MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--123456789
Bieżąca strona: 9 z 9
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 28 pa¼ 2015 - 09:32:48

A w czym konkretnie tkwi problem? jakieś niedoróbki a wykonawca nie śpieszy/chce poprawić w ramach gwarancji, papierologia/odbiory?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 28 pa¼ 2015 - 11:03:54

o problemach nie meldować! :-)
najpierw opóźnienie wykonawcy (gmina miała naliczać kary) i na pewno spowodowało to opóźnione odbiory...nie mam wiedzy, czy po odbiorach wymagane były kolejne poprawki opóźniające...najbardziej przykre, że sala stoi już czas jakiś, zimno jest a korzystać nie można...
ale nie dziwi mnie, że nikt nie chce wpuścić dzieci na salę, która nie jest oficjalnie odebrana...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 28 pa¼ 2015 - 11:19:33

Mam nadzieję, że skala problemów z wykonawcą oraz problemów "powykonawczych" nie będzie taka jak w "powiatowej" hali w Górze Kalwarii.
Póki sala nie zostanie odebrana przez odpowiednie służby to tak jakby nie istniała i wierzę, że nikt tam nikogo nie wpuszcza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 28 pa¼ 2015 - 11:21:13

w Górze to się parkiet podniósł...tu jest wszystko porządku :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 28 pa¼ 2015 - 11:37:14

A nie było przypadkiem problemów z instalacjami (źle zaprojektowane i wykonane) i straż pożarna nie zgadzała się na dopuszczenie do użytkowania?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 28 pa¼ 2015 - 12:23:10

coś było z klatką schodową...w Opaczy takowej nie ma :-)
straż nie powinna być problemem...bardziej kwestia jakości wykonania (choć tu jest gwarancja) i kilku błędów popełnionych na etapie projektowania...a można było ich uniknąć, gdyby była otwartość konsultacji ze stroną społeczną...zabrakło jakichkolwiek dyskusji...
co nie zmienia faktu, że na pewno lepszy taki obiekt z jego drobnymi wadami (bo sam w sobie jest jak najbardziej ok) niż...żaden...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 10 lis 2015 - 11:12:19

10 listopada 2015 - dzień historyczny! Po raz pierwszy dzieci weszły na salę na podstawie wydanego wczoraj (podobno) pozwolenia na użytkowanie!!!!
Pozostaje temat zagospodarowania terenów przyszkolnych....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 10 lis 2015 - 11:39:16

Pytanie, podobno teraz szkoły podstawowe mają być 8. klasowe - zapytam czy się zmieszczą dodatkowe 2 klasy lub jeśli sa równoległe więcej? Czy dzieci / młodzież będzie odsyłana do innych szkół, tak jak gimnazjaliści - co moim zdaniem kładzie zamysł PiS, żeby dzieci dorastały tam gdzie zaczęły pobierać naukę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 10 lis 2015 - 12:15:11

Maniu...ta szkola gotowa będzie względnie na taką ewentualność tylko dzięki determinacji dyrekcji szkoły i mojej...w projekcie, który został wyrzucony przez obecnie zarządzającego gminą do kosza były 3 dodatkowe klasy co w pełni zaspokoiłoby potrzeby...w projekcie forsowanym już później (i z nikim nie konsultowanym...co z resztą znajduje odzwierciedlenie w występowaniu problemów tam, gdzie można ich było uniknąć...) klas nie było żadnych bo tego co jest 'starczy'..na szcżęście udało się przekonać, że nie jest to prawda przez co projekt zmieniono i doprojektowano 2 klasy...
w tej chwili istnieje konieczność przeniesienia pracowni językowej z poddasza do 'normalnej' klasy (głównie ze względu na zbyt małą ilość stanowisk)...
także...szkoła da radę choć...brak jednej klasy może się odbijać czkawką zmniejszającą komfort pracy...ale...ja i tak jestem dumny...'zastaliśmy szkolę drewniana zostawiliśmy murowaną' :-) szkoda tylko, że do niektórych oczywistych rzeczy musimy przekonywać włodarzy dość wysokim kosztem... :-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: daramisdaramis (178.42.173.---)
Data: 11 gru 2015 - 14:51:49

Uroczyste otwarcie odbyło się dzisiaj. Mam nadzieję, że Jacekk udostępni ładny reportaż.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-11 14:52 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.39.---)
Data: 11 gru 2015 - 21:52:25

Tok powinien być na jutro gotowy tylko niestety występ Urszuli Dudziak będzie w okrojonej wersji (prawa autorskie)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.39.---)
Data: 15 gru 2015 - 08:39:46

Reportaż - [www.pulskonstancina24.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789
Bieżąca strona: 9 z 9


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.