Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 67
Rozstrzygnieto przetarg
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 sie 2011 - 15:50:49

Dyr ZTM zawiadomił Burmistrza, że został rozstrzygniety przetarg na 742 - tak jak planowano będzie 15 kursów do Brześc(ów?) i 8 do Góry Kalwarii.
Pzryjemną wiadomością jest że udało się zmniejszyć cenę za wozokilometr z 5. na 3,15 zł.

Jutro rozstrzygnięcie przetargu na busiki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 23 sie 2011 - 19:29:07

Pani Maniu Brześc;) Rozstrzygnęli już przetarg? Od razu? A może Burmistrz dostał info, że wpłynęły oferty? Bo rozstrzygnięcia ZTM nie podaje jeszcze oficjalnie. Cenę 3.15 dała firma [www.europaexpress.pl], jednakże pytanie czy rzeczywiście mają w taborze autobusy mogące posłużyć w barwach ZTM-u do przewozu osób w komunikacji podmiejskiej. Ich flota z powodzeniem jeździ na liniach L w Pruszkowie i Lesznowoli także, jednakże czy to będzie miało rację bytu na liniii podmiejskiej 742? Autokary z ich floty raczej są wycieczkowe, przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach.


Poza tym ważna sprawa Pani Maniu!!! Prosze nie przekręcać, bo będzie że jest inaczej niż być miało, albo coś w tym stylu. Otóż 15 kursów na linii 742 będzie łącznie; 7 do Brześc i 8 do Góry, a nie 15 do Brześc i 8 do Góry tak jak Pani napisała.


Pytanie jeszcze jedno;) czy to tak będzie wyglądać, [www.phototrans.eu] tylko pomalowane na żółto - czerwono i z tabliczką 742;), bo to niska podłoga na pewno nie jest i wózek dla dzieci nie wiem którędy wchodzi;P



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-23 21:46 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 sie 2011 - 21:36:35

Pewnie namieszałam z ilością kursów, bo telefon odebrałam w autobusie i widocznie sie przesłyszałam. Przepraszam
m

Jak przeczytałam na str ztm:
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na obsługę podmiejskiej linii autobusowej, która połączy Górę Kalwarię z Warszawą. Trasa 742 przebiegać będzie m.in. przez Konstancin-Jeziorna. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 23 sierpnia, do godz. 10.00..

Wiadomość dostalam po południu - jury ztm mogło się uwinąć i wybrać przewoźnika



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-23 21:46 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 24 sie 2011 - 12:11:00

Europaexpress zgarnie wszystko? No chyba że PKS Polonus dostanie linie jakąś we władania;P [www.ztm.waw.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sie 2011 - 14:06:43

Zobaczymy, niby Europaexpress dało najniższą stawkę za wozokilometr, ale te autobusy wielkie i raczej przystosowane do dłuższych podróży (nie miejskich/ podmiejskich). chyba że kupią sobie busiki. Ale co my możemy poradzić, ztm nasz pan

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: HammerHammer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2011 - 14:12:26

ale przeciez niee musza sie chwalic na stronie tym, ze maja autobusy. Mysle ze nie jest to zbyt popularny srodek transportu do wynajmu.

Jak ktos ciekawy to niech przeczyta siwz, gdzie zapewne jest okreslone czy to ma byc autobus, bus czy autokar.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sie 2011 - 15:18:55

Nie ma - o ile wiem - ścisłych norm, które mogłyby eliminować pojazd jako podmiejski

O wymaganiach jakie powinny spełniać autobusy, tu: [www.przegubowiec.com]

"Bardziej praktyczna w życiu codziennym jest klasyfikacja funkcjonalna, dzieląca autobusy na:

miejskie ? używane w komunikacji miejskiej, cechują się dużą liczbą wejść i znacznym udziałem miejsc stojących

podmiejskie ? używane w komunikacji podmiejskiej lub regionalnej, przy niewielkich odległościach podróży, w stosunku do miejskich cechują się typowo większą liczbą miejsc siedzących, mniejszą liczbą drzwi i mniejszą przestrzenią dla pasażerów stojących "

Wynika z tego, że Europaexpress może się załapać, bo L noszące nazwę w ZTM "dowozowe" są chyba zaliczane do podmiejskich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: HammerHammer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2011 - 15:22:02

ale moze w siwz bylo podane, ze autobus ma pomiescic jakas liczbe ludzi, ktora wymusza rodzaj pojazdu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 sie 2011 - 15:26:41

Było podane jak ma dokładnie wyglądać autobus na linię 742, łącznie z wielkościami ramek do tablic kierunkowych, rodzajem obicia tapicerskiego na fotelach i schematem malowania (w nowe warszawskie barwy).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-24 15:26 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 24 sie 2011 - 15:37:43

SIWZ oprócz tego określał ubiór kierowców, zasady umieszczania reklam w i na pojazdach oraz wyposażenie w kasowniki. Nie sądzę by firma startując do przetargu nie brała tego pod uwagę. Jeśli linia miałaby faktycznie ruszyć od 1 września, to chyba nie mieliby czasu na wymianę bądź zakup innego taboru niż prezentują na stronach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 24 sie 2011 - 15:40:37

Prawdopodobnie na stronach prezentują wybrane sztuki taboru po prostu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 24 sie 2011 - 15:57:06

Siwz dotyczacy "L"
.
VII. Opis techniczny autobusów
1. Usługi przewozowe muszą być wykonywane autobusami dopuszczonymi do ruchu zgodnie z
prawem polskim oraz spełniającymi następujące warunki:
a) rok produkcji ? 2002 lub późniejszy,
b) pojemność ? możliwość przewozu co najmniej 15 pasażerów na miejscach siedzących,
c) napędzane silnikami wysokoprężnymi, spełniającymi normy ekologiczne, co najmniej
EURO III,
d) podłoga z materiału antypoślizgowego,
e) wentylacja naturalna - poprzez przesuwane/uchylne okna boczne lub poprzez uchylne
wywietrzniki dachowe.
zwanymi dalej autobusami.
2. Obowiązkowe oznakowanie autobusów obejmuje, co najmniej:
a) tablice liniowe:

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: pawel01pawel01 (---.pat.krakow.pl)
Data: 24 sie 2011 - 16:43:42

Przetarg już rozstrzygnięty:
ztm.waw.pl
742 rusza od 1.09.2011r.
Swoją droga info o kursach skróconych nie jest jednoznaczne. Chyba trzeba poczekać na rozkład...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-24 16:44 przez pawel01.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 24 sie 2011 - 17:39:19

Rozkład zapewne zostanie podany chwilę przed ruszeniem linii.W SWIZie wyszczególniono wszystkie żadania a zatem Europaexspress musi mieć tabor. zresztą wykonuję połaczenia na liniach zastępczych typu Z-1, Z-2 itd jak jest potrzeba takich linii w Warszawie, np między jedną a druga stacją metra jak sa zamknięte. A zatem myślę, że tabor mają. jeśli zaś idzie o linie "L" to tutaj Euroexpress będzie jeździł tym taborem turystycznym ,gdyż teraz juz tak jeździ w Pruszkowie, czy też jeździł na poczatku tego roku po Lesznowoli.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-24 21:57 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Busiki - dziś rozstrzygnieto przetarg na linie "L"
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sie 2011 - 20:46:09

tyle wiem i że wynegocjowano za wozo-kilometr 2,58 zł. - chodzi o te nasze co po Kcinie
to by pasowało do Europa Express City Sp. z o.o.



PS. od 1 marca 2011 roku transport zbiorowy na terenie Gminy Lesznowola będzie zapewniała firma MK2 Katarzyna Ponichter, nie EuropaExpress
Wiad, ze str [lesznowola.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 24 sie 2011 - 21:58:19

Poprawiłem swój post, bo Pani Maniu miała Pani racje, za to ja nie doczytałem informacji w internecie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 25 sie 2011 - 22:53:07

Z dużym prawdopodobieństwem obstawiam takie autobusy na linii 742, tyle że w malowaniu warszawskim.

[www.phototrans.eu] miłe dla oka;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 sie 2011 - 23:44:15

tu [www.ztm.waw.pl] o szczegółach dot pojazdu, który będzie jeździł na linii 742.
W załączniku 8 o tym jak ma być pomalowany

Opcje: OdpowiedzCytuj
L busiki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 sie 2011 - 23:54:11

tu [www.ztm.waw.pl] można zobaczyć jakie kryteria ma spelnić przewoźnik, a w zał 1 - przymiarki do rozkładów jazdy L14, L15, L16

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L busiki
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 26 sie 2011 - 10:10:36

A gdzie i jakie będzie można kupić bilety?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 67


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.