MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Podaruj potrzebującym życie - ODDAJ KREW
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 wrz 2012 - 10:32:23

Kolejna akcja HDK odbędzie się 28.kwietnia 2013 (niedziela) przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie (Klarysew), ul. Słoneczna 20. Krew będzie pobierana w godzinach od 9. 30. do 14. 00. w sali pod kościołem.

Jest to już 14. akcja organizowana przez parafię w Klarysewie. Pierwsza akcja odbyła się 26 marca 2006 r. podczas rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez ks. płka Zenona Surmę CMF, krajowego duszpasterza honorowych dawców krwi. Organizatorami akcji w Klarysewie są ks. Tadeusz Jamka, proboszcz z Klarysewa, ks. płk Zenon Surma CMF, krajowy duszpasterz honorowych dawców krwi i Dariusz Piotrowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom chorym serdecznie zapraszamy.


i coÅ› w temacie:




Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-24 17:53 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 23.września ODDAJ KREW w Klarysewie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 wrz 2012 - 10:41:05

Nie wiem jak wypadla akcja, ale dobrze że takie są przez księży organizowane. Prawdziwych duszpasterzy nie politykierów.

Wieści są alarmujące - w Polsce jest mało krwiodawców, jak podaje portal "Rynek Zdrowia":
"W Polsce krew oddaje przeciętnie 31 osób na 1 tys. mieszkańców - w Europie Zachodniej współczynnik ten jest dwukrotnie wyższy."
warto przeczytać: [www.rynekzdrowia.pl]

Kto nie oddał krwi w Klarysewie, może oddać tu:
Codziennie (bez niedziel) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przy ul. Saskiej 63/75 (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00, w soboty od 7:00 do 14:00)

Można także "upolować" ambulans, tu rozkład jazdy:
RCKiK [www.rckik-warszawa.com.pl]

Są też - Stałe ambulansowe akcje krwiodawstwa w Waw i okolicy,
chyba najdogodniejsza lokalizacja tu:
W każdą środę Warszawa PKiN przy metro Centrum godz.11.00 - 16.00
[www.rckik-warszawa.com.pl]

Kiedyś przyjeżdżał ambulans 2 razy w miesiącu do Stoceru, ale chyba ze względu na małe zainteresowanie zrezygnowano. W Kcinie większośc obywateli żyje dla siebie... i nic nikomu nie odda.

Chlubnym wyjatkom chwała!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kto nie zdążył do Klarysewa, może oddać krew w Wawa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 pa¼ 2012 - 23:42:30

W październiku i w listopadzie w centrum Warszawy staną ambulanse, w których będzie można oddać krew. W podzięce dawcy otrzymają wejściówki na koncert.

o akcji "Śródmieście gra dla życia" można przeczytać tu: [www.rynekzdrowia.pl]

tu: [www.srodmiescie.warszawa.pl] rozpiska - gdzie i kiedy na ofiarnych czeka ambulans

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 28. kwietnia ODDAJ KREW w Klarysewie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 24 kwi 2013 - 12:07:38

ostatnio słyszałam, w radio, że oddając krew, mozna to sobie odliczyc od podatku. Kazdy litr jest przeliczany na pieniązki, chyba cos na zasadzie darowizny, nie wiem , nie znam się na tym, myślę że Klaudiusz miałby więcej do powiedzenia....
M

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 28. kwietnia ODDAJ KREW w Klarysewie
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.0.---)
Data: 24 kwi 2013 - 13:47:03

Nie jest to zbyt atrakcyjne odliczenie w stosunku do donacji własnej krwi (sam oddawałem, już nie mogę niestety) ale istnieje.


[www.pit.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 28. kwietnia ODDAJ KREW w Klarysewie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 kwi 2013 - 20:24:14

Honorowi krwiodawcy zapłacą mniejszy podatek

Podatnicy, którzy w 2012 roku oddali krew czy osocze, mogą przy rozliczaniu rocznego zeznania podatkowego skorzystać z ulgi na krew. Przywilej ten jednak podlega limitowi.

zob tu: [e-prawnik.pl]

______________________________________
chyba rychło w czas, niestety dopiero dzisiaj przesłano tę wiadomość

Opcje: OdpowiedzCytuj
9. czerwca ODDAJ KREW w Klarysewie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 cze 2013 - 09:55:36

Akcja honorowego oddawania krwi odbędzie się 9 czerwca 2013 r. (niedziela) przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie (Klarysew), ul. Słoneczna 20. Krew będzie pobierana w godzinach od 9.30 do 14.00 w sali pod kościołem. Jest to już 14. akcja organizowana przez parafię w Klarysewie. Pierwsza akcja odbyła się 26 marca 2006 r. podczas rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez ks. płka Zenona Surmę CMF, krajowego duszpasterza honorowych dawców krwi.

Organizatorami akcji w Klarysewie są ks. Tadeusz Jamka, proboszcz z Klarysewa, ks. płk Zenon Surma CMF, krajowy duszpasterz honorowych dawców krwi i Dariusz Piotrowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom chorym serdecznie zapraszamy
.

Opcje: OdpowiedzCytuj
14. czerwca - Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi - Min. Zdrowia dziękuje
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 cze 2013 - 10:25:41


Opcje: OdpowiedzCytuj
29. września ODDAJ KREW w Klarysewie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 wrz 2013 - 10:45:28

ponieważ sporo osób otwiera bezpośrednio forum, to jeszcze raz:

Akcja honorowego oddawania krwi odbędzie się 29 września 2013 r. (niedziela) przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie (Klarysew), ul. Słoneczna 20. Krew będzie pobierana w godzinach od 9. 30. do 14. 00. w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy.

szczegóły na głownej stronie naszego portalu

Opcje: OdpowiedzCytuj
PIT 2013. Ulga na krew
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 lut 2014 - 13:01:01

Sprawdź, ile możesz zyskać

[e-prawnik.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
26. marca możesz uratować komuś życie
Wysłane przez: maniamania (159.205.177.---)
Data: 24 mar 2017 - 18:36:17

Bartek informuje o tym wydarzeniu od tygodnia, ale wiem że niektóre osoby mają ustawioną przeglądarka od razu na forum, dlatego jeszcze raz.

26. marca - tak jak co roku od 11. lat będzie można, oddać krew w domu parafialnym przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie, przy ul. Słonecznej 20.

Krew będzie pobierana w domu parafialnym w godzinach od 9. 00. do 13. 30
.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.