Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1516171819202122232425...->|-->
Bieżąca strona: 20 z 29
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.173.---)
Data: 24 maj 2014 - 07:00:57


jacekkk
Panie rondo dokładnie tak było jak pan napisał ci młodzi ludzie pojechali z Piaseczna do stacji metra Wilanowska tam wypożyczyli rowery i przyjechali do Konstancina na Flis Festiwal, wybrali najbliższą wypożyczalnie rowerów. Wiem, że to się wydaje mało logiczne, ale tak zrobili. Ci młodzi ludzie powiedzieli, że zazdroszczą nam, że w Konstancinie powstaną wypożyczalnie rowerów i proszę mi uwierzyć nie zmuszaliśmy ich do takiej wypowiedzi. Materiał ponownie się pojawi w przyszłym tygodniu.

A co my wiemy o tych ludziach poza tym, że są młodzi?
Nie ma jak reklama - każda jej forma jest dobra, ale w niektórych przypadkach niestety może okazać się sztuczna.angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.34.---)
Data: 24 maj 2014 - 07:27:20

Zoli bardzo przepraszam, że nic więcej nie napisałem o tych młodych ludziach niestety nie przeprowadziłem i szczegółowej lustracji, bo zapewne z racji ich młodego wieku w IPN nie mają pewnie swoich teczek. Zoli oczywiście masz racje, że ci młodzi ludzie zareklamowali rowery Veturilo tak jak kilka innych osób, które widziałem na tych rowerach podczas Flis Festiwalu. Może powinniśmy ustawić znaki ostrzegawcze przed wjazdem do naszego miasta, aby przed wjazdem zasłaniać znaki reklamowe na tych rowerach. Jeszcze raz zoli bardzo Ciebie przepraszam, że nieświadomie zareklamowałem te rowery

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.173.---)
Data: 24 maj 2014 - 08:13:56

Jacku, czy ja gdzieś napisałam, że to Ty robisz tę reklamę, albo, że nie podałeś życiorysu tych ludzi, albo, że czuję się urażona? A tak naprawdę, czy ja napisałam o reklamie rowerów? Może miałam na myśli zupełnie co innego.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego wszystko bierzesz do siebie. I skąd te ironiczne przeprosiny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-24 08:16 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.34.---)
Data: 24 maj 2014 - 08:31:32

Naprawdę zero złośliwości z mojej strony nawet nie miałem takiego zamiaru, jeśli tak zostało odebrane to bardzo przepraszam smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.249.---)
Data: 24 maj 2014 - 11:30:28


Bartek
A ponoć agnostyk...
agnostyk to nie ten ,który nie wierzy w Boga ,wg.agnostyka nie można udowodnić istnienia Boga ,czyli takie odwieczny dylemat człowieka "wiem ,że nic nie wiem"/Sokrates/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 maj 2014 - 12:29:07

Tak, wszędzie spiski, złodziej na złodzieju, oszust oszustem pogania, króliki luzem biegają

Ale gminne CBA&CBŚ czuwa - jak ORMO za komuny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.37.---)
Data: 24 maj 2014 - 14:08:03

Tak panie rondo to byli znajomi królika, zostali złapani na stacji metro Wilanowska zostały im wręczone koperty z łapówką i zmuszeni do przyjazdu na Flis Festiwal. Ja na tym festiwalu byłem od godziny 11:00 do 23:00 i jestem mało wiarygodnym gościem i z zasady kłamie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Maciej ŁabaMaciej Łaba (89.79.185.---)
Data: 24 maj 2014 - 19:01:21

Całej akcji pt. wypożyczalnie rowerów nie potrafię niestety sklasyfikować inaczej niż "taniej" (w cudzysłowie, bo rzeczywisty koszt wcale nie jest niski) przedwyborczej zagrywki propagandowej. Najbardziej przykre jest to, że - niezłomnie dążąc do sfinalizowania tego przedsięwzięcia - pan burmistrz zupełnie zignorował w tej sprawie głos funkcjonujących na terenie gminy jednostek, mających jakoby odgrywać role doradcze i opiniodawcze (m.in. Społecznej Rady Sportu i Zarządu Osiedla Grapa).


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 maj 2014 - 19:06:40

Mój przyczynek do dyskusji o Konstancińskim Rowerze Miejskim na Facebooku: [www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.37.---)
Data: 24 maj 2014 - 19:44:46

Czyli wszystkie inicjatywy są zagrywkami przedwyborczymi czy tylko niektóre? Inicjatorami wypożyczali rowerów to dwóch młodych mieszańców naszego miasta i z tego, co wiem przynajmniej jeden zadeklarował, że nie startuje w wyborach samorządowych. OK przyjmuję, że wszystkie inicjatywy społeczne, jakie narodziły się w tym roku to inicjatywy mające na celu zwrócić na siebie uwagę, bo to rok wyborczy, trzymajmy się tego a nie gadajmy, że jedne to inicjatywy wyborcze a inne to tylko dla dobra mieszkańców

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kapituła nagrodziła Tomka Nowickiego w uznaniu dla działań całej grupy Społecznych Obywateli i twórców internetowej telewizji Puls Konstancina
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 maj 2014 - 20:30:36

Kapituła nagrody Wolontariusza Roku (której jestem członkiem) sądziła inaczej i nagrodziła jednego z inicjatorów konstancińskiego roweru miejskiego tytułem Wolontariusza Roku. Obu się nie dało (może w przyszłym roku), bo było sporo kandydatów z innych dziedzin - zatem nagrodziliśmy osobę, która była współinicjatorem wielu ważnych projektów (m.in. plac sportowy, Młodzieżowa Rada Miejska, rower konstanciński, telewizja lokalna). Ale proponuję, żeby Społeczni Obywatele odebrali nagrodę Tomka Nowickiego jako wyraz uznania dla działań całej grupy. Nagrody zostaną wręczone we wtorek w Hugonówce. Gratulacje! Wyjątkowo odstąpiłem od zasady niepisania komentarzy na forum, żeby to ogłosić.

Taka nagroda należy się także Jackkkowi za jego niestrudzoną pracę kronikarską i bezinteresowne służenie tylu różnym lokalnym projektom: informacyjnym, kulturalnym, szkolnym, historycznym... W tym roku jako członek Kapituły nie mogłem zgłaszać kandydatur, ale w przyszłym - zamierzam zgłosić Jackkka. I Krzysztofa także.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 maj 2014 - 20:41:48

hot smileyTomkowi gratuluję, to chyba któreś z kolei wyróżnienie. Dostał też 2 lata temu od Newsweeka. I trzeba się cieszyc, ze mamy takich młodych ludzi, którym się chce, podczas gdy inni potrafią tylko narzekać hot smiley

Z Jackiem nie pójdzie łatwo ! eye rolling smiley
- Chciałam Jacka zgłosić, ale potrzebna była jego akceptacja, no i się "wymigał". Może przez rok da się namówić, bo mu się BARDZO należy za to co bezinteresownie dla mieszkańców robi - wkładając siły, pomyślunek i wykorzystując własny sprzęt, który jak wiadomo się wieczny nie jest i sporo kosztuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Maciej ŁabaMaciej Łaba (89.79.185.---)
Data: 25 maj 2014 - 00:11:16


jacekkk
Inicjatorami wypożyczali rowerów to dwóch młodych mieszańców naszego miasta i z tego, co wiem przynajmniej jeden zadeklarował, że nie startuje w wyborach samorządowych.

Szanowny Panie. Bez urazy, ale proszę czytać ze zrozumieniem. Ergo: proszę nie doszukiwać się w mojej wypowiedzi treści, których w niej nie zawarłem. Po kolei:

1. Nie oceniam "czynnika społecznego", który wystąpił z inicjatywą, ani tym bardziej nie imputuję mu jakichś "niecnych" zamiarów. Każdy ma prawo występować z rozmaitymi inicjatywami i przedkładać je naszym decydentom: ludzie młodzi, ludzie starzy, dzieci. Ale - niczego owemu "czynnikowi społecznemu" nie ujmując - moc sprawczą ma on znikomą. W przeciwieństwie do rzeczonych decydentów, którzy wnioski rozmaite opiniują i tak naprawdę od ich "widzimisię" zależy, czy zechcą je wdrożyć. A bycie decydentem - rzecz to nienowa i Ameryki, jak mniemam, nie odkrywam - uzależnione jest od łaski bądź niełaski tzw. opinii publicznej.

2. Wkleiłem skan pisma, który Zarząd Osiedla Grapa złożył na ręce pana burmistrza po to, by nie powtarzać tego, co jest w nim zawarte. A jest w nim mowa o tym, że od dłuższego czasu wałkowana jest kwestia rozszerzenia miejskiej strefy biletowej w taki sposób, by objęła dwa największe konstancińskie osiedla: Mirków i Grapę właśnie. Jedynym tak naprawdę argumentem, którym posługują się "czynniki decyzyjne", by sprawę tę "spuszczać na drzewo" jest argument finansowy. Jak widać nie jest on przeszkodą w realizacji innej inwestycji, która - tak uważam - jest w chwili obecnej potrzebna tubylcom jak umarłemu kadzidło. Powtarzam: w chwili obecnej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 25 maj 2014 - 07:50:21



A jest w nim mowa o tym, że od dłuższego czasu wałkowana jest kwestia rozszerzenia miejskiej strefy biletowej w taki sposób, by objęła dwa największe konstancińskie osiedla: Mirków i Grapę właśnie. Jedynym tak naprawdę argumentem, którym posługują się "czynniki decyzyjne", by sprawę tę "spuszczać na drzewo" jest argument finansowy. Jak widać nie jest on przeszkodą w realizacji innej inwestycji, która - tak uważam - jest w chwili obecnej potrzebna tubylcom jak umarłemu kadzidło. Powtarzam: w chwili obecnej
kto robi decydentom tz.pijar /dawniej propaganda/ właśnie ci młodzi ,sama byłam świadkiem "ustawki" przed kościołem w Wielką Sobotę. Samo życie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.146.---)
Data: 25 maj 2014 - 09:32:26

Szanowna babet może pani nazywać składanie życzeń świątecznych „ustawką” może pani nie zauważać, że z kamerą byliśmy prawie pod wszystkimi kościołami w Konstancinie i życzenia składali wszyscy: mieszkańcy, radni i burmistrz naszego miasta. Jeśli była pani światkiem to trzeba było podejść do nas i powiedzieć to prosto w oczy, że uprawiamy propagandę sukcesu, ale rozumiem, że odwagi wystarczy tylko na wypisywanie swoich uwag.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 25 maj 2014 - 11:06:09

Pan panie jacekkk chyba nie jest tak naiwny ,że panu uwierzę .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 25 maj 2014 - 11:16:25

Dalszy ciąg dyskusji o komunikacji rowerowej i publicznej w naszej gminie na Facebooku: [www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.33.---)
Data: 25 maj 2014 - 13:54:32

Oj pani babet nawet pani nie wie jak bardzo jestem naiwny. Tak czasami sobie myślę czy w Konstancinie są ludzie, którzy chcą coś zmienić czy tylko tacy, co uwielbiają narzekać na wszystko. Aby zmienić obecną władze to trzeba działać a nie klepać bezmyślnie w klawiaturę a później narzekać, że ktoś wygrał w pierwszej turze wyborów. Mi imponują takie postawy jak pewna młoda kobieta z Konstancina, która 10 kwietna zamówiła mszę za Ojczyznę, zrobiła śliczne plakaty zachęcające do udziału, rozwiesiła je w całym Konstancinie. Byłem przekonany, że w kościele stawią się tłumy efekt był taki, że przyszło 7 może 9 osób. Filmowałem całą uroczystość, lecz wstyd było pokazać puste ławki. Ta młoda kobieta jest zupełnie z innego bieguna politycznego jak ja, jednak swoją postawą bardzo mi imponuje i mam do niej wielki szacunek. Inni tylko potrafią pisać jakieś frazesy o patriotyzmie i narzekać na obecne władze naszego miasta. Czekam na ulotki wyborcze „nic nie zrobiłem nic nie zrobię, ale chce zostać radnym albo burmistrzem” Babet zrób własną TV lub radio albo gazetę lansuj, kogo chcesz i zobaczysz efekty przyjdą szybko a tak to nadal będą tacy kandydaci, którzy w poprzednich wyborach otrzymali 22 głosy a w tym roku otrzymają 26 i powiedzą, że odnieśli sukces tylko wybory były sfałszowane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: robsonrobson (37.30.19.---)
Data: 25 maj 2014 - 22:05:55

A tak sobie stałem dziś o 20 na naszym wspaniałym , nowoczesnym , w pełni wyposażonym / ścieżka rowerowa / moście i tylko brakowało mi tych rowerzystów z Wa - wy . Tłok jak na Zakopiance trąbią na siebie , światła błyskają i tylko jeszcze rowerów brak z Wa - wy . Czyżby koncert nie ten.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie chyba BĘDĄ czytaj na stronie 12.!
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 26 maj 2014 - 08:26:29

W sobotę w Parku Zdrojowym i okolicy widziałem Panią, na oko w wieku około 55-65 na rowerze Veturilo. To była pewnie ustawka z Burmistrzem, cyklistami, Tuskiem, Putinem i masonami!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-26 08:32 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1516171819202122232425...->|-->
Bieżąca strona: 20 z 29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.