Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1920212223242526272829-->
Bieżąca strona: 25 z 29
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.129.---)
Data: 01 mar 2015 - 09:36:53

Sezon wystartował smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.70.13.---)
Data: 01 mar 2015 - 17:29:35

Coś chyba nasze służby miejskie nie zadziały i donic na Grapie przy stacji nie przesunęły...


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 01 mar 2015 - 20:14:04

Służby powinny przestawić donice, ale może nie śmiały, bo nie wiadomo którym mieszkańcom przeszkadzały w parkowaniu confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 01 mar 2015 - 20:23:21

Napisałem w tej sprawie maila do dyr. Skarżyńskiego. Podejrzewam, że jest to nieświadomość ZGK, że rowery ruszyły w weekend i że te donice zmieniły miejsce swego stania po zabraniu rowerów. Mam nadzieje, że jutro poprawią.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: RaVRaV (31.61.131.---)
Data: 01 mar 2015 - 21:10:11

Do kogo trzeba napisać żeby pojemniki z piachem znikneły z drogi dla rowerów? Np. ten na zdjeciu.

Pojemniki z piachem pewnie znikną z końcem zimy, a na to że wiata przystankowa stanie tam gdzie jej miejsce, czyli na chodniku, poczekam pewnie do końca świata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 01 mar 2015 - 23:10:25

Miejsce na wiatę na chodniku jest jak wół. Nie wiem co kierowało urzędnikami by tak to postawić. Tym bardziej nie rozumiem tego, ponieważ wg mojej wiedzy MZDW wskazywał właśnie lokalizację na poszerzonej części chodnika, jako właściwą na wiatę....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 01 mar 2015 - 23:14:49

Może bali się że "TIR" wjedzie w przystanek i będzie jatka, jeśli rower to da się przeżyć - choć rowerzyście nie zazdroszczę grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: czaknoris (78.8.94.---)
Data: 02 mar 2015 - 21:43:32

Zacytuję wpis na forum z 28 grudnia 2012 roku.


RaV
Jakiś miesiąc temu ustawiono wiate na przystanku BOROWA 02, pasażerowie się cieszą, użytkownicy drogi dla rowerów nie. Jak na pasażera wpadnie jakiś rowerzysta to i pasażer przestanie się cieszyć. Jak znam życie to w tym miejscu NIE DA SIĘ ustawic wiaty na chodniku, a o płotku oddzielającym chodnik od drogi dla rowerów można tylko pomarzyc.

A takie cudo jak ławeczka przy drodze dla rowerów już nikogo nie powinno dziwić. I nie dziwi bo ta ławka stoi już rok.


Znajdź różnice pomiędzy zdjęciem z 2012 a 2015:

W 2012 skrzynia z piaskiem stała na trawniku. W 2015 stoi już na drodze dla rowerów.
W 2012 na wiacie wisiał kosz na śmieci. W 2015 kosz na śmieci stoi dumnie przy ścieżce rowerowej osobna konstrukcja. Pewnie żeby rowerzysta mógł w trakcie jazdy wyrzucić śmieci.
W 2012 i w 2015 pod wiatą wydeptane klepisko. Widocznie pasażerom nie przeszkadza oczekiwanie na autobus w takich warunkach.



RaV
Do kogo trzeba napisać żeby pojemniki z piachem znikneły z drogi dla rowerów? Np. ten na zdjeciu.

Do jakiejś telewizji. Wysłać zdjęcie np. redakcji do teleekspresu z dedykacją dla Burmistrza. Albo do TVP Warszawa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-02 21:50 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 mar 2015 - 22:22:26

Skrzynia stoi dobre 30 cm w głąb ścieżki. Jakby miał w ogóle jakiś powód jeździć tam rowerem (a nie mam) to bym zsiadł i mocnym pchnięciem nogi ją zepchnął. Trwało by to krócej, niż zrobienie zdjęcia, nie mówiąc o wrzuceniu do go sieci. Pomijam fakt, że ta skrzynia tak tarasuje tę ścieżkę, że tam się teraz ledwie dwa rowery mogą minąć obok siebie, bez specjalnego luzu.

Polecam czasem, zamiast szukania mózgu w okrężnicy, demokrację obywatelską. Mniej gadania, a troszkę działania. Przesunięcie skrzyni to jest akcja realna i w pełni niepenalizowana.

I tyle. Jak mnie dalej będziecie denerwować takimi głupotami, to stanę tam rano jadąc do roboty i ją przepchnę, a potem odjadę.

Tak, mam gdzieś uświadamianie w pewnych kwestiach instytucji, którym nic nie pomoże. Podobnie jak inne, nic nie dające działania. Minęło tyle czasu i co? I nic. Póki ktoś nie przesunie tej skrzyni, to będziecie tu zdjęcia wklejali.

Zamiast coś robić.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 02 mar 2015 - 22:59:42

Ławka to nie takie głupie. Czasem jedzie rodzinka i dzieciakowi zachce się pić, zjeść kanapkę, to co ma się paść na rowerze czy wygodniej przysiąść na chwilę na ławeczce. Czy też starzec lub staruszka spieszona, tez przysiądzie sobie i popatrzy na mknących cyklistów.
Byle tylko przyp....
A może jak radzi Bartek ws. skrzyni, tę ławeczkę przesunąć 1/2 m głębiej. Co dla takich zdrowych byków taka ławeczka znaczy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: czaknoris (78.8.94.---)
Data: 02 mar 2015 - 23:23:28

Możesz sobie spychać, a jesienią ZGK pewnie postawi ją w tym samym miejscu, żebyś mógł sobie jeszcze raz przestawić.

Skrzynia na piasek, to sprawa wtórna. Chodzi o umiejscowienie wiaty gdyby ktoś miał wątpliwości.
Jak wiata zmieni miejsce, to jest szansa, że podobnie będzie z koszem, słupkiem przystankowym, skrzynią, a przede wszystkim, że pasażerowie przestaną wchodzić rowerzystom pod koła, co jest wyjątkowo niebezpieczne dla obu stron. Nie trzeba szukać mózgu w dupie, czy innych częściach ciała, żeby dojść do takiego wniosku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-02 23:24 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 mar 2015 - 23:36:53

To trzeba pisać do zarządcy drogi / ZTM. A nie tu. Na forum, to się można doczekać oklasków albo mojego komentarza. A nie efektów.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 03 mar 2015 - 00:41:46

Zarządca drogi jest Województwo (jakby ktoś pytał) i ZGK może naskoczyć na kant...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 05 mar 2015 - 09:42:46


Mario
Napisałem w tej sprawie maila do dyr. Skarżyńskiego. Podejrzewam, że jest to nieświadomość ZGK, że rowery ruszyły w weekend i że te donice zmieniły miejsce swego stania po zabraniu rowerów. Mam nadzieje, że jutro poprawią.....

Dziś dostałem od Pana Skarżyńskiego maila, że donice przesunięte. Oto fota po przesunięciu.

[www.fotosik.pl]

A tak przy okazji, czy Waszym zdaniem firma next bike, która akurat dostawiała rowery w momencie robienia screena przeze mnie może tak sobie stawać na chodniku mimo włączonego koguta?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-05 09:45 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 05 mar 2015 - 10:00:32

Moim zdaniem donice są źle przesunięte. Powinny być jeszcze odsunięte od rowerów, może być problem z wyjęciem roweru jeżeli akurat donica stoi tuż za nim. Ok. 50 cm dalej i było o wiele lepiej. Kolejna sprawa to przerwy między donicami. Mogą być spokojnie większe, tak jak między tą u góry i następną.

Jeżeli chodzi o parkowanie to raczej pytanie retoryczne... na trawniku, na 90% chodnika, tuż przy przejściu dla pieszych i wyjeździe z parkingu (samochód wszystko zasłania).
To nie jest pęknięta rura, którą naprawia ZGK. A nawet wtedy wymaga to odpowiedniego oznakowania i stosowania się do przepisów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 05 mar 2015 - 10:21:03

A mi się wydaje, że donice stoją akurat w takim miejscu by się mogły zmieścić dwa samochody między donicą a wyjazdem z parkingu. Niestety ulokowanie tej stacji jest akurat mało szczęsliwe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: HammerHammer (185.45.217.---)
Data: 05 mar 2015 - 10:26:49


farmer.pl
Jak poinformowało nas Biuro Rzecznika Komendy Głównej Policji, które poprosiliśmy o interpretację przepisów, warunkiem korzystania z uprawnień do używania świateł błyskowych barwy żółtej jest wykonywanie czynności na drodze (ww. prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne). Zatem w pojeździe niewykonującym określonych w ustawie czynności na drodze nie mogą być włączone żółte światła błyskowe. Kierujący pojazdem, który nie wykonuje czynności na drodze ani nie jest holowany, nie ma prawa używać żółtych sygnałów ostrzegawczych.[ farmer.pl ]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 06 mar 2015 - 16:07:30

Odpowiedź Pana Skarzynskiego w sprawie skrzyni przy Borowej.

Witam
Rzeczywiście ustawienie jest nie fortunne. W przyszłości zwróce na to uwagę.
Skrzynki będziemy sukcesywnie zbierać po 15 marca. Trwa jeszcze sezon zimowy i w każdej chwili piasek może być potrzebny.
Pozdrawiam
Edward Skarżyński

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 10 mar 2015 - 12:33:36

Akurat trafiłem na fajny moment. Serce rośnie, rowery "w ruchu":



Teraz jeszcze "tylko" ścieżki rowerowe....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 mar 2015 - 12:39:56

Na pewno ZGK zabrało celowo i ukryło w ramach propagandy wyborczej ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1920212223242526272829-->
Bieżąca strona: 25 z 29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.