Komunikacja busikowa i busowa - nowy rozkład busików na s. 52
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 sie 2011 - 12:37:18

Wątek archiwalny dostępny pod tym adresem: [www.konstancin.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-17 14:56 przez mania.

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 12 sie 2011 - 23:39:48

[www.ztm.waw.pl] Zobaczcie jakie stawki za wozokilometr zgłosiły firmy, które składały oferty na obsługę komunikacji linią "L" w Gminie Izabelin. Nota bene oferenci to znani ZTM współpracownicy, gdyż z powodzeniem wożą pasażerów zarówno po Warszawie jak i chociażby po Lesznowoli (MK-2). Wydaje mi się, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą także startować przy obsłudze naszych połączeń liniami "L". Pewnie dołączy się jeszcze PKS Warszawa ze swoim taborem... tylko niech w końcu przetargowe postępowanie ogłoszą... Jeśli nie pojawi się ono we wtorek, to szansa by ruszyły linie od 1 września jest po 16 sierpnia równa zero i znowu zostanie to odwleczone....
Nareszcie ogłoszony przetarg;)

[www.ztm.waw.pl]

[www.ztm.waw.pl]

Zapoznajcie się z załącznikami, trasami i rozkładami elek;P Nie jest źle wg mnie. Co do linii ZTMowskiej 7xx to niestety nie ma podanej w załącznikach trasy jest tylko relacja Warszawa-Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria;) Co dla mnie jest miłym aczkolwiek spodziewanym poniekąd zaskoczniem;P
Z informacji, której zasięgnąłem wynika iż do Góry Kalwarii będzie tylko kilka kursów w ciągu dnia, zaś reszta z 15 będzie zawracała w Brześcach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-17 22:51 przez Mario.

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 18 sie 2011 - 09:59:32

Na temat komunikacji:
[warszawa.gazeta.pl]

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 18 sie 2011 - 11:22:59

Z informacji, które posiadam wynika, że do Góry Kalwarii pojedzie tylko kilka kursów linii 742 w ciągu dnia, natomiast reszta będzie zawracała w Brześcach.
Dodatkowo nie martwiłbym się specjalnie tym, że ludzie tak jak to wynika z artykułu Gazety, zostaną przy Pksie w dni powszednie, ponieważ na tej linii będą też ważne bilety ztm 20, 40 i 60 minutowe, a to już oznacza,że bilety te będą tańsze niż jednorazowy za 5.60 zł, a więc nie trzeba jeździć na jednorazówkach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-18 11:28 przez Mario.

Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 16 sie 2011 - 22:24:38

Nie mogę napisać postu pod postem, w wątku o komunikacji, ( co sprawia że informacja jest niewidoczna dla ogółu) a chciałbym zauważyć, że ZTM ogłosił przetarg na nowe linie, więc Bartku zabij, ale tutaj piszę, wszak autobusy będą jeździły też po nowo wyremotnowanej drodze 724;) przenieście to jak możecie w odpowiednie miejsce;P

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 18 sie 2011 - 16:13:58

Zaczyna się robić ciekawie;) Strona ztm podaje [www.ztm.waw.pl] a zatem jeśli tak to się skończy jak podaje oficjalny komunikat ZTM, czyli kursy z Wilanowskiej to postawię dużego plusa naszym włodarzom za kwestię komunikacji!!!

Linie L14 - L16 w Kcinie - przetarg
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 sie 2011 - 19:36:43

Taką wiadomość skopiowaną 17 08 br z facebooka ztm przysłała mi znajoma na GG. Mysle że nie robi sobie żartów.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg nieograniczony na obsługę lokalnych linii dowozowych L14, L15 i L16. Nowe linie autobusowe umożliwią dojazd mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna do Warszawy. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 24 sierpnia, do godz. 10.00.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna m.in. z Gass, Czarnowa czy Słomczyna będą mogli codziennie dojechać do Konstancina-Jeziornej, a stamtąd linią 700, 710 i 724
do Warszawy.

Trasy nowych linii:

L14: Gassy Pętla (Gassy) ? Czernidła ? Łęg ? Habdzin ? (Opacz ? Ciszyca) ? Konstancin- Jeziorna ? Bielawa ? Bielawa Pętla (Bielawa)
L15: Czarnów ? Konstancin-Jeziorna ? Borowina ? Kawęczynek ? Słomczyn ? Łyczyn ? Słomczyn ? Cieciszew ? Parcela ? Obory ? Konstancin-Jeziorna ? Czarnów
L16: Czarnów ? Konstancin-Jeziorna ? Obory ? Parcela ? Cieciszew ? Słomczyn ? Łyczyn ? Słomczyn ? Kawęczynek ? Borowina ? Konstancin-Jeziorna ? Czarnów


Nowe linie zostaną uruchomione 1 września 2011 roku.

W pojazdach będą honorowane bilety ZTM ważne w drugiej strefie (dobowe, 3-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe i Bilet Seniora). Bilety jednorazowe i miesięczne, zgodnie z cennikiem ustalonym przez radę gminy, będzie mógł emitować także przewoźnik.

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 19 sie 2011 - 22:04:28

Pani Maniu o tym to ja już pisałem kilka postów wyżej i nawet linki wkleiłem, więc żadnych żartów nie ma;P Tam jeszcze w moich linkach jest info o tym, że od 1.09 bedzie kursować linia 742 do Góry Kalwarii z Metra Wilanowska.smiling smiley

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 sie 2011 - 08:30:53

A to przepraszam, nie dałam rady wszystkiego przeczytać oraz wkleić zdjęć z powodu wrednego pioruna, który strzelił w ub tyg

Re: Linie L14 - L16 w Kcinie - przetarg
Wysłane przez: majkelmajkel (---.ip.netia.com.pl)
Data: 22 sie 2011 - 14:19:23

Ciekawe jak często będą jeździć? 724 jeździ w szczycie co 1,5 h a i tak zwykle się spóźnia albo opuszcza kurs sad smiley

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 sie 2011 - 14:24:18

W dzień powszedni ma mieć 15 kursów czyli pewnie raz na godzinę, to i tak częściej niż 724.
A co ze zmianami tras (710) o których pisaliśmy jakiś czas temu ? - chociaż osobiście mam nadzieję, ze do nich nie dojdzie ;)

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 22 sie 2011 - 14:37:52

Zmiany 710, 724,700 jeśli będą to od 1.01.2012, takie było info na komisji w lipcu. Chyba że coś się zmieni wcześniej ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 14:38 przez Klaudiusz.

Re: Linie L14 - L16 w Kcinie - przetarg
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 22 sie 2011 - 15:43:37

Z tym 710 to lipa w takim układzie. Podobno miał jeździć nową trasą od połowy sierpnia. Chyba, że coś pokręciłem

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 22 sie 2011 - 16:56:38

[www.gorakalwaria.net] Góra Kalwaria za 8 kursów dziennie, do końca roku dopłaciła tylko 24 tyś złotych?? Nie za mało to??

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 22 sie 2011 - 17:10:51

może się dogadali, że na razie to pojeżdżą za pieniądze konstancińskie? ;)

odnośnie uruchomienia komunikacji 1 września i pętli w Brześcach....patrząc na 'zaawansowanie' prac przy jej budowie mam obawy, gdzie te autobusy będą zawracały...

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.acn.waw.pl)
Data: 22 sie 2011 - 19:12:42

Z tego co wiem Pan Ksawery Gut rozmowie z Panem Michalem Lewandowskim zapewnial, ze autobusy beda mogly spokojnie zawrocic, bo bedzie przejezdnie. Moze nie do konca wszystko zrobione, ale przejezdnie bedzie.

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sie 2011 - 22:29:37

skoro na Euro mają być zapewnione przejezdne autostrady to i z zawrotką z pewnością obietnice zostaną wypełnione ;)

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 23 sie 2011 - 15:00:05

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Szczegóły tu:

[www.ztm.waw.pl]

zaś oto sylwetki firm i ich flota

[www.europaexpress.pl] 3.15 zł za wozokilometr

[www.mobilis.pl] 3.66 zł za wozokilometr

Ciekawa jest flota firmy Europa Express.Pewnie wygrają, bo są tańsi, aczkolwiek nie znaczy że gorsi myślę. Tylko, że na stronie ich firmy nie widać autobusów miejskich, z miejscem na wózek i niskopodłogowych;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-23 15:08 przez Mario.

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 23 sie 2011 - 15:34:43

Flota Europa Express to raczej autobusy wycieczkowe, średnio nadają się na linie miejską. Zdecydowanie lepiej wyglada pod tym wzgledem flota drugiej droższej firmy.

Re: Komunikacja busikowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 23 sie 2011 - 15:39:29

Tak, ale jak wynika z ich info na stronie, to autobusy Europa Express jeżdżą jako zastępcze w komunikacji zTM, czyli wnioskuję, że mają także odpowiednie przygotowane, gdyż popularne "Z" często widać na drogach warszawskich, gdyż remonty co chwile. Zobaczymy

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.