MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 32
Kiedy most?
Wysłane przez: TommyTommy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 pa¼ 2011 - 22:26:08

Szanowni!
Czy może ktoś z Was wie z wiarygodnych źródeł kiedy zostanie otwarty most przy Starej Papierni? Tak się zastanawiam, czy jeszcze ktoś rzutem na taśmę przed wyborami będzie przecinał wstęgę...
Pozdrowienia:cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kiedy most?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.18.136.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 04 pa¼ 2011 - 22:58:54

było o tym w wątku o remoncie 724...
nominalnie most miał mieć miesiąc poślizgu tj. miast do końca wakacji - 30 września... wyglądało jakby prawie się z tym terminem wyrobili....tyle, że obecnie mamy zdaje się okres 'odbiorów'...a te podobno potrwać mogą nawet 3 miesiące...a to już by było kuriozum bo chyba nie jest tak, że w harmonogramie nie przewidziano odbiorów?
w każdym bądź razie - miało być do końca wakacji a może być do końca....roku sad smiley
oby jednak był to czarny scenariusz bo ja już słyszałem głosy, że 'zdejmiemy te barierki i będziemy jeździć' smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kiedy most?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 pa¼ 2011 - 09:04:11

Sklejam pytanie z istniejącym wątkiem o tym remoncie. Warto się najpierw rozejrzeć i poszukać, być może odpowiedź już jest?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
do MZDW - pytanie kiedy światła, most itd
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 pa¼ 2011 - 10:18:55

From: Michał Wiśniewski

To: 'MZDW Ksawery Gut'

Cc: 'Tomasz Romanowski' ; urzad@konstancinjeziorna.pl ; kazimierz.janczuk@konstancinjeziorna.pl ; 'Ryszard Machałek' ; 'Michał Lewandowski' ; 'Agatka Raciborska' ; 'Wojciech Demczuk' ; boguslawkomosa@xxxxxxxx; 'Tomasz Zymer - Akademia Montessori Konstancin' ; 'M.P.W.'
Sent: Sunday, October 02, 2011 6:36 PM
Subject: RE: Remont drogi 724 - jakie sÄ… termin dalszych prac?


Szanowny Panie Ksawery,

Minął miesiąc prac stąd zwracam z prośbą o aktualną informację w kwestii:

1. uruchomienia świateł (=usunięcia zwężeń)

2. otwarcia mostu dla ruchu drogowego

3. pełnego uruchomienia oświetlenia


Poważaniem,

Michał Wiśniewski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do MZDW - pytanie kiedy światła, most itd
Wysłane przez: MarcinMarcin (---.warszawa.mm.pl)
Data: 05 pa¼ 2011 - 22:24:54

A ja mam nadzieję, że światła uruchomią jak najpóźniej - obecnie nigdzie nie ma korków, a światła spowodują korki przed rondami od strony Konstancina i Warszawy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do MZDW - pytanie kiedy światła, most itd
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 pa¼ 2011 - 09:04:43

O przepraszam. Nie ma korków przez cały Klarysew, aż do Powsina. Dzisiaj stała dwupasmówka od Powsina do Wilanowa. Więc może jednak światła wpłyną nieco na upłynnienie tego ruchu.

Tym bardziej, że teraz na rondach jest partyzantka i nikt zdaje się nie zwracać uwagi na to, jakie to skrzyżowanie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do MZDW - pytanie kiedy światła, most itd
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 pa¼ 2011 - 09:12:05

Oj tak. Nawet moja żona któregoś razu była zdziwiona moim pytaniem czemu nie przepuściła samochodu na rondzie. Odpowiedzią było: ale jakie rondo i jaki samochódbo nic nie widziałam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do MZDW - pytanie kiedy światła, most itd
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 06 pa¼ 2011 - 09:21:13

Ze swojej bezczelnej perspektywy (mieszkam w Bielawie i pracuję w Warszawie) powiem, że jak dla mnie to mogliby tę dwupasmówkę rozebrać do stanu poprzedniego sad smiley
Korek zaczyna się zaraz za Powsinem a dzieciaki do szkoły odwożę jakieś 10-15 minut dłużej niż przed remontem. Paranoja jakaś...
Czy to KJ generuje taki ruch czy Piaseczno, które zaczęło masowo jeździć przez KJ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 06 pa¼ 2011 - 09:44:46

Cytat:
czy Piaseczno, które zaczęło masowo jeździć przez KJ?

W godzinach rannych (7:30) korek na Piaseczyńskiej- Pułaskiego sięga od Aury do straży w Skolimowie ( równiutko 2 kilometry) Rejestracje Pruszkowskie + TIR-y.
Może jadą do Warszawy ?
Ze Śródmieścia ludzie przeprowadzili się na Czarnów, żeby jadąc na Mokotów nie stać w korkach grinning smiley

czemu nie przepuściła samochodu na rondzie ?

Zwracanie uwagi na znaki drogowe to przeżytek (Wyprzedzanie na zakazie wyprzedzania, przez podwójną linię ciągłą, na oznakowanym skrzyżowaniu- Na ul. Pułaskiego to norma)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-06 09:50 przez Soltys Skolimowa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 pa¼ 2011 - 10:19:04

Gdzieś czytałam, że na Puławskiej coś zaczęli dłubać i że zwiększy się ruch na okolicznych drogach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do MZDW - pytanie kiedy światła, most itd
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 pa¼ 2011 - 10:19:42

bo go nawet nie zauważyła smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 06 pa¼ 2011 - 10:39:24

Kolejna rzecz, która spowoduje, że korki Powsin -> Wilanów będą większe. O ile lewoskręt w Vogla został ustawiony czasowo kosztem kierunku Powsin -> Wilanów....

http://wilanow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=273:zmiana-organizacji-ruchu-na-skrzyowaniu-ulic-przyczokowej-adama-branickiego-vogla&catid=34:aktualnosci&Itemid=1

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 06 pa¼ 2011 - 11:12:41

Tak zrobili w Mysiadle na Geodetów róg Wilanowskiej. Zamiast kolejnych świateł jest pierwszeństwo przejazdu. Jadąc od Julianowskiej w stronę Puławskiej można stać godzinami.sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 07 pa¼ 2011 - 08:35:15

Wyczytałem na forum, że most gotowy i czeka tylko na odbiór... Wczoraj poszedłem na spacer żeby sobie ten most obejrzeć i na moje oko to wszystkiego jeszcze nie zrobili.
Było już ciemno, ale wydaje mi się że robią jeszcze coś na chodnikach dla pieszych. Chyba kładą jakąś żywicę, bo widziałem porozstawiane woreczki z drobnym piaskiem na posypkę. Czyli jeszcze się buduje.

A coś takiego jak próby obciążeniowe to były już? Będą w ogóle coś takiego robić? Pytam nie dlatego, że mam wątpliwości co do nośności tego mostu, ale ot tak z ciekawości. Bez żadnych podtekstów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-07 08:36 przez Pilzner.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 pa¼ 2011 - 09:02:58

Bo może do odbioru nie jest potrzebna kosmetyka i już go zgłosili do urzędów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 pa¼ 2011 - 09:04:06

Próby obciążeniowe to chyba muszą zrobić. Ale do tego faktycznie chodniki nie są konieczne.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 07 pa¼ 2011 - 09:06:17

Obawiam się, że otwarcie mostu jeszcze bardziej zakorkuje ul.Przyczółkową. Widząc co się wczoraj działo na trasie do Wilanowa muszę przyznać, że póki nie zostaną wyregulowane światła na Vogla nie mamy co liczyć na bezproblemowy przejazd do Warszawy. Na szczęście powroty są dużo przyjemniejszesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 pa¼ 2011 - 09:28:23

zależy którędy jedziesz. Ostatnio Wiertnicza w stronę Konstancin się korkuje niemiłosiernie już od Bonifacego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 07 pa¼ 2011 - 09:51:28


Pilzner
Było już ciemno, ale wydaje mi się że robią jeszcze coś na chodnikach dla pieszych. Chyba kładą jakąś żywicę, bo widziałem porozstawiane woreczki z drobnym piaskiem na posypkę. Czyli jeszcze się buduje

Z rzeczy, których nie ma:
1. Praktycznie nie ruszone koryto Jeziorki. Co mnie dziwi, bo te prace można chyba było zrobić już wcześniej.
2. Boki przyczółków nie wzmocnione.

Na samym moście już chyba wsio.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 07 pa¼ 2011 - 09:55:20


Hammer
zależy którędy jedziesz. Ostatnio Wiertnicza w stronę Konstancin się korkuje niemiłosiernie już od Bonifacego.

Cóż, Piaseczno, Józefosław, Julianów i przyległości coraz szerzej dowiadują się jak to pięknie przez Konstancin się jeździ... dla nas korki z/do Wilanowa to pewna nowość, a dla nich to mały pikuś przy tym co jest na i w sąsiedztwie Puławskiej. Niestety paradoksalnie może pomóc włączenie świateł na Borowej, ultra długi cykl dla Warszawskiej i powrót korka od ogrodu botanicznego, wtedy może to niektórych zniechęci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 32


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.