Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 32
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 11:01:05

Przepraszam. nie doczytałemsmiling smiley.

Czyli pozostaje czekać na rychłe uruchomienie sygnalizacji świetlnej. A ile to jeszcze potrwa...? Jak znam życie nikt tego zapewnie nie wie;P.

Pozdrawiam
Piter

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 wrz 2011 - 11:11:20

Stronę wcześniej dokładne wyliczenia ;)

Do końca roku pewnie po wszystkim. Może wcześniej.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 11:15:09

Wczoraj elektrycy grzebali w skrzynce elektrycznej więc może się coś zadzieje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 wrz 2011 - 11:23:33

Odbiór urzędniczy się musi zadziać najpierw, niestety.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 11:28:57

Najpierw to jak pisał pan Gut to prąd muszą podłączyć smiling smiley A to takie łatwe nie jest.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 wrz 2011 - 11:34:17

Chodziło mi, że odbiór musi się zadziać, nim cokolwiek tam zadziała grinning smiley A że odbiór po prądzie, to wiem, wiem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: trenertrener (Moderator)
Data: 09 wrz 2011 - 11:40:21

Jakby co, to ja mogę pomóc. Nie takie przyłącza się z sąsiadem robiło!



smiling smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 11:43:02

a potem płot pod prądem smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
o blokowaniu pasów
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 wrz 2011 - 12:25:34

dla ułatwienia podaję cytat



andrew
Te ronda zostały zaprojektowane dla organizacji ruchu wspomaganej sygnalizacją. Zatem sygnalizacja musi zostać uruchomiona zgodnie z projektem. Niestety przy takiej organizacji ruchu, wytyczeniu pasów itp.., sygnalizacja jest niezbędna. Dlatego zostały zaślepione pasy gdyż na rondach w obecnej organizacji bez świateł duży ruch stwarza na nich zagrożenie, ponieważ dużo osób dotychczas traktowało tę drogę pomimo uruchomienia rond jako tą z pierwszeństwem co było sygnalizowane również na tym forum. Gdyby chciano zorganizować tam ruch bez świateł należałoby zupełnie inaczej wybudować te ronda i wytyczyć pasy tzn. typowo o ruchu okrężnym, tyle że taka organizacja ruchu nie służyłaby pewnie płynności przejazdu Warszawską. Zatem musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na uruchomienie świateł i tym samym odblokowanie zaślepionych pasów.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 19:38:22


Bartek
Przeczytaj 2-3 strony wstecz, jest to dość dokładnie opisane. Generalnie chodzi o nieprzystosowanie rond do ruchu bez świateł.

ronda są przystosowane do ruchu bez świateł, tylko kierowcy nie mogą się dostosować do tego, że w tych miejscach zostały zbudowane ronda i nie ma już drogi z pierwszeństwem przejazdu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 wrz 2011 - 22:27:14

Pasy na drodze nadal sugerować mogą pierwszeństwo (bardziej widoczne na pierwszy rzut oka niż znak pionowy "ustąp pierwszeństwa".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-10 15:31 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: MarcinMarcin (---.warszawa.mm.pl)
Data: 10 wrz 2011 - 01:30:28


AK
Pasy na drodze nadal sugerować mogą pierszeństwo (bardziej widoczne na pierwszy rzut oka niż znak pionowy "ustąp pierszeństwa".

Powinno się Panu/Pani odebrać prawo jazdy za pisanie takich bzdur. Zresztą z błędami...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2011 - 15:34:52


Marcin


Powinno się Panu/Pani odebrać prawo jazdy za pisanie takich bzdur.

Zapraszam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2011 - 15:42:04


Marcin

Zresztą z błędami...

Rzeczywiście. Skandal. Już się poprawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.94.---)
Data: 10 wrz 2011 - 21:12:12

Jedna z rzeczy, które opisałem na forum jako "niedoróbkę" została już poprawiona. Chodzi o brak spadku przy przejściu dla pieszych przez ul. Polną przy ul. Warszawskiej. Cieszy mnie to ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2011 - 21:49:15


Marcin

AK
Pasy na drodze nadal sugerować mogą pierszeństwo (bardziej widoczne na pierwszy rzut oka niż znak pionowy "ustąp pierszeństwa".

Powinno się Panu/Pani odebrać prawo jazdy za pisanie takich bzdur. Zresztą z błędami...

Panie Marcinie,
pomijając już naszą ?uprzejmość? zapoczątkowaną Pana postem, a kontynuowaną w dwóch moich kolejnych, pragnę stwierdzić jedynie, że pisząc o ?pasach? starałem się znaleźć ewentualne wytłumaczenie zjawiska wymuszania na tych rondach pierwszeństwa przez jadących np. z Konstancina do Warszawy. Obarczyłem ?winą? nasze ludzkie postrzeganie. Niejako pasy wyraźnie namalowane na rondzie i optycznie przedłużające ten, na którym kierowca do niego dojeżdża, mogą być elementem, który jako pierwszy zarejestruje jego oko przed zauważeniem znaków A7 (pionowych i tych namalowanych na drodze). To przy dotychczasowej organizacji ruchu i wynikającego z tego przyzwyczajenia mogło w takich przypadkach prowadzić do złamania przepisów.
Pozdrawiam
Ps. Trzeba umieć się różnić smiling smiley

Przepraszam innych użytkowników za ?zaśmiecanie? wątku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-11 15:00 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 10 wrz 2011 - 22:13:49

Najpierw wszyscy czekali na przebudowę ul. Warszawskiej od zwężenia do Klarysewa.
Potem czekali na likwidację kilkudziesięciometrowego "wąskiego gardła" po stronie warszawskiej.
Teraz czekają na uruchomienie sygnalizacji świetlnej i odblokowanie pasów przed rondami.

To dobrze. Dopóki jest nadzieja i się na coś czeka, dopóty można powiedzieć, że życie ma sens.

Zwracam jednak uwagę, że jest już jasne po wrześniowych korkach w Powsinie, Powsinku, Wilanowie, że poszerzenie odcinka Warszawskiej zamiast zmniejszyć korki tylko je przesunęło, a czas dojazdu do Warszawy wciąż jakby się wydłuża. To zjawisko pogłębi się, gdy po nowym moście już bez objazdu ruszą te tiry z południa, które jeszcze teraz ewentualnie wybierają inną trasę, zaś na światłach przy Borowej wleje się cały ogromny ruch z Józefosławia, Julianowa, szybko zabudowanego Kierszka.

Wtedy wszyscy będą czekali już tylko na obwodnicę. Tyle, że do obwodnicy też trzeba jakoś dojechać, a każda wielopasmówka na Warszawę przyciąga jak magnes zarówno tranzyt, jak i ruch lokalny. Możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że obwodnica nie rozwiąże problemu. Jeśli powstanie most w Ciszycy, to przy obecnych stawkach za przejazdy autostradami w Polsce (szacuje się około 90-100 zł za objazd W-wy przez 16-tonowy pojazd) paraliż gminy mamy zapewniony, z obwodnicą czy bez - ruch tranzytowy wschód-zachód (wygodny skrót omijający autostradę przez Górę Kalwarię - inspekcje transportu nie są w stanie dopilnować przestrzegania ograniczeń tonażu, policja także) oraz ruch dojazdowy do Warszawy z linii otwockiej - załatwią sprawę.

Ja widzę tylko jedno w miarę pewne i docelowe rozwiązanie: szybki, punktualny i wygodny transport publiczny (autobusy plus kolejka na Kabaty), a także - skuteczne usunięcie tranzytu tirów z gminy uzdrowiskowej. Inaczej będziemy przez dekady czekać na kolejny drogowy "cud nad Jeziorką", dojazdy będą trwały coraz dłużej, zanieczyszczenie powietrza będzie szybko rosnąć, a wartość gruntów i jakość życia - równie szybko spadać.

Życzę zatem Państwu szybkiego uruchomienia tych świateł, a potem - no cóż, dużo nadziei i optymizmu smiling smiley I tak do kolejnej inwestycji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-10 22:32 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 wrz 2011 - 00:11:59

A może w ogóle zamknijmy Konstancin dla pojazdów? Niech jeżdzą tylko autobusy i rowery. Nie będzie debat na temat brakujących ścieżek rowerowych, rowerzystów jeżdżących ulicami - kolejny problem z głowy. Zaoszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć na przydrożne kwiatki.

Tak źle i tak niedobrze. Polakom nigdy się nie dogodzi. Nie było drogi - źle. Jest droga - żle.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 wrz 2011 - 00:52:47

Awanturnik, a może jednak przeczytasz uważnie, co napisałem? Nie napisałem, że źle, że poszerzono odcinek drogi, tylko, że na dłuższą metę to nie rozwiąże problemu korków.
Jest wiele osób, które chętnie przesiądą się do środków transportu publicznego, jeśli tylko te okażą się szybkie, wygodne i ekonomiczne. Jest także wiele osób, które za żadne skarby nie zrezygnują z prywatnego samochodu, nawet, kiedy cena litra benzyny przekroczy 10 złotych. Ja nikomu niczego nie odmawiam ani nie zamierzam niczego narzucać - sugeruję tylko, jakie rozwiązania mogłyby okazać się skuteczne.
A uciążliwy przemysł i ciężki transport w naszej gminie, w kontekście strategii jej rozwoju jako uzdrowiska i miasta-ogrodu, już po prostu nie mają racji bytu i powinny zostać wyprowadzone poza obszar gminy w najkrótszym możliwym czasie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 wrz 2011 - 08:19:26

nic nie rozumiem z "debaty" o rondzie; ten, kto już jest na rondzie, ma pierwszeństwo - i tyle, czyż nie ? tej zasady nie znosi liczba pasów czynnych i zaślepionych ? a może znosi ? eye rolling smiley
... a rozmowy o obwodnicy w kontekście stanu tzw. autostrad - to jak pogwarki przy darciu pierza o upiorach i strzygach confused smiley

Co do zakładów przemysłowych w naszym uzdrowisku-zdroju, to podoba mi sie ten tryb gramatyczny:


(...) powinny zostać wyprowadzone poza obszar gminy

... nazwałabym go "trybem pożądanym acz niedokonywalnym" tongue sticking out smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-11 08:24 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 32


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.