Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 29
Re: Konstancin+Warszawa = dołączy do Veturilo. Rusza na wiosnę Od 1 kwietnia '2013r..thumbs up
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 17 maj 2013 - 09:17:39

W kwestii SP nic, o ile wiem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 17 maj 2013 - 11:12:03

"...Przed wakacjami wypożyczalnie Veturilo po raz pierwszy pojawią się pod Warszawą - w Konstancinie-Jeziornie..."

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13924304,Veturilo_paczkuje__w_weekend_kolejne_13_stacji.html#TRLokWarsTxt

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 20 maj 2013 - 13:45:49

" uruchomione w weekend
13 nowych stacji Veturilo. Targówek, Żoliborz, Białołęka

[...]

Z Konstancina rowerem w czerwcu?

Już niebawem pięć stacji ma zostać uruchomionych w Konstancinie-Jeziornie. ? Według zapewnień burmistrza 10 maja zostało podpisane porozumienia z ZTM. Podłoże pod wszystkie pięć stacji jest już gotowe ? poinformował tvnwarsawa.pl Tomasz Nowicki, jeden z pomysłodawców miejskiego rowery w Konstancinie.

Jak dodał, start systemu zaplanowano na 15 czerwca, kiedy obchodzone są Dni Konstancina.

[...]"

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,13-nowych-stacji-veturilo-targowek-zoliborz-bialoleka,87767.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 20 maj 2013 - 18:19:51

Informacja z dzisiaj : byłem u burmistrza, porozumienie podpisane i wysłane do ZTM. Teraz czekamy jak ZTM podpisze stosowną umowę z operatorem rowerów, firmą Next Bike. Od momentu podpisania umowy firma ma 6 tygodni na montaż stacji. Burmistrz potwierdza, że zależy mu na 15 czerwca, dlatego też będą prowadzone rozmowy z operatorem by na ten dzień rowery już działały.

Oficjalną kampanię promocyjną i przygotowania do otwarcia rozpoczniemy już po oficjalnym podpisaniu umowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 20 maj 2013 - 19:32:40


tomasznowicki
Informacja z dzisiaj : byłem u burmistrza, porozumienie podpisane i wysłane do ZTM.

Podpisane przez burmistrza i ZTM, czy tylko przez burmistrza?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 maj 2013 - 11:42:09


Tomasz Zymer
Porozumienie z ZTM podpisane 10 maja. Opóźnienie było spowodowane kontrowersjami wokół tegorocznych kosztów: gmina nie chciała płacić za okres, w którym system nie działa (chyba słusznie, prawda?), ZTM oponował. Według zasad ZTM firma obsługująca system ma 6 tygodni na zamontowanie i uruchomienie stacji
mi wychodzi zatem, że Burmistrz mówił, że podpisał i podpisane wysłał do ZTM, które podpisało już 10 maja? gubię się nieco w tym...
niezależni...6 tygodni liczone od 10 maja daje 21 czerwiec...czyli trzeba kogoś jednak o coś poprosić...ale..jeśli przyjmiemy zasadę, że płacimy za okres, w którym system działa to chyba nie bedzie problemów, by uruchomili to asap? chyba, że podpisanie między ZTM a operatorem to kolejne tygodnie....albo, że te kilkanaście rowerów, elektrozamków, słupków itp. itd. dopiero się produkuje...i to w Chinach ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-21 11:42 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 23 maj 2013 - 23:27:46


Tomasz Zymer

tomasznowicki
Informacja z dzisiaj : byłem u burmistrza, porozumienie podpisane i wysłane do ZTM.

Podpisane przez burmistrza i ZTM, czy tylko przez burmistrza?

Informacja z dzisiaj od ZTMu : podpisane przez burmistrza, czeka na podpis dyrektora ZTM

Przy takim zaangażowaniu ZTMu do veturilo w Konstancinie, to my tych rowerów i na 15 czerwca nie zobaczymy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 29 maj 2013 - 13:29:17

http://www.nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=1787

"Nierealne, by system Veturilo wystartował w czerwcu. Lipiec stoi pod znakiem zapytania.

Przypomnijmy: w październiku zeszłego roku wystąpiliśmy do burmistrza i radnych z inicjatywą ?sprowadzenia? do Konstancina-Jeziorny rowerów Veturilo. Było to pokłosie zapowiedzi urzędu gminy, że w mieście zostanie uruchomiona wypożyczalnia jednośladów. Burmistrz Kazimierz Jańczuk za pośrednictwem strony internetowej urzędu zaprosił do współpracy prywatne podmioty, by to one na gminnym terenie otworzyły wypożyczalnię.

[...]"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 29 maj 2013 - 15:05:09

co tu dużo pisać... wszystko w dzisiejszym "NW". Po prostu ręce opadają. Szwankuje po raz kolejny kanał komunikacji urząd- mieszkańcy.

Wydz. Promocji jest niedoinformowany ! W poprzednim wydaniu gazety, w dziale biuletynu gminy zamieszczono informacje, że rowery zostaną uruchomione jeszcze w tym miesiącu (w maju). Z kolei burmistrz mówił o 15 czerwca(Dni Konstancina), a ZTM rozwiał wszelkie wątpliwości i pytania, o czym można przeczytać w gazecie.

Stwierdziłem, że już nie ma sensu podawanie kolejnych terminów otwarcia wypożyczalni. Zatem czekamy do czasu oficjalnej informacji ZTM (bo na urząd niestety nie można liczyć!)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-29 15:08 przez tomasznowicki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 maj 2013 - 19:34:10

To jest żenujące. Nic w tym kraju nie da się załatwić.Nikomu nic się nie chce, nie zależy na niczym. Najważniejsze aby na koniec miesiąca wpłynęła wysoka wypłata za NIC

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 maj 2013 - 00:35:18



Nikomu nic się nie chce, nie zależy na niczym
to jest zdanie krzywdzące tych, którym się cokolwiek chce...np. Tomka Nowickiego...choć zdaję sobie sprawę, że to skrót myślowy odnoszący się raczej do "dokonań" braci urzędniczej w tej materii.... szkoda energii jednych, ale...ci drudzy na pewno znajdą całą tonę usprawiedliwień...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 10 cze 2013 - 14:34:20

"Veturilo rośnie w siłę: 12 nowych wypożyczalni miejskich

Kolejnych 12 wypożyczalni miejskich rowerów Veturilo powinno zacząć działać w tym tygodniu.

[...]

Kolejne mają być uruchomione w wakacje. Wtedy system Veturilo przekroczy granice Warszawy i obejmie Konstancin-Jeziorną."

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34864,14069425,Veturilo_rosnie_w_sile__12_nowych_wypozyczalni_miejskich.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 11 cze 2013 - 14:37:35

Nie jestem zwolennikiem veturilo w konstancinie, wolałbym inwestycje w infrastrukturę (chodniki, ścieżki rowerowe). Widząc ostatnie przygody tego przedsięwzięcia, jestem zadowolony że go niema i szybko nie będzie. Przeczytajcie [warszawa.gazeta.pl] i komentarze użytkowników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 cze 2013 - 16:16:12

będzie, może nie szybko, ale już w lipcu... chociaż.. ;)

A ja jestem zwolennikiem tego systemu. Ciekawe, czy bez tego byłaby inwestycja w infrastrukturę rowerową - a tak to miejmy nadzieję, że da to impuls do zmian. Ja tam wolę działać, niż tylko narzekać.

Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania i je szanuję!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: KlarKlar (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 cze 2013 - 17:16:30

@tomasznowicki Brawo, TAK TRZYMAĆ!! ,pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 cze 2013 - 17:53:46

Mam swój osobisty stary rower zwany przez moje złośliwe dzieci "porsze" (bo nie chciałam wypasionego), ale cieszę sie że ci którym nie będzie sie chciało taszczyć roweru ze stolicy lub dalej, a także tubylcy nie posiadający jednosladu pedałowego będą mieli mozliwośc pozwiedzania naszej urokliwej krainy konstancińsko - jeziorańskiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dlaczego jeszcze nie ma Veturillo w Kcinie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 cze 2013 - 20:53:07

niestety nie dotarła do mnie obiecana wiadomość z UMiGu, dlatego pozwoliłam sobie skopiować niusa ze stronki gminnej [www.konstancinjeziorna.pl] (treść oryginalna)

Stanowisko ZTM w sprawie Veturilo

14-06-2013

Publikujemy informację Zarządu Transportu Miejskiego w sprawie warszawskiego systemu rowerowego Veturilo w Konstancinie-Jeziornie.

Na zapytanie pracowników Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna skierowane do ZTM w sprawie terminu podpisania porozumienia dot. warszawskiego systemu rowerowego Veturilo, otrzymaliśmy w dniu 22 maja 2013 r. odpowiedź z ZTM następującej treści: ?Uprzejmie informuję, że przekazane nam porozumienie dot. Veturilo jest w trakcie podpisywania. Nadto informuję, że z uwagi na fakt, że planowana na 23 maja Rada, na które miały być wprowadzone zmiany do Wieloletniego Planu Finansowego (WPF) została przesunięta na 20 czerwca, dalsze procedury związane ze złożeniem zamówienia u operatora będą możliwe po uchwaleniu zmian w wieloletniej prognozie finansowej, tj. na początku lipca br.?




PS. domyślam się że "Rada", to zn. Sesja Rady Warszawy
m confused smiley

.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 cze 2013 - 08:44:26

Kiedy (może) będzie w Kcinie Veturillo w Kurierze Południowym [www.kurierpoludniowy.pl] (wyd.PDF s.VIII) - jasno i po polsku, chociaż smutno z powodu ceregieli urzędników. Ale takich mamy w Polsce biuralistów na jakich zdaje sie zasłużyliśmy. Nadal urzędnik to pan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 16 cze 2013 - 08:58:16

To dlatego, że chcemy mieć wspólny system wypożyczania rowerów z Warszawą, wspólną komunikację lokalną z Warszawą - i co jeszcze? Mrówka nie może nosić tych samych T-shirtów, co słoń, a już szczególnie, jeśli ten słoń chce sobie odbić na mrówce straty i problemy finansowe sprzedając jej wybrakowany T-shirt za podwójną cenę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 cze 2013 - 09:38:16

To jak sobie wyobrażasz płacenie za bilety przez osoby dojeżdżające do pracy w Wawa - jeden bilet u gminnego przewoźnika, a potem drugi po Warszawie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.