Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 29
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.165.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 gru 2012 - 00:01:30

To czemu są miasteczka, gdzie zadowoleni przeważają nad wk...ymi? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 gru 2012 - 01:13:42

Artku_Bartku, zamiast nieustannie jęczeć, zostań burmistrzem Kcina - wystartuj w wyborach i rządź mądrze i soprawiedliwie - tak zebyś wszystkim dogodził - i księdzu, i Magdzie, i .....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 16 gru 2012 - 09:59:09

Proszę Państwa, nie chodzi o to, "komu czego brakuje", tylko o rozsądne planowanie alternatywnych form transportu w gminie uzdrowiskowej. Ścieżki rowerowe, jeśli uda się je zbudować na głównych osiach rzeki i w kierunku warszawskim, będą stanowiły trwałą gminną infrastrukturę i zalążek uzdrowiskowego systemu komunikacji. Natomiast Veturilo to przyjemność okresowo dzierżawiona od prywatnej firmy, a całym systemem zarządza autorytarnie warszawski monopolista - ZTM - który narzuca zasady współpracy i stawki włącznie z zapisami w WPF. Jeśli w którymś roku gminy nie będzie stać na stawki ustalane przez ZTM (a podlegają one "waloryzacji", Warszawa zabierze swoje zabawki i zostaniemy jak ten rybak od złotej rybki: stara chałupa i rozbite koryto.

Po sesji warszawskiej sprzed paru dni, kiedy to warszawskie władze obcięły bardzo znaczne sumy na komunikację publiczną, ZTM będzie musiał to sobie "odbić" na gminach okalających, ponieważ ZTM jest przede wszystkim agendą władz Warszawy i ma służyć tym, którzy na te władze głosuiją. Już słyszy się o groźbie renegocjacji umów ZTM z gminami, o pozostawieniu w ramach wspólnego biletu tylko jednej linii na gminę, itp. Współpraca z warszawskim monopolistą będzie coraz trudniejsza. Może niedługo się okazać, że bilet miesięczny na niezależny system busikowej komunikacji lokalnej do Klarysewa plus bilet kwartalny miejski z Klarysewa do "stolycy" będą w sumie kosztowały mniej, niż kwartalny "dwustrefowy" - jeśli ta instytucja "strefy podmiejskiej" w ogóle przetrwa przy obecnej polityce Warszawy.

Należy zatem po prostu uczciwie zastanowić się, co się bardziej opłaca: inwestycja w trwałą i niezbędną infrastrukturę rowerową, czy w okresową usługę wynajmowaną za pośrednictwem warszawskiego monopolisty, na której koszty i zasady funkcjonowania gmina nie ma wpływu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.181.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 gru 2012 - 17:12:25


Mania
Artku_Bartku, zamiast nieustannie jęczeć, zostań burmistrzem Kcina
Mam wrażenie Maniu, że Twe bezpośrednie kontakty z BurMistrzem zaburzyły Ci nieco osąd jego niektórych działań.
Może to kwestia późnych godzin nocnych, że pomyliły Ci się "jęki" z jakąś tam....subiektywną (choć rzecz jasna dla mnie obiektywną) oceną sytuacji,
Ja pozytywy jestem w stanie zauważyć. Natomiast jesli wg Ciebie negatywów brak lub są one wynikiem jedynie tego, że Burmistrz chce dobrze, ale otaczający go zewsząd nieudacznicy nie są w stanie mu pomóc (a tak wielokrotnie wynika z Twych postów) to...nie wydaje mi sie to oceną obiektywną...
Jesli Burmistrz świadomie rezygnuje (a czesto wrecz jest ich przeciwnikiem) z obiecywanych konsultacji społecznych lub planu kadencyjnego musi mieć świadomość, ze cierpi na tym jego wiarygodność.
Powtórzę raz kolejny - kibicuje Burmistrzowi Janczukowi i całemu jego zespołowi, by udało sie wiele rzeczy posprzątać.
Jednak zachowuje sobie prawo do obiektywnej krytyki nektorych działań... Jesli ktoś odbiera to jako 'jeczenie' to...jego zbojeckie prawo...
I to niezależnie od tego jak bardzo wirtualna jest na tzw.dziś obietnica Veturilo w naszym mieście.
Ja bardziej czekam na powołanie obiecanego zespołu ds.ścieżek rowerowych w Konstancinie...
Acha..jeszcze jedno....ja Burmistrzowi nie zagrazam...jesli będzie rządził jak Prezydent Rzeszowa to go ludzie wybiorą jeszcze na kolejne 2 kadencje...a obejmując pierwszy raz urząd byli rówieśnikami ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-16 17:14 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 gru 2012 - 17:52:13

Ścieżek rowerowych też nie róbmy. Szkoda pieniędzy. Właściwie to nic nie róbmy, no może wybudujmy biednym dzieciom sale gimnastyczną - Artek się ucieszy, Burmistrz będzie wyniesiony pod niebiosa i mieszkańcy wybiorą go na kolejną kadencję. I wszyscy będziemy dalej żyli między drzewkami bez turystów. Bo czym ten sławny konstancin zachęcą ludzi by tu przyjeżdżali i wydawali pieniądze?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 gru 2012 - 18:03:52

Nic mi sie nie zaburzyło, tylko wk.... mnie nieustanne narzekanie.

Nie mieliśmy lepszego kandydata na burmistrza, spośród pięciu wystawiających sie i marne szanse że się objawi jakaś figura, dlatego zaproponowałam, zebyś Ty pociągnął ten kierat - jest trochę czasu do wyborów, możesz zacząć kampanię. Wiesz przecież jak wszystkim dogodzić, żeby było dobrze. Bez urazy - piszę serio.

Prezydent Rzeszowa jest zdaje sie juz 4. kadencję. Nadal go podziwiam, dlatego do petycji smieciowej wkleiłam jego rady jak uczynić miasto czystym. Poznałam też opinie o nim - bezpośrednio (nie z forum) od mieszkanców.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: MarioMario (---.dynamic.chello.pl)
Data: 16 gru 2012 - 21:08:53


Artek_Bartek
Mario nie utozsamiaj mojego zdania na temat Veturilo z 'psioczeniem Opaczy'...zwłaszcza,ze szkoła służy jeszcze kilku innym wsiom...

Artku nie utożsamiam Ciebie z psioczeniem Opaczy, po prostu podałem przykład tych wsi - Opaczy, Dębówki, Prceli itp. , by uwypuklic zależnosc punktu widzenia.


Artek_Bartek
Byłbyś równie ochoczy do przeznaczania takich pieniędzy na te rowery, gdyby jeszcze nie było 742 i L-ek?

Oczywiscie, że bym nie był zadowolony z sytuacji, jednak uważam, że nie można przekreslac zasadnosci wprowadzenia systemu Veturilo jako zbytek, który nam jest niepotrzebny, bo mamy inne potrzeby. Uważam, że potrzeby każdy ma inne i będzie walczył o ich zaspokojenie jak będzie go to dotyczyło. Jednakże z mojego postu nie wynikało oburzenie z tego że Ty się upominasz o salę dla Opaczy, ja sie upominam o oswietlenie dla Kawęczyna, a sołtys Dębówki o L-kę dla nich. Każde to Twoje, czy innych działanie popieram o ile jest uzasadnione i racjonalne, tak samo jak popieram Veturilo bo uważam to za pozytywna inicjatywe i uzasadniona. Nie popieram na przykład zakupu ozdób świątecznych na latarnie itp za 40 tysięcy, bo to jest według mnie zbytek. Nie popieram też innych rzeczy, bo mam do tego prawo tak jak i Tysmiling smiley


Artek_Bartek
Czy mimo wszystko bezwzględnie uważasz, ze 51 rowerow to sensowniejszy wydatek niż.np przeznaczenie części tej kwoty na zmianę taboru, większą liczbę kursów czy modyfikacje tras L-ek? Czy postawa Burmistrza wyraźnie przeciwnego rozwojowi transportu lokalnego a jednocześnie ochoczo przystępującego do dość drogiego systemu na minimalistycznych zasadach (zalozysz sie, ze nie da ani na 6 stacje, ani na 15 rowerow w 5 przewidzianych?) jest jedynie słuszna?

Kwestia taboru i modyfikacji tras elek.

Tabor mamy taki jaki mamy z kilku względów. Po pierwsze przetargi zostały tak skonstruowane w zeszłym roku. Po drugie teraz poszedł przetarg na L-ki w niezmienionej wersji, bo nałożyło się na to kilka względów. Po trzecie argument Wydziału Dróg Gminnych o braku zasadności zmiany taboru na L-kach i 742 na większy wynika z tego, że przewoźnikowi nie opłaca się wprowadzac drugiego wozu na szczyt jak w ciągu dnia tabor jest wystarczający ( w L15/16 i L - 14 jeździ mało osób poza szczytowymi godzinami- stwierdzenie WDG, które jest wg moich obserwacji niestety słuszne. Wynika z małej ilości kursów np na L 15/16 ale to inna kwestia). Kolejnym argumentem wytoczonym mi przez ZTM jest taki, że na 742 nie ma przegubow, bo nie ma ich na rynku poza MZA ( chcą nam na siłe wepchnac MZA i stąd takie stanowisko). Na pytanie o to, że przeciez są jeszcze Mobilis czy chocby ITS Michalczewski, które mają przeguby usłyszałem, ze mają po 50 sztuk i cztery na rezerwę i wszystkie jeżdżą, więc nie ma ich fizycznie).

Kwestia modyfikacji tras.

Póki co do Dębówki L 15/16 nie dotrze, bo czeka nas tam remont drogi, więc nie ma zgody ZTM na jazdę, więc i pieniędzy na to nie ma. Burmistrz przecież zapowiedział, że po remoncie kursy tam będą, a w SIWZie na obecny przetarg jest zastrzeżenie o możliwości zmiany umowy o zamówienia uzupełniające.

W kwestii Veturilo

Wiadomo, że 5 stacji to moze byc mało i dużo na początek. Ale mysle, ze na sprawdzian dla tego systemu wystarczy. Przede wszystkim podstawową sprawą jest to, abyśmy negocjowali twardo i stawiali na swoim przy podpisywaniu umowy. Po pierwsze można przecież spróbowac stworzyc umowe tak, bysmy mieli Veturilo tak jak Bemowo, czyli np Konstancin Bike, ale w pełni kompatybilną z Veturilo. Po drugie mozna sprobowac wynegocjowac, aby na naszych rowerach mogli sie reklamowac Konstancinscy przedsiębiorcy z różnych branży, lub tez spróbowac zastosowac zabieg taki, aby na wszystkich rowerach mogli sie reklamowac wszyscy ale podział z wpływu od reklamodaców wpływał też do naszej kasy. I tutaj jest istotny jeden aspekt. Zakupujemy stacje na własnośc, czy wypożyczamy? Bo jak wypożyczamy od ZTM to sprawa się mocno komplikuje. Lepiej było by zakupic a z ZTM podpisac umowe o kompatybilosci systemu i współpracy. Ponadto można też spróbowac namówic na sfinansowanie stacji np Włodarzy Starej Papierni, tudzież Spółki Nałęczów, mającej we władaniu Obiekty Uzdrowiskowe, by obniżyc koszta utrzymania systemu. Np. w Warszawie stację przy Galerii Mokotów, która ma stanąc tam w marcu, sfinansuje sama Galeria.

Na pewno Klarysew będzie bardziej obłożony niż inne stacje, ale przeciez można spróbowac zrobic tak, aby miec stacje na 15 miejsc a rowerow na niej 5.

Trzeba też pamiętac o tym, ze rowery powinny byc codziennie rowozone na stacje tak by byla rownowaga, a zatem jezeli sądujemy, że stacja będzie przepełniona, to może w umowie zapisac iż rozwiezienie rowerów po stacjach winno się odbywac nie raz a dwa dziennie.

To tylko pomysły moje, które wymyśliłem na poczekaniu, ale przecież mozna się przygotowac do negocjacji z ZTMem, tak bysmy i my coś ugrali, a nie tylko oni.

A tak na koniec fragment postu, który zaczyna ten wątek. Fragment specjalnie dla tych co wytykają Burmistrzowi że robi Veturilo pod publiczkę dla własnych głosów na przyszłosc.


tomasznowicki

A burmistrz ?

Nieoficjalnie, nasz burmistrz jest przeciwny systemowi Veturilo w Konstancinie. Tłumaczy to faktem, że do urzędu zgłosiły się osoby/firmy, które chcą w Konstancinie za darmo (dla urzędu!) otworzyć wypożyczalnię rowerów. - informacja od dyrektora GOSiRu. Ale powiedzmy sobie jedno : za darmo dla urzędu, nie zawsze oznacza taniej dla klientów. Wręcz przeciwnie.

i jeszcze odpowiedz na czesc zarzutow do sensownosci tego systemu w Konstancinie od samego inicjatora pomysłu:

cytat z [www.wknablog.blogspot.com]

"Wydaje się, że przekonaliśmy nawet i tego nieprzekonanego - czyli naszego burmistrza. P. Jańczuk, na początku września nie był zadowolony z tego systemu, tłumacząc to faktem, że zgłosiły się do niego osoby, które chcą za darmo otworzyć w Konstancinie wypożyczalnię. Poza tym - mówił dalej burmistrz - my za ten system będziemy musieli zapłacić. Na co ja z Krzyśkiem, będąc przygotowani na tego typu argumenty odpowiedzieliśmy i Burmistrzowi. i wszystkim niechętnym Veturilo :

1. Veturilo jest systemem bezobsługowym. Działa 24/h 7 dni w tygodniu. Sezon startuje 1 marca, kończy się w ostatni dzień listopada.
2. Veturilo jest w Warszawie. Dzięki instalacji tego systemu w Konstancinie, łączymy tym samym stolicę z uzdrowiskiem - jak to przystało na kurort mamy ofertę turystyczną !
3. Zwiększamy atrakcyjność Konstancina, jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Już dzisiaj, nie mając jeszcze tego systemu, piszą o nas w warszawa.gazeta.pl, że Konstancin będzie miało Veturilo smiling smiley
4. System Veturilo nie wymaga zatrudniania żadnej osoby; "system burmistrza" tak.
5. Fakt, że burmistrz za "swój" system nic nie zapłaci, ale odbije się to na nas - turystach.
6. Nie ma ścieżek rowerowych, to prawda - katastrofa rzekł bym !!! - ale Veturilo da impuls do zmiany "w dobrym klimacie" tongue sticking out smiley. Przykład, że tak może być ?
Ano proszę : Warszawa uruchomiła Veturilo 1 sierpnia br. zaś zaledwie kilka tygodni temu Hanna G-W powołała w ratuszu pełnomocnika ds. rowerów - czy to nie zmiana idąca za uruchomieniem systemu rowerowego ????
7. Konstancin też bierze przykład : umówiliśmy się już wstępie, że po 1 stycznia zbieramy się wszyscy razem, siadamy i zaczynamy poważną, rzeczową dyskusję nt. ścieżek rowerowych w K-J. Skrótem : powstanie komisja, złożona z członków rady miejskiej, młodzieżowej rady miejskiej, społecznej rady sportu, urzędu i mieszkańców, która w opracuje aktualny plan ścieżek rowerowych.
8. 150 tysięcy to nie żadne kokosy, powiedzmy sobie szczerze. Tym bardziej, że daleko szukać kryzysu w przyszłym budżecie."



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-16 21:27 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 16 gru 2012 - 21:33:12

Mario - po pierwsze nie "pod publiczkę dla własnych głosów", przeczytaj uważnie mój post.

Po drugie - na przedwczorajszej sesji postawiłem wniosek o to, by w kluczowych dla gminy spotkaniach z ZTM, Metsą, uzdrowiskiem itp. mogli brać udział, poza stałym tandemem Burmistrz i Przewodniczący RM (obecnie także - przewodniczący Koła PO w gminie) - inni radni, choćby tylko w charakterze obserwatorów. Burmistrz się nie wypowiedział, za to pan przewodniczący stanowczo się sprzeciwił twierdząc, że przy takich rozmowach nie może być zbyt szerokiego grona obecnych. Jednocześnie przyznał się do tego, że podczas ostatnich rozmów z Metsą przekazał w formie "my uważamy" poglądy, które wcale nie były poglądami Rady i do których przedstawiania Rada go nie upoważniła, a jednak przekazał je tak, jakby wypowiadał je w imieniu Rady. Przewodniczący nie ma takich prerogatyw, dopóki Rada nie upoważni go do prezentowania określonego stanowiska na zewnątrz. Mój wniosek poparła p. radna Magdziarz i p. radna Skonecka.

Zatem także przy rozmowach z ZTM będzie obecny pan burmistrz, przedstawiciel Wydziału Dróg, który musi podzielać opinię burmistrza oraz pan Przewodniczący, samozwańczo reprezentujący rzekomo nas radnych. Jeśli masz podstawy sądzić, że burmistrz przy rozmowach weźmie pod uwagę Twoje pomysły, to gratuluję, bo ja mu zaniosłem w marcu w zębach 1500 podpisów mieszkańców plus moją interpelację, a i tak zawarte w piśmie mieszkańców i w moim wnioski nie stały się przedmiotem dyskusji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 gru 2012 - 22:01:59


Mario
Nie popieram na przykład zakupu ozdób świątecznych na latarnie itp za 40 tysięcy, bo to jest według mnie zbytek.

A ja popieram, bo są Świeta i niech będzie ładnie. Nawet biedaczyna wychodząc w takie dni na ulice, nie mówiąc o wizycie w kościele - wyciąga z szafy cos porządnego, żeby było uroczyście, to dlaczego ma być w Kcinie smutno i ponuro.

zwłaszcza, że dalej czytamy


8. 150 tysięcy to nie żadne kokosy, powiedzmy sobie szczerze. Tym bardziej, że daleko szukać kryzysu w przyszłym budżecie.


te ozdoby to są chyba ledowe, więc dużo prądu nie zjadają i chyba służą już drugi rok, i pewnie jeszcze "pozyją", chyba że jakiś gamoń będzie rzucał kamieniami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-16 22:06 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.74.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 17 gru 2012 - 01:57:07

Maniu...od 2 lat to nie kandydat na Burmistrza tylko urzędujący Burmistrz i jako taki będzie oceniony...
A za 2 lata...są inni, którzy jawnie deklarowali potrzebę zmian...ja zawsze jestem za kontynuacją....
Ale nie polityki 'Wszystkowiedzacy ustalili w zaciszu gabinetów, radni bezrefleksyjnie klepneli a ludziom od tego wara'
W ten sposób każda wladza okazując swą butę dąży do tego by ludzie domagali sie zmian...i to niezależnie od tego flaga której partii aktualnie powiewa na maszcie...
A nad miasteczkami takiego jak nasze nie powinna łopotac flaga żadnej partii...
Veturilo rzecz ważna...ścieżki jeszcze ważniejsze...a ozdoby czy led czy nie led to...kwiatki do... Ech...nic juz nie mówię..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-17 01:57 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = Veturilo. Od 1 marca 2013r.thumbs up
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 gru 2012 - 11:14:48


Mario
Jakies ubocze, nie mialo na celu obrazy nikogo;P Chodzilo o ustawienie w miejscach charakterystycznych, a nie znanych tylko miejscowym. Mirkow ma jedna ważna zaletę przy postawieniu tam stojakow. Najblizej do Habdzina Gassów i Wisly. Zastanawiam się też nad tym, czy nie postawic stacji przy Ogrodzie Botanicznym, ul. Prawdziwka, bo tam ciągną tłumy warszawiaków latem.

Jeśli chodzi o mirków to stacja mogła by powstać przy nowym bloku tu co jest lokal urzędu miasta . druga sprawa to trzeba by było oznakować trasę bo nie sądze że warszawiacy wiedzą jak dojechac nad wisłę.

A najbardziej na dziś newraligcznym punktem jest odcinek ścieżki rowerowej pomiędzy powsinem a konstancinem bo po konstancinie da się jeździć nawet i po drogach nie mamy tu jakiś ekspresówek itp co prawda niektórzy kierowcy samochodów trochę inaczej uwarzają . Wydaje mi się że nasi mieszkańcy na tym skorzytstają nie wiem jaki jest koszt miesięczny wypożyczania roweru + koszt biletu na pierwszą strefe czy to nie wyjdzie taniej niz bilet na obie strefy .

Opcje: OdpowiedzCytuj
jazda na jednym kole
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 gru 2012 - 10:07:03

nie wiem gdzie to wstawić, bo nie ma to związku z rowerami ani z tymi idiotami co popisują się jazdą na jednym kole motocyklem, ale pomysł przedni: [www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jazda na jednym kole
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 sty 2013 - 21:14:44

24 stycznia, podczas sesji RM, zostanie wprowadzona zmiana do Wieloletniej Prognozy Finansowej, która umożliwy burmistrzowi rozpoczęcie rozmów ws. Veturilo z ZTM-em i firmą Next Bike. Veturilo w Konstancinie będzie działało do listopada '2016.

O lokalizacji stacji zdecyduje społeczność lokalna*ale póki Gmina nie podpisze umowy z Warszawą, nie możemy ich rozpocząć.

*takie jest nasze założenie, tzn. inicjatorów. Radni są za, burmistrz też nie ma nic przeciwko. Jak to będzie w praktyce, się okaże.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jazda na jednym kole
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.uw-fw1.rtr.net.uw.edu.pl)
Data: 21 sty 2013 - 15:03:18

Z informacji uzyskanej od T.Zymera wiem, że wszystkie komisje RM pozytywnie zaopiniowały zmianę w Wieloletniej Prognozie Finansowej dot. m.in. finansowania Veturilo do 2016 roku ! smiling smiley

Tak więc, 24 stycznia na sesji RM podjęcie stosownej uchwały będzie tylko formalnością smiling smiley

Z Krzyśkiem Bajkowskim, z którym zainicjowaliśmy działania dot. Veturilo, przygotowujemy właśnie zarys konsultacji społecznych w sprawie wyboru lokalizacji pięciu stacji. Gdy już będzie gotowy, to go opublikujemy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 21 sty 2013 - 15:56:52

Tak naprawdę to są trzy uchwały - o zawarciu umowy z ZTM na pięć lat na udział w systemie roweru miejskiego (wartość umowy: 5 X 150 tys. zł), o zmianie uchwały budżetowej oraz WPF w związku z tym projektem.

Wszyscy radni (o ile się orientuję) się zgadzają co do wprowadzenia Veturilo, natomiast poważne dyskusje wywołuje sposób wykorzystania systemu (nastawiamy się tylko na turystów, czy także na miejscowych) oraz lokalizacje pięciu stacji. Burmistrz chce mieć stację w centrum Grapy, ale nie na Mirkowie, z czym nie zgadza się spora grupa radnych ze mną na czele. Radni nadwiślańscy chcą stacji nad Wisłą gdzieś u siebie i dla turystów, i dla swoich mieszkańców do dojazdu do strefy miejskiej do Klarysewa. Inni radni też chcą stacje w swoich okręgach wyborczych ;)

Jeśli jedno wielkie (wielotysięczne) osiedle (Grapa) dostanie stację, a drugie (Mirków) - nie, może być sporo dyskusji na ten temat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 sty 2013 - 16:14:44

Postawmy stację w połowie Al. Wojska Polskiego ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: MarioMario (---.dynamic.chello.pl)
Data: 21 sty 2013 - 16:26:45

No to ładne rzeczy się dzieją;P Veturilo w walce o głosy wyborców;P Przede wszystkim co do centrum Grapy, to owszem stacja przy papierni mogłaby stanąc, gdyz to jest rozpoznawalne miejsce. Jednakże czy nie lepiej postawic stacje w Parku zdrojowym zamiast przy Papierni?? Stacja w Mirkowie tez powinna byc, gdyz stamtad najblizej przez Gassy dla turysty nad Wisłę, ale zdrugiej strony nie jest to charakterystyczne miejsce Konstancina, bo to na uboczu miejsce i turysta raczej rzadko tam zajrzy. Tutaj zyskuje centrum Grapy(Papiernia) jako lokalizacja. Stacja nad Wisłą jak chcą niektórzy, zapewne Pan Sławomirsmiling smiley to z jednej strony troszkę niepoważne podejście, bo co komu po rowerach Veturillo na wsi jak po pierwsze trzeba miec kartę miejska by je wypożyczyc, po drugie Next Bike będzie tam chciało w ogóle dojechac by je zbierac i przemieszczac i konserwowac?? Po trzecie jak zapewnic im bezpieczeństwo?? Argumentem za rozmieszczeniem przy Wiśle stacji jest na pewno spora rzesza ludzi tam przyjeżdżających samochodami w sezonie i dla nich mogłoby to byc atrakcyjne takie wypożyczenie roweru i przejechanie się po okolicy, ale tutaj wg mnie lepiej by się sprawdziła wypożyczalnia wówczas, gdyby mozna było pożyczyc rower za kaske a nie tylko gdy najpierw zarejestrujemy się w necie, a potem wypożyczymy odbijając karte miejska, badź wpisując nr telefonu i pin.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin dołączy do Veturilo. Od 1 kwietnia '2013
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.uw-fw1.rtr.net.uw.edu.pl)
Data: 21 sty 2013 - 16:43:28


Tomasz Zymer
Jeśli jedno wielkie (wielotysięczne) osiedle (Grapa) dostanie stację, a drugie (Mirków) - nie, może być sporo dyskusji na ten temat.

dlatego będziemy proponować z Krzyśkiem Bajkowskim debatę na temat rozmieszczenia stacji rowerowych. Tomek prosimy o pomoc ws. jej lobbowania. Żeby urząd nie ustalił lokalizacij stacji bez niczyjej zgody i wiedzy.


Bartek
Postawmy stację w połowie Al. Wojska Polskiego winking smiley

Ja bym proponował przy Starej Papierni - obok sklepu z winami. Tym samym możemy (a raczej powinniśmy) zaprosić właścicieli Starej Papierni do włączenia się w projekt Veturilo i sfinansowania jednej stacji - przykład : Galeria Mokotów partycypuje w kosztach i na wiosnę powstanie przy CH stacja Veturilo


Mario
bo co komu po rowerach Veturillo na wsi jak po pierwsze trzeba miec kartę miejska by je wypożyczyc,

trzeba mieć kartę miejską ? Mi się wydaje, że nie. Trzeba być tylko zarejestrowanym w systemie, a karta miejska może posłużyć jako nośnik danych - wcale nie musi, bo może być to rownież karta debetowa, jak i Legitymacja studencka.


Mario
po drugie Next Bike będzie tam chciało w ogóle dojechac by je zbierac i przemieszczac i konserwowac??

ZTM mi powiedział, a dokładnie Łukasz Puchalski, który bezpośrednio sprawuje nadzór nad Veturilo, że ani ZTM, ani Next Bike nie ingerują gdzie powstaną stacje - to jest już tylko i wyłącznie decyzja władz samorządowych (czyt. władz i mieszkańców)

Ja osobiście mam pomysł na 3 stacje : Stara Papiernia, Mirków, Park Zdrojowy - w marcu '2014 : "plac sportowy Bielawska". Chciałbym jednak, by wszyscy mieli możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie.

w sprawie stacji nad Wisłą się nie wypowiadam... swoją drogą, nigdy mi ten pomysł do głowy nie przyszedł, żeby tam stacje lokalizować, ale.. ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jazda na jednym kole
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 sty 2013 - 16:46:00

czy aby Papiernia to nie jest teren prywatny? może na wzór niektórych warszawskich centrów handlowych właściciele zechcą sfinansować stację? Może...ktoś z nimi na ten temat w ogóle porozmawia?
brak stacji w Mirkowie to byłaby wg mnie....poważna niepoważność... chyba, że przyjmiemy z definicji, że to wszystko jest tylko dla turystów a mieszkańców ma się...nie do końca na względzie...
stacja nad Wisłą...osobiście wolałbym dofinansować pilniejsze potrzeby na wsiach (np. przeznaczyć te pieniądze na zwiększenie kursowania L14)... Veturilo z Mirkowa czy Papierni starczy by nad Wisłę się przejechać i krajobrazy podziwiać...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jazda na jednym kole
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 sty 2013 - 16:47:36

widzę, że z Tomkiem myślimy podobnie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.