacyjna" gotowa smiling smiley Domysły typu "przychodnia/apteka, kościół/ambona" mogłyby wkurzyć niejednego seniora/seniorkę confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 08 wrz 2011 - 15:38:26

a czy aby nie jest to rola UMiG'u by taką kampanię informacyjną zaplanować i wdrożyć? sołtysi z pewnością się do niej włączyć, ale nie może to być raz kolejny inicjatywa jedynie społeczna!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 wrz 2011 - 19:34:09


a czy aby nie jest to rola UMiG'u by taką kampanię informacyjną zaplanować i wdrożyć?

- owszem, jesli wymieni się urzędników na lepsze modele, bardziej pracowite, sprawne.

Wystarczy zajrzeć do zakładki WYBORY - zaraz miną terminy i niepełnosprawni nie zagłosują.
Kto zawiaduje tą zakładką? Za ww. oraz za to że nie dopilnowano w ub latach, żeby większość lokali była dostępna dla niepełnosprawnych - choć praktycznie w każdym lokalu wyborczym sa takie mozliwości (sprawdzałam), ten ktoś powinien poszukać innej roboty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 08 wrz 2011 - 21:15:47


Artek_Bartek
a czy aby nie jest to rola UMiG'u by taką kampanię informacyjną zaplanować i wdrożyć? sołtysi z pewnością się do niej włączyć, ale nie może to być raz kolejny inicjatywa jedynie społeczna!

Artku myślę, że nie możemy za urząd załatwiać spraw, ale jeśli np zgłaszamy propozycję jako Sołtysi do UMiGu, że chcemy taką akcję zrobić, dajemy projekt ogłoszenia i prosimy Gminę o jego druk w ilości 100 egzemplarzy, i Gmina nam to drukuje, to to się nazywa współpracasmiling smiley Z drugiej strony troszkę broniąc Gminy, stwierdzę, że akurat Gmina może powiedzieć, że dlaczego ona o wszystkim musi myśleć, może niech mieszkańcy jakąś inicjatywę podejmą...Na dwoje babka wróżyła myślę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 wrz 2011 - 22:06:36

byle tylko nie doprowadzić do sytuacji, że najpierw się współpracuje a następnie narzeka, że wszyscy urzędnicy się do niczego nie nadają ;)
ja bym się w tym wypadku upierał, ze skoro Urząd wykonał masę roboty, by komunikację busikową uruchomić to akcja promująca to przedsięwzięcie wśród mieszkańców winna być częścią tej roboty...
bo chyba nikomu nie zależy by w grudniu powiedzieć, że to wszystko nie miało sensu...
Choć ja - bazując na relacjach osób korzystających i obserwując gotowość UMiGu do wsłuchiwania się w potrzeby mieszkańców (dziś było nieco o tym mowa na sesji - glównie w kontekście tego, że o pełnym systemie komunikacji będzie można mówić po zakończeniu remontu 724 i mostu) jestem więcej niż umiarkowanym optymistą, że będzie to rozwijane a nie zwijane...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 06:57:01

A kiedy planowane jest oddanie mostu ? I ciągle to samo pytanie - co byłoby wg. urzędników podstawą do kontynuacji rozwijania komunikacji ? Przecież nie jeżdżą wszystkimi autobusami i nie liczą pasażerów. A szkoda, bo eLki naprawdę są często niemal pełne :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 08:07:28

No właśnie sam się zastanawiam co mogłoby sprawdzić rentowność. I dochodzę do wniosku, że dobrą inicjatywą pasażerską byłoby odbijanie karty miejskiej w kasowniku, przy wejściu, wtedy zostaje ślad po pasażerze. Bo jednorazówkę i tak ktoś musi skasować, albo też kupić u kierowcy, co pozwala już sprawdzić statystycznie ile osób jedzie. Co o tym sądzicie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 wrz 2011 - 09:52:04

Chyba ztm co jakiś czas robi akcję liczenia pasażerów - pamietam, że były na uczelni ogłoszenia, że poszukują studentów do....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.109.---)
Data: 10 wrz 2011 - 11:26:45

"Autobusy na lewych numerach. Nawet ZTM się zdziwił

Kto wozi pasażerów pod Warszawą? Zmasowane kontrole autobusów w ostatnich dniach przyniosły wyniki, które zadziwiły nawet Zarząd Transportu Miejskiego.

Zaczęło się od tekstu we wtorkowej "Gazecie". Ujawniliśmy, że sprowadzone z Niemiec autobusy firmy Europa Express City mają tablice rejestracyjne używane wcześniej m.in. w Łodzi. Przepisy mówią zaś, że jeden numer powinien być przyporządkowany jednemu pojazdowi. Przewoźnik właśnie wygrał w ZTM przetarg na obsługę trzech lokalnych linii w Konstancinie-Jeziornie i czwartej do Góry Kalwarii (nr 742). Usprawiedliwiał się, że przedłużały się formalności rejestracyjne, a on chciał przygotować autobusy zgodnie z umową na 1 września.

[...]"

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10263843,Autobusy_na_lewych_numerach__Nawet_ZTM_sie_zdziwil.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 12 wrz 2011 - 09:46:03

Pytanie do zorientowanych w temacie, chodzi mi o podesty z płyt betonowych na przystankch dla L. Zostały ułożone chyba na wszystkich przystankach, oprócz Parceli (Baczynskiego,Olszyna Łyczyńska z jednej strony) i Obór. Nie wiem dlaczego, ktoś zapomniał czy płyt zabrakło,;) Gdzie i do kogo można to zgłosić (gmina, ztm)?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 67


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.