Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 67
Busik bardzo przystojny, kierowca nie wiem,
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 wrz 2011 - 20:04:25

bo nie zdążyłam zobaczyć. miał chyba miał klimę (busik, nie kierowca), ile osób się mieści, ile jechało też nie wiem, bo miał przyciemniane szyby

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 02 wrz 2011 - 23:09:50

Kolejne doniesienia z linii 742. Kurs o 22.00 z Wilanowskiej. Z pętli rusza 12 osób, po trasie wsiada kilka zaś przy Papierni wsiada kolejne kilka. Sporo wysiadło w Słomczynie, trzy w Kawęczynie i trzy pojechały dalej. Ogólnie myślę, że frekwencja bardzo w porządku. Z info od kierowcy wynika, że dziś lepszy dzień niż wczoraj i on sądzi, ze ludzie się dopiero orientują w czym rzecz. Mówił, że wczoraj nawet ostatnim kursem o 23.30 jechało kilka osób, zaś jeszcze dwie wsiadły w Brześcach. Z kolei poranne do Warszawy cieszą się powodzeniem. Pasażerowie mówią, że o 6.05 z Góry, to już tłoczno było. Tyle raportusmiling smiley Ciekawym jak elki;P?

Cytat z forum [wawkom.waw.pl]

"Z mojej dzisiejszej obserwacji wynika, ze ta linia to może być "szczał" w dziesiątkę. O 14.49 (kier. Brześce) z MW wyjechało 25 osób, na Wilanowie dosiadło dalsze co najmniej 10 (bardzo dużo młodzieży szkolnej) i taki stan utrzymał się do os. Konstancja, gdzie wysiadłem. Autobus całkiem wygodny, klima chodziła (choć nie mocno), kierowca jechał bardzo sprawnie (do tego stopnia, ze właśnie na os. Konstancja stał i zbijał przyspieszenie).

W przeciwnym kierunku w przeciwpotoku (kurs z Góry Kalwarii - przyjechał opóźniony prawie 10 minut) było ok. 10 osób. Również działała klimatyzacja. Niestety, kierowca w Warszawie nie zatrzymał się na niektórych przystankach stałych (przyjmijmy, że to problemy wynikające z braku doświadczenia i wkrótce zostanie to wyeliminowane). Na MW wsiadło do niego chyba jeszcze więcej ludzi niż do tego z 14.49.

W żadnym z pojazdów nie działał wyświetlacz. Na rozkładach trasa podstawowa do Brześc (?), a do GK oznaczone literką "g". Na naklejkach w pojeździe odwrotnie - trasa podstawowa do GK, a kurs do krańca Brześce oznaczony jako kurs skrócony. ZTM koniecznie powinien to poprawić.

Widać, że ludzie w Powsinie nie poznali jeszcze nowego taboru. Na większości mijanych przystanków ludzie stali, ale nie machali, więc autobus jechał dalej.

Ogólne wrażenia - pozytywne. Miejmy nadzieję, że w przyszłych latach będą pieniądze na tę linię (zwłaszcza, ze łatwiej jest czegoś ludziom nie dać niż dać i potem zabrać)".



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-02 23:28 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 06:48:48

Wydaje mi się że L powinny być trochę lepiej oznakowane skoro nie mają barw żółto czerwonych to chociaż na początku zrobić reklamę na boku busa bo sam znaczek ZTM na klapie bagażnika to mało zwłaszcza dla starszych osób . L 15 i 16 mogą mieć dużą ilość pasażerów we wszystkich Świętych . .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 09:22:56

zdecydowanie zgadzam się z Shaggy - z daleka nie widać, że jedzie L a nie prywatny duży samochód, co sprawiło, że moje dziecko wczoraj na przystanku " na żądanie" zbyt późno zorientowało się, że ma machać ręką. Autobus pojechał dalej, a dziecko czekało godzinę na kolejny L . Wieczorami, lub kiedy zacznie się robić ciemno o 16 stej będzie to jeszcze większy problem. Ale dla samych eLek - hurra ! :-) Nareszcie !

Czy autobusy szkolne, które były dotąd nadal są/będą ? Jeżeli tak, gdzie mogę znaleźć ich rozkład jazdy ?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-03 09:23 przez gosia1.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 11:59:07

odnośnie frekwencji w L-kach to wczoraj rano z Bielawy o 7 w eLce jechało 5 osób i wysiadło przy Kosie. Miejmy nadzieję, że frekwencja na wszystkich kursach będzie coraz większa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 12:53:36

Bo ZTM lub gmina powinni uczulić kierowców L-ek, że przy przystankach na żądanie na których kursują tylko L-ki zwracali uwagę na to czy ktoś stoi czy nie...
Wystarczy, że oczekujący na busa zagapi się lub w porę nie zauważy, że ten a nie inny bus jest L-ką, to czeka kolejną godzinę. W końcu (akurat na takich przystankach) jest mało prawdopodobne, że ktoś stoi na przystanku to tylko po to by wypełnić sobie wolny czas... Jest duża szansa, że jak stoi to chce jechać lub czeka na kogoś, kto ma przyjechać, co i tak skutkować musi zatrzymaniem się busa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 16:40:38

ciekawy jestem kto wymyślił i zlecił wykonanie podestów na wiejskich przystankach Lek...żeby ktoś to jeszcze wykonał jakoś z sensem, ale robienie niebezpiecznych krawężników z niechlujnie rzuconych płyt betonowych i to w miejscach, gdzie było utwardzone to jakaś totalna bezmyślność! mam nadzieję, że ktoś tą głupotę zauważy i poprawi! Lepiej było wydać pieniądze na wiaty, tam gdzie ich wciąć brakuje!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: SzymekSzymek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 wrz 2011 - 21:22:27

Też się nad tymi podestami zastanawiam. Można jeszcze dopatrzeć się jakiegoś sensu w ułożeniu tych podestów przy słupkach przystankowych tam gdzie nie ma wiat- wysiadający nie będą lądować w kałuży lub błocie. Ale położenie podestu np. na przystanku Habdzin I zupełnie nie ma sensu a wręcz jest niebezpieczne.
Pierwsze spostrzeżenia dotyczące L-14. Trasa nie najlepiej ułożona. Byłoby super gdyby 14 dojeżdzała do Klarysewa, a w przyszłości po uruchomieniu mostu jeżdziła trasą przez Starą Papiernię, Jeziornę i Klarysew do Bielawy. Wtedy mieszkańcy Ciszycy, Gassów, Habdzina i Bielawy mogliby dojechać do banku, poczty czy urzędu jak również mieliby komunikację z innymi liniami niż tylko 710. To jedna uwaga. Może warto by powalczć o taką trasę.
Druga to np. kurs o 6.24 z Gassów. Busik niestety nie jest już teraz w stanie pomieścić chętnych. Co będzie za parę dni jak się ochłodzi i każdy założy kurtkę. Pasażerowie z Habdzina II i Habdzina I praktycznie jadą już rozpłaszczeni na drzwiach busa. Przydałby się większy pojazd albo dwa kursy pomiędzy 6,24 a 7,24.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-05 21:24 przez Szymek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.162.97.---)
Data: 05 wrz 2011 - 22:06:10


Pierwsze spostrzeżenia dotyczące L-14. Trasa nie najlepiej ułożona. Byłoby super gdyby 14 dojeżdżała do Klarysewa, a w przyszłości po uruchomieniu mostu jeżdziła trasą przez Starą Papiernię, Jeziornę i Klarysew do Bielawy

Szymek to strzał w dziesiątkę. Jeżeli by poprowadzić L 16 trasą Chylicka, Pułaskiego, Piaseczyńska, Warszawska, Mirkowska, Wojska Polskiego itd Pozwoliło by to przesiadać się do 742, 724, 710, 700 w strefie miejskiej !!! Tańszy dojazd do stolicy dla chłopów ze Skolimowa smiling bouncing smiley

Nie wiem jak inni ale ja w przyszłych wyborach będę na ciebie głosował >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 06 wrz 2011 - 00:38:09

Korekta trasy tak, zeby L-14 przejeżdzała koło Starej Papierni, do tego Klarysew i dopiero na rondzie do Bielawy, bardzo dobry. O wiele bardziej korzystny dla pasażerów Gassów, ale w zasadzie wówczas pomijamy szkołę w Mirkowie, do której tak naprawdę chodzą teraz dzieci z okolicznych miejscowości tj Opacz, Gassy, Habdzin itp.

Co do rozkładu, to dziś smaruję maila do p.Lewandowskiego. On czeka na sygnały zwrotne od pasażerów i bardzo na nie liczy.

Trochę o 742. Z każdym dniem coraz więcej osób. Martwiłem się o kursy skrajne czyli 4.18 i 23.30. Obawy niesłuszne. Porannym jadzie już kilka osób, zaś ostatnim okazuje się nie podróżują nie tylko mieszkańcy Konstancina, ale sporo osób jedzie do Słomczyna, KAwęczyna, a nawet do Góry kilka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 wrz 2011 - 06:51:09

Dla mnie zmiana L14 powodująca brak przystanku przy szkole w Mirkowie = brak korzystania z tej linii.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 06 wrz 2011 - 08:12:19

Niekoniecznie by to się równało z brakiem korzystania z tej linii, no przecież nie tylko dzieciaki z l.o czy podstawówki nią jeżdżą. Jednakze to byłoby istotnie na jej niekorzyść, gdyby nie dojeżdżała do szkoły na Mirkowskiej. Może zatem coś za coś i skierować ją na trasę Mirkowska-Bielawska do Aury, potem UMiG, Klarysew, znów Rondo przy Bielawskiej i na pętlę w Bielawie? Omijamy Starą Papiernię i targ co prawda, ale przecież nie dojedzie wszędzie ta linia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 08:14 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 06 wrz 2011 - 10:56:43

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10236420,Trefne_tablice__licencja_na_szybko__ZTM___Nie_ma_afery_.html

"Trefne tablice, licencja na szybko. ZTM: "Nie ma afery"

Prywatny przewoźnik, który wygrywa przetargi na obsługę tras podmiejskich, jest biznesowo i towarzysko powiązany z wicedyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego. - Czuję, że to może wyglądać dziwnie, ale nie ma tu dla nikogo żadnych bonusów - zapewnia Andrzej Franków

Na trop tej sprawy natknęliśmy się, sprawdzając sygnały o nietypowych zabiegach firmy Europa Express City. Jej dwa autobusy marki Berkhof Ambassador, które wyjechały na nową linię 742 (Metro Wilanowska - Góra Kalwaria), mają używane tablice rejestracyjne. Naprędce zastąpiono nimi numery niemieckie. Np. tablice ELW 63JG w 2009 r. woził autobus innej marki przeznaczony dla klientów Tesco przy ul. Widzewskiej w Łodzi. - System rejestracji polega na jednorazowym wydaniu tablic. W związku z tym jeden numer może być przypisany wyłącznie do jednego pojazdu - podkreśla Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury.

[...]"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Wydz. Dróg Gminnych śledzi Państwa uwagi na forum
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 wrz 2011 - 11:57:53

Proszę pisać uwagi odnośnie funkcjonowania komunikacji tu lub powiedzieć znajomym (bez dostepu do sieci), ze mogą składać bezpośrednio na Warszawskiej w wydz. DG

Korekty sa przewidziane za jakiś czas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 23:00 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 wrz 2011 - 21:45:19

Dzisiaj po południu L14 wypełniony po brzegi :-). A to dopiero początek ! Może się okazać, że te autobusy są za małe, by zmieścić wszystkich chętnych lub za rzadko jeżdżą...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 wrz 2011 - 07:30:47

Dzisiaj ledwo wsiadłem do 742 na Klarysewie tak był zapchany, a 710 które jechało kilka minut później miało nawet miejsca siedzące.

Czyli się chyba sprawdza ta linia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MarioMario (---.wapgw.era.pl)
Data: 07 wrz 2011 - 08:27:00

Sprawdza sie,a jakze;)Sami kierowcy mowia,ze w godzinach szczytowych maja pelne autobusy.Poza szczytem tez niezle.Dzis kurs 4.30 do Wilanowskiej mial 11 pasazerow z czego 8 osob bylo juz w Kaweczynie.Widac,ze o takiej porze autobus jest potrzebny.Co do przeladowan,to wychodzi na to,ze przewoznik,bedzie musial tabor przegubowy zainwestowac,by byl na szczyt,zas Gmina musi pomyslec o dolozeniu jednego kursu pomiedzy 6.24,a 7.24 do Warrszawy.Tylko wtedy trzeba dodac tez powrotny i tu bym postulowal kurs o 21,bo miedzy 20,a 22 jest zbyt duza przerwa,wg pasazerow.Tylko ze wtedy, bilans rozkladu dla calej brygady moze byb trudny do ulozenia.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-07 08:29 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 07 wrz 2011 - 12:55:28

W Lkach też bywa ciasno. Widziałem L14 w Mirkowie do którego wsiadało po południu w stronę Gassów grupa ludzi, ok 10 osób większość młodzieży. Wczoraj na L w Oborach w stronę KJ czekało 7.25 około 8-10 pasażerów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 wrz 2011 - 13:02:37

Wczoraj nie odjechał o 15:49 z Wilanowskiej 742, który się podobno popsuł.
Z tego co mówiła zgromadzona na przystanku młodzież nie był to pierwszy raz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa - rozkłady jazdy zob. na str 3
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 07 wrz 2011 - 13:45:23

Nie popsuł się, tylko przez roboty na rondze wypadł z kursu i był opóźniony. Zamiast być na wilanowskiej, to o tej porze był w górze. Rozmawiałem z kierowcą tym wczoraj wieczorem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 67


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.