Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 29
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 lip 2013 - 23:23:11

Moze i skalkulowane, ale po co się szarpać z bydłem, jesli mozna w innym mieście - bez stresu. Mało to chetnych na taką pozyteczną "zabawę"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 31 lip 2013 - 13:26:17

Chciałbym wrócić do nieco żenującego tematu czyli daty uruchomienia Veturilo w Konstancinie.... jutro jest 1 sierpnia....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 lip 2013 - 18:09:52

a za kolejne 31 dni 1 września smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 31 lip 2013 - 20:26:51

u nas bedzie polaczona impreza. Otwarcie stacji i zakonczenie sezonu smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 31 lip 2013 - 22:45:44

No ładnie a ja powiedziałem znajomym, że w sobotę mogą przyjechać z Warszawy rowerami i zostawić w Konstancinie, bo na 100% będą stacje, wyjdzie na to, że to ja ich wpuściłem w maliny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 01 sie 2013 - 14:35:34

ŻENADA trwa...

"Wirtualne Veturilo
1 sierpnia 2013 r.
Wypożyczalnie miejskich rowerów Veturilo nie ruszą w Konstancinie-Jeziornie 1 sierpnia (ten termin podał kilka tygodni temu urząd gminy).

Jak się dowiedzieliœmy, stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego wciąż nie podpisał umowy z firmą Nextbike, która miałaby prowadzić wypożyczalnie. – Trwają negocjacje.

Dotyczą przede wszystkim ceny – poinformował wczoraj „Nad Wisłą” Łukasz Puchalski z ZTM. Dlaczego obie strony jeszcze się nie porozumiały, mówi nam rzeczniczka Nextbike’a Małgorzata Udała. Twierdzi, że Konstancin-Jeziorna przeznaczył na Veturilo za mało pieniędzy.

-– Po zeszłotygodniowym spotkaniu prezes naszej firmy i burmistrz zastanawiają się, co dalej –- oznajmia Udała. Z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem nie udało się nam skontaktować. Przypomnijmy, że pierwotnie zapowiadał, iż z miejskich rowerów będzie można korzystać w maju. (RK)"

http://www.nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=2018

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 01 sie 2013 - 14:52:42

Jutro w Warszawie są urodziny Veturilo , mają być przemówienia a nawet tort urodzinowy. Czyli proszę się nie załamywać, bo może i nas czeka jakaś niespodzianka i przyjadą uroczyście otworzyć

[www.portalsamorzadowy.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: MarioMario (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 sie 2013 - 16:34:35

Jak zwykle ZTM zwietrzył kasę........................

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 sie 2013 - 18:13:10

Napisałam do p. Puchalskiego - pełnomocnika rowerowego, głównie chodzi mi o niefortunne zakończenie ścieżki rowerowej w okolicy PSE (był watek "ścieżką pod autobus"). Jadąc z Kcina do Waw wpada się pod sznur aut jadących 724 do Kcina. Pisałam do różnych urzędów i ... czasopisma, i jest jak było na początku. Zapytałam też o nasze kcińskie Veturilo. Mam nadzieję, że odezwie się jak skończy dekorować tort. angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 02 sie 2013 - 08:34:22

Jak widać (ostratni numer Nad Wisłą) okazało się że uzgodniona wcześniej kwota to za mało dla Warszawy, cały czas będzie za mało, tak jak dopłacamy coraz więcej do komunikacji, veturilo też będzie coraz droższe. Lepiej zawrócić z tej "nowoczesnej" drogi i zacząć wydawać pieniądze na coś co rzeczywiście przyniesie korzyść mieszkańcom gminy.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Rowery Veturilo w Konstancinie - nie wiemy kiedy, ale wiemy, że pazerność ZTM nie ma granic
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 sie 2013 - 10:17:37

Pozwoliłam sobie skopiować z NW [www.nadwisla.pl] cały artykulik

Wirtualne Veturilo

Wypożyczalnie miejskich rowerów Veturilo nie ruszą w Konstancinie-Jeziornie 1 sierpnia (ten termin podał kilka tygodni temu urząd gminy). Jak się dowiedzieliśmy, stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego wciąż nie podpisał
umowy z firmą Nextbike, która miałaby prowadzić wypożyczalnie.
? Trwają negocjacje. Dotyczą przede wszystkim ceny ? poinformował wczoraj ?Nad Wisłą? Łukasz Puchalski z ZTM.
Dlaczego obie strony jeszcze się nie porozumiały, mówi nam rzeczniczka Nextbike?a Małgorzata Udała. Twierdzi, że Konstancin-Jeziorna przeznaczył na Veturilo za mało pieniędzy.
? Po zeszłotygodniowym spotkaniu prezes naszej firmy i burmistrz zastanawiają się, co dalej ? oznajmia Udała.
Z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem nie udało się nam skontaktować. Przypomnijmy, że pierwotnie zapowiadał, iż z miejskich rowerów będzie można korzystać w maju. (rk)


Masz rację Arkadio, niech się ZTM wypcha, te stacje w Kcinie, to przede wszystkim bajer dla stołecznych. W Kcinie przeważnie w każdym domostwie jest rower, a jak nie ma - bo z kasą krucho, to niech gmina mieszkańcom kupi, będzie pożyteczniej niz napychanie kabzy pazernemu ZTMowi spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 02 sie 2013 - 21:49:14

http://www.konstancinjeziorna.pl/components/download/send.php?pos_id=1250

Z tego pisma wynika, że umowa jest skonstruowana w taki sposób, że nie wiem czemu Burmistrz rozmawia z firmą Nextbike. Umowa została zawarta z ZTM na zasadach określonych w umowie. ZTM jest stroną dla Nextbike a nie nasza Gmina, niech się dogadują. Miało być od 1 sierpnia według umowy.
Co umowa przewiduje jeżeli system nie ruszy? Odsetki, kary, samobiczowanie się Dyrektora ZTM, którego notabene chyba obecnie nie ma?
Jak rozumiem od pewnego czasu 150tys zł jest w posiadaniu ZTM/ M.s. Warszawa. Może podciągnąć to pod wyłudzenie? ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - nie wiemy kiedy, ale wiemy, że pazerność ZTM nie ma granic
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 02 sie 2013 - 21:51:55


mania
Masz rację Arkadio, niech się ZTM wypcha, te stacje w Kcinie, to przede wszystkim bajer dla stołecznych. W Kcinie przeważnie w każdym domostwie jest rower, a jak nie ma - bo z kasą krucho, to niech gmina mieszkańcom kupi, będzie pożyteczniej niz napychanie kabzy pazernemu ZTMowi

Cały artykuł zacytowałem wcześniej. Ja bym nie odwracał kota ogonem. Jaki jest ZTM wiemy od dawna, umowa została zawarta. Burmistrz obiecał mieszkańcom Veturilo co zapewne mile Go połechtało bo mieliśmy być pierwsi poza Warszawą. "Słowo się rzekło, kobyłka u płotu" tak to szło?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 sie 2013 - 23:26:32


Mixiorek
http://www.konstancinjeziorna.pl/components/download/send.php?pos_id=1250

Z tego pisma wynika, że umowa jest skonstruowana w taki sposób, że nie wiem czemu Burmistrz rozmawia z firmą Nextbike. Umowa została zawarta z ZTM na zasadach określonych w umowie. ZTM jest stroną dla Nextbike a nie nasza Gmina, niech się dogadują. Miało być od 1 sierpnia według umowy.
-)

O ile mnie pamięć nie zawodzi, Burmistrz rozmawiał z Nextbike, ponieważ chciał przyspieszyć uruchomienie - tak by działało na Dni Konstancina, a ZTM strzelał fochy i nadal strzela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 sie 2013 - 16:29:59

Chyba mnie ktoś źle poinformował, to Nextb. przybyło do burmistrza, bo chciało więcej kasy, ale nie ma mowy, bo została zawarta umowa i wszystkie strony wyraziły zgodę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: robsonrobson (---.158.216.52.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 03 sie 2013 - 17:45:37

Pora wyciagnac konsekwencje umowa podpisana rowerow brak odszkodowanie na sciezki rowerowe w kcinie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-03 17:46 przez robson.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 sie 2013 - 22:47:37

trzeba poczekać na wyniki pisma wysłanego przez Burmistrza do ZTM do wiad. Prezydent i Przew. Rady Warszawy
tu jest to pisemko:[www.konstancinjeziorna.pl]

Jak znam życie, ZTM odpisze, że "jest bez głowy" i decyzje podejmie jak będzie nowy dyrektor >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 04 sie 2013 - 03:07:37

Dobrze, ja chciałem tylko przypomnieć, że 150 tys. zł to była kwota umówiona za cały sezon od 1 kwietnia, a nie - od 1 sierpnia czy września. Z taką świadomością cała Rada Miejska podniosła ręce za tą pozycją w budżecie. Jeśli ten sezon ma trwać maks. 3 miesiące zamiast 8, to miasto Warszawa musi nam zwrócić nadpłaconą kwotę za ten rok z odsetkami. Taki właśnie wniosek postawię na pierwszej wrześniowej sesji Rady. Nie jesteśmy jako gmina sponsorami miasta Warszawa, nie stać nas na to. Jeśli UMiG skrewił i wypłacił całą kwotę w zamian za inny zakres usługi niż ten, który uchwaliła Rada, to skieruję sprawę do Komisji Rewizyjnej z podejrzeniem naruszenia dyscypliny finansów publicznych (tak nawiasem mówiąc - te wakacyjne oszczędności na kursach autobusów także nie wydają się przekładać na oszczędności w kasie miejskiej - sprawa do zbadania). Ale mam nadzieję, że zakres, terminy i koszt usługi zostały jasno ustalone w umowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-04 03:09 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 sie 2013 - 01:10:24

jeśli my z góry zapłaciliśmy za kota w worku a do tego niezgodnego z intencją RM (pełna płatność za krótszy okres) to...ja wymiękam....
i też jestem ciekaw o jakie konsekwencje takiego stanu rzeczy zadbano w umowie....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie - NIC nie wiemy - kiedy podpisanie umowy, kiedy otwarcie itp.
Wysłane przez: KlarKlar (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 sie 2013 - 20:39:33


Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.