Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...2627282930313233343536...->|-->
Bieżąca strona: 31 z 67
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 06 lip 2012 - 11:28:54


Tomasz Zymer
Konstancin nie jest tu traktowany gorzej, niż Piaseczno, Legionowo, Marki, gdzie również kursują Ikarusy

Mi nie chodzi o gorsze traktowanie tylko o lepsze z powodów, które już opisałem.



Na szczęście na 90% pod koniec tego roku w aglomeracji warszawskiej będzie już komplet pojazdów niskopodłogowych.

Wątpię, żeby 60 przegubowych mercedesów conecto na całą Wawę zrobiło różnicę. Pamiętajmy, że nadal zostają solarisy bez klimatyzacji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 06 lip 2012 - 11:30:12

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12079939,Koszmarne_upaly_w_komunikacji__Metro_wietrzy_tunele.html

"Koszmarne upały w komunikacji. Metro wietrzy tunele

Jarosław Osowski
06.07.2012 , aktualizacja: 05.07.2012 19:49

[...]
Powtarzają się podejrzenia, że na peryferyjne trasy ZTM wysyła gorszy, nieklimatyzowany tabor. Takie obserwacje ma Magdalena Czuchryta, pasażerka linii 527 z Zielonej Białołęki, i Maria Wciślińska z Konstancina (linia 710). ?Dziwię się, że nasza gmina daje na to kasę. Może wywalczmy raz na zawsze, że ?trupy ? do uzdrowiska jeździć nie powinny? - to jeden z komentarzy na forum dyskusyjnym tego miasta.
[...]"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-06 11:33 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 06 lip 2012 - 11:38:58

Odcinek 5
Kurs 724 wczoraj z metra wilanowska 17:22. Gorąco masakrzycznie. Na pętli kierowcę "atakuje" słownie chłopak by włączył klimatyzację bo się wszyscy wykończą. Niestety atak był bezpodstawny, był to solaris ale bez klimy dla pasażerów. Ta przyjemność tylko dla kierowcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 lip 2012 - 13:48:32

Jak juz pisałam wysłałam opinię do gazety nt. warunków w autobusach 710, dołaczając odyseję Mixiorka - głupio wyszło, że figuruje moje nazwisko, bo żadna tu moja zasługa. Żeby uwiarygodnić korespondencję musiałam się podpisać.

Proszę wysyłać swoje zastrzeżenia, zgodnie z apelem gazety, im więcej osób napisze, tym może prędzej doczekamy się reakcji ZTMu

Jechałeś autobusem lub tramwajem z popsutą klimatyzacją lub włączonym ogrzewaniem?
Zrób zdjęcie i napisz na stoleczna@agora.pl.

Opcje: OdpowiedzCytuj
ZTM na fejsbuku się chwali kontrolami i prosi o wieści
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 lip 2012 - 14:22:39

[www.facebook.com]:
4 godz. temu
Dzień dobry. Przez pierwsze cztery dni lipca skontrolowaliśmy 784 pojazdy. Uchybienia stwierdziliśmy w 331 przypadkach.

Prosimy - powiadamiajcie o niewłączonej/niesprawnej klimatyzacji podając numer taborowy, datę i godzinę oraz nr linii. Zgłaszajcie również autobusy bez klimatyzacji, które mają zamknięte szyberdachy.

można się dopisać w "dodaj komentarz" - nie dopisałam, bo mam alergię na portale społecznosciowe - link przysłała mi córka

i to też, tym razem ze strony ZTM:

Zaostrzamy sankcje za brak klimatyzacji. Od dziś przewoźnicy otrzymają 20 proc. mniej środków za kurs realizowany pojazdem, w którym stwierdzono uchybienia. Po raz pierwszy rozważamy odsyłanie autobusów z pętli do zajezdni, uznając pojazd z niewłączoną/niesprawną klimatyzacją jako niesprawny technicznie.

Prosimy o kontakt pod numerem Infolinii (22) 194 84, za pośrednictwem strony internetowej ztm.waw.pl (zakładka kontakt) lub poprzez facebook.com/ztm.warszawa.
Szczegóły: [www.ztm.waw.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 lip 2012 - 20:19:41

Boże, większość radnych to chyba nic nie robi... Za co oni biorą pieniądze? Za pierdzenie w stołek? W D... mają potrzeby mieszkańców,którzy na nich głosowali.To wszystko to jedno wielkie bagno. Jak ktoś się dopcha do koryta to już potem nic nie robi i z przedwyborczych zapewnien guzik.
Niech sobie burmistrz weźmie kasę z imprez w amfiteatrze i okolicznych wsiach. Ludzie będą szczęśliwsi jak transport do Warszawy spełni ich, większe bądź mniejesze, oczekiwania. Lepsze to niż impreza, o której po tygodniu się nie pamięta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 lip 2012 - 20:42:28

Jak się teraz nie postawimy to w przyszłe wakacje znowu obetną tu kursik tam kursik i będzie jeden autobus na godzinę!
Rok temu ponarzekaliśmy sobie na forum ale widocznie do uszu władz to nie doszło.
W tym roku będzie inaczej!
Niech nas usłyszą! angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 07 lip 2012 - 14:31:01

Racje osób, które teraz jeżdżą w tłoku w upały do pracy i czekają po pół godziny na przystankach są dla mnie oczywiste, tym bardziej, że jedną z tych osób jest moja małżonka. Mam jednak pytanie: w ostatnich 4 miesiącach roku, przy obecnej postawie większości radnych i burmistrza, nie ma żadnych szans na dodanie niezbędnych kursów na linii 742 w godzinach szczytu, co wiązałoby się z aneksem do umowy i dopłaceniem sporej sumy pieniędzy. Skoro zatem pracownik ZTM, który ma szczęście funkcjonować poza naszym grajdołkiem-kociołkiem, myśląc racjonalnie i operując danymi o obłożeniu kursów, zaproponował takie rozwiązanie (mniej kursów w wakacje, za to 3 dodatkowe kursy rano + przynajmniej 2 popołudniu na linii 742 od jesieni), to - czy należy doprowadzić skargami i wnioskami do zmiany tej decyzji, czy też może uznać, że jest nieprzyjemna, ale w obecnej sytuacji - całkiem rozsądna? I czy na pewno chcemy zniechęcić ZTM do przedstawiania gminie niezależnych propozycji (ta propozycja wpłynęła zresztą do gminy 29 maja, na miesiąc przed planowaną zmianą rozkładu), skoro gmina żadnych propozycji sama z siebie przedstawić nie potrafi, także tam, gdzie są one niezbędne?

Postawione wyżej pytania nie oznaczają, że podoba mi się obecny rozkład. Po prostu uważam, ze skoro radni i urzędnicy gminni nie myślą o racjonalizacji rozkładów, to należy zaaprobować sensowne propozycje ZTM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 lip 2012 - 15:21:20


Tomasz Zymer
Po prostu uważam, ze skoro radni i urzędnicy gminni nie myślą o racjonalizacji rozkładów, to należy zaaprobować sensowne propozycje ZTM.
A o czym oni myślą?? O wysłaniu sadzonek drzew?
Ja bym wyleciał z roboty za nie wypełnianie swoich obowiązków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 08 lip 2012 - 12:07:11


awanturnik

Tomasz Zymer
Po prostu uważam, ze skoro radni i urzędnicy gminni nie myślą o racjonalizacji rozkładów, to należy zaaprobować sensowne propozycje ZTM.
A o czym oni myślą?? O wysłaniu sadzonek drzew?
Ja bym wyleciał z roboty za nie wypełnianie swoich obowiązków.

A ja rozumiem to zupełnie inaczej:

może całkowicie pominąć gminę i rozmawiać bezpośrednio z ZTM (oczywiście nieoficjalnie), a później niech ZTM przedstawi propozycję gminie.
Skoro gmina akceptuje wszystkie propozycje z tamtej strony, to może tak będzie łatwiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 08 lip 2012 - 12:27:23


daramis
może całkowicie pominąć gminę i rozmawiać bezpośrednio z ZTM (oczywiście nieoficjalnie), a później niech ZTM przedstawi propozycję gminie. Skoro gmina akceptuje wszystkie propozycje z tamtej strony...

Wszystkie, które nie wymagają zwiększania dopłat z budżetu. Chociaż Mania twierdzi, że gdyby p. kierownik WDG UMiG nie był wtedy akurat na urlopie, reakcja na przesłany przez ZTM rozkład letni mogła być inna.
Przedstawiciel ZTM twierdzi, że nie chce wchodzić w naszą lokalną politykę - co jest zrozumiałe. Dlatego myślę, że łatwiej byłoby mu odpowiadać na pisemne wnioski mieszkańców, niż na sugestie radnego niepoparte zapotrzebowaniem zgłoszonym przez UMiG.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 lip 2012 - 13:27:34

To trzeba zacząć pisać aby zabrali sobie 700, która jest marnotrawieniem pieniędzy z budżetu. Skasujmy 700 i wtedy będą pieniądze na 742.

p.kierownik WDG UMiG na pewno ucieszy się, że jest niezastąpiony. Może być pewny o swą posadę w tych niepewnych czasach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 lip 2012 - 14:29:16


awanturnik
To trzeba zacząć pisać aby zabrali sobie 700, która jest marnotrawieniem pieniędzy z budżetu. Skasujmy 700 i wtedy będą pieniądze na 742.

Powiedz to ludziom kulawym i na wózkach, którzy dojeżdżaja na rehabilitację do Stoceru i do CKR

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 lip 2012 - 18:09:21

Jak ich zobaczę to powiem.
W metrze są windy więc to nie problem. Na pętli stoi 710, które w większości przypadków jest punktualne. Natomiast czekając w takim spieku na 700,które ma co najmniej 30 min spóźnienia, może im się coś stać.
Tak w ogóle to ktoś sprawdzał ile takich osob jeździ 700 czy to tylko puste gadanie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 18:10 przez awanturnik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 08 lip 2012 - 18:26:40

Moja żona jechała niedawno 710 z pewną sympatyczną starszą panią, która twierdziła, że jedzie "... auć!...na rehabi... ojej, ale boli, jak ten wóz podskakuje! ... Na rehabilitację, proszę Pani, do Stoceru. Ojojoj!" Wygląda na to, że jeszcze przed dojechaniem do uzdrowiska starsza Pani miała już pierwszą sesję bolesnej kinezyterapii za sobą. Ikarus miał zdaje się zabytkowe zawieszenie.

Jak rozmawiałem na jesieni z p. kierownikiem WDG UMiG o możliwej opcji ograniczenia lub modyfikacji tras linii 700 i 725, odpowiedział mi mniej więcej tak: "Ci co nigdy nie mieli, to i tak nie wiedzą, co tracą, ale jak Pan cokolwiek zabierze tym, co już mają, zobaczy Pan, jaki pisk i protesty się zaraz podniosą." Powiedział to takim tonem, jaby to była oficjalna wykładnia Urzędu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.epstein.com.pl)
Data: 09 lip 2012 - 08:18:14

Ciekawe czemu ta miła Pani nie jechała, cudowną i uwielbianą przez część mieszkańców, 700tką

Tomasz Zymer
odpowiedział mi mniej więcej tak: "Ci co nigdy nie mieli, to i tak nie wiedzą, co tracą, ale jak Pan cokolwiek zabierze tym, co już mają, zobaczy Pan, jaki pisk i protesty się zaraz podniosą." Powiedział to takim tonem, jaby to była oficjalna wykładnia Urzędu.
Nie mam więcej pytań. Nie mam więcej oczekiwań.
Róbmy wielkie NIC gdyż zawsze będzie procent osób niezadowolonych (PD). Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kary za podduszanie pasażerów
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lip 2012 - 10:20:42

W weekend urzędnicy z ZTM zaostrzyli sankcje. Jeden z autobusów, który miał niesprawną klimatyzację został odesłany do zajezdni. Dla przewoźnika to ogromna strata, bo nie dostanie pieniędzy za cały dzień kursowania wspomnianego pojazdu.

[www.tvnwarszawa.pl]

- dobrze że ZTM sie wreszcie obudził. Choć mała to pociecha dla nas ze wsi K-J, bo większośc bydłowozów nie ma klimy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kary za podduszanie pasażerów
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 lip 2012 - 22:31:04

O matko. Dla nas to zabójstwo. Jeden kurs na godzinę... Ja wolę otworzyć okno i jechać dalej.

Poza tym to nie jest klimatyzacja tylko wentylacja.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lip 2012 - 22:41:32

spoko, nikt nam kursów z powodu braku klimy nie zabierze, bo do Kcina jeżdżą bydłowozy. No może jakiś się klimatyzowany trafi. Nie ma co narzekać, bo chyba ze 2 lata temu na 700. jeździły busy, które w lecie miały właczone ogrzewanie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 lip 2012 - 22:54:31

Fakt, zapomniałem o bydłowozach smiling smiley. Dzięki maniu, mogę iść spokojnie spać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2627282930313233343536...->|-->
Bieżąca strona: 31 z 67


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.