Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1920212223242526272829-->
Bieżąca strona: 26 z 29
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.188.---)
Data: 10 mar 2015 - 13:55:24

Ścieżki ukryli czy rowery? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 10 mar 2015 - 13:59:50

Jeszcze odnośnie stacji Veturilo. Moim zdaniem bardzo brakuje stacji w Jeziornie w pobliżu obecnego budynku "głównego" urzędu. Po wybudowaniu nowego ratusza można by stację przenieść. Jednak na teraz powinna moim zdaniem powstać na części parkingu przy UMiGu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MarioMario (46.113.248.---)
Data: 10 mar 2015 - 16:52:27

Temat stacji Veturilo w okolicach UMiG był poruszany na ostatniej sesji przez Radną Anetę Słombę, jako postulat mieszkańców. Była chwila dyskusji, z której wynikł wniosek taki, że Radny Tomasz Nowicki zobowiązał się przygotować prezentację wykorzystania oferty Veturilo w naszej gminie, ilość wypożyczeń, najczęściej uczęszczane trasy itp. Nie padły żadne deklaracje, jednak będziemy się starać rekomendować powstanie stacji w okolicach UMiG, z zaznaczeniem przeniesienia jej pod nową siedzibę Urzędu w przyszłości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.216.---)
Data: 10 mar 2015 - 20:54:14

Wystartowali i już zaczeły sie awarie stacji . Na Mirkowie od 2 dni stacja była wyłaczona ,brak możliwosci wypożyczenia za to można było zwrócić rower .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 10 mar 2015 - 23:17:41

Awarie mają prawo się zdarzać, jednak priorytetem jest ich niezwłoczne zgłoszenie do firmy Next Bike, przez osoby, które mają problem z wypożyczeniem.Zgłosił Pan?? Jeśli jedna osoba będzie się patrzyła na drugą, to może i tydzień stać stacja popsuta i nikt tego nie będzie wiedział.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.160.---)
Data: 11 mar 2015 - 21:36:04

Owszem za każdym razem ( 2 razy-czyli 2dni ) gdy zdawałem rower , łączyłem sie z BOK KRM , za kazdym razem otrzymywalem informacje że technicy sa poinformowani . Jaki jest efekt tej opieszałości , widać dziś gołym okiem . Panie Mario , płacąc za coś , nie mam zwyczaju tylko narzekać , wymagam od usługodawcy dobrze wykonanej usługi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.218.---)
Data: 11 mar 2015 - 22:26:15

A ja sie zastanawiałem czemu tam tak duzo rowerów stoi...ale wieczorem stał wóz Nextbike na kogutach to moze naprawia....i nadmiar rowerów zabiorą...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 12 mar 2015 - 06:12:36


and
Owszem za każdym razem ( 2 razy-czyli 2dni ) gdy zdawałem rower , łączyłem sie z BOK KRM , za kazdym razem otrzymywalem informacje że technicy sa poinformowani . Jaki jest efekt tej opieszałości , widać dziś gołym okiem . Panie Mario , płacąc za coś , nie mam zwyczaju tylko narzekać , wymagam od usługodawcy dobrze wykonanej usługi

Panie and dobrze, że należy Pan do grupy osób, która zgłasza problem odpowiednim służbom, a nie tylko biadoli, a takich jest spora część. Niech Pan napisze, czy stacja już działa.

Pozwolę sobie w tym miejscu wrócić też do tematu wiaty na ul. Borowej. Po otrzymaniu maila z Urzędu Gminy, oraz telefonu z MZDW Rejon Piaseczno od Pana Kierownika wiem nieco więcej.

UMiG tłumaczy, że projekt przebudowy DW 724 nie zawierał miejsca pod wiatę, oraz że zgodnie z przepisami najbliższa krawędź wiaty, powinna znajdować się 2.5 metra od krawędzi jezdni. Ja się z tym do końca nie zgodziłem bo wg mnie rozszerzenie chodnika na zatoczce przystankowej jasno wskazuje miejsce pod wiatę w przyszłości. Napisałem więc maila do MZDW i Pan Kierownik Rejonu Piaseczno ( nota bene mieszkaniec K-J) stwierdził w rozmowie telefonicznej, że na usytuowanie wiaty zwrócił uwagę dopiero po przesłaniu przeze mnie zdjęcia i że wg niego stoi ona w kolizji z projektem organizacji ruchu i że Gmina na pewno nie uzgadniała z nimi takiego rozwiązania jakie zastosowano. Obiecał dalej tę sprawę pchać, jednakże z uwagi na to, że była to rozmowa telefoniczna a nie papierowa odpowiedź, czy choćby mail, sprawę będę dalej monitorował, gdyż wyznaję zasadę ufaj ale kontroluj.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-12 06:13 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.160.---)
Data: 12 mar 2015 - 16:26:49


mario
Panie and dobrze, że należy Pan do grupy osób, która zgłasza problem odpowiednim służbom, a nie tylko biadoli, a takich jest spora część. Niech Pan napisze, czy stacja już działa.

Rano , w dniu dzisiejszym wszystko było ok, nawet w nocy wywieziono nadmiar rowerów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: czaknoris (87.205.251.---)
Data: 13 mar 2015 - 01:07:19


Mario
UMiG tłumaczy, że projekt przebudowy DW 724 nie zawierał miejsca pod wiatę

Co UMiG zrobił w tej sprawie do tej pory?



Mario
oraz że zgodnie z przepisami najbliższa krawędź wiaty, powinna znajdować się 2.5 metra od krawędzi jezdni.

No proszę, rozporządzenie z dziennika 43 nawet znają smiling smiley. Żeby jeszcze wszędzie stosowali jak należy.
Dlaczego np. wiata przy Starej Papierni została ustawiona niezgodnie z tym przepisami (2,5 metra od krawędzi)?



Mario
(...) Pan Kierownik Rejonu Piaseczno ( nota bene mieszkaniec K-J) stwierdził w rozmowie telefonicznej, że na usytuowanie wiaty zwrócił uwagę dopiero po przesłaniu przeze mnie zdjęcia i że wg niego stoi ona w kolizji z projektem organizacji ruchu i że Gmina na pewno nie uzgadniała z nimi takiego rozwiązania jakie zastosowano.


Ustawa o drogach publicznych:
Art. 20f. Zarządca drogi, o którym mowa w art. 19 ust. 2, jest obowiązany:
1) uwzględniać uchwały rady gminy, w których dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców wskazane zostaną wstępne miejsca lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych; o ostatecznej lokalizacji takiego przystanku decyduje zarządca drogi, uwzględniając charakter drogi oraz warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego;
2) udostępnić nieodpłatnie gminie na jej wniosek część pasa drogowego w celu budowy, przebudowy i remontu wiat przystankowych lub innych urządzeń służących do obsługi podróżnych.


To jak Gmina dostała zgodę na zajęcie pasa drogowego pod wiatę? Chyba wstąpili z formalnym wnioskiem? smiling smiley



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-13 01:49 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 08 kwi 2015 - 10:54:32

Odpowiedź MZDW w sprawie wiaty na u. Borowej pismo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: czaknoris (159.205.217.---)
Data: 11 kwi 2015 - 00:36:37

Ciekawe to pismo z MZDW, a jeszcze ciekawsza będzie odpowiedź z UMiG smiling smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.204.203.---)
Data: 11 kwi 2015 - 23:16:05

Wiata powinna być oddzielnie dla każdego kierunku ruchu....a na wioskach jakoś jest jedna w danej lokalizacji...nawet jesli przystanki nie sa naprzeciw siebie bo ponoć nie mogą...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jak korzystać z miejskich stojaków rowerowych - uczą nas urzędnicy miejscy
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.226.---)
Data: 22 kwi 2015 - 09:42:22

UWAGA: W związku z licznymi uwagami mieszkańców, urzędnicy UMiG demonstrują przed Urzędem Miejskim, jak należy poprawnie korzystać z miejskich stojaków rowerowych. Oto dwa rowery (zapewne) pracowników Urzędu, zapięte przed Urzędem w jedyny prawidłowy bezpieczny sposób, czyli na samych skrajach "sprężyny" za ramę. Rowery te stoją tak zapięte przez cały dzień. Ponieważ do środkowej części "sprężyny" znaczna część rowerów nie pasuje w ogóle, nawet kawałkiem przedniego koła - rowery klientów stoją zaparkowane malowniczo pod sąsiednimi drzewami. Byłem tego dnia w Urzędzie trzykrotnie o różnych porach dnia i widok przez ten czas był taki sam: te dwa rowery zaparkowane "całodniowo" na skrajach abstrakcyjnej rzeźby nowoczesnej pod nazwą "Spirala Dziejów Uzdrowiska" oraz rowery klientów - przypięte do drzew na trawniku obok.

Życzę Urzędowi Miasta i naszej gminie, by zamówienia na urządzenia publiczne robili ludzie mający blade pojęcie o tym, co, dla kogo i po co zamawiają.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-22 09:44 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 22 kwi 2015 - 09:47:06

Tak samo przy przystanku w Klarysewie obok poczty. Sprężyna ozdobna (bo to nie jest stojak rowerowy) stoi obok budynku dawnej kolejki obecnie poczty. A rowery ludzie przypinają do płotu metalowego za wiatą przystankową i ścieżką rowerową.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 22 kwi 2015 - 14:25:29

W tej chwili na stacji Grapa został tylko 1 rower smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.218.---)
Data: 22 kwi 2015 - 22:56:05

W tym samym miejscu co ta nieszczęsna sprężyna, do której jak widać przypiąć mozna 2 rowery, zmieściłoby się kilka funkcjonalnych stojaków, do których można by przypiąć kilka(naście)....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 24 kwi 2015 - 07:50:33

Ile czasu ma Nextbike na "uzupełnienie" stacji? Na Grapie od wczoraj od około 14:00 stoi/ stoją 1-2 rowery...:


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.170.---)
Data: 24 kwi 2015 - 20:34:35

za to na Mirkowie jest ich nadmiar ( tzn był o 16)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rowery Veturilo w Konstancinie już od 1.marca
Wysłane przez: czaknoris (77.253.91.---)
Data: 30 maj 2015 - 01:13:17


Mario
Odpowiedź MZDW w sprawie wiaty na u. Borowej pismo

Tygodnie mijają, a wiata przy Borowej ani drgnęła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-30 01:13 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1920212223242526272829-->
Bieżąca strona: 26 z 29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.