Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 19 sie 2011 - 12:14:03

28 SIERPNIA 2011 we wsi GASSY
Program:

12.00 Msza Święta w Słomczynie
14.30 Przejazd korowodu i prezentacja wieńców dożynkowych, gadka-szmatka
16.00 Występy zespołów ludowych.
18.00 Zabawa taneczna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 sie 2011 - 23:35:11

To już w niedzielę, więc watek do góry, bo ledwie go było widać.
Polecam wszyskim tę wspaniałą zabawę i czekam na zdjęcia
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 sie 2011 - 21:51:11

Byłem chwilę, podziwiam wspaniałą organizację i dobre pomysły.Brawo Sławek Kanabus i mieszkańcy Gassów.Impreza zrobiona z rozmachem.Przewinęło się kilka tysięcy ludzi.Kupa dobrej roboty.Szczególnie ciekawe były występy młodzieży.Miło,że z Bielawy wystąpiły godnie trzy osoby.Śpiewali profesjonalnie.Występ cieszył się dużym zainteresowaniem.Szkoda,że gmina niewiele się do tego dołożyła.Taka bogata gmina.Czy w gminie Konstancin-Jeziorna wydaje się kaskę tylko w mieście?Pierwszy raz od wielu lat nawet nie pokoszono poboczy przy drogach prowadzących do miejsca dożynek.Wstyd po prostu.Bylejakość i dziadostwo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 30 sie 2011 - 22:16:18

niepokoszone bo ścięte topole tam leżały smiling smiley dziś widziałem jak ekipy sprzątały te giganty z poboczy.

Z tym koszeniem poboczy to warto byłoby je wykonywać częściej niż tylko przed dożynkami.

A co do samej imprezy na którą tylko na chwile rowerowo wpadłem, muszę przyznać że organizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Gratuluje! Piwko konstancińskie też było tylko niestety prowadzący musieli obejść się smakiem sad smiley Może następnym razem doczłapie się na piechotę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 sie 2011 - 15:14:48

Rozmowy o niewiedzy radnych i bogatej gminie przeniesione tu: [www.konstancin.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 wrz 2011 - 08:52:15


Piwko konstancińskie też było tylko niestety prowadzący musieli obejść się smakiem Może następnym razem doczłapie się na piechotę.


Nie musisz, dowiezie Cię busik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 01 wrz 2011 - 11:14:48


mania
Nie musisz, dowiezie Cię busik.

i to lubię!! smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: GosiaGosia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 wrz 2011 - 21:46:21

Dożynki były super. Wieńce piękne, niektóre nawet bardzo oryginalne.Występy m.in. zaproszonego zespołu ludowego i naszych dzieciaków przyciągneły wielu ludzi. Jedzonko pyszne, napoje też smileys with beer, zabawa super, przemiła atmosfera, wspaniała organizacja ( szacun dla Gassowskiej społeczności). Nie widziałam jednak zaangazowania KDK w tę imprezę. Czy te estradowe pokazy nie powinny być przygotowywane przez ten organ, przecież w tym celu został powolany przez Radę Gminy i wynika to ze z jego statusu działalności, pracuje tam obecnie wielu specjalistów i niemałe pieniążki za to otrzymują, więc nie rozumiem?
STATUT KDK
Załącznik do Uchwały nr 313/IV/20/2005
Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna
z dnia 21 marca 2005

" .....§ 9

Do szczegółowego zakresu działania KDK należy:
1) organizowanie koncertów, przeglądów festiwali, wystaw, , konkursów w różnych dziedzinach sztuki, odczytów, seminariów, , spektakli, pokazów z udziałem wybitnych twórców poszczególnych dziedzin, organizacja imprez rozrywkowych, rekreacyjnych, sportowych, turystycznych, festynów, balów,
2) tworzenie i upowszechnianie scenicznych programów artystycznych ...."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 11:11:11

nieco dokumentacji foto...

niektóre wsie pod Kościół w Słomczynie zajechały barwnie przystrojonymi pojazdami

w oczekiwaniu na mszę podziwiać można było wieńce, stroje ludowe oraz chlebki...piękne chlebki!












następnie witały Gassy


można było przystroić się w tradycyjne kłoski i...wesprzeć potrzeby wsi małą ofiarą smiling smiley


o 14:30 (godzinę można było skoordynować inaczej by nie czekać w słońcu około godziny...) ruszył kolorowy korowód




kolejnym punktem było wystąpienie Burmistrza...szkoda tylko, że strasznie słabo było słychać co mówił sad smiley

później Burmistrz nagrodził rolnków za ich trud


a następnie podziękował byłym sołtysom


komisja oceniała wieńce a ludzie je podziwiali








Można tez było podziwiać wystawkę płodów rolnych


Najważniejsze jednak było to, że Burmistrz i Przewodniczący Rady obiecywali sprawiedliwe dzielenie chleba (ja osobiście życzyłem Panu Burmistrzowi by było co dzielić!)


Symboliczne dzielenie chleba wśród tłumu daje nadzieję, że słowa wdrożone zostaną w czyn


dla licznego tłumu dorosłych były występy zespołów (program w tym roku niestety dość skromny...)


a dla dzieci tradycyjne atrakcje dmuchano-skakane






a później już tylko zabawa...dla tych co nie musieli wstawać do pracy pewnie do białego rana smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 12:47:06

[imageshack.us] a ja powiem : jednak koni żal

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.