Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 29
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: robsonrobson (---.147.242.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 05 maj 2013 - 18:27:17

Ja byłem na spacerku z rodziną od torów poprzez Argentynę teren parku zdrojowego i Starą Papiernie po parku rowery brak chodnika na Piłsudzkiego a na wysokości Buchmana to już koszmar mimo że nie jestem zwolennikiem likwidacji Straży Miejskiej to gdzie oni są z samych mandatów od przybyszów z W-wy mielibyśmy ścieżkę rowerową .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Piesi kontra rowerzyści
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 maj 2013 - 18:54:53

Jest już sciezka rowerowa przez Park i nad rzeką (obok Hugonówki), tylko jakos marnie oznakowana. Piesi patrzą się spode łba. Przydałoby sie kilka tabliczek z oznaczeniem ścieżki po drodze, bo niby można przypuszczać że na rowerze mozna patrząc na zakazy wjazdu na rowerach i "na psach" na poprzecznych alejkach, ale nie każdy domyślny. Parę razy musiałam się z roweru gramolic żeby minąć po trawniku grupy pieszych, bo złosliwie szli całą szerokością drogi.

A SM nie widać. Ładna pogoda pewnie śpią na słoneczku. Komendant na zwolnieniu do ..... więc hulaj dusza (zn. śpij kolego)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: MarioMario (---.dynamic.chello.pl)
Data: 07 maj 2013 - 22:16:19

dzis tvn warszawa podalo na stronie,ze kolejne dzielnice czyli Bialoleka,Targowek,wprowadzaja veturilo.Pytanie brzmi co z Konstancinem? Czy cos wiadomo w sprawie umowy???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 08 maj 2013 - 13:29:59

Dzisiaj były prowadzone prace ziemne przy przystanku Klarysew (w stronę Powsina). Może to prace przy Veturilo?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 maj 2013 - 14:04:42



dzis tvn warszawa podalo na stronie,ze kolejne dzielnice czyli Bialoleka,Targowek,wprowadzaja veturilo.Pytanie brzmi co z Konstancinem? Czy cos wiadomo w sprawie umowy???

Nie wiadomo nic, a co więcej, jak już wiadomo to padają sprzeczne informacje. Burmistrz Machałek w rozmowie telefonicznej powiedział, że umowa podpisana, burmistrz Jańczuk zaś mówi, że nie podpisał umowy z ZTM-em, tylko odesłał im ją ze swoimi uwagami, żeby wprowadzili korektę dot. kwoty. Okazuje się, że burmistrz planuje otwarcie stacji na dni Konstancina, co ja uważam za pomysł być może i godny rozważenia, ale to dopiero za miesiąc ! (15-16 czerwca).

Dzisiaj widziałem, jak przygotowywali podłoże pod stację w skolimowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-10 14:10 przez tomasznowicki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 10 maj 2013 - 15:37:23

W Mirkowie na rogu Mirkowskiej i Jaworskiego obok nowego bloku komunalnego też jest podbudowa pod stację Veturilo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.217.9.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 12 maj 2013 - 23:05:31

Podbudowy niby są robione...wprawdzie trudno dostrzec roboty elektryczne (raczej wymagane) ale..pewnie na wszystko przyjdzie pora...szkoda, ze tradycyjnie średnio komunikowana (Burmistrz wie najlepiej kiedy i czego nam trzeba a my czekajmy cierpliwie...)
Odnośnie zaśtego czy to element wymuszony czy jednak kwestie świadomej strategii proponuję przyjrzeć sie tematowi już nie tyle ścieżek na naszym terenie ile...możliwości zaparkowania roweru pod budynkami urzedowymi...próbowałem to zrobić w ostatnią sobotę (UMiG odrabiał 2 maja) pod Wydz.Planowania w Mirkowie...
Mimo zrobionego niedawno parkingu jakoś stojaka nie zauważyłem...Panie Burmistrzu! Nie stać Pana (czyli nas!) na te parę stówek na porządny stojak? Czy jednak udaje Pan jedynie troskę o cyklistów?!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-12 23:06 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 13 maj 2013 - 19:48:11

Podbudowy są już gotowe w Skolimowie, w Mirkowie i Parku Zdrojowym. Na grapie i w Klarysewie chyba nie ma takiej potrzeby, bo tam jest kostka, więc git.

Byłem dzisiaj u burmistrza i rozmawiałem z nim na temat rowerów. WIELKA NIEWIADOMA. Co prawda ciężko było czegokolwiek się dowiedzieć, burmistrz nie wie kiedy będą rowery, a co za tym idzie podpisana umowa, ale wie natomiast to, że na 15 czerwca chciałby, aby Veturilo było już gotowe ( DNI Konstancina). Potwierdził, że gmina jest gotowa na rowery (czyli podbudowy pod stację), ale więcej informacji nie przekazał.

Jutro będę dzwonił do L.Puchalskiego z ZTM-u, który odpowiada za rowery. Miejmy nadzieję, że będzie bardziej wylewny...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 14 maj 2013 - 11:12:32


tomasznowicki
utro będę dzwonił do L.Puchalskiego z ZTM-u, który odpowiada za rowery. Miejmy nadzieję, że będzie bardziej wylewny...

Mam prośbę o informację zwrotną na forum. Pogoda sprzyja tylko urzędnicy jak zwykle nie gotowi...

P.s.
Nikt nie myślał o stacji obok obecnego urzędu przy ul. Warszawskiej? Po powstaniu nowego ratusza można by go ewentualnie przenieść?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: SemperFiSemperFi (---.ifpan.edu.pl)
Data: 14 maj 2013 - 12:41:37

w niedzielę pojechaliśmy zobaczyć gdzie widac postępy prac przy Vetu i w Klarysewie, Mirkowie i Skolimowie widać przygotowane już miejsca tzn. płyty położone (ale w parku i na Grapie nie wiem gdzie ma być to umiejscowione eye rolling smiley ).
Więc wkrótce powinni montować resztę.
Jakby ktoś chciał fotki zobaczyć to [www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.radiozet.pl)
Data: 15 maj 2013 - 13:57:33


Mixiorek

tomasznowicki
utro będę dzwonił do L.Puchalskiego z ZTM-u, który odpowiada za rowery. Miejmy nadzieję, że będzie bardziej wylewny...

Mam prośbę o informację zwrotną na forum. Pogoda sprzyja tylko urzędnicy jak zwykle nie gotowi...


Dzwoniłem wczoraj do ZTMu i rozmawiałem z kobietą z działu, który zajmuje się rowerami i powiedziała mi następującą rzecz : dzisiaj rano (wtorek) dotarło do nas porozumienie podpisane przez burmistrza Waszej gminy. Teraz porozumienie zostanie podpisane przez dyrektora ZTM.

Dzisiaj zadzwoniłem do ZTMu i powiedziano mi, że porozumienie nie zostało jeszcze podpisane; obecnie analizują go prawnicy ZTMu i w najbliższych dniach zostanie podpisane przez dyrektora.

a tu informacja ze strony KONSTANCIN JUTRA na facebooku :

Konstancin Jutra
Po małych perypetiach porozumienie podpisane, podłoże pod stacje przygotowane. Niebawem rozpocznie się montaż stacji i system w naszej gminie ruszy.

...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 15 maj 2013 - 14:57:24


tomasznowicki
a tu informacja ze strony KONSTANCIN JUTRA na facebooku

Jest coś więcej:

"Wiadomość z ostatniej chwili - Stara Papiernia powiedziała NIE dla stacji Veturilo na swoim terenie, mówi nam Burmistrz Kazimierz Jańczuk. Centrum handlowe obawia się, że przyjezdni zajmą cały parking samochodami i przesiadą się na rowery. Co myślicie o lokalizacji tej stacji na parkingu przy poczcie? Macie jakieś własne propozycje? Burmistrz czeka na sugestie mieszkańców."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 maj 2013 - 15:09:59

A to nie jest wpis pod zdjęciem z marca?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 15 maj 2013 - 20:21:44

Porozumienie z ZTM podpisane 10 maja. Opóźnienie było spowodowane kontrowersjami wokół tegorocznych kosztów: gmina nie chciała płacić za okres, w którym system nie działa (chyba słusznie, prawda?), ZTM oponował. Według zasad ZTM firma obsługująca system ma 6 tygodni na zamontowanie i uruchomienie stacji. Burmistrz będzie naciskał, by zdążyć na Dni Konstancina. Podstawy pod stacje są prawie przygotowane z wyjątkiem Mirkowa, gdzie Urząd zakwestionował jakość wykonawstwa i będą poprawki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.255.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 maj 2013 - 22:22:50

A w Mirkowie to chyba ZGK prace wykonywało?
I fajnie, że 10 podpisane tylko czemu 15 druga strona nic o tym nie wie?
To wszystko pikuś! Grunt by w końcu to ruszyło! I by...było po czym ( w sensie ścieżek) się przemieszczać!
A to, że jest burmistrzowskie oczekiwanie odpalenia nowości w powiązaniu do jakiegoś innego gminnego wydarzenia to...najmniejszy problem niezależnie jak bardzo przypomina czasy słusznie minione ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-15 22:25 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 16 maj 2013 - 06:33:55

Burmistrz dał nam na piśmie, że podpisał porozumienie 10 maja. A jeśli ZTM twierdzi, że jeszcze nie podpisał? Cóż, ja także czasem podpisuję umowy z klientami in blanco, a potem czekam, aż klient złoży wszystkie swoje podpisy. Może właśnie coś takiego miało miejsce? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 16 maj 2013 - 10:04:25


Tomasz Zymer
Burmistrz dał nam na piśmie, że podpisał porozumienie 10 maja. A jeśli ZTM twierdzi, że jeszcze nie podpisał? Cóż, ja także czasem podpisuję umowy z klientami in blanco, a potem czekam, aż klient złoży wszystkie swoje podpisy. Może właśnie coś takiego miało miejsce? ;)

to dziwne Tomku, bo burmistrz w poniedziałek mi powiedział, że i tu cytuję "czeka jak tamte strony się dogadają między sobą, my jesteśmy gotowi i czekamy na stacje" NIC NIE POWIEDZIAŁ o tym, że jakieś porozumienie podpisał, a byłem u burmistrza 13 maja, czyli jak się okazuje po podpisaniu porozumienia.

Zadzwoniłem do ZTMu (pisałem o tym wyżej) we wtorek i powiedziano mi, że "dzisiaj rano przedstawiciel gminy przywiózł porozumienie". Wczoraj z kolei w ZTM usłyszałem, że dyrektor ZTM jeszcze tego nie podpisał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 maj 2013 - 10:27:36

Nie ma żadnej rozbieżności. Burmistrz powiedział, że podpisał. 10 był piątek. Potem w poniedziałek zaordynował przekazanie, we wtorek dotarło do ZTM, tam jeszcze nie podpisali. Żadnej sprzeczności grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 16 maj 2013 - 10:47:54

ale nie zdziwcie się jak ztm to cofnie bo mu się coś nie spodoba. Od taka specyfika uzgadniania (a częściej narzucania) warunków umowy w administracji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 16 maj 2013 - 21:31:51


Bartek
A to nie jest wpis pod zdjęciem z marca?

Faktycznie... pytanie czy coś się zmieniło?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.