MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.net24.pl)
Data: 11 pa¼ 2012 - 10:10:59

Witam
Jest tu ktoś na forum kto mógłby się podzielić wiedza na temat jak się mieszka na osiedlu zlokalizowanym przy ul. M. Jaworskiego? Głównie chodzi mi o te dwa 4-piętrowe bloki nr. 21R i 21P. Jak zarządzane są te bloki? Czy jest tam spokojnie i bezpiecznie? Nie ma spędów i żulerni pod blokami w tej okolicy? Jest bezpiecznie? Jak Wam się tam i w najbliższej okolicy mieszka? Jak oceniacie samą miejscowość - Konstancin-Jeziorna?
Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: KasandraKasandra (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 pa¼ 2012 - 13:58:15

Ogólnie Mirków gdzie mieszczą się ww. bloki nie cieszy się dobrą opinią. Może należałoby raczej pomyślec o Grapie a najlepiej o starej Jeziornie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 11 pa¼ 2012 - 20:51:26

Mirków cieszy się moją dobrą opinią.

Co to jest "stara Jeziorna"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Filip RawskiFilip Rawski (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 pa¼ 2012 - 21:22:19

Witam. Mirków ma jeszcze złą opinię w okolicy ale jest ona nieświeża jak zeszłoroczny śnieg. Mieszkam w jednym z dwóch wyżej wymienionych bloków od 2007 roku i nigdy nie spotkałem się z jakimkolwiek przejawem bandytyzmu itp. Oczywiście jakieś incydenty mogą się przytrafić ale tak samo jak w większości miejsc w Warszawie i okolicy. Akurat na Grapie spotkałem się z gorszymi "akcentami" niż na Mirkowie.

Oba te bloki są zarządzane przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową. Tak się składa, że jestem przewodniczącym rady nadzorczej tejże Spółdzielni. Stan techniczny bloków nie jest tragiczny lecz jest kilka mankamentów z którymi krok po kroku staramy się sobie poradzić. W tym roku rozwiązaliśmy problem z dostawami ciepła i ciepłej wody.

W blokach mieszkają głównie rodziny z dziećmi albo osoby starsze wiekiem. Można nawet powiedzieć, że sąsiedzi z tych dwóch bloków oraz adresu 21 J i 21 N tworzą swego rodzaju wspólnotę dzięki działalności społecznej w Spółdzielni Mieszkaniowej. Większość rozpoznaje się, jest dla siebie życzliwa i pomocna.

Ja osobiście po przeprowadzce do Mirkowa z Warszawy jestem bardzo zadowolony. Zaraz obok mam lasy i łęgi Oborskie, piękne tereny na wycieczki i rower, wędkowanie itp.

Minusem jest dojazd do Warszawy dla osób pozbawionych samochodu. Przez Mirków przejeżdża tylko autobus 710 którym można dojechać do metra Wilanowska.

Gdyby chciał Pan więcej informacji o samej Spółdzielni to zapraszam na mojego bloga oraz stronę Spółdzielni (link na blogu). Pozdrawiam [www.smlwkjrn.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Filip RawskiFilip Rawski (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 pa¼ 2012 - 21:28:00

zapomniałem że oba bloki R i P mają swój własny zamykany parking na około 100 aut i nie mamy problemów z parkowaniem. Parking ma monitoring.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-11 22:00 przez Filip Rawski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 pa¼ 2012 - 22:15:55

Będąc w tej okolicy wydawała się być ona raczej spokojna chociaż. Dookoła pełno małych odnowionych bądź w trakcie odnawiania bloków. Natomiast bloki nr. 21R i 21P wyglądają raczej na zaniedbane - przydałaby się im termomodernizacja. Nie wiem jakie są plany w tej kwestii. Napewno na plus jest to, że każdy się zna i że potraficie się razem zebrać i zrobić coś wspólnie dla dobra miejsca w ktorym mieszkacie. Dookoła dużo zieleni, park, las to wszystko sprawia, że okolica jest warta uwagi. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Filip RawskiFilip Rawski (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 pa¼ 2012 - 22:06:54

21 P ma ocieplone ściany szczytowe. Planowane jest ocieplenie ścian szczytowych 21 R.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 pa¼ 2012 - 18:02:33

BTW - Ocieplają na Mirkowie, a jakże... niszcząc przy okazji bez sensu i niezgodnie z prawem miejsca gniazdowania jerzyków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 pa¼ 2012 - 19:22:08

Najlepiej nic nie robić. Albo narzekać w interniecie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 pa¼ 2012 - 21:29:12

Lub może robić z głową i zgodnie z prawem - nie lepsze rozwiązanie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 pa¼ 2012 - 21:30:58

Można blok ocieplić nie niszcząc gniazd - i wilk syty i owca cała. Problem w tym, że trzeba chcieć i znać się na rzeczy (że nie wspomnę o szanowaniu prawa).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 20:52:45

a robił Pan coś w tej sprawie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 pa¼ 2012 - 20:55:47

Robił i to sporo. W archiwum forum można prześledzić długą walkę - nie tylko tu na forum, bynajmniej.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa¼ 2012 - 23:00:17

I nie tylko w archiwum, bo na tym forum też AK walczył o te ptaszyny [www.konstancin.com] - naszych sprzymierzeńców w walce z plagą komarów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 pa¼ 2012 - 22:37:25

Maniu, Bartku - dziękuję za pomoc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: bloki przy ul. Mariana Jaworskiego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 30 lis 2012 - 19:46:32

Ja ponad rok temu się wprowadziłem na osiedle (do starych bloków) i jestem bardzo zadowolony!!! Cisza, spokój, z każdym pogadasz, każdy się uśmiechnie... na prawdę fajnie. Polecam tą okolicę smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.