Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1112131415161718192021...->|-->
Bieżąca strona: 16 z 29
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.163.---)
Data: 31 mar 2014 - 18:06:06

Jak to było? Cytuję z pamięci czyli jak to niektórzy mówią z niczego ;) "bardzo istotna jest rola czynnika społecznego w procesie podejmowania decyzji"...i za chwilę pewnie usłyszymy coś w podobie...
Ale Ty się Tomku po prostu czepiasz bo MRM nie opiniowała niczego bo na pewno nie było żadnej sprawy, która była "istotna dla środowiska młodzieżowego"...
Podobnie jak nie było żadnej sprawy wymagającej konsultacji społecznych w rozumieniu uchwały RM od czasu jej podjęcia...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: daramisdaramis (83.6.215.---)
Data: 31 mar 2014 - 18:59:37


jacekkk
To ja filmowałem BOKiS , prawie zawsze noszę kamerę zresztą chyba wszyscy noszą je w telefonach . Oświadczam ,że bardzo często filmuję Sesje Rady Miejskiej i tym razem po raz pierwszy filmowałem posiedzenie komisji. Dobrowolnie poddam się karze i gdyby mnie zamknęli do więzienia bardzo proszę przyjaznych mieszkańców Konstancina aby raz w tygodniu dostarczyli mi za kraty jakieś jedzenie, bardzo lubię obiady z restauracji „Gruba Ryba” są naprawdę smaczne i tanie

Absolutnie nie chodzi o Twoją chlubną pracę.
Dzięki niej możemy chociaż w części dowiedzieć się co się dzieje.

Problemem jest dziwne zachowanie "gospodarzy" spotkania. Jeżeli ktoś twierdzi, że w tej materii wszystko jest w porządku to jest to co najmniej ... zastanawiające.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 31 mar 2014 - 19:19:19


daramis

jacekkk
To ja filmowałem BOKiS , prawie zawsze noszę kamerę zresztą chyba wszyscy noszą je w telefonach . Oświadczam ,że bardzo często filmuję Sesje Rady Miejskiej i tym razem po raz pierwszy filmowałem posiedzenie komisji. Dobrowolnie poddam się karze i gdyby mnie zamknęli do więzienia bardzo proszę przyjaznych mieszkańców Konstancina aby raz w tygodniu dostarczyli mi za kraty jakieś jedzenie, bardzo lubię obiady z restauracji „Gruba Ryba” są naprawdę smaczne i tanie

Absolutnie nie chodzi o Twoją chlubną pracę.
Dzięki niej możemy chociaż w części dowiedzieć się co się dzieje.

Dokładnie podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisał Daramis o pracy Jackkka. Mam nadzieję, że to jasno wynika z mojego postu powyżej. Nie jest winą filmowca, lecz zasługą, że filmuje to, co się dzieje w samorządzie. A w tym filmie nie ma żadnego "komentarza odautorskiego", tylko zdanie Tomka Nowickiego na początku, że wysłuchamy podczas komisji opinii obu stron, co nie nastąpiło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.144.---)
Data: 31 mar 2014 - 19:29:04


Mixiorek
W tej sytuacji i warunkach ja chyba też nie widzę innego wyjścia niż szybkie decyzje w sprawie przekazania całości tych środków na wybudowanie jeszcze w tym roku ścieżek rowerowych przy drogach gminnych.

Podzielam pogląd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: kaankaan (178.36.37.---)
Data: 01 kwi 2014 - 09:44:10


kaan

Tomasz Zymer
............................................... w sposób niezgodny z projektem budowlanym (nadzór budowlany zatrzymał prace). ........................................

DEZINFORMACJA!!!!

To nie jest powód decyzji wstrzymania rozpoczętegp procesu budowy KCH


Decydującym powodem wstrzymania........ było "odsłonięcie" w trakcie prac ziemnych unikalnej rzeżby ,o dużej wartości, historycznie zabytkowej , nie związanej z historią Konstancina. Do rzeżby ,prawo właśności zgłosił /Jego zdaniem / prawowity ? zagraniczny właściciel . Podjęto, w trybie urzędowym , proces "dochodzenia do prawdy".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: HammerHammer (77.113.79.---)
Data: 01 kwi 2014 - 10:27:31


kaan

Decydującym powodem wstrzymania........ było "odsłonięcie" w trakcie prac ziemnych unikalnej rzeźby ,o dużej wartości, historycznie zabytkowej , nie związanej z historią Konstancina. Do rzeżby ,prawo właśności zgłosił /Jego zdaniem / prawowity ? zagraniczny właściciel . Podjęto, w trybie urzędowym , proces "dochodzenia do prawdy".


Mirosław Satalecki, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piasecznie
W związku z tym, że pozwolenie na budowę nie przewiduje rozbiórki budynku lecz jego nadbudowę musiałem wstrzymać tę inwestycję, bo jest sprzeczna z pozwoleniem
cyt. za [ Kurier Południowy ]

Ktoś tu kręci...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 kwi 2014 - 11:25:15

bardzo fajny kawał, dzisiaj uchodzi - mimo powagi sytuacji uzdrowiskowej.

Szkoda tylko, ze nie w stosownym wątku, no chyba, że wykopano zabytkowy rower

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.144.---)
Data: 01 kwi 2014 - 11:47:11


kaan

kaan

Tomasz Zymer
............................................... w sposób niezgodny z projektem budowlanym (nadzór budowlany zatrzymał prace). ........................................

DEZINFORMACJA!!!!

To nie jest powód decyzji wstrzymania rozpoczętegp procesu budowy KCH


Decydującym powodem wstrzymania........ było "odsłonięcie" w trakcie prac ziemnych unikalnej rzeżby ,o dużej wartości, historycznie zabytkowej , nie związanej z historią Konstancina. Do rzeżby ,prawo właśności zgłosił /Jego zdaniem / prawowity ? zagraniczny właściciel . Podjęto, w trybie urzędowym , proces "dochodzenia do prawdy".

Prima aprillis, panie Kaan?smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: kaankaan (178.36.37.---)
Data: 01 kwi 2014 - 12:00:31

Anou ! , Prima Aprilis , pani Zoli

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 03 kwi 2014 - 07:22:56

Rondo, Andrzeju, kto Twoim zdaniem skompromitował się w tym nagraniu - SRS czy osoby prowadzące posiedzenie komisji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.145.---)
Data: 03 kwi 2014 - 09:45:45

Szanowny panie rondo odpowiadam panu na pytanie nagrywałem większe fragmenty komisji BOKiS nie tylko te dotyczące Veturilo. Zastanawia się pan również czy gdyby pan się pojawił na tej komisji BOKiS to czy kamera mogłaby pracować. Oświadczam panu filmowałem kilka sesji RM i gdy pan się pojawiał lub zabierał głos kamera nigdy niebyła wyłączana, co było widać podczas ostatniej sesji i pan telefonując do mnie podziękował. Rozumiem pana, że chce mi pan zarzucić stronniczość i nierzetelność, oczywiście ma pan prawo do takiego zdania. Nie mam zamiaru narażać się na pana komentarze i obiecuję pana nie filmować i zachować filmy z pana publicznymi wystąpieniami w swoich prywatnych zbiorach. Tak jak kiedyś skutecznie zniechęcił mnie pan do wypowiadania się w wątku o polityce tak i teraz zrobił pan to skutecznie do wypowiadania się w innych wątkach. Bardzo cenię sobie pana społeczną prace w Społecznej Radzie Sportu, Zdrowia i wszystkiego najlepszego, czego panu życzę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 03 kwi 2014 - 11:05:30


Tomasz Zymer
Rondo, Andrzeju, kto Twoim zdaniem skompromitował się w tym nagraniu - SRS czy osoby prowadzące posiedzenie komisji?

rondo
Na pytanie Tomka odpowiem w ten sposób : _ Społeczna Rada Sportu wydając swe oświadczenie nie dość, że się nie skompromitowała , to wręcz wykazała się pragmatycznym podejściem do sprawy.
Chyba, że uznamy pragmatyzm za kompromitację smiling smiley
Andrzeju, pytałem, kto skompromitował się w tym nagraniu, a nie - wydając oświadczenie. Moje pytanie było raczej retoryczne, ponieważ w tym nagraniu występują w zasadzie tylko dwie osoby, inni członkowie komisji pojawiają się tylko epizodycznie, a przedstawicieli SRS nie ma tam w ogóle.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: kaankaan (178.36.20.---)
Data: 03 kwi 2014 - 12:47:42

W dobrej intencji i bez jakiegokolwiek zamiaru "pogrzewania" dyskusji czy polemizowania z Kimkolwiek.Przywoływany był tu przykład Denzlingen. Przejechałem na rowerze /podczas dotychczasowych pobytów/ wiele kilometrów w b. rozległym rejonie tej związkowej aglomeracji trzech gmin / D-gen ,Verstetten i Reute / Scieżki rowerowe !!........ porównywalny stan do Naszego a w centrum D-gen nawet jakby odrobinę "gorzej". A uwzględniając że , trochę tam miejscami bardziej "nierówno" to i warunki przemieszczania się rowerem nie takie "komfortowe"jak u nas /wyłaczając podjazd w okolicach Obór /. Rowerzystów na ulicach , sadzę , zdecydowanie więcej niżu Nas /obserwacja z okresu letniego / .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-03 12:58 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 03 kwi 2014 - 14:13:08


kaan
W dobrej intencji i bez jakiegokolwiek zamiaru "pogrzewania" dyskusji czy polemizowania z Kimkolwiek.Przywoływany był tu przykład Denzlingen. Przejechałem na rowerze /podczas dotychczasowych pobytów/ wiele kilometrów w b. rozległym rejonie tej związkowej aglomeracji trzech gmin / D-gen ,Verstetten i Reute / Scieżki rowerowe !!........ porównywalny stan do Naszego a w centrum D-gen nawet jakby odrobinę "gorzej". A uwzględniając że , trochę tam miejscami bardziej "nierówno" to i warunki przemieszczania się rowerem nie takie "komfortowe"jak u nas /wyłaczając podjazd w okolicach Obór /. Rowerzystów na ulicach , sadzę , zdecydowanie więcej niżu Nas /obserwacja z okresu letniego / .

W Denzlingen nie byłem. Proponowano mi wyjazd z gminną grupą, ale nie każdy radny może się zwolnić z pracy na kilka dni. O ścieżkach rowerowych w Niemczech mogę się wypowiadać tylko w odniesieniu do terenów, które znam nieco lepiej: na południe od Bonn/Kolonii oraz wyspy Uznam i Rugia. Tamtejsze systemy ścieżek rowerowych tak się mają do naszego gminnego, jak metro londyńskie do warszawskiego, czyli po prostu sieć ścieżek jest bogata, gęsta, przemyślana zarówno pod kątem funkcjonalności dla miejscowych, jak i dla turystów - i nie są to szosy bez pobocza z zawieszonymi na słupach dla hecy znakami szlaku, tylko autentyczne ścieżki rowerowe.

Przykład Denzlingen przywołałem tu wyłącznie w kontekście zdjęcia miejskich stojaków rowerowych na głównym placu. Kiedy pan Burmistrz zainstaluje te, które nam obiecuje od ponad 3 lat, m.in. w Klarysewie (ponoć to miało się stać w tym tygodniu), to będziemy wiedzieli, czy są tak samo, czy bardziej funkcjonalne, jak te w Denzlingen.

Przy okazji zapytam Kaana, czy przez centrum Denzlingen (i po jego ulicach lokalnych, porównywalnych z Mirkowską, Bielawską, Wojska Polskiego) także przejeżdża codziennie ponad 26 tysięcy pojazdów, w tym ponad tysiąc "tirów", tak, jak przez centrum uzdrowiska Konstancin-Jeziorna. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to wówczas można będzie powiedzieć, że mają rzeczywiście paskudny problem z ruchem ulicznym - nie tylko dwukołowym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: kaankaan (178.36.20.---)
Data: 03 kwi 2014 - 14:21:53


rondo
A kaan z wrodzoną sobie zdolnością nadal zamula nam watek smiling smiley "

Szanowny panie Rondo.Proszę mi wierzyć .Sądziłem że rower i ścieżka rowerowa /tematycznie/ to "jedno".Czyli ta moja "obserwacja" raczej ,tak ,sądzę pozostaje,tym razem, w związku z tematem rowerowego wątka .W pewnym sensie nawet nawiązuje do stawianego tu "postulatu" , tak !! ...scieżki zamiast "systemu" .Nasuwa się jednak "natrętne" pytanie dlaczego Ci w D-gen z tymi scieżkami są podobnie jak My także"zacofani" ?.
Trudno musiałem odpowiedzieć na "zarzut zamulania" ale obiecuję że, dalej pretekstu dla tych "posądzeń tu w tym wątku nie będę powodował..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: czaknoris (87.205.195.---)
Data: 16 kwi 2014 - 20:51:24

Przetargiem zainteresowały się inne firmy. Bardzo pouczająca lektura odpowiedzi na na pytania: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Zobaczymy, czy tej firmie starczy determinacji, żeby to postępowanie zaskarżyć. Na razie mamy komedię, bo jak inaczej nazwać przetarg nieograniczony, w którym ofertę spełniającą wymogi praktycznie może złożyć tylko jedna firma na świecie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-16 20:52 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.253.104.---)
Data: 16 kwi 2014 - 21:16:30

Faktycznie pouczające...tylko chyba brniemy dalej bez wyciągania wniosków...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: MarioMario (178.182.15.---)
Data: 16 kwi 2014 - 21:57:22

Bardzo zaangazowana ta firma, ktora zadala sobie tyle trudu, aby zadac ponad 30 pytan.Badz co badz niestety prawda jest taka, ze poprzez koniecznosc kompatybilnosci systemu konstancinskiego z systemem Veturilo ograniczamy mocno potencjalnych oferentow

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.253.104.---)
Data: 16 kwi 2014 - 22:44:39

Myślę Mario, ze nie są to pytania od jednej firmy tylko od liluśtam, które nominalnie mogłyby rowery u nas wypożyczać...
Większość pewnie sie nie zgłosi nie widząc szans sprostać określonym wymaganiom...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-16 22:46 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 17 kwi 2014 - 08:19:04


Mario
Bardzo zaangazowana ta firma, ktora zadala sobie tyle trudu, aby zadac ponad 30 pytan.Badz co badz niestety prawda jest taka, ze poprzez koniecznosc kompatybilnosci systemu konstancinskiego z systemem Veturilo ograniczamy mocno potencjalnych oferentow

Prawda jest taka, że przez "konieczność kompatybilności" wskazujemy jasno w przetargu na monopolistę, ponieważ nawet, jeśli wygra jakaś inna firma, Nextbike może po prostu nie zawrzeć z nią umowy na stawianie rowerów na swoich stacjach w W-wie i wówczas... nasz urząd zwyczajnie anuluje umowę z taką firmą (zgodnie z SIWZ). Oznacza to, że mimo pozytywnych opinii prawników cały ten przetarg jest wysoce wątpliwy z punktu widzenia polskiego prawa (delikatnie rzecz ujmując) i firma z dobrą obsługą prawną mogłaby skutecznie podważyć nie tylko wyniki, ale w ogóle cały SIWZ.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1112131415161718192021...->|-->
Bieżąca strona: 16 z 29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.