MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 12
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa¼ 2012 - 22:37:59


Tomasz Zymer
Szkoda tylko, że wcześniej straciliśmy ponad 800 tys. zł na projekt pchania ścieków do W-wy, którym sama W-wa kompletnie nie była zainteresowana, a który dla naszego samorządu był finansowo nie do udźwignięcia.

Była, była - w czasie gdy stolicą rządził LK, nasz b. burmistrz z tej samej opcji obiecał zasilić oczyszczalnię Południe uzdrowiskowymi ściekami, bo za mało było żeby zakład mogł prawidłowo działać. Pisała o tym prasa.
Problem przestał być "palący" - choć lepiej ze względu na rodzaj towaru - brzmi śmierdzący, gdy wybudowano Miasteczko Wilanów i sporo domów na Zawadach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 21 pa¼ 2012 - 22:43:04

Jeśli nawet byli w swoim czasie zainteresowani naszymi ściekami, to nie byli zainteresowani dofinansowaniem budowy nitki kolektora od Porąbki na Siekierki, a tej inwestycji gmina sama nie była w stanie udźwignąć, nie mówiąc już o narzuconych później przez W-wę warunkach i cenach. Tu przynajmniej mamy długo negocjowaną umowę z gwarancjami dotyczącymi tempa i zasad wzrostu cen.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 pa¼ 2012 - 15:56:16

z wątku o wytwórni mas bitumicznych/balsamicznych (?), ale pasuje do wątku o zmianach na lepsze



Leki
Silny zapach (odór?...) asfaltu czuć teraz również na osiedlu Konstancja, zwłaszcza w godzinach porannych. To jest już dość daleko od asfalciarni więc nie chcę nawet myśleć, co muszą przeżywać mieszkańcy Mirkowa/Jeziornej. Na osiedlu działa jakieś stowarzyszenie - warto być może pomyśleć o wciągnięciu go do batalii....

Poprawiłem cytowanie. ale zgubiłeś datę wpisu Lekiego, a to ważne, bo jest dzisiejsza



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-24 17:35 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 pa¼ 2012 - 16:43:01

Za serwisem www.konstancinjeziorna.pl
"Placówka Wsparcia Dziennego - Świetlica Środowiskowa w Konstancinie-Jeziornie zmieniła swoją siedzibę. Z ulicy Kopernika została przeniesiona do budynku przy ul. Sobieskiego 6A. Dzięki temu jej młodzi podopieczni mają dużo lepsze warunki do nauki i zabawy.


Przestronne i dobrze oświetlone pomieszczenia, szatnia, toalety oraz zaplecze kuchenne - to wszystko czeka na podopiecznych świetlicy środowiskowej w nowym lokalu przy ul. Sobieskiego (nad sklepem spożywczym). Dzieci mają także do dyspozycji pokój do cichej nauki oraz pomieszczenie do zabaw.

Podczas zajęć w świetlicy dzieci odrabiają lekcje, czytają, oglądają filmy, grają w gry i zabawy. Poza tym biorą udział w konkursach, uczestniczą w spacerach i krótkich wycieczkach po Konstancinie-Jeziornie, choć nie tylko - w najbliższym czasie pojadą do Warszawy na dwie wycieczki: do Centrum Nauki Kopernik oraz do kina 5D na Bemowie.

Świetlica jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dzięki ogromnemu zaangażowaniu wychowawczyń: Małgorzaty Pietrzak, Ewy Czarny i Małgorzaty Czyż."

To wydarzenie chyba można zaliczyć do tematu wątku?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 25 pa¼ 2012 - 16:54:31



To wydarzenie chyba można zaliczyć do tematu wątku?
jak najbardziej! smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 pa¼ 2012 - 19:30:36

Panie Robercie, nie było mnie na poprzedniej sesji i kilku komisjach, czy pańscy pupile radni zrobili coś dobrego dla Parceli?Tak pytam z ciekawości, co się działo.Nie kontaktowałem się wtedy z radnymi, aby blokować inwestycje w Parceli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 25 pa¼ 2012 - 19:37:07

Treść ulotki wyborczej kandydata na burmistrza, p. Kazimierza Jańczuka, listopad 2010:

DO MIESZKAŃCÓW WSI NADWIŚLAŃSKICH

Szanowni Państwo,

Na terenach wsi nadwiślańskich narosło w ostatnich latach wiele problemów, które domagają się pilnego rozwiązania.

Jako Burmistrz będę dążył do przyspieszenia inwestycji na terenach wiejskich, by zapewnić zrównoważony rozwój całej gminy. Mój kontrkandydat na rewitalizację Parku Zdrojowego zaplanował wydatek ok. 20 mln zł, a na inwestycje na terenach wiejskich przeznacza co roku niestety zaledwie drobny ułamek tej sumy. Niezbędna jest budowa chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż drogi nr 721 do Ciszycy, doprowadzenie kanalizacji i wodociągu do Parceli, Słomczyna, utwardzenie i naprawy dróg, uruchomienie dobrej komunikacji publicznej wsi z centrum miasta. Deklaruję jak najszybsze uruchomienie przetargu na rozbudowę i remont szkoły w Opaczy. Będę również szukał porozumienia z jednostkami wojewódzkimi w celu przebudowy wałów rzek Wisły i Jeziorki dla ochrony mieszkańców przed zagrożeniem powodziowym. W planach miejscowych we wsiach należy uwzględnić drugą linię zabudowy rodzinnej na działkach wzdłuż dróg.

Konstancin potrzebuje burmistrza, który jest zdolny do dobrej współpracy z Radą Miejską i do przeprowadzenia wielu niezbędnych działań tak, by w odczuwalny sposób poprawiło się życie wszystkich mieszkańców. Apeluję zatem do wszystkich Państwa, dla których istotne jest, by zagwarantować zrównoważony rozwój terenów wiejskich, na których standard życia nie ma prawa być niższy, niż w mieście, o poparcie mojej kandydatury 5 grudnia, w drugiej turze wyborów.

Z poważaniem,
Kazimierz Jańczuk"

Kolorem zielonym zaznaczyłem punkty, które zostały już w całości lub częściowo zrealizowane.

Z zestawem ulotek wyborczych p. burmistrza można zapoznać się na moim blogu pod adresem: [tomaszzymer.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: magochamagocha (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 25 pa¼ 2012 - 20:38:46

Też jestem ciekawa, co takiego dobrego dla Parceli zrobił radny już czterech kadencji Andrzej Kafara. Wiem tylko, że dla znajomków jest spolegliwy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.135.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 25 pa¼ 2012 - 22:49:10



. Kolorem zielonym zaznaczyłem punkty, które zostały już w całości lub częściowo zrealizowane.
Tomku..nie bójmy sie słowa 'częściowo'...zwłaszcza, że na pewno nie zrealizowane zostały 'w całości'...
Komunikacja dana na zasadzie 'wiemy co dla was najlepsze i nawet wycofamy część wolnych środków' a szkoła...mimo uznania w kwestii remontu juz mi sie nie chce pisać, ze plany rozbudowy na rok 2015 to całkowicie niesmaczny żart...
Ulotki....jak to papier wszystko moze przyjąć...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 pa¼ 2012 - 17:06:25

z wątku o wytwórni mas balsamicznych:


TZ, 28.10.2012
Wielu mieszkańców naszej gminy jednak w ostatnich latach przywykło. Jak mi powiedziała pewna pani z Ogrodów Bielawy: "I co nam jeszcze przyjdzie z gardłowania na temat smrodu? Że Straż Miejska przyjedzie po kilku godzinach, kiedy nie będzie już czego wąchać? Czy że wartość nieruchomości istotnie spadnie? Ja proszę Pana myślę o sprzedaży i przenosinach, jak wielu innych. Nie będę sobie psuła nerwów i odstraszała klientów."
(...) Trzeba sobie wreszcie jasno odpowiedzieć na pytanie, na czym zależy samorządowi - na systematycznej, planowej poprawie jakości życia całej społeczności, czy na chaotycznym wspieraniu tego czy innego podmiotu pod hasłem "oni tu są", "im się należy", itp.

oj, trzeba, tylko kto zacznie tę odpowiedź formułować ? ale najpierw - kto i komu zada to pytanie: jaki ma byc Konstancin-Jeziorna za 4 lata ? (wykręty w rodzaju: "piękny", "dostatni" odpadają w przedbiegach)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.179.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 28 pa¼ 2012 - 21:46:15

Mój ojciec mawia tak 'kiedyś było dobrze a teraz jest lepiej, ale....lepiej żeby było dobrze' ;)
W tzw. czasach słusznie minionych mam wrażenie, ze.jakoś to wszystko bardzie wynikało z podejścia...strategicznego,...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 pa¼ 2012 - 07:01:26


Artek_Bartek
'kiedyś było dobrze a teraz jest lepiej, ale....lepiej żeby było dobrze' ;) (,..)

... bo "lepsze" jest wrogiem "dobrego" ... - ale bylejaka teraźniejszość wymusza wiarę, że przyszłość będzie lepsza (np w zaświatach na pewno będzie lepiej) confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 pa¼ 2012 - 07:08:55

taki dobry temat na półmetek kadencji, a jakoś chyba zamiera sad smiley A myślałam, że może objawi się tu jakaś grupa lub osoba w rodzaju p.Wysmułka, forumowego Jawnego Kandydata smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (194.251.119.---)
Data: 05 lis 2012 - 20:51:49

kochani urzednicy do dzieła, moze uda sie cos ugrac z nowego budzetu? [www.bankier.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 05 lis 2012 - 21:16:31

[www.mazowieckie.pl]

już jest lista wniosków - projekty realizowane w 2013 r...

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 lis 2012 - 21:25:55

Niestety żadna droga na terenie naszej gminy nie została zakwalifikowana, a czy ktoś składał? A dziadowskich dróg u nas co niemiara. Szczególnie powiatowych, spadek po poprzednich rządach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.45.136.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 05 lis 2012 - 23:00:10

Pomijając typowo urzędnicze ułożenie tego dokumentu bez tzw.ładu i składu i jego nieprzeszukiwalną pdf'ową formę (grunt to pełna transparentność i dbanie o wygodę obywatela)...No i do osobnego wątku słowo 'ciągum' (na str 3 przy akceptacji wniosku powiatu piaseczynskiego)
W każdym bądź razie...na naszym terenie w 2013 nie przewidziano zlocisza....pytanie, czy dlatego, ze nie chcieliśmy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 06 lis 2012 - 06:16:44

to jest lista wszystkich złożonych wniosków. Z tego część otrzyma dofinansowanie.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 lis 2012 - 10:38:16


Bogusław Komosa
spadek po poprzednich rzÄ…dach.

Powiatowych, burmistrzu, czy radzie miejskiej?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna zmiany na lepsze
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 lis 2012 - 12:28:51

Wszystkich to dotyczy.Z tego co wiem to dofinansowanie otrzymują te drogi które są w zainteresowaniu poszczególnych członków zarządu województwa mazowieckiego.Dlatego np powiat piaseczyński nie dostał w poprzednich latach dotacji to i składać nie warto.Mam dostać info czy gmina złożyła wnioski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 12


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.