Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1617181920212223242526...->|-->
Bieżąca strona: 21 z 67
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2012 - 11:22:38

Jeśli komisja ładu nie omówi spraw mieszkańców, to pewnie mieszkańcy mogą się wybrać na dyżur przew. komisji Bogusława Komosy i je przedstawić.
Tylko kiedy one są, nowy BIP milczy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 sty 2012 - 11:22:43

Może nie przeczytałam dokładnie wcześniejszych wpisów,a tam była taka informacja, ale jeśli gdzieś są "wystawione" listy - postulaty do podpisania się pod nimi, to ja bardzo proszę o info. Może w jakimś sklepie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sty 2012 - 12:34:51

Całe pismo do pobrania jest pod tym adresem: [docs.google.com]
Sama lista do podpisu jest tutaj: [docs.google.com]

Dziś jeszcze będzie krótkie pismo przewodnie, wyjaśniające, o co chodzi tym, którzy nie mają czasu czytać całego wniosku do burmistrza.
W Bielawie jeszcze nie ma żadnej dystrybucji pisma. Ja mam teraz koniec semestru w szkole prywatnej i siedzę w pracy do 21ej, a z powodu zapalenia stawów jestem na dodatek zupełnie "niemobilny". Byłbym zatem bardzo wdzięczny, gdyby ktoś odebrał ode mnie wydrukowane pisma i wyłożył je w sklepach i na osiedlach w Bielawie i gdzie indziej też. Mój telefon: 504-080-170. Termin zbierania podpisów przedłużamy do przyszłego tygodnia (do wtorku).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 16 sty 2012 - 12:35:17

w sobotę przekazałem pisma i listy do sołtysów Habdzina, Opaczy i Ciszycy.
W Habdzinie lista leży do podpisów w sklepie
Opacz i Ciszyca przesyła ją od domu do domu.
Dziś spróbuję podrzucić listy do sklepów w Łęgu i Gassach i jednocześnie spróbuję dotrzeć do sołtysów tych wsi (+Czernideł).
W środę rano o 8:30 jest zebranie sołtysów, na którym temat na pewno zostanie poruszony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PISMO W SPRAWIE KOREKTY ROZKŁADÓW I TRAS LINII "L"
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2012 - 12:53:07


daramis
Poza tym zwięzły okólnik w trzech zdaniach opisujący postulowane zmiany może okazać się niezbędny. Ludziom nie chce się czytać. To moje obserwacje po pierwszych próbach zbierania podpisów.

Wkleiłem krótkie streszczenie głównych punktów wniosku do burmistrza dla osób, które nie mają czasu czytać. Można je wydrukować z tego adresu: [docs.google.com] . Wklejam też poniżej. Proponuję rozdawać to streszczenie osobom podpisującym wniosek:

WNIOSEK DO BURMISTRZA W SPRAWIE TRAS I ROZKŁADÓW LINII ?L? ? GŁÓWNE PUNKTY

? fundusze na komunikację lokalną na wsi są częściowo marnowane z powodu niedostosowania tras i rozkładów do potrzeb mieszkańców,
? korekty tras i rozkładów nie będą wymagały dużych nakładów finansowych:
a) linia L-14 powinna kursować w obie strony na trasie Bielawa ? ul. Mirkowska - Klarysew ? ul. Warszawska ? Stara Papiernia ? Al. Wojska Polskiego ? Mirków i dalej bez zmian do Habdzina, Opaczy, Gassów, Ciszycy; należy skrócić postój w Gassach (obecnie trwa nawet do 20 minut)
b) na liniach L15 i L16 należy przywrócić trasę z okresu remontu mostu (przez ul. Bielawską i Mirkowską) lub przynajmniej dodać jeden przystanek w Jeziornie (obecnie autobusy stają przy Mickiewicza i potem dopiero przy Zakładzie Energetycznym)
c) niezbędna jest synchronizacja rozkładów linii ?L? z liniami ZTM: 710, 724, 742, 700. Obecnie oczekiwanie np. na L14 przy powrocie z Warszawy trwa co najmniej pół godziny
d) wniosek zawiera także konkretne sugestie w sprawie dodatkowych kursów porannych na liniach L15 i L16, ułatwiających dojazd do pracy i szkoły, a także przywrócenia ostatniego kursu L14 ok. godz. 23ej (zlikwidowanego od stycznia)

Wniosek został przygotowany na podstawie próśb mieszkańców zebranych przez niektórych sołtysów oraz wolontariuszy w miejscowościach wiejskich i wyłożony w sklepach oraz autobusach linii ?L?. Prosimy sołtysów o przekazanie wniosku mieszkańcom w swoich wsiach i zebranie podpisów do wtorku 24 stycznia. Wniosek będzie przekazany także Przewodniczącemu Rady Miejskiej z prośbą o omówienie na sesji RM 31 stycznia w punkcie ?Korespondencja?.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: SzymekSzymek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 sty 2012 - 18:48:12


Tomasz Zymer
W związku z tym nie ma szans na omówienie żadnych wniosków mieszkańców, także tych dotyczących komunikacji. W styczniu Komisja Ładu nie omówi ani jednej sprawy mieszkańców.
To ja się pytam po co nam tacy radni i takie komisje, które nie mają czasu na rozwiązywanie problemów mieszkańców i pochylenie się nad zgłaszanymi postulatami. Problemy związane z komunikacją to nie tylko sprawa lepszych dojazdów ale również lepszego wykorzystania wydawanych na komunikację pieniędzy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 17 sty 2012 - 19:08:38

Panie Szymku - proszę zadać pytanie p. Bogusławowi Komosie, czemu w ten sposób jako przewodniczący zorganizował pracę swojej komisji w styczniu. Być może ma to związek z jego wyjazdem za granicę. Ja i tak złożę wniosek o omówienie wniosku mieszkańców na najbliższym dostępnym posiedzeniu - i oczywiście na sesji Rady Miejskiej 31.01., jak napisałem wyżej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: SzymekSzymek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 sty 2012 - 19:14:13

Nie omieszkam zapytać o to p.Komosę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 18 sty 2012 - 12:17:58

Z dzisiejszego zebrania Burmistrza z Sołtysami:

- dalsze korekty na liniach według info ZTM możliwe będą dopiero od 1 marca. Burmistrz tłumaczył, że zmiana trasy L-14 w taki sposób jak jeździ teraz, była jego pomysłem, ze względu na liceum w Mirkowie, podstawówkę na Porąbce i dwa osiedla przy Bielawskiej. Argumentacja wg mnie żadna, z uwagi na to, że tam jeździ 710.

- na sugestie mieszkańców chcących dojechać L-14 do centrum miasta, dotyczące postoju w Bielawie i potrzeby kupna dodatkowego biletu chcąc jechać dalej L-14 do centrum Konstancina Burmistrz odpowiedział, że bierze pod uwagę sugestie ZTM, odnośnie tego, aby pętlę dla L-14 zorganizować w centrum miasta. Pytany o lokalizację Burmistrz powiedział, że szczegółów nie omawiał jeszcze i nie jest to ustalone. I tutaj mam sugestię. Otóż moim zdaniem można by wykorzystać zatoczkę, która mieści się za rondem przy Starej Papierni po prawej stronie jezdni w kierunku Góry Kalwarii. Tam by L-14 miała kraniec, zaś potem ruszyła by do skrzyżowania z ul. Matejki, skręciła w Matejki następnie w Sobieskiego i powrót al. Wojska Polskiego do ronda Jana Pawła II i teraz mamy trzy warianty do wyboru. Albo od ronda kierujemy L-14 wojska polskiego bezpośrednio do Habdzina Gassów itp, albo na rondzie skręca w Warszawską i jedzie przez Bielawską Mirkowską tak jak teraz, albo skręcając w Warszawską jedzie koło UMiGu do Klarysewa, dalej Mirkowską koło Liceum i Metsy do Hebdzina i Gassów i ten wariant wg mnie jest najlepszy, ale zapewne Burmistrz się uprze i będzie chciał by L-14 nadal jeździło Bielawską bo tam są dwa osiedla....które i tak mają często 710.

W kwestii 710, to wg Burmistrza udało się po negocjacjach Konstancina i Piaseczna z ZTM obniżyć procentowy udział Gminy w finansowaniu tejże linii. ZTM po negocjacjach wybrał tę linię spośród wszystkich w Konstancinie, ze względu na największe wykorzystanie. Niestety jaki to będzie teraz procent finansowania, tego juz Pan Burmistrz nie powiedział.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: SzymekSzymek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2012 - 18:28:13

Trochę jaśniej poproszę , bo się pogubiłem. Teraz L-14 jedzie z Gassów, Ciszycy przez Opacz, Habdzin, Mirków do Bielawy. Z Bielawy do Klarysewa , potem Warszawską , Bielawska, Mirkowską i do Habdzina, Opaczy itd. A według Tego co piszesz to z Ciszycy i Gassów przez Mirków do Bielawy a potem Klarysew i Rondo Jana Pawła i w kierunku Gassów. Tzn, że rano jadąc do pracy np z Opaczy i chcąc się dostać do Klarysewa nadal trzeba zaliczyć Bielawę? Lub żeby dostać się do Jeziorny to też trzeba sobie zrobić wycieczkę przez Bielawę? To albo ja czegoś tu nie rozumiem, albo inni nie zrozumieli o co chodzi w postulacie zmiany trasy dla L-14.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 22 sty 2012 - 21:30:28

Żeby była jasność to Burmistrz mówił, że o tym, że ZTM sugerował przeniesienie pętli L-14 do Centrum miasta z Bielawy, ale trasa nadal przez Bielawę do Klarysewa i do Centrum miasta, a potem w rondo prze aurze, Bielawską do Mirkowa i Gassów. Mówił to jednak, nie wiedząc, że jest inicjatywa zbierania podpisów itp. Zobaczymy co powie jak podpisy zostaną mu przedstawione. Upiera się po prostu przy trasie przez Bielawską i Mirkowską, ze względu na szkoły i dostęp mieszkańców Mirkowa do tego busa....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 22 sty 2012 - 21:33:58

Realnie - gdyby Mirków miał busa, może łatwiej byłoby wrócić do rozmów o zmianie trasy 710?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 22 sty 2012 - 21:58:39

I właśnie też kombinowałem w tę stronę, że może to jest taka taktyczna zagrywka władzy?tongue sticking out smiley Ale ten bus to by musiał robić nie 15 a 30 kursów w jedną stronę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2012 - 22:57:37

Już się pogubiłam w tych trasach, zmianach i postulatach zmian - czy jakaś z wersji zakłada, że L14 nie będzie jeździć koło szkół przy Mirkowskiej ? Przecież tam się uczą m.in dzieci z okolicznych wsi ? To jak one wrócą do domów i dotrą rano do szkoły ? Wiem, że kiedyś był autobus szkolny, ale nie wiem, czy nadal jest ? Jednak ten autobus miał tak ograniczoną liczbę kursów i często go nie było o zaplanowanej godzinie, że trudno byłoby dzieciom zaplanować coś po lekcjach. Bardzo proszę o rozjaśnienie mi umysłu :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-22 22:58 przez gosia1.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 23 sty 2012 - 10:02:57

Po pierwsze autobus szkolny ma się dobrze.

Po drugie korekta trasy tylko nieznacznie oddala przystanki od tych szkół, ale za to robi się o wiele korzystniejsza dla pozostałych użytkowników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sty 2012 - 15:13:13

A gdzie będzie wtedy najbliższy dla tych szkół przystanek ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 23 sty 2012 - 16:59:11

Przy Bielawskiej za rondem w stronę Bielawy - 200 - 300 metrów od obydwu szkół.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sty 2012 - 17:39:58

Daramis- jeśli twierdzisz, że autobus szkolny ma się dobrze, z czego się cieszę, może wobec tego znasz też jego rozkład ? O której po południu odjeżdża spod szkoły ? Czy gdzieś, na jakimkolwiek przystanku, jest wywieszony ów rozkład jazdy ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 23 sty 2012 - 17:51:14

Po południu pierwszy autobus wraca kilka minut przed 13.00, następny około 14.00 i trzeci trochę nieregularnie od 14.50 do 15.30 w różne dni tygodnia. Podobno.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sty 2012 - 18:10:11


daramis
Po południu pierwszy autobus wraca kilka minut przed 13.00, następny około 14.00 i trzeci trochę nieregularnie od 14.50 do 15.30 w różne dni tygodnia. Podobno.


No właśnie - podobno :-( Dlaczego nie ma nigdzie tego rozkładu ? Przecież to autobus gminny, do korzystania przez wszystkie dzieci z naszej gminy, a nie tylko jednej np. z Opaczy, która teraz jest przy Mirkowskiej. Jak inne dzieci mogą z niego korzystać, jeśli rozkład jest nie do osiągnięcia w prosty sposób ? Skąd się dowiedzieć, czy akurat o 14.50 czy 15.30 ? To zależne od planu lekcji jakiejś szkoły ? A jeśli z jakiegoś powodu ten plan ulega zmianie , to ulega też zmianie rozkład jazdy tego dnia ? Skąd dzieci z innej szkoły mają o tym wiedzieć ? Ktoś je wtedy uwzględnia ? I kolejna kwestia - ostatni autobus jest 14.50 ew. 15.30. A jeśli dzieci chodzą na dodatkowe zajęcia lub chciałyby chodzić - mają możliwość powrotu późniejszym autobusem do " swojej wsi " ? Bo jeśli nie, to dzieci ze wsi mają mniejsze możliwości na dodatkowe zajęcia lub chociażby na pójście do kolegi po lekcjach. Zadałam dużo pytań i od razu zaznaczam że nie siedzę pisząc je z pianą na ustach, a jedynie z troską i wieloma niewiadomymi, które niewiadomymi być nie powinny. W końcu to autobus gminny, także z moich podatków więc informacja o jego funkcjonowaniu tajna być nie powinna :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1617181920212223242526...->|-->
Bieżąca strona: 21 z 67


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.