Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 23 sty 2012 - 19:04:04

Najpełniejsza informacja chyba u kierowcy. smiling smiley
Co do pozostałych kursów to L14 powinno załatwić sprawę - o ile oczywiście godziny kursowania zostaną " załatane".

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sty 2012 - 19:41:49

Może ten wątek czyta też Pan Tomasz Zymer ? Panie Tomaszu - czy mnie się dobrze wydaje, że to nie jest normalne, że nie ma ogólnie dostępnego, dla wszystkich dzieci w naszej gminie, rozkładu jazdy autobusu szkolnego ?

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 23 sty 2012 - 21:17:50

Autobusy szkolne mają oczywiście różne rozkłady dla różnych szkół. Te trzy popołudniowe kursy, o których pisze Daramis, to chyba z Mirkowskiej do Opaczy i wsi nadwiślańskich dla dzieci z remontowanej szkoły. Natomiast np. ze szkoły przy Bielawskiej do Bielawy jeździł w ubiegłym roku po interwencjach mieszkańców taki niewielki busik, zdaje się, że ten sam, co do Okrzeszyna. W większości miejscowości jest tylko jeden, maksimum dwa kursy autobusu szkolnego rano i podobnie popołudniu. Mogą one być odpowiednie dla małych dzieci z klas 1-3, które oczekują w świetlicy. Natomiast szóstoklasista czy gimnazjalista kończący zajęcia w ramach kółka czy kompletów np. o godzinie 16.00 albo uczeń jadący do szkoły na nietypową godzinę, co czasem zdarza się w planach lekcji (szczególnie starszych klas), musi zwyczajnie dojechac komunikacją publiczną i trzeba to brać pod uwagę przy planowaniu tras busików. Takich uczniów korzystających z komunikacji publicznej rano i popołudniu jest bardzo wielu, ponieważ jednym nie pasuje godzina startu autobusu szkolnego, a inni dojeżdżają z miejscowości czy dzielnic, gdzie szkolny nie dociera.

Sugerowana tu przez kilka osób i wpisana do naszego wniosku trasa L14 pozwala dojechać do szkół na Bielawską i Mirkowską (przystanek koło ronda), jednak okrężną drogą przez Jeziornę, co rano, szczególnie w targową środę, może trwać dodatkowe 20 minut. Z tego powodu uczniowie będą musieli wyjeżdżać wcześniej z domu. Trudno wymyślić kompromisowe rozwiązanie: przez Bielawę jest za długo (i za drogo - dwa bilety) dla jadących do pracy i do centrum miasta, przez centrum - długo dla uczniów z Bielawskiej i Mirkowskiej. Jeśli ktoś ma pomysł, jak pogodzić te kwestie, niech napisze. Jeśli nie, to zwyczajnie uczniowie będą musieli się pogodzić z wcześniejszym wstawaniem. Ja przez 12 lat jeździłem do szkoły z Pragi do Wilanowa, później na Mokotów, komunikacją miejską - żadnych szkolnych autobusów nie było. Tak naprawdę szkolne autobusy mają służyć głównie bezpieczeństwu najmłodszych i nijak nie rozwiązują problemu dojazdów gimnazjalistów czy licealistów, szczególnie, jeśli uczniowie maja zajęcia popołudniowe, a większość z nich takie zajęcia ma.

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sty 2012 - 21:40:02

I ja , żeby dotrzeć do i ze szkoły, musiałam przeznaczyć na to ponad godzinę w jedną stronę i to pieszo, bo z komunikacją między moim domem a szkołą było kiepsko. Ale szłam chodnikami, przez osiedle itp. Natomiast dzieci z nadwiślańskich wsi mogą iść tylko poboczem. Zimą i jesienią - zgroza.
Oddałam ostatnio auto do naprawy i wracałam właśnie L14 do domu. To był kurs o godz. 17.12. Ledwie udało mi się do niego wsiąść - był niemal po brzegi wypełniony ludźmi. W przeważającej mierze - uczniami.

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 23 sty 2012 - 22:09:39

Jeszcze jedno - ponieważ szkoły nie są obsługiwane "hurtem", to każda ma własny rozkład przyjazdów i odjazdów oraz tras autobusów szkolnych. Tym niemniej wydobędę taki pełny rozkład z UMiG w najbliższych dniach i poproszę Bartka o wklejenie na portalu.

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 23 sty 2012 - 23:17:02

No jak to trudno wymyślić rozwiązanie które byłoby słuszne. Bardzo proste jest ono. Mianowicie przesuwając kraniec L-14 na Grapę w rejon Banku, Poczty itp. Wówczas puszczamy go trasą z Grapy, przez UMiG prosto do Klarysewa, dalej Lipową do Bielawy, z Bielawy do Mirkowskiej i Mirkowską przez Mirków Opacz, Ciszycę do Gassów. Omijamy Bielawską, którą jeździ bardzo czesto 710 i mamy gotową trasę. Natomiast powrót z Gassów przez Opacz, Ciszycę Opacz, Habdzin, Mirków, za torami na rondzie w prawo koło kosy na Bielawę. stamtąd w Lipową, i teraz albo w prawo i nawrotka na rondzie z ul. Borową i Warszawską przez Klarysew, UMiG do Grapy, albo zamiast zawracać przy Borowej na rondzie, elka mogłaby przejechać ul Lipową i skręcić w jednokierunkową ul. Krótką do Mirkowskiej i na światłach w lewo do UmiGu i do Grapy. Taki wariant trasy jest jak najbardziej sensowny i powoduje, że dzieciaki z Gassów mają pod nosem autobus do szkół, zaś Ci z Bielawy też mają autobus w stronę szkół. Ponadto zarówno jedni jak i drudzy pasażerowie dojadą do Klarysewa, by sie przesiąść, dojadą do UMiGu i wrócą sobie spokojnie, a także dojadą na Grapę na targowisko.

Kraniec może albo być usytuowany koło Banku i Poczty na Grapie, albo może być usytuowany na zatoczce przy Zorzy i wtedy powrót L- ki przez Mickiewicza, Sobieskiego, Piłsudskiego do Warszawskiej, albo z Warszawskiej mogłaby jechać w prawo, w Piłsudskiego i skrecać w sobieskiego, a potem w Mickiewicza i mieć postój na przystanku na Grapie w stronę Warszawy.

Co PAństwo na to?

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 24 sty 2012 - 00:12:31


Tomasz Zymer
Sugerowana tu przez kilka osób i wpisana do naszego wniosku trasa L14 pozwala dojechać do szkół na Bielawską i Mirkowską (przystanek koło ronda), jednak okrężną drogą przez Jeziornę, co rano, szczególnie w targową środę, może trwać dodatkowe 20 minut. Z tego powodu uczniowie będą musieli wyjeżdżać wcześniej z domu.

Nie sądzę żeby ta trasa trwała 20 minut w całości, nie tylko dodatkowych. Jeżeli chodzi o targowisko, to stwarza ono problemy w sobotę, a wtedy szkół jest dużo mniej. Większym problemem jest ul. Warszawska, ale i ona choć powolna w niektórych godzinach, to jest przejezdna.
Dobrym udogodnieniem byłoby też skomasowanie całego postoju na pętli w Bielawie.

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 24 sty 2012 - 06:05:57

Jak widać z powyższych wypowiedzi Maria i Daramisa - gdzie dwóch reformatorów, tam trzy zdania smiling smiley Mario chce z Gassów puścić autobus przez Mirków-Bielawę, czyli podobnie jak teraz, tyle, że dalej Lipową do Warszawskiej i z pętlą na Grapie, żeby zaoszczędzić pasażerom czasu i pieniędzy; powrót al. Wojska Polskiego. Daramis z kolei chce jednakowej trasy w obie strony przez Grapę i długiego postoju w Bielawie. Twierdzi, że nie wydłuży to w istotny sposób trasy dla uczniów jadących na Bielawską.

Ja twierdzę, że jednak wydłuży. Pamiętamy dobrze czasy przed remontem Warszawskiej, kiedy odcinek od Aury do Klarysewa 710 jechało rano czasem i pół godziny - i te czasy zapewne wrócą, jest to tylko kwestia stopniowego wzrostu natężenia ruchu ciężkiego i osobowego na Pułaskiego, Borowej, Warszawskiej, który to wzrost z pewnością będzie dość szybko teraz następował. Nie sądzę, żeby światła przy Borowej i Mirkowskiej mogły na dłuższą metę zapobiec korkom. Dobudowanie kilometra dwupasmówki nie jest lekarstwem na korki. Ale dopóki Warszawska jest w miarę (juz stopniowo coraz mniej) przejezdna, można rozważać wszelkie warianty.

We wniosku do burmistrza podpisywanym obecnie przez mieszkańców mamy tę opcję z trasą w obie strony koło Starej Papierni, dalej Warszawską-Mirkowską-Bielawską do Bielawy. Zobaczmy, czy ten postulat zostanie spełniony i kiedy. Jeśli teraz zaczniemy prezentować inne opcje, powstanie Wieża Babel, a pan burmistrz oświadczy jak zwykle, że "każdy ma swoje oczekiwania, nierzadko sprzeczne ze sobą i on wszystkich i tak spełnić nie może."

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 24 sty 2012 - 09:36:52


Tomasz Zymer
Jak widać z powyższych wypowiedzi Maria i Daramisa - gdzie dwóch reformatorów, tam trzy zdania smiling smiley Mario chce z Gassów puścić autobus przez Mirków-Bielawę, czyli podobnie jak teraz, tyle, że dalej Lipową do Warszawskiej i z pętlą na Grapie, żeby zaoszczędzić pasażerom czasu i pieniędzy; powrót al. Wojska Polskiego. Daramis z kolei chce jednakowej trasy w obie strony przez Grapę i długiego postoju w Bielawie. Twierdzi, że nie wydłuży to w istotny sposób trasy dla uczniów jadących na Bielawską.

W żadnym wypadku nie chcę tak jak teraz, czyli Klarysew zahaczany w jedną stronę tylko. Trzy posty powyżej napisałem przebieg trasy, który pokazuje że chce w dwie strony taką samą...z wyjątkiem przejzdu do krańca Grapa ul Krótką..... tylko trasa taka sama w dwie strony daje optymalne rozwiązanie. w jednym z poprzednich postów także napisałem o wariancie w dwie strony tożsamym, jednakże tam uwzględniłem także powrót z grapy bezpośrednio al.Wojska Polskiego do Gassów jako opcjonalny.


Tomasz Zymer
We wniosku do burmistrza podpisywanym obecnie przez mieszkańców mamy tę opcję z trasą w obie strony koło Starej Papierni, dalej Warszawską-Mirkowską-Bielawską do Bielawy. Zobaczmy, czy ten postulat zostanie spełniony i kiedy. Jeśli teraz zaczniemy prezentować inne opcje, powstanie Wieża Babel, a pan burmistrz oświadczy jak zwykle, że "każdy ma swoje oczekiwania, nierzadko sprzeczne ze sobą i on wszystkich i tak spełnić nie może."

Wieży Babel nie ma co robić. Opcja we wniosku, która poszła jest jednym z wariantów, który jest rozwiązaniem akceptowalnym i jak najbardziej słusznym, więc ja go nie neguję i dla mnie jeśli przejdzie, to będzie zdecydowanie lepsze niż to co jest teraz. Rozwiązanie które zaproponowałem powyżej było odpowiedzią na sugestię, że nie da się zrobić tak, by trasa przebiegała tak, by z dwóch krańców Gassy, Bielawa, zapewnić w miarę dobry dojazd do szkół tak by jedni nie jechali na około.

W kwestii poastoju w Bielawie, jeli ma ona robić nadal za kraniec, to postój musi być, zaś jeśli ma być tylko przystankiem na trasie, to nie widze potrzeby żeby bus stał tam dłużej niż na pozostałych przystankach

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2012 - 09:47:57


Mario
W żadnym wypadku nie chcę tak jak teraz, czyli Klarysew zahaczany w jedną stronę tylko.

W takim razie nie do końca rozumiem Twój opis proponowanej trasy.

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 24 sty 2012 - 10:23:10

GRAPA-PROSTO PRZEZ MOST-RONDO PRZY AURZE-URZAD-KLARYSEW-LIPOWA-BIELAWA- PRZYSTANEK KOLO KOSY KONSTANCIN-MIRKOW SZKOLA-PAPIERNIA-HABDZIN-OPACZ-CISZYCA-OPACZ-ŁĘG-CZERNIDLA-GASSY

powrot: GASSY-CZERNIDLA - ŁĘG-OPACZ-CISZYCA-OPACZ-HABDZIN-PAPIERNIA-MIRKOW SZKOLA-BIELAWA-LIPOWA-KROTKA (ALBO NA LIPOWEJ PRZY POCZCIE W PRAWO DO RONDA BOROWAI NA RONDZIE ZAWROTKA) KLARYSEW-URZĄD- -PRZEZ MOST-GRAPA tak to widzę;P

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2012 - 11:57:55

Dziękuję, teraz rozumiem. Ale dlaczego ten bus ma jeździć Lipową (gdzie jest wąsko bez chodników i słaba nawierzchnia) oraz Krótką (ulica ze spowalniaczami), a nie po prostu do ronda i Mirkowską do Klarysewa?

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 24 sty 2012 - 12:27:55

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale Bielawa zostaje z boku - od Klarysewa z Lipowej w Bielawską.

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 24 sty 2012 - 21:40:33

Macie rację Panowie w obu kwestiach, nie przemyślałem tego, że na Krótkiej jest próg zwalniający, zaś skręcając w Lipową pomijamy dwa przystanki w Bielawie, Bielawa OSP i Bielawa I co jest wg mnie głupotą, więc wycofuję się z tego....

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 sty 2012 - 10:22:12

Jeśli zbierali Państwo podpisy pod wnioskiem do burmistrza w sprawie linii ?L?, to bardzo proszę o kontakt w dniu dzisiejszym lub jutrzejszym w sprawie ich przekazania. Jutro popołudniu składam wniosek z kompletem podpisów po skserowaniu do kancelarii Urzędu Miasta i Gminy.

Telefon: 504080170
Email: exams@orange.pl

Bardzo dziękuję paniom sołtys Opaczy i Bielawy za ogromną pracę i zebrane podpisy mieszkańców.

Serdecznie pozdrawiam,
Tomasz Zymer
radny Rady Miejskiej

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 sty 2012 - 11:58:03

Serdecznie dziękuję panu sołtysowi Łęgu, Janowi Stankiewiczowi i panu sołtysowi Czernideł Stefanowi Wiewiórze, za podpisy zebrane w Łęgu i Czernidłach - 40 mieszkańców oraz sołtysi i członkowie rad sołeckich, razem ok. 60 podpisów.

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2012 - 12:05:14

Gorące podziękowania dla p. Małgorzaty Biernackiej, sołtys Cieciszewa, za zebranie podpisów członków Rady Sołeckiej oraz mieszkańców wsi Cieciszew.

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2012 - 13:33:28

Dziękuję serdecznie pani Katarzynie Jacynie, przewodniczącej Rady Sołeckiej z Parceli, za zebranie podpisów mieszkańców wsi Parcela i Słomczyn oraz członków Rady Sołeckiej - razem 101 podpisów.

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sty 2012 - 10:19:49

Panie Tomaszu - rozumiem, że rozkład jazdy szkolnych autobusów nadal jest tajnym dokumentem kierowcy autobusu ? :-)

Re: Komunikacja busikowa i busowa
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 28 sty 2012 - 11:24:31

A swoją droga, to jesli Gmina ma obowiązek zapewnić autobus szkolny, to czy do szkoły w Słomczynie jest zapewniony dojazd autobusu szkolnego??

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.